Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
127 postów 2210 komentarzy

Wrzodak Z

Moje komentarze

 • @Wrzodak Z. 17:59:42
  Spór między nimi jest o nadzór nad niewolnikami w imieniu swoich i tych samych mocodawców.
  Proszę uważnie przeczytać książkę Leszka Misiaka pt; ,,prawicowe dzieci czyli blef IV RP.
  Kultura PiS, czyli A. Duda contra obóz J. Kaczyńskiego
 • @Husky 16:13:58
  Hasky, ,,Jesteśmy dumni, że amerykańscy żołnierze biorą udział w paradzie wojskowej z okazji Święta Wojska Polskiego u boku polskich sojuszników"!

  Tak pisała Trybuna Ludu oraz Żołnierz Wolności za Bieruta za czasów sowieckich.
  Gratuluje doborowego towarzystwa. Zdrajcy, obszczymury zawsze będą chwalic okupanta nie zależnie z której strony przyłazi.
  Cud Nad Wisłą 15.sierpnia 1920 we wspomnieniach mego Ojca
 • autor
  Tak dla przypomnienia o Mielcu,

  22-10-2012 rok

  Koszt sprzedaży PZL Mielec

  Poseł Ludwik Dorn alarmował w swojej interpelacji poselskiej nr. 6952 z VI kadencji sejmu o zakupie samolotów ,,Skytrack” przez MON, płacąc za sztukę po 65 mln zł. Zwracał się do MON o pełne wyjaśnienie tej transakcji i żalił się, że MON Bogdan Klich nie udziela mu pełnej odpowiedzi twierdził L. Dorn, że w tej sprawie jest drugie dno. W interpelacji L. Dorn wyliczył, że budżet państwa polskiego mógł stracić ok. 250 mln zł. za zakup samolotów na rzecz polskiej armii. Niestety, ale Ludwik Dorn pretensje może mieć sam do siebie i do rządu którego on był V-ce Premierem. To Rząd PiS-LPR-Samoobrona oddał z dopłatą PZL Mielec na rzecz spółki amerykańskiej Sikorsky, która należy do Holdingu UTC z siedzibą w Paryżu a właścicielami tego holdingu są osoby o pochodzeniu takim samym jak teść byłego szefa MON za czasów PiS Radosława Sikorskiego. Będąc posłem i członkiem sejmowych Komisji: Obrony Narodowej i Skarbu Państwa walczyłem jak mogłem na posiedzeniach tych komisji, przeciwko oddania obcym PZL Mielec. Na mój wniosek odbyły się dwa posiedzenia tych komisji, podczas prac komisji wrogiem dla związkowców szczególnie z Solidarności z Mielca byłem ja. To oni podczas prac Komisji ubliżali tylko mi, stałem się czarną owcą dla nich, ponieważ stanowczo domagałem się zaniechania sprzedaży PZL Mielca. Gdy przegrałem głosowania na tych komisjach złożyłem zawiadomienie do prokuratury krajowej (Min. Ziobro) o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez MSP W. Jasińskiego oraz prezesa ARP K. Brzezickiego. Złożyłem też wniosek do NIK celem zbadania zasadności sprzedaży PZL Mielec. Prokuratura tarnobrzeska prowadziła śledztwo i oczywiście po pewnym czasie, umorzyła śledztwo. Natomiast NIK przeprowadziła powierzchowną kontrolę i stwierdziła, że dobrze, że pozbyto się PZL Mielec.
  Podczas prac sejmowej komisji skarbu państwa zadałem n/w pytania:

  1. Przecież ARP i MSP trąbiły, że sprzedaż PZL-Mielec ma przynieść dochód 300 mln zł, a w rzeczywistości sprzedano PZL Mielec za 66 mln zł. Sikorsky zobowiązał się do spłaty zadłużenia 16 mln zł, a resztę z kwoty zadłużenia 53 mln zł ma pochodzić ze sprzedaży do MON-u Skytrucków, MON zaliczkuje 74% tej kwoty. Skarb Państwa gwarantował pożyczkę udzieloną przez ARP na podwyższenie kapitału w PZL Mielec. ARP zrezygnowała ze zwrotu tej pożyczki. Czyli ,,amerykanie” od Sikorskiego kupili PZL Mielec za pieniądze Sarbu Państwa!!! Tak ,,prywatyzuje” Prawo i Sprrrrrrrrrr!!!
  2. Dlaczego PZL Mielec nie sprzedano w drodze publicznego przetargu?

  3. Dlaczego po prywatyzacji UTC Holdings MON kupuje samoloty Skytrucka po 30 mln zł, a nie wtedy gdy PZL Mielec był własnością polską – 7 szt. 3 + 4 Skytruck?
  4. Zakupy MON-u od firmy ,,Sikorki” zrekompensują wydatki amerykanów na zakup PZL Mielec i to z nawiązką?
  5. Sprzedaż na rzecz amerykanów PZL Mielec była przygotowana już od dawna, to pracownicy WSK Rzeszów trafili na kluczowe stanowiska w Mielcu, po to aby sterować tym zakładem by oddać go za grosze amerykanom. Pracownicy ci przygotowali zakład do sprzedaży po myśli USA.
  6. Do niczego Amerykanie w umowie kupna się nie zobowiązali ???
  7. Od kilku lat lobbował na rzecz F-16 i UTC Marek Matraszek – przyjaciel B. Komorowskiego i R. Sikorskiego oraz Hubert Królikowski – asystent – Matraszka i Komorowskiego, którego ostatecznie zatrudnił w Min. Gospodarki Paweł Poncyliusz, który pracuje tam do dziś, zapewne jego praca nie ma nic wspólnego z interesem polskiej gospodarki.
  8. Sprzedaż na rzecz UTH WSK Rzeszów lobbował – agent SB były Szef „S” w WSK- Rzeszów Prygoń, lobbował też : Mazur na rzecz UTH
  9. Amerykanie nie wsparli sprzedaży 100 samolotów produkowanych w Mielcu w ramach offsetu??? M-28-M-18, ponieważ już wtedy zapadła decyzja nieformalna aby PZL Mielec doprowadzić na skraj bankructwa i przejąć go, co zresztą tak się stało.

  10. Offset dla Mielca przewidywał kwotę ok. 455 mln $ na produkcję samolotu M-28-M-18 oraz 57 mln $ w modernizacji i sprzedaży Skytruck. Offset nie został zrealizowany nawet w 10% dla zakładów z PZL Mielec.
  11. Mało tego spółka Skytruck LLC opatentowała nazwę Skytruck i miała wyłączność na sprzedaż samolotów produkowanych w Mielcu na rynku, obu Ameryk i Azji. Następnie zablokowali sprzedaż wyrobów mieleckich po to aby firma była gotowa do przejęcia za bezcen.
  12. Kpina z zaliczeniem za 50 mln $ offsetu za certyfikat na rzecz Skytruck w USA. (,,amerykanie” sami dla siebie naliczali offset)

  13. PZL Mielec przed sprzedażą mogła mieć kontrakty na swoje wyroby w wysokości 1 mld zł. Skutecznie kontrakt ten utrącił Zarząd PZL Mielec wspólnie z ARP.
  14. Polska za darmo pozbawiła się swoich atutów w obronności lotniczej.
  15. Polska nie skorzystała na tzw. offsecie – owszem skorzystały, ale firmy amerykańskie w Polsce. Polska z tego tytułu nie ma żadnej nowoczesnej technologii.
  16. Umowa na zakup F-16 nie gwarantuje serwisu tych samolotów – serwisuje ich firma z Izraela.
  17. To są dokonania Pis-u!!!!!!!!!!! W latach 2005-07.

  Zygmunt Wrzodak
  Kultura PiS, czyli A. Duda contra obóz J. Kaczyńskiego
 • @Zawisza Niebieski 08:47:48
  Myslę, że to nie ,,poczucie własnej godnosci" skłoniły Dude do zawetowania 2 ustaw, to strach. Działacze mumi wolności to tchórze, dlatego doszedł do wniosku, dlaczego mam siedzieć za ,,ciotke".
  Długie ręce Bronisława Geremka
 • autor
  Dobry tekst analityczny, ale z tym Braunem to odwaliłeś koziołka do tyłu.
  Długie ręce Bronisława Geremka
 • @AnnaP 13:34:08
  ,,Przez pomyłkę Amerykanie zabili 16 policjantów
  Afgańskie służby zostały zbombardowane przez lotnictwo Stanów Zjednoczonych."

  To tylko z dnia dzisiejszego, a od 100 lat ta hołota zbrodnicza, dzicz naćpany morduje mln rocznie ludzi na świecie, a świry i agenci szatańskich zbójów z usraela chce nas całkowicie podporządkować zbrodniarzom.
  Rozumiesz to Anno, jak NIE to do książki i za 5 lat wróć mądrzejsza.
  Chocholi taniec POPiS
 • @AnnaP 13:34:08
  Poziom wiedzy na poziomie przedszkolaka. Tacy ludzie powinni mieć zabronione udziału w głosowaniu, ponieważ zawsze zagłosują na agenta, albo świra, albo złodzieja.
  Chocholi taniec POPiS
 • @zygmuntbialas 15:30:26
  Panie Zygmuncie, róbić swoje. Pańska niesamowita praca jest wyjątkowo wartosciowa dla pobudzania świadomości narodowej. Troll pisowski tego nie rozumie, ponieważ ma zadania służbowe.
  My, Polacy jestesmy ofiarami TYCH samych co Muzułmanie, jesteśmy ofiarami TEJ tej samej wojny medialnej co muzułmanie.
  Sześcioramienni napuszczają jednych na drugich, tak by ciemnota się wyżynała, a oni okradali ich owoce pracy i bogactwa ziemi. Nie jestem za imigrantami z południa, ponieważ zło zawsze leży w usraelu, to z tego szatańskiego państwa płynie zawsze najgorsze zło na wolne narody, czego dobitnym przykładem są syryjczycy, irakijczycy, afganowie, afrykańczycy i inni. To oni ta trzecia nie widoczna siła podpala ich domy i ich mordują, tak jak naszych rodaków na kresach mordowali siepacze banderowscy, też uciekali przed rzeżnikami. Duda i ten ,,żond" niech uderzą w jadro problemu związanego z imigrantami czyli w Sorosa, ale tego nie robią, bo to jest też i ich mocodawca.
  Serdecznie pozdrawiam
  Co się dzieje w NEON-ie - 16.07.2017.
 • @Husky 09:49:13
  Człowieku, trollujesz propagande antypolską, chcesz jednych zdrajców zastępować drugimi i tak dookoła, a Polską po za flagą nie ma włąsnej polityki, Zrozum, że tzw. rządy w Polsce realizują politykę NWO, a reszta to odwracanie uwagi.
  PiS-owski zamach stanu!!!
 • wklejacz pisowski
  ,,Gersdorf będzie kolejnym Rzeplińskim. PiS może na niej spokojnie zyskać 3-4 punkty proc. w sondażach." Tak uzasadnia to troll Hasky????????

  I o to chodzi o punkty wyborcze, by motłoch nabierał się na prymitywne socjotechniczne manipulacje ciotki. Kolejna awantura ma być przykryciem na mld korupcje związaną z obecną ekipą rządową.

  A CZYM RÓŻNI SIĘ GERDORF OD PRZYŁĘBSKIEJ???
  A CZYM RÓŻNI SIĘ DUDA OD KOMOROWSKIEGO???
  A CZYM RÓŻNI SIĘ PO OD PIS W SPRAWACH STRATEGICZNYCH DLA PRZYSZŁOŚCI POLSKI I POLAKÓW???
  To wszystko jest dla odwrócenia uwagi dla motłochu, który podnieca się walką samych swoich, a długi rosną, wyprzedaż majątki idzie pełną parą, podatki rosną, koszty stałe polaków rosną, wojna z Rosją w imieniu banksterii światowej jest realizowana, mld na kupno zdezelowanej broni od usraela idzie pełną parą, gaz katarski po 1000 $ za 1000 m3 kupowany od sześcioramiennych idzie pełną parą, lobbowanie podwładnych z Polski na rzecz interesów banksterii światowej idzie pełną parą.
  Teraz pisowski motłoch wyborczy, będzie żył awanturą personalną. SN jest tyle samo wart co TK i odwrotnie.
  System w wymiarze sprawiedliwości jest wyjątkowo chory, to prawda, że to kasta, ale zreformować trzeba system a nie Gersdorfową zamienić na lenia i nieuka Przyłębską,to żadna zmiana, totaka zmiana pod ciotkę a nie dla Polaków.
  Przed chwilą rozmawiałem z sędzią TK (wybrany przez pisuarowców, ale ma ich w nosie) i on jest takiego zdania jak piszę, że zmiana jest pod despote, dla przykrycia wielu spraw jak min. podwyżkę cen paliw i kupno uzbrojenia przez Polskę i działanie rządu na rzecz interesów światowej mafii finansowej.
  Kula i Hasky sami do siebie piją z zachwytu, właśnie to jest dla takich naiwnych i agencików, wszelkiej maści trolli pisowskich.
  Tymczasem chodziki z KODu idą protestować..
 • @Husky 23:09:48
  ,,Gersdorf będzie kolejnym Rzeplińskim. PiS może na niej spokojnie zyskać 3-4 punkty proc. w sondażach." Tak uzasadnia to Hasky????????

  I o to chodzi o punkty wyborcze, by motłoch nabierał się na prymitywne socjotechniczne manipulacje ciotki. Kolejna awantura ma być przykryciem na mld korupcje związaną z obecną ekipą rządową.

  A CZYM RÓŻNI SIĘ GERDORF OD PRZYŁĘBSKIEJ???
  A CZYM RÓŻNI SIĘ DUDA OD KOMOROWSKIEGO???
  A CZYM RÓŻNI SIĘ PO OD PIS W SPRAWACH STRATEGICZNYCH DLA PRZYSZŁOŚCI POLSKI I POLAKÓW???
  To wszystko jest dla odwrócenia uwagi dla motłochu, który podnieca się walką samych swoich, a długi rosną, wyprzedaż majątki idzie pełną parą, podatki rosną, koszty stałe polaków rosną, wojna z Rosją w imieniu banksterii światowej jest realizowana, mld na kupno zdezelowanej broni od usraela idzie pełną parą, gaz katarski po 1000 $ za 1000 m3 kupowany od sześcioramiennych idzie pełną parą, lobbowanie podwładnych z Polski na rzecz interesów banksterii światowej idzie pełną parą.
  Teraz pisowski motłoch wyborczy, będzie żył awanturą personalną. SN jest tyle samo wart co TK i odwrotnie.
  System w wymiarze sprawiedliwości jest wyjątkowo chory, to prawda, że to kasta, ale zreformować trzeba system a nie Gersdorfową zamienić na lenia i nieuka Przyłębską,to żadna zmiana, totaka zmiana pod ciotkę a nie dla Polaków.
  Przed chwilą rozmawiałem z sędzią TK (wybrany przez pisuarowców, ale ma ich w nosie) i on jest takiego zdania jak piszę, że zmiana jest pod despote, dla przykrycia wielu spraw jak min. podwyżkę cen paliw i kupno uzbrojenia przez Polskę i działanie rządu na rzecz interesów światowej mafii finansowej.
  Kula i Hasky sami do siebie piją z zachwytu, właśnie to jest dla takich naiwnych i agencików, wszelkiej maści trolli pisowskich.
  PiS-owski zamach stanu!!!
 • @Husky 11:28:52
  Jak, ktoś pyta to się odpowiada, tak postępują troche inteligentni ludzie. Pytam co Ty Hasky robisz na tym portalu, po co ci nadstawiać za innych ,,ciało", te zakryte.
  Jaki twój cel obrywać za ciotkę???
  Gdzie jest Kula Lis?
 • @Husky 10:40:14
  Obie wersje są do wyboru.
  Dla mnie Hasky nie jesteś żadnym zagrożeniem, ponieważ ja od razu wyczuwam kim kto jest. Ja rozumiem ludzi, którzy błądzą, nie mają wiedzy, ale mają wiele cech by uczyć się, ale Ty Hasky, idziesz jak czołg z tymi swoim sześcioramiennymi wypocinami na cześć ludzi nam Polakom narzuconymi z zewnątrz. Ci ludzie nawet klucze do naszych kościołów dostają. Od wojny w interesie Polski działał (o zgrozo!!!) Gmułka i Gierek, a tak mamy non stop okupacje sześcioramiennych na terytorium Polski, choć odbywa się to pod szyldem lewactwa, nawet wiary, patriotyzmu, prawicy, suwerenności itd, ale kierunek jest zawsze ten sam - służba garbonosym.
  Jak Ty, ich lansujesz to jesteś jednym z nich.
  Przecież głupi nie jesteś, a więc dobrze rozróżniasz kto kim jest.
  Co do wynochy, to w jakim celu siedzisz tu na tym portalu, który jest raczej antysjonistyczny, a nie pro-pisowski??? Przecież tacy jak Ty, siedzą u banderowca Sakiewicza lub Karnowskiego albo u Wildtseina, Pereiry, Michnika, Kurskiego, Lisickiego itp.
  Gdzie jest Kula Lis?
 • @trybeus 10:11:11
  Zwróciłem tylko uwagę Jarkowi, że z powodu Kuli nie powinien porzucać swoich ,,zabawek" na Neonie, a czy będzie tu Lis czy nie, jest mi obojętne, tak samo jak Aleszuma, czy Talblot, hasky.
  Gdzie jest Kula Lis?
 • @Talbot 18:58:08
  No to gratulujemy Rosji. Osetia to nie Gruzja!
  Rosja po cichu przesunęła granicę z Gruzją!
 • @Husky 02:10:15
  Hasky, Ty tu jesteś piątą kolumną, lansujesz grupę masonów, wrogów Polski, którzy przez ostatnie 28 lat zarządzają Polska, lansujesz ludzi, którzy na życzenie banksterii światowej dokonali rozbiorów Polski, lansujesz ludzi, którzy budują tu nad Wisłą ,,wielki izrael", lansujesz ludzi, którzy tuszują ludobójstwo na kresach, lansujesz ludzi, którzy chcą wojny na naszym terytorium, lansujesz ludzi, którzy chcą aby w wojnie zachodu z wschodem wymordować Naród Polski, lansujesz ludzi, którzy tak jak za Bieruta sprowadzili okupacyjne wojska do Polski, lansujesz ludzi, którzy słowo ,,prywatyzacja" zamienili na słowo ,,polonizacja", która polega na dalszym mld rozkradaniem Polski, lansujesz ludzi przybłędów do Polski, którzy okupują Polskę w imieniu światowej mafii finansowej itd.
  Nie udawaj kogoś innego. Głupi nie jesteś, a wiec twoja praca dla obcych jest aż nad to widoczna. Masz pro-pisowskie zadania to wynoś się na portale pro - pisowskie, może razem udusicie się w tym antypolskim szambie.
  Gdzie jest Kula Lis?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 01:34:37
  Jacku, a po kim ten żale!!!
  Kula Lis (bardzo wstrętne podszywanie się pod bohatera polskiego w walce o Polski Lwów), to wściekły, chaotyczny pro-pisowiec, skrzydła frankistowskiego - przechrzty. Ich zadaniem jest wsadzanie masonów do Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Bezmyślnie obraża przyzwoitych ludzi. Jego rola polega na wklejaniu różnych materiałów nie koniecznie mądrych. Promuje Singera - Macierewicza, jest pro - zachodni a wiec przeciw cywilizacji łacińskiej.
  Choć, widać, że może jest za Polska, ale nie odróżnia dobra od zła, prawdy od kłamstwa. Gdyby zrozumiał (jak ma czyste sumienie) na czym polega jego błąd, to mogą z nie być jeszcze ludzie. Ma jak na razie mało wiedzy o geopolityce.
  Obrażanie się na portal z powodu Kuli, nie przystoi tobie.
  Pozdrowienia
  Gdzie jest Kula Lis?
 • uator
  Talblot, ale ty łgarzem jesteś. To My z LPR podjeliśmy temat reparacji wojennych od Niemców. To Marek Kotlinowski w imieniu LPR w sejmie prowadził tą sprawę. PC-PIS sabotażowało naszą inicjatywę, a w latach 2006 - 07 całkowicie ją spacyfikowało. Mlaskaty rezydent państwa sześioramiennego nawet nie chciał słyszec o tym i nie podjął żadnej inicjatywy w tej sprawie po za jakąś propaganda.
  To samo robi Kaczynski, żeby przypodobać się swoim durnowatym wyborcom. Przecież od dwóch lat ma pełni władzy w ,,polin" (tak oni określają Polskę) i co zrobili - NIC, to tylko zadyma dla naiwnych.
  Jarosław Kaczyński przypomina o odszkodowaniach wojennych
 • @Husky 18:51:21
  Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile siedzi w tobie komuny. Jak nie UE to Moskwa, jak nie USA to Rosja, jak nie gaz rosyjski to amerykański itp.
  A Polska ci się nie podoba? a gaz Polski też ci się nie podoba?
  Wyjdz na ulice i spytaj pierwszych lepszych polaków jaki chcą mieć gaz? Każdy odpowie ci, że TANI.
  Casting skundlonych agentów z nad Wisły
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:25:00
  Jak zwykle dzięki.
  Casting skundlonych agentów z nad Wisły

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031