Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2779 komentarzy

Wrzodak Z

Moje komentarze

 • miarka
  Podzielam opinię blogera miarki w sprawie w/w opisanej.
  Panuje chaos informacyjny na tym portalu, nie wiadomo czy chodzi właścicielowi o kasę z reklam czy o politykę. Stojąc okrakiem na barykadzie przegra się jedno i drugie. Trzeba umiejętnie zarabiać na utrzymanie portalu, ale jednoczesnie trzeba wiedziec czego się chce od polityki, tzn. nawalanka ma być apogeum ,,wiarygodności" portalu??? Debaty, dyskusje są nie zbędne, ale w granicach pewnej linii politycznej w pewnych ramach, właśnie ,,ramach" i o to chodzi blogerowi miarce, tak to rozumiem. Blogerzy jak mind service czy wczesniej dziennikarzobywatelski czy nawet Husky, to zapiekli trole syjonistycznej czyli antypolskiej partii pisuar, którzy mogą być na garnuszku finansowym wrogiej Polsce partii. Mają zadanie skanalizować w konsekwencji swoich działań cokolwiek polskiego w przestrzeni medialnej, cokolwiek co pisze prawdę o szpiegach amerykańskich żydów w Polsce. Także zachowanie pro - narodowej linii portalu jest cząstką obrony Polskości, a wiec trzeba też umiejętnie zarządzać tym portalem, tak by kasa się zgadzała i służba pobudzania świadomości narodowej przez ten portal kwitła.
  Wtedy będą administratorzy wraz z właścicielem wielcy, a nie płynąć z prądem jak zdechłe ryby.
  Powodzenia
  ps. Aha, tego service to z minuty na minute wywalić go tam gdzie jego miejsce, a więc przy boku syjonistycznego diabła kalsteina.
  Do właściciela i nadadministratora Portalu Neon24.pl
 • @krzysztofjaw 16:45:43
  Ale na po-bratyńca banderowców Jude będziesz ostatecznie głosował - bo On z ,,prawicy" o banderowskich papierach. Ostatecznie będziesz głosował za pisuarem - machiną propagandy pro - banderowskiej i lawina ukrainców na ich listach wyborczych, na czele z ćpunem - pro -banderowcem Kuchcińskim, pro - banderowcem ćpunem terleckim no i za przybłędami z Odessy i jego wujami Światkowskimi też z pod Odessy.
  To jest dramat nieświadomości polaków, nie potrafią odróznić prawdy od klamstwa, ostatecznie wspierają tych co ich wczesniej spałowali.
  Miłego popołudnia.
  Bestialstwo OUN-UPA i o znaczeniu prawdy historycznej...
 • @Mind Service 22:56:50
  Już tym wpisem zaprzeczasz sobie coś wcześniej wkleił.
  Oskarżałeś obrzydliwie kobiety o agenturalność, oskarżałeś mnie tak samo, nie mając żadnych najmniejszych dowodów.
  Teraz udajesz ,,aniołka" w diabelskiej skórze, twój cynizm jest prymitywny, ponieważ wyjątkowo kłamliwy i niskich lotów podstępny.
  Sama ta odpowiedz jest zapowiedzią kontynuacji twojej brutalnej propagandzie pro - syjonistycznej bandy z pod znaku pisuar, to twoje cele są tu aż nadto widoczne.
  Ja nie mogę!
 • @Mind Service 21:51:33
  Po pięciu latach udajesz wilka w owczej skórze, oczerniałes mnie, wysuwałeś obrzydliwe kłamstwa pod adresem ludzi inaczej myślących, opluwałeś kobiety na tym portalu itd. Teraz udajesz baranka. Ty, się nie zmieniłeś, Ty nadal masz zadania - szkalowana Polaków za to, że mają wiedzę i prawdziwie kochają Polskę - neutralną, Niepodległą z suwerennym narodem polski. Ty będziesz bronił i realizował politykę Jonny Danielsa pod hasłami ,,żołnierzy wykłętych, ,,prawicy" a nawet wiary, tak by wdrażać razem z Jonny Danielsem likiwdację Polski i budowania na terenach Polski Judeopolonię, a Polacy na wojnę w imię interesów Jonny Danielsa, Polacy do roboty u podwykonawców - podwykonawców, czyli realizować plan dla niewoli - niewolników. Powodzenia, ale pamiętaj jest Są ostateczny.


  Wrzodak Z. 14:25:43
  //Źródło: СЕГОДНЯ.РУ//

  - Bardzo wiarygodne źródło i takie "polskie".

  Jak to miło, że kolejny ruski agent sam potwierdza kim jest.
  KRZYSZTOF KAWĘCKI CENZURUJE W RADIO MARYJA UKŁAD Z DOROTHEENSTRASSE
  Mind Service 02.01.2014 14:50:0
  Ja nie mogę!
 • @krzysztofjaw 19:32:18
  Panie Krzysztofie niby po Polsku myślisz a piszesz po żydowsku, naśladując dziennikarzy żydowsko - banderowskich, którzy w imię interesów syjonistycznych z usraela napędzaja naiwnych do pisuaru i w imię interesów usraela ustanawiają władzę w Polsce wygodną dla nich.
  III RP to dzieło w 80% kalsteinów, oni prawie 20 lat rządzą lub wspólrządzą z nadania usraela nami niewolnikami.
  PiS jako "choroba" dla III RP
 • @krzysztofjaw 19:32:18
  Pisowcy mają wpisany gen wasalstwa na rzecz obcych mafii, oraz gen zachłanności na kase, czyli karierowiczostwo.
  Co do Kaczynskiego, to aż się prosi nakręcić film szkoleniowy jak klasyczny lewak, pieszczoch komuny, staje się ,,prawicowcem", obrońcą ,,kościoła", ,,żołnierzy wyklętych", ,,lustratorem" itp. To niestety, ale mistrz mowy masonskiej. Wpływ JJ Lipskiego na bliżniaków był ogromny i jeszcze ojciec??? Tu u niego wszystko jest pod włos, skąd willa, granie za czasów szalejącej komuny w filmach, śpioch stanu wojennego, przyjażn z Rabiejem itp.
  23 lata wpływu Kaczynskich na rządy w Polsce, ale wmawiają i to skutecznie, że to Oni Polskę sprzedali, obrońca ,,kościoła", ale Arcb. Wielgusa zniszczyli razem z katolewicą kościelną itp.
  To wszystko wokól Kaczynskiego to jakaś abstrakcja, wszystko udawane, manipulowane, niby tzw. opozycja narzeka na Kaczynskiego, ale narzekania kończą sie o spór o cebulę.
  Przecież kazdy trochę rozgarnięty Polak, powinien wiedziec, ze to podrzucona przybłęda wpycha Nas w straszną niewolę.
  Pamietam jak pod koniec 1988 roku, odbył się I zjazd Solidarnosci na Mazowszu w kościele przy ul. Karolkowej w W-wie, ja wtedy taki małolat nieopierzony politycznie wstałem i trzęsącym się głosem powiedziałem, żeby z Solidarnosci wyrzucić wszystkich żydów (nawet nie wiedząc kto jest kto na sali) oraz pzpr-owców, wtedy jaki jazgot powstał, blizniacy siedzieli pod ścianą chyba jako goście, wstali i strasznie mnie zbechtali, nazwali mnie agentem, którego trzeba usunąć z Solidarnosci. Własnie od tamtego momentu, Kaczynski zoologicznie mnie nienawidzi, tak samo jak myśli Romana Dmowskiego, czego wyraz dał na spotkaniu z robotnikami z FSO chyba w 93 roku.
  Także mamy do czynienia ogromnym lobby w podziemiu na rzecz potwornego szpiega, który wykorzystuje wszystkie narodowe symbole by je wrzucić w syjonistyczne łapy.
  Fabryka atrap, czyli prezes jako katolik i narodowie
  PiS jako "choroba" dla III RP
 • @interesariusz z PL 10:44:48
  My, Polacy, nie zgadzamy się na okupację Polski przez obce wojska, nie zgadzamy się na obce bazy wojskowe na terenie naszego kraju. Nie zgadzamy się na finansowanie amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego kosztem polskiego. Nie zgadzamy się na kupowanie od pośredników sprzętu zbrojeniowego bez przetargu, bez offsetu i gwarancji technologicznych, za absurdalnie wygórowane ceny – co rodzi podejrzenie, iż polski rząd spłaca w ten sposób zobowiązania wynikające z antypolskiej ustawy amerykańskiej JUST Act 447.
  Nie zgadzamy się na publiczne deklaracje elit politycznych w Polsce o bezwzględnej lojalności naszego państwa wobec Izraela, na masowe wydawanie polskich paszportów jego obywatelom, na pisanie polskich ustaw pod dyktando izraelskich polityków. Podkreślamy, iż taki poziom uzależnienia od Izraela osiągnęła Polska pod rządami PiS. Ta partia odpowiada za wpuszczenie do naszego kraju wpływowych organizacji żydowskich, utworzenie kolejnych placówek badawczych lansujących żydowską – antypolską - wersję historii z pieniędzy polskiego podatnika. Postawę jeszcze większej uległości prezentuje PiS wobec USA, które realizują w Polsce interesy Izraela i amerykańskiego lobby żydowskiego, które w swoim interesie wpychają Polskę w konflikt wojenny z naszym sąsiadem Rosją. Naganne jest przyjmowanie przez rządzące elity tajnych umów między Izraelem i rządem polskim.
  Nie zgadzamy się na odgrywanie w Polsce przez Jonny’ego Danielsa roli szarej eminencji rządu, prezydenta czy sejmu.
  Nie zgadzamy się na ingerowanie ambasad USA i Izraela w wewnętrzne sprawy Polski.
  Nie zgadzamy się na brak jawności życia społecznego i gospodarczego w Polsce, czego przykładem są tajne umowy na sprowadzanie gazu ,,katarskiego” do Polski, fakturowanego w USA za bardzo wysoką cenę, bez przetargu, bez podania odbiorcom pełnych kosztów takiej operacji – ze szkodą dla krajowego wydobycia.
  Nie zgadzamy się na system bardzo wysokich kosztów stałych w utrzymaniu polskich rodzin - wysokie podatki, wysokie ceny energii, gazu, wody, paliw, ubezpieczeń, żywności itd. System ten pozwala legalnie okradać Polaków, których władza podporządkowuje swoim celom przez spektakularne rozdawnictwo pieniędzy z ich podatków.
  Rządzące Polską ekipy kierują się nepotyzmem politycznym w sprawach ekonomii, gospodarki oraz życia społecznego. Za czasów AWS - czyli obecnego POPIS-u - nastąpiło na skalę nie spotykaną rozkradania majątku narodowego, sprzedawano wszystko po jak najniższych cenach, kwitła korupcja na ogromną skalę. Obecnie ci sami politycy pod szyldem PIS odkupują za około 20 – krotnie wyższą cenę to, co oddali ich politycy w ramach AWS prawie za darmo. Zachodzi podejrzenie, że korupcja kwitła zarówno przy oddawaniu majątku narodowego, jak i przy jego odkupywaniu.
  Rządząca obecnie ekipa jedynie pozoruje walkę z zalewem lewackiej, antyludzkiej ideologii gender. Jej propagatorzy i organizacje są sponsorowani nie tylko przez zagranicę, ale również z publicznych pieniędzy w Polsce. Trwa walka, którą wygrywają ci pospolici niebezpieczni demagodzy, propagujący oderwanie dziecka od rodziców, rozbicie rodziny, zawładnięcie umysłami najmłodszych Polaków. W tak kluczowej sprawie jak wychowanie młodego pokolenia brak działań wymiaru sprawiedliwości. Podobnie zachowuje się PIS w fundamentalnej sprawie dla przyszłości Polski - ochronie życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci - pozorując tę ochronę.
  Nie zgadzamy się z prymitywną, totalitarną propagandą, cenzurą mediów zarówno państwowych, jak i prywatnych – manipulujących świadomością Polaków w celu podporządkowanie ich obcym interesom, godzącym w polską rację stanu. Poprzez media dokonano zniewolenia świadomości Polaków ideologią transatlantycką i natowską porównywalnego ze zniewoleniem komunistycznym.

  Kolejne władze w Polsce realizują obce interesy kosztem polskiego narodu. Obecne elity władzy podporządkowały polski interes narodowy interesom USA, Izraela i banderowskiej Ukrainy. Polska staje się kolonią elit ,,światowej mafii finansowej”, a Polacy - masą niewolników dla ,,światowych mafii korporacyjnych”.
  Rozumiesz to oświat???????????
  List Otwarty- Wygrać wybory
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:05:26
  Korwin-Mikke cytuje wulgarny wpis o rolnikach. "Osobiście napluję im w gęby"

  Takimi poglądami nigdzie sie nie zajedzie.
  Zimna woda na rozgrzane głowy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:05:26
  Są spsoby na dotarcie do ludzi, tylko trzeba ustalic co sie im chce przekazac!!!!
  Zimna woda na rozgrzane głowy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:48:57
  Bezwzględnie, musi nastąpic otwarcie i zrozumienie dla innych osób z kręgu narodowców. Każdy musi powiedziec dlaczego kandyduję, za czym jestem. Musi byc program szeroki - narodowy i bezwzględnie przestrzegany.
  Wyrazistość, wyrazistość, to dewiza na zwycięstwo. Głaskanie wyborców z np; z pisuaru to klęska, trzeba im wprost mówic, że głosują za likwidacją samych siebie i Polski, ponieważ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,silne argumenty.
  Nie można byc za i przeciw np; okupantom, pisem, rozbiorami itp.
  Zimna woda na rozgrzane głowy
 • @zbig71 12:49:31
  KW Konfederacji ma możliwość sprawdzenia protokołów.
  Drugim razem musi być liczenie ,,lustrzane", bo też sfałszują, komuna i liberałowie fałszowali do 10%, a ci od mossadu fałszują powyżej 10%.
  Frekwencja 45% to dopiero ,,cud". Tak mało osób szło do wyborów, a tu 45%??????????????
  Czy PiS kręci się koło 44,7%?
 • ja
  Tak na gorąco, napisałem kilka zdań n/t wyborów, celowo pomijam kwestie ,,cudu nad urną", wyciągam wnioski, które są oczywiste z braku dobrej organizacji i wiele jeszcze innych błędów popełnionych przez Konfederację.
  Zachęcam do wpisu tresci wnoszące coś dobrego na przyszłosć, zamiast demagogii. Krytyki nigdy nie za wiele, tylko trzeba umieć wyciągać wnioski.
  Może w nocy coś napiszę jeszcze, teraz trzeba biec do zajęć, by na nierobów zarobić.
  Zimna woda na rozgrzane głowy
 • @wercia 10:15:49
  Radzę kierować się zimną kalkulacją i wiedzą, zamiast rozgrzanym sercem.
  PolExit - bezpieczne wyjście awaryjne
 • @Naczelny 00:12:42
  O jej!!! powielanie ,,angielskiej" nazwy ,,Brexit" to już dyskwalifikuje taki dokument opracowany przez R. Winnickiego jako mało wiarygodnej, czyżby Polskiej nazwy nie było???
  Pomysł by lansować wyjście z euro - kołchozu jest dobrym pomysłem, ale pod warunkiem, że będzie to bardzo dobrze uzasadnione merytorycznie, pokazujące bilans strat i zysków oraz co w zamian w miejsce dopłat i skąd???
  Nie można poruszać tematu tak ważnego bez konkretów, same straszenie nie wystarczą by większosć polaków przekonać do siebie.
  A tak po za tym, Mateusz Piskorski wyszedł z politycznego pudła na wolność - Polak, obronca polskiego majatku narodowego, Poseł V kadencji, przeciwnik UE, TL, zbrodniczego NATO. Co R. Winnicki zrobił w jego obronie???
  PolExit - bezpieczne wyjście awaryjne
 • @Wican 10:34:30
  Ma Pan w tym zawiadomieniu mnóstwo ważnych rzeczy poruszonych oraz ma Pan w wpisach jeszcze dodatkowo bardzo wiele materiałów o Ursusie.
  Oczywiście, żaden MS PG nie chce wszcząć śledztwa w sprawie celowej likwidacji fabryki Ursus. Gdy ja byłem szefem Sol w Ursusie, to zakład żył, produkował maszyny, gdy odszedłem w 2001 roku, zaczął się dramat, ludzie pękli, teraz sympatyzują z pisuarem, czyli min. swoimi prześladowcam.

  https://wrzodakz.neon24.pl/post/147056,dobijanie-ursusa
  Co na to SKW?
 • @Wican 10:15:32
  Ci co tak powtarzaja za propagandą gazety koszernej niech poczytaja to co już pisałem wielokrotnie na tym blogu, pana też zapraszam do poczytania na Neonie24.
  Co na to SKW?
 • @Talbot 08:59:00
  Talblot! Tytuł powinien brzmieć tego paszkwilu ,,żydowsko - banderowskie trolle atakują i rozbrajają Polskie Wojsko".
  Decyzje kluczowe w sprawie WP podejmowali i podejmują szpiedzy z usraela, a nie wyimaginowani ,,trolle rosyjscy", chyba, że masz na myśli trolli mossadowskich Macierewicza, Kaczynskiego, Biedronia i Rabieja, tych co chca tego samego dla Polskiej Armii - czyli chcą by wojskowi Polscy byli mięsem armatnim dla interesów usraelskich.
  Niektórzy oficerowie WP mają już dość pogardy, poniżania, szkalowania z strony tych co przeszli na stronę wroga, który okupuje Polskę, ten który chroni zwyrodniałych przestępców banksterskich w upadłej Polsce.
  Oficerowie, niektórzy przeglądają na oczy i widzą, że Bierut czy Kaczynski to nie wielka różnica, jeden i drugi w imię swoich mocodawców upadla Polskę, WP i Naród, ponieważ jeden i drugi nie realizowali/ ją Polskiego Interesu Narodowego, a realizują interesy najpierw sowieckiego żyda a teraz amerykańskiego żyda, najpierw był żyd sowiecki w Polsce a teraz ten żyd sowiecki jest żydem amerykańskim.
  Pojmujesz to!!!
  Co na to SKW?
 • @Oświat 20:37:18
  ,,447 nie zapłacimy, bo niczego nie jesteśmy nikomu winni i tak to trzeba przedstawiać i powtarzając słowa PiSowców niezależnie czy się oni nam podobają czy nie.
  Po prostu nie zapłacimy, bo to nas napadli, nam szkody wyrządzili, nas mordowano i okupowano".

  A kogo to obchodzi, że Nas napadli ci, co teraz chcą całej Polski razem z powietrzem, ziemią i zasobami w ziemi.
  Zrozumcie, że piso-mssadowcy już płacą nie bezpośrednio ale za pomocą słupów w postaci LM od których szpiedzy - mossadowcy kupują sprzęt zbrojeniowy dla wojsk nato w Polsce, bez przetargu, bez ofssetu po od 3-do 7 krotnie drożej niż kupuje je armia usraela.
  3 - krotnie drożej płacą pisowco - mossadowcy za gaz katarski fakturowany w usraelu. Tak się spłaca zobowiązania polityczne, będąc prymitywnym szpiegiem.
  Skąd mają kasę??? Rano jak wstajesz i idziesz do wc to już płacisz podatek, za wypróżnienie się, idziesz do łazienki by umyć się też już jesteś opodatkowany, a przez cały dzień policz ile razy coś robisz by być opodatkowany dla tych co w sposób jawny wszystko chcą co niewolnik ma!!!!!!!!!!!!
  Miłego poniedziałku, czas zapracować dla szpiegów.
  Przeciw Act 447 – marsz, ale dokąd?
 • @Oświat 17:24:16
  ,,Konfederacji im zastopują, a pan Jarek K. coraz sabszy i starszy.
  Myślał, że jak wykończy Samoobronę i LPR, to zostanie tylko PO i PiS, a tu rośnie nowa siła Braun, Korwin i sp–ka"

  Czy ta ,,nowa siła", to aby na pewno jest anty-usraelska????????????
  Przeciw Act 447 – marsz, ale dokąd?
 • autor
  Może nie n/t ale coś to wszystko łączy, te zbrodnicze cele przychodzą do upadłej Polski z Rosji czy usraela????????????

  Plany globalistów
  W dniu 20 III 1969 r. dr Richard Day wygłosił w USA w gronie zaufanych osób referat na temat planów „nowego światowego systemu”. Jeden ze słuchaczy, dr Lawrence Dunegan widząc, że program ten jest rzeczywiście realizowany spisał w 1988 r. z pamięci na taśmach mikrofonowych to, co z tego referatu zapamiętał. Zmarł w 1989. Taśmy opracowała i udostępniła Randy Engel, działaczka Koalicji w Obronie Życia. Cytuję je za (http://www.sweetliberty.org/nobarbarians1.htm), a informację o nich znalazłem we francuskim Action familiale et scolaire (suplement 217 z X. 2011).
  Oto co w 1969 planowali dr Day i jego środowisko:
   Ograniczenie ludności świata przez promocję małodzietności.
   Potrzebne będą zezwolenia na posiadanie dzieci.
   Rozdzielenie seksu od rozrodczości i rozrodczości od seksu.
   Edukacja seksualna od jak najmłodszego wieku z akcentem na antykoncepcję.
   Wprowadzenie powszechnej dopuszczalności aborcji na koszt podatników.
   Promocja wolnej miłości, wszelkich jej wariantów.
   Promocja homoseksualizmu, by stal się akceptowalnym jako coś normalnego.
   Wprowadzenie prowokacyjności w modzie kobiecej, by pokazać więcej ciała.
   Zredukowanie znaczenia rodziny.
   Wprowadzenie eutanazji i utrudnień dla starszych, by szybciej chcieli odejść.
   Eliminacja prywatnego lecznictwa.
   Zapowiedź nowych nieuleczalnych chorób.
   Ukrywanie nowych skutecznych metod leczenia raka i chorób serca by ludzie szybciej umierali.
   Nakierować ewolucję w kierunku, który chcemy i przyśpieszyć ją (uruchomić hodowlę człowieka).
   Obalić Kościół katolicki, potem zespoić wszystkie religie w jedną.
   Zmienić sens Biblii przez zmianę znaczenia niektórych słów.
   Wydłużyć czas na edukację, ale nauczyć mniej.
   Niektóre książki znikną z bibliotek.
   Hazard na skalę państwową będzie promowany (loterie).
   Będzie promocja alkoholizmu i używania narkotyków.
   Będzie więcej więzień i szpitale staną się więzieniami.
   Przestępczość ograniczy się do slumsów – w innych dzielnicach będzie ochrona obiektów.
   Patriotyzm się skończy. Kupujący nie będzie zważał na rodzimość produkcji.
   Ciężki przemysł ewakuuje się z USA w celu ochrony środowiska.
   Deindustrializacja spowoduje ruchy ludności i utratę lokalnych tradycji.
   Będzie specjalizacja na skalę światową, co wszystkich wzajemnie uzależni.
   Tylko sporty międzynarodowe będą promowane, lokalne wygaszane.
   Sporty dla dziewczyn mają ignorować ich kobiecość.
   Będzie zakaz posiadania broni. Myśliwi będą ją wypożyczać na czas polowań.
   W rozrywce mają dominować gwałtowność i seks pokazujący wszystko.
   Muzyka poważna będzie tylko dla starszych. Młodzi dostaną hałas z ideowym przekazem, i to polubią.
   Wszyscy będą poddani identyfikacji (dowody osobiste, chipy).
   Objęte kontrolą będzie jedzenie, podróżowanie, pogoda.
   Politycy myślą, że rządzą, ale robią, co im się podsuwa.
   Wyniki naukowe będą fałszowane, by narzucić określone cele.
   Znaczenie ONZ i światowych organizacji wzrośnie. Jeśli będzie trzeba postraszy się ludzkość kilkoma wybuchami jądrowymi i uzyska posłuszeństwo.
   Wojny mają wartości pozytywne, a terroryzmem można wymusić uległość.
   Inflacja będzie narzędziem kontroli nad społeczeństwami.
   Będzie powszechne szpiegowanie wszystkich.
   Domy prywatne będą tylko dla posłusznych.
  Przypominam – te tezy zostały wygłoszone w roku 1969, a ujawnione w 1988!
  Ktoś z namiętnością nadal je realizuje.
  Wojsko USA w Polsce do stłumienia buntu!

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031