Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
141 postów 2426 komentarzy

Wrzodak Z

Moje komentarze

 • Autor
  Tym dwóm panom zawsze chodzi o 1% w wyborach, ponieważ takie mają zlecenia od dwóch ambasad tej małej i tej dużej.
  To szkoła ich mentora KONIA, życ na cudzy koszt.
  Kolejne wybory zawalili??????? Moim zdaniem celowo, tak by skutecznie blokować nie kontrolowane ruchy narodowe w Polsce.
  Jeżeli się nie ockniemy, to w nie skończoność Jonny Daniels z ekipą będzie nami rządził.
  Po wyborach samorządowych
 • @Oświat 21:36:35
  Właśnie byłem blisko ich, wiem co to za zgraja karierowiczów, zwykłych nieuków, darmozjadów, dla nich to walka o wielką michę i szerokie łóżko. Oni każdy ruch wykonują tak by przypodobać się zdemoralizowanej ciotce, tej przybłędzie. Byłem w polityce i wiele zdobyłem informacji kto kim jest dla kogo pracuje, jak dzielili się majątkiem skarbu państwa, jak funkcjonują wśród swoich mocodawców, przeważnie pod dyktando dwóch ambasad tej małej i tej dużej.
  Pisałem kilkakrotnie, gdyby odtajnić wszelkie materiały o politykach po 89 roku, to ludzie tęsknili by za tzw. komuną.
  Czy Wy, zwolennicy kalsteinowe, nie widzicie, jak Polska jest rzucana z stołu czerwonego na stół czarny, gdzie nogi tego stołu są te same, tylko kolory blatu się zmieniaja.
  Czy nie widzicie, że Oni z zewnątrz podrzucają nam swoich szpiegów na najwyższe urzędy w Polsce, np; czy rózni się polityka Dudy od Kwasa, mlaskatego, Komury??? Gołym okiem widać, że służą jednym i tym samym. Naprawdę nie widzicie tego???
  Wszyscy głosujemy na PiS
 • @Husky 20:37:56
  Głosujesz na PIS - głosujesz na Jonny Danielsa,,,
  Głosujesz na PIS - głosujesz za premierem Jonny Danielsem,,,
  Głosujesz na PIS - głosujesz za faktycznym rezydentem Polski Jonny Danielsem,,,
  Głosujesz na PIS - głosujesz za ustanawianym prawem przez Jonny Danielsa,,,
  Głosujesz na PIS - głosujesz za dalszymi rozbiorami ekonomicznymi i gospodarczymi Polski,,,
  Głosujesz na PiS - sankcjonujesz politykę pro - banderowską,,,
  Głosujesz na PIS - wspierasz politykę żydów amerykańskich okupujących niewolników z Polski,,,
  Głosujesz na PiS - popierasz ewentualną wojnę na terytorium Polski w interesie żydów amerykańskich,,,
  Głosujesz na PIS - zgadzasz się na totalne złodziejstwo polityków pisuarowskich w wszelkich urzędach i spółkach samorządowo - państwowych,,,
  Głosujesz na PIS - wspierasz politykę osiedlania się pobratyńców Kalsteina banderowców w Polsce oraz azjatów kosztem rdzennych polaków,,,
  Głosujesz na PIS - głosujesz za podnoszeniem wszelkich podatków pośrednich,,,
  Głosujesz na PIS - głosujesz za polityką PO - UW,
  Głosujesz na PIS - utrwalasz szpiegów mossadu i cia w wszelkich urzędach i mediach,,,
  Głosujesz na PIS - głosujesz za podstępną likwidację Armii Polskiej na rzecz armii usraelskiej,,,
  Głosujesz na PIS - głosujesz za żydowską polityką pieniądza,,, itd.
  Jeżeli mam głosować to tylko z zamkniętymi oczami na RN lub partię wolności
  Wszyscy głosujemy na PiS
 • @Filip Stankiewicz 00:29:39
  Jonny Danielsa znasz??? To jest twój premier, prezes, parlament!!!
  Łatwo brać kredyty od pejsatego i rozdawać w imie ,,dobrej zmiany", zadłużając już tych nowonarodzonych i to oni będą spłacać kredyty pejsatym, to oni będą harować jak prawdziwy niewolnik i płacić wysokie podatki. To taka przyszłosć. Dali 500+ a zabrali 1000- w różnych podatkach pośrednich, zobacz ile kosztuje żywnosć, prąd, gaz, woda, podatki lokalne,
  stopy procentowe itd. Nie ma żadnych zmian systemowych, jak obniżka Wat, kosztów stałych w energetyce, usunięcia lichwiarzy, itp.
  Korupcja, cenzura jest wręcz obrzydliwa, codzienna, np; prawie 1000 osób zatrudnionych w samej Orlenie to fikcja, biorą po 15 tys zł to nie korupcja, takich przypadków jest zatrzęsienie w samorządach, energetyce, kopalniach, miedzi, itd..
  Tzw. repolonizacja banku PKO SA to przewał na mld zł, podobnie z stocznią szczecińską i stocznią gdańską, kradną na potęgę, co wpadnie im w łapę biorą wszystko, udając, że walczą z korupcją, to blef by odwrócić uwagę od korupcji swojej i cenzury, gdyby nie mieli w swoich łapach 70% mediów, to ludzie wywieżli by ich już dawno na taczkach.
  Polityka zagraniczna to służba zydom z ameryki, obronna to likwidacja armii polskiej na rzecz natowskiej, bez kontroli Państwa.
  Rządy pisuarowskie, to rządy patologii szpiegowskiej i darmozjadów, pasożytów społecznych i wszelkiej maści karierowiczów, którzy naśladują rządy zdradzieckie przedwojennej sanacji.
  Pod takimi rządami Polski nie ma, są szpiedzy zarządzajacy marchewką i cebulą oraz walczą między sobą o skuteczny nadzór nad niewolnikami.
  pa niewolniku
  Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popieram
 • autor
  Obecny szef PGNIG Wożniak już jako Mini. Gospodrki w w latach 2005-07 i pózniejszy V-ce Min. w rządzie Tuska, nie wykluczył, że Polska będzie kupować gaz z nitki budowanej Nord Streem.
  A tak po za tym, to czy będziemy kupować gaz z usraela katarski, czy od Rosji czy będziemy swój wydobywać to zależy od tego gościa z plackiem na głowie i jego braci, a nie od Czaputowicza, Morawieckiego, Kalsteina czy Michałyja Dudy, ci są od wykonywania poleceń w takich strategicznych kwestiach.
  To kiedy KGB_sta przybędzie do Polski?
 • autor
  Zabawny wpis!!! Nie popiera PO a popiera na radnych tych z pisu!!! Ale róznice znalazłeś! Popierasz tych samych koni tylko jeden jest czarny drugi rudy, ale obydwa konie ciągnące zaprzęg, kieruje jeden wożnica z złamanym nosekiem z plackiem na głowie.
  Dlaczego nie popieram PO z Pomorza? Tych ludzi PiS popieram
 • @Talbot 19:09:32
  Talbot, może skomentujesz jak OD był promowany przez TV republikę oraz pozostałe media banderowskie Sakiewicza, nie wspominając wspólne poparcie z pisuarem dla wywrotowców z organizowanego majdanu. Oczywiście jeszcze z OD wspólpracowali garbanosy z upadłej mumi wolności na czele z H. Wujcem.
  Otwarty Dialog
 • @Repsol 20:35:57
  Trzeba było tego trolla sorosowego norwida nie wycinać. On sam się tu kompromitował i wklejał absurdalne teksty pisane w banderowskiej szmacinie Sakiewicza.
  Przecież gaz ,,norweski" to nie jest ,,norweski", ponieważ złoża wykupiła firma z Dallas ExxonMobil, a więc lobbyści na czele z agentem Naimskim są od tego aby napychać kase usraelitom.
  Budowa terminalu w Świnoujsciu to z góry zaplanowany wydatek polskiego podatnika w interesie usraelitów, następnie sprowadzany gaz skroplony to nic innego jak łupanie niewolnika z nad Wisły przez usraelite, koszty budowy terminala i wwożony gaz to nic innego jak ponad 1000$ za 1000m3 gazu katarskiego fakturowanego w usraelu.
  Ten ,,norwid" to prymitywny szkodnik interesów narodowych.
  Polska może być samowystarczalna energetycznie, mamy swój gaz, wody geotermalne, ogromne złoża węgla itp.
  Dywersyfikacja dostaw żródeł energii jest wtedy skuteczna gdy ma się swoje bezpieczeństwo energetyczne.
  Ci złodzieje od Singera i Kalsteina i ich prymitywni szpiedzy usraelitów wmawiają nam, że Polska będzie bezpieczna energetycznie jak będziemy importować gaz od Sorosa z kataru przez usrael statkami???? Tylko świr albo agencik może takie bzdety opowiadać.
  Władimir Putin o North Stream - 04.10.2018.
 • @Talbot 15:49:32
  Tylko problem z agentami polega na tym, czy system żydo - sowiecki był lepszy od systemu imperialistycznego usraelskiego, agenci służyli (i służa) tej samej opcji, tej samej światowej gminie. Tylko brakuje uczciwej i wiarygodnej analizy systemów zła.
  Wrzodak.Z - polemicznie...
 • @AgnieszkaS 05:45:17 Casey
  Gąsiorowski, Baksik, Kulczyk i jego córka też ,,pomagają"lub pomagali dzieciom, a ile nakradli tym dzieciom???? Busch, Obama, Clintonowa też oficjalnie dzieciom ,,pomagaj' a mln z ich rozkazu zostało zamordowanych choćby w Iraku, Syrii, Afryce.
  A Goldszmicht ,,pomagał" dzieciom inaczej, dziś nazywają tak niektórych księży.
  Duda odznaczy OOB masona
 • @Husky 20:06:19
  Piesku, Przedkładasz dobro Polski i prawdę nad swoimi trollowskimi interesami w imieniu zdrajców i wyjątkowych kłamców z pod znaku popisowców.
  W przeciwieństwie do ciebie miałem dostęp do informacji o Art, B i FOZZie do materiałów tajnych o tych aferach, czytałem to w tajnej kancelarii sejmu i dużo wiem. Jedno ci powiem, że kłótnia między tzw. komuchami a lustratorami to fikcja, Oni są z jednej gliny z jednej służby WSI, które część wspólpracowało z mossadem i Oni nadzorowali wszelkie ,,kłótnie" i spory między polakami, jedni byli na jawnych etatach a drudzy na nie jawnych, które do dziś nie zostało ujawnione.
  Pamiętasz naszą ustawę o pełnej lustracji??????????????
  Kto utrącił jawność teczek SB i WSI a no Kaczynscy, którzy po otwarciu tych teczek już by nie byli w polityce, jak również wtedy 35 poslów z pisuaru.
  Także widzisz lustracja, dekomunizacją, rozliczanie afer to są hasła wydmuszki dla podnieconych, spoconych, tępych trolli.
  Jesli chodzi o FOZZ to w podzięce za zamknięcie tej afery przez Kryże, został ten bolszewik V-ce MS w rządzie Kalsteinów.
  Masoneria pracująca na rzecz garbonosych, ,,świetnie" opanowała program odwracania uwagi naiwnych choć dobrych polaków, wchodzi w ich buty i pod hasłami wiary, kościoła katolickiego, patriotyzmy, walki z korupcją, itp. realizuje podstępnie likwiadację danego Państwa jakim jest Polska.
  Przecież wszelkie najważniejsze strategiczne decyzje w sprawach przyszłosci Polski zapadają po za granicami Polski, rządzący i Was rezydent realizują politykę w interesie wszelkiej maści światowych mafii koorpracyjnych a nie w interesie Polski. To gołym okiem widać.
  Oni uważają polaków za motłoch, dają im codziennie dawkę obrzydliwych kłamstw w potężnych swoich mediach, np; taki kicz muzyczny z Kielc.
  Znam Kurskiego jego perfidną, wręcz obrzydliwą mordę kłamstw, który traktuję polaków jak bydło bez rozumne, On robi to wszystko w interesie własnej kieszeni, to narcyz, pazerny na kasę i w imie tej pazerności zrobi wszystko dla wroga Polski i tak myśli 99% parlamentarzystów z pisuaru a Ty im przyklaskujesz za parę srebrników.
  A jeśli „kasta PIS” jest dużo lepsza od „kasty peowskiej”?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:33:51
  Piesek jest skompromitowany, każdy wie jaką rolę tu spełnia, mimo tego trwa mocno na posterunku trolla geszefciarzy pod nadzorem ciotki, zwanej naczelnikiem, co na rowerze nawet jeżdzić nie umie.
  Pozdrawiam
  A jeśli „kasta PIS” jest dużo lepsza od „kasty peowskiej”?
 • @Husky 20:06:19
  Dlaczego Polska Prawa i S. podpiera sie kłamstwem


  Według Anatola Lawiny, powołanie w 1989 r. FOZZ, instytucji zobowiązanej do wykupu polskiego długu zagranicznego, było mistyfikacją polskich służb specjalnych, która miała stworzyć im "lewą kasę" - Było już jasne, że trzeba podzielić się władzą, i że nadzór opozycji nad budżetem będzie na tyle silny, że bez kontroli parlamentu nie da się nic przeprowadzić - mówił Lawina podczas procesu pod koniec kwietnia. Zeznawał, że konsekwencją tego było też opanowanie FOZZ przez ludzi tajnych służb. Ich interesów mieli pilnować przede wszystkim: Grzegorz Żemek (WSI), dyrektor generalny FOZZ, a teraz główny oskarżony w procesie o nadużycia w funduszu, i Janina Chim (UOP), zastępczyni Żemka. Również rada nadzorcza FOZZ, której działalność była czystą fikcją, miała - według Lawiny - w składzie ludzi służb, pracowała więc pod ich dyktando.

  Największą jednak chyba sensacją w zeznaniach Lawiny było wymienienie osób i instytucji - "beneficjentów FOZZ", czyli tych, którzy skorzystali z pieniędzy funduszu. Byli nimi - jego zdaniem - Zygmunt Solorz, właściciel Telewizji Polsat, Dariusz Przywieczerski, prezes Universalu, biznesmen Zbigniew Olawa - dwaj ostatni oskarżeni w tym procesie. Lawina wymienił także brata pułkownika Zenona Klameckiego, oficera WSI, zatrudnionego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, gdy kierował nim Lech Kaczyński.

  Spośród organizacji, które dostały pieniądze FOZZ, Lawina wymienił przede wszystkim Porozumienie Centrum. Stwierdził też, że w organizowaniu tej partii duży udział miały WSI. Według niego pieniądze na PC miały iść z FOZZ ponoć przez Adama Glapińskiego, ministra ówczesnych rządów i prominentnego działacza tej partii. Pośrednikami w przekazywaniu pieniędzy mogli też być Janusz Pineiro i płk Klamecki. Lawina zeznawał, że funduszy dla PC szukał również Maciej Zalewski, ówczesny sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. Zalewski miał wspierać PC za pośrednictwem spółki Telegraf, której różni kontrahenci dostawali propozycje nie do odrzucenia - musieli kupić jej akcje. Taką propozycję według lawiny dostał prezes Budimeksu Grzegorz Tuderek. Pieniądze FOZZ miały także trafić - przez firmę Przywieczerskiego Dukat - na kampanię wyborczą ROAD, poprzednika Unii Demokratycznej. Środowisko obecnego SLD miało natomiast swoją reprezentację w FOZZ dzięki byłym członkom PZPR, zasiadającym głównie w radzie nadzorczej.

  Lawina zarzucił Lechowi Kaczyńskiemu wykorzystywanie stanowisk pełnionych w prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego i NIK do działalności partyjnej, a Adamowi Glapińskiemu próbę wypromowania Żemka na wiceprezesa NBP.  Anatol Lawina

  ps. Piesku - boli - czy nadal nosisz ciemne trollowskie okulary
  A jeśli „kasta PIS” jest dużo lepsza od „kasty peowskiej”?
 • @Jasiek 19:50:24
  Dlaczego Polska Prawa i S. podpiera sie kłamstwem


  Według Anatola Lawiny, powołanie w 1989 r. FOZZ, instytucji zobowiązanej do wykupu polskiego długu zagranicznego, było mistyfikacją polskich służb specjalnych, która miała stworzyć im "lewą kasę" - Było już jasne, że trzeba podzielić się władzą, i że nadzór opozycji nad budżetem będzie na tyle silny, że bez kontroli parlamentu nie da się nic przeprowadzić - mówił Lawina podczas procesu pod koniec kwietnia. Zeznawał, że konsekwencją tego było też opanowanie FOZZ przez ludzi tajnych służb. Ich interesów mieli pilnować przede wszystkim: Grzegorz Żemek (WSI), dyrektor generalny FOZZ, a teraz główny oskarżony w procesie o nadużycia w funduszu, i Janina Chim (UOP), zastępczyni Żemka. Również rada nadzorcza FOZZ, której działalność była czystą fikcją, miała - według Lawiny - w składzie ludzi służb, pracowała więc pod ich dyktando.

  Największą jednak chyba sensacją w zeznaniach Lawiny było wymienienie osób i instytucji - "beneficjentów FOZZ", czyli tych, którzy skorzystali z pieniędzy funduszu. Byli nimi - jego zdaniem - Zygmunt Solorz, właściciel Telewizji Polsat, Dariusz Przywieczerski, prezes Universalu, biznesmen Zbigniew Olawa - dwaj ostatni oskarżeni w tym procesie. Lawina wymienił także brata pułkownika Zenona Klameckiego, oficera WSI, zatrudnionego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, gdy kierował nim Lech Kaczyński.

  Spośród organizacji, które dostały pieniądze FOZZ, Lawina wymienił przede wszystkim Porozumienie Centrum. Stwierdził też, że w organizowaniu tej partii duży udział miały WSI. Według niego pieniądze na PC miały iść z FOZZ ponoć przez Adama Glapińskiego, ministra ówczesnych rządów i prominentnego działacza tej partii. Pośrednikami w przekazywaniu pieniędzy mogli też być Janusz Pineiro i płk Klamecki. Lawina zeznawał, że funduszy dla PC szukał również Maciej Zalewski, ówczesny sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. Zalewski miał wspierać PC za pośrednictwem spółki Telegraf, której różni kontrahenci dostawali propozycje nie do odrzucenia - musieli kupić jej akcje. Taką propozycję według lawiny dostał prezes Budimeksu Grzegorz Tuderek. Pieniądze FOZZ miały także trafić - przez firmę Przywieczerskiego Dukat - na kampanię wyborczą ROAD, poprzednika Unii Demokratycznej. Środowisko obecnego SLD miało natomiast swoją reprezentację w FOZZ dzięki byłym członkom PZPR, zasiadającym głównie w radzie nadzorczej.

  Lawina zarzucił Lechowi Kaczyńskiemu wykorzystywanie stanowisk pełnionych w prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego i NIK do działalności partyjnej, a Adamowi Glapińskiemu próbę wypromowania Żemka na wiceprezesa NBP.  Anatol Lawina
  A jeśli „kasta PIS” jest dużo lepsza od „kasty peowskiej”?
 • @Repsol 14:30:11
  Braci Kaczyńskich marny los – znany był już 25 lat temu
  26 Wrzesień 2011 sowa (…) bracia Kaczyńscy również mamili ludzi obietnicami zwalczania korupcji. Gromiąc uwłaszczanie się na majątku skarbu państwa bracia bliźniacy patronowali powołaniu osławionej spółki „Telegraf”.

  Kolumna
  Lech Kaczyński był członkiem Rady Nadzorczej „Telegrafu” od września 1990 roku do lutego 1991. W czasie gdy w niej zasiadał, kapitał spółki wzrósł ponad osiemdziesięciokrotnie, do kwoty blisko 2 milionów dolarów. Pieniądze te pochodziły od firm należących do skarbu państwa. Państwowy wówczas Bank Przemysłowo – Handlowy wspomógł spółkę „Telegraf” 11 miliardami starych złotych, natomiast państwowy Budimex wykupił w spółce udziały za okrągłą sumkę 9 miliardów złotych. „Telegraf” wziął jeszcze 15 miliardów kredytu z państwowego wówczas Kredyt Banku (12.04.1991 r.), zaś z Banku Rozwoju Energetyki 18 miliardów złotych. Bracia Kaczyńscy w zamian za forsę, jaka przepłynęła z tych „nomenklaturowych”, państwowych firm, zapewniali ich „komuszym” prezesom polityczną osłonę.
  Kaczyńscy nie mieli również nic przeciwko temu, aby „Telegraf” zasilały pieniądze pochodzące od biznesmenów podejrzewanych o korupcję. W artykule pt. „Modliszki z PC”, opublikowanym we „Wprost” (nr 22 / 92) Krystyna Naszkowska – powołując się na Bagsika i Gąsiorowskiego – podała, że działacze partii Kaczyńskich wzięli od właścicieli Art – B 57 miliardów złotych. [starych - dop. red.]
  W latach 1990 – 1991 Kaczyńscy dobrali się do majątku skarbu państwa nie tylko poprzez „Telegraf”. Założona przez nich Fundacja Prasowa „S” przejęła min. od Donalda Tuska (czł. Komisji likwidującej RSW) bez przetargu „Express Wieczorny” i po dwóch latach odsprzedała gazetę z godziwym zyskiem. 13 maja 1991 roku zapłaciła za „Express Wieczorny” ok. 16 miliardów złotych. 13 lipca 1993 roku sprzedała gazetę za 26 miliardów złotych, plus 9,1 miliarda, które kupujący wpłacił na poczet zwrotu pożyczki zaciągniętej przez Jarosława Kaczyńskiego w 1991 roku. Fundacja Kaczyńskich mogła sobie pozwolić na kupno gazety i dwóch drukarni m.in. dlatego, że dostała od państwowego wówczas Banku Przemysłowo – Handlowego 1,2 miliarda złotych (starych). Bank zapłacił jeszcze ich fundacji 39,4 miliarda skapitalizowanego czynszu (z góry za 13 lat dzierżawy) za wynajem budynku należącego do skarbu państwa.
  Warto pamiętać, że w myśl kuriozalnych zapisów statutu Fundacji Prasowej „S”, jej członkowie założyciele uzyskali dożywotnie prawo zawiadywania zgromadzonym majątkiem Fundacji, i to prawo dziedziczą także ich spadkobiercy!
  Szczodrość państwowego banku na rzecz Fundacji Prasowej „S” i „Telegrafu” nie była, rzecz jasna, całkiem bezinteresowna. W rewanżu związany z Kaczyńskimi przywałęsowski minister Siwek osobiście naciskał na ówczesnego prezesa NBP Grzegorza Wójtowicza, aby Bank Przemysłowo – Handlowy został sprywatyzowany w pierwszej kolejności.
  To nie kto inny, tylko właśnie bracia Jarosław i Lech Kaczyńscy walnie przyczynili się do rozplenienia w Najjaśniejszej Pomrocznej poplecznictwa, klientelizmu i protekcjonizmu. Dzisiaj jakby nigdy nic powołują Komitety Społeczne „Prawo i Sprawiedliwość”.
  Jarostaw Kaczyński w przypływie szczerości zwierzył się swego czasu Teresie Torańskiej (w wywiadzie opublikowanym w książce pt. „My”), że wchodząc do wielkiej polityki nie miał nawet porządnego garnituru. Pertraktując w sprawie powołania solidarnościowego rządu, pocił się w marynarce odziedziczonej po zmarłym wujku. Ale jego droga z „nędzy do pieniędzy” nie była długa. Już w 1992 roku będąc tylko posłem jeździł (oczywiście z kierowcą, bo sam nie ma prawa jazdy) najpierw Oplem należącym formalnie do Fundacji Prasowej „S”, a nieco później elegancką limuzyną Volvo.
  Lech Kaczyński nie musiał brać auta od Fundacji, gdyż jako prezes NIK woził tytek w państwowej Hondzie lub Lancii w zależności od nastroju. Szefując NIK – owi Lech Kaczyński zwiększył zatrudnienie w Izbie o ok. 20 proc. Do pracy w NIK przyjmował głównie „swoich”, prowadząc jednocześnie bezpardonową wojnę z miejscową „Solidarnością”. Teraz Lech Kaczyński bardzo sprytnie przekształcił kierowany przez siebie resort sprawiedliwości w wydział ds. propagandy wyborczej. (…)
  15 marca 2001 roku na procesie FOZZ zeznawał w charakterze świadka Grzegorz Wójtowicz, członek Rady Polityki Pieniężnej. W szczegółowej relacji z procesu „Rzepa” pominęła milczeniem ważny wątek z zeznań byłego szefa NBP. Wójtowicz ujawnił, że w 1991 roku Wojciech Włodarczyk i Adam Glapiński, politycy Porozumienia Centrum ściśle związani z braćmi Kaczyńskimi, naciskali na powołanie Grzegorza Ż., głównego podejrzanego w aferze FOZZ, na wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego. Miało to miejsce już po odwołaniu Grzegorza Ż. z funkcji dyrektora FOZZ. Ten passus z zeznań świadka Grzegorza Wójtowicza zasługiwał niewątpliwie na przytoczenie, gdyż pośrednio uwiarygodniał przynajmniej niektóre informacje zawarte w głośnej ostatnio książce Jakuba Kopcia i Cliffa Pineiro pt. „Po drugiej stronie lustracji”. Pineiro, niegdyś blisko zakolegowany z politykami PC, uparcie twierdzi, że przekazał Kaczyńskim co najmniej kilkaset tysięcy dolarów wyprowadzonych przez Grzegorza Ż. z FOZZ. Lech Kaczyński idzie w zaparte i publicznie zapewnia, że zarówno on, jak i jego brat bliźniak nie mieli nic wspólnego z przekrętami w FOZZ. (…)
  Lech Kaczyński jako prokurator generalny dokonał świadomie i z premedytacją szeregu formalnych uchybień, co wykluczyło możliwość ekstradycji Meira Bara (mózg operacji Art.,B) do Polski.
  7 października b. wspólnik Art – B Meir Bar oświadczył m.in., że firma Art – B w czasie działalności w Polsce finansowała „partię polityczną Porozumienie Centrum założoną przez braci Jarosława i Leszka Kaczyńskiego, którzy byli przywódcami”. Pieniądze miały pochodzić „z operacji finansowej „Oscylator”. Mei Bar oświadczył m.in., że „w czerwcu 1991 roku na żądanie braci Kaczyńskich środki z „Oscylatora” w wysokości 17 mld zł (ówcześnie wartość 1,7 mln USD) zostały przekazane bezpośrednio Maciejowi Zalewskiemu w gotówce na zakup akcji spółki „Telegraf” przez Art – B”.
  Oscylator był mechanizmem ekonomicznym opracowanym i wykorzystanym w 1989 r. przez Bogusława Bagsika i Andrzeja Gąsiorowskiego z Art – B. Korzystając z hiperinflacji i niedrożnej informacji międzybankowej wielokrotnie pobierano oprocentowanie od tego samego kapitału.
  Oscylator polegał na lokowaniu pieniędzy w bankach, a następnie pobierania czeków na ulokowane kwoty i w realizowaniu tych czeków w innym banku, gdzie zakładana była kolejna lokata, pobierany kolejny czek gwarantowany itd. W warunkach hiperinflacji i jednoczesnej niedrożności systemu przepływu informacji międzybankowej (dokumenty przesyłane były zazwyczaj pocztą lub kurierem) informacja o tym, że czek został zrealizowany w innym banku docierała nierzadko po kilku dniach lub po tygodniu, a do tego czasu lokata stworzona z tych samych pieniędzy była oprocentowana w kilku bankach równocześnie.
  Jeden z wspólników Art – B, Meir Bar, na podstawie polskiego listu gończego trafił do aresztu ekstradycyjnego w Niemczech, w czasie kiedy ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym był Lech Kaczyński. Do ekstradycji nie doszło, bo „Lech Kaczyński zdawał sobie doskonale sprawę, że mój pobyt w polskim więzieniu oraz moje zeznania w trakcie procesu w polskim sądzie mogą raz na zawsze skompromitować publicznie braci Kaczyńskich” i to jest jeden z najważniejszych wątków wielu afer u boku Kaczyńskich. (zeznania notarialne Mei Bara)
  PS. Zawsze twierdziłem, że gdyby w naszym kraju zacząć rozliczać aferzystów z lat 88-20012 to jeden z pierwszych do pierdla trafić powinien Kaczyński.
  A jeśli „kasta PIS” jest dużo lepsza od „kasty peowskiej”?
 • @Husky 23:58:41
  Piesku, zgraja pseudo działaczy z SG, to zwykła szumowina, która chce tyłek ciotki wylizać za to, że on im pozwala nadal w sposób skorumpowany i ohydny siedzieć w SG i sączyć szampana kosztem robotników z SG.
  Ci tzw. przedstawiciele S z SG to w latach 90-tych za Bolkiem w ogień by wpadli, a mnie atakowali brutalnie za to, że dążyłem do lustracji i dekomunizacji. Ich obecnie interesuje jedno - kasa i kariera.
  Obecnie mamy do czynienia z tzw. repolonizacją SG - to wyjatkowy mld - wy przewał z banderowcami w tle.
  PIS na czele z mlaskatym , samobójcą L. Kaczynskim oddał SG banderowcowi, a druga ciotka odkupiła od banderowców SG przy jednym i drugim przewale, zarabiając krocie. Gdyby były media niezależne, to POPIS wylądowałby w kryminale, a nie przy korycie.
  Tablica ku czci braci Kaczyńskich ???
 • @Husky 00:03:40
  Mógł byś rozwinąć swoje zdanie ,, wspólnej akcji naszych wojsk w Afganistanie"
  Co te wojska tam robiły, kto ich tam wysłał, w czyim interesie robiły te ,,akcje"??? itp.
  Tablica ku czci braci Kaczyńskich ???
 • @kula Lis 67 09:48:33
  Rzadko się z tobą zgadzam, ale w tym przypadku pełna zgoda.
  A co będzie jak pisuarowcy to przeczytają???????
  Republikanin
 • @Husky 12:45:34
  Przejrzyj sobie archiwum tego portalu, a dopiero odpisz.
  Pomimo tego, brniesz dalej w swojej podłości.
  W takim przypadku na twoim miejscu należy zweryfikować soją głupotę i wycofać się, ale ty jak przystało na popychacza przybłędy nadal brniesz w swojej głupocie.
  Dziś mija 7 lat od popełnienia mu samobójstwa.
 • @Husky 10:51:15
  Pewnie zdajesz sobie sprawę z rzeczy które podajesz. Wprowadzanie w błąd czytelnika o tak ważnej postaci jest niczym innym jak tylko działaniem agenturalnym lub skrajną głupotą.
  Pomijasz celowo ewidentne haniebne czyny środowiska związanego i kierowanego przez Danielsa, celem odwrócenia uwagi od nich.
  Krzywdę jaką wyrządził ten ohydny i podstępny wróg Polskości jakim jest przybłęda Kalstein, powinien byc surowo osądzony i potępiony a nie odwracasz uwagę od jego zbrodniczych czynów w stosunku do Leppera.
  Dziś mija 7 lat od popełnienia mu samobójstwa.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031