Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
141 postów 2426 komentarzy

Wrzodak Z

Moje komentarze

 • @1normalnyczlowiek 23:41:08
  Człowieku, jak można z tobą merytorycznie dyskutować, skoro z góry zakładasz, że każdy kto nie jest z twoim wodzusiem to śmieć, agent kgb WSI ( a może byś sprawdził kto był agentem i jest WSI - SKW), że widzisz na wschodzie kraj RAD, że kto nie z usraelem to z Moskwą, kto przeciw UE to za Moskwa itd. Twoja żółć zalała ci skośne oczy i nie widzisz gdzie są interesy Polskie, gdzie Polska, każdy ma prawo do swoich opinii, walczyłem o to od 19 roku życia, nikt nawet na milimetr mnie nie złamał, choć wielokrotnie byłem skopany jak pies (o3-05-82 rok, 31-08-82, oraz 16-13-81 rok) i tez oni od śmieci takich jak ja wyzywali, od agentów amerykańskich, straciłem wiele z swoich młodzieńczych lat byś mógł opluwać na razie bezkarnie innych Polaków, którzy wskazują ci, że błądzisz w swojej zapiekłości. Pewnie jak taki porywczy jesteś to i przyjaciół nie masz, naucz się żyć po-polsku.
  Umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - Biały Dom odpowiada
 • @val 09:54:53
  Michnika języka używasz w walce z mną. Na koniec tej walki zamordowali mojego współpracownika, też wtedy GP i GW nazywali nas gnidami polskimi. gratuluję doborowego towarzystwa. Nie douczonym i świrom każdą brednię można wmówić, nawet to, że PiS nie był za Konstytucją UE, a L. Kaczyński był przeciwnikiem bezbożnej UE. Co ja zrobię gdy wy pisowcy stoicie w miejscu i się nie rozwijacie intelektualnie. Przez takich właśnie nawiedzonych Polska ginie.
  Umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - Biały Dom odpowiada
 • @Rebeliantka 13:44:01
  Celne określenie, Sabotaż, w wykonaniu PiS, który razem z LPR i Samoo mieliśmy 186 posłów, można było wszystko, nawet konstytucję zmienić, unieważnić oddanie banków obcym, unieważnienie prywatyzacji PZU, PHS itd. ale PiS wybrał drogę dzisiejszej PO. Skończyło się tym, że zamiast walczyć z PO, komuną, Kwasem walczyli sami z sobą, powoływali swoich ministrów, komendantów Policji, prezesów spółek i ich na oczach kamer zakuwali w kajdanki i na koniec powiedzieli, że nie chcą władzy i oddali władzę PO. Gdyby Kaczyński poszedł drogą narodową a nie neoliberalną to dzisiaj PO by nie było nie byłoby tragedii smoleńskiej, Lepper by żył, długu publiczny by się zmniejszał a nie zwiększał, stopa życiowa mogła być o 100% wyższa jak obecnie itd. Niestety, ale Polacy są cały czas pacyfikowani i perfidnie oszukiwani a kłótnie między jednymi a drugimi to fikcja, chodzi o realizację przybranego kursu obranego w Magdalence, który ma być tożsamy z interesami światowej mafii finansowej i ich klakierów czyli media i politycy.
  Pozdrowienia
  Byłam w Sejmie, gdy mówiono o bankach
 • Banki w Polsce
  W 2006 roku z inicjatywy posłów Samoo i LPR powstała sejmowa komisja śledcza d/s zbadania ,,prywatyzacji" banków w Polsce. Pierwszym przewodniczącym został Artur Zawisza, ale tak się pogubił i nie miał koncepcji prowadzenia prac tej komisji, że zrezygnował a PiS wskazał nowego przewodniczącego tejże komisji w osobie Adama Hoffmana. Młody Poseł, bufon, kompletnie nie wiedział o co chodzi, nie rozumiał po co ta komisja, gdy jak mi mówił, to banki powinny być prywatne no i skończyło się pełną kompromitacja tej komisji a wnioski są takie, że prywatyzować trzeba było lepiej, i tam takie ble, blee.
  To był historyczny moment aby wykazać złodziejską wyprzedaż systemu bankowego, ukarać złodziei, ale nic takiego nie nastąpiło,. J. Kaczyński nie interesował się tą komisją, nie wpierał, była mu obojętna, a Premier PiS Marcinkiewicz sprywatyzował bank PBH na rzecz Uni Credit, co było wielki skandalem. Jak to różnica między UW, SLD, PO, PiS.
  Byłam w Sejmie, gdy mówiono o bankach
 • @piko 19:56:47
  Wiem kim jesteś, spotkamy się to sobie porozmawiamy..
  Umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - Biały Dom odpowiada
 • @35stan 19:28:43
  Można i tak bronić, ja mu nie odmówiłem działania w jego rozumowaniu w interesie Polski, ja go oceniam po owocach a one były zatrute.
  Umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - Biały Dom odpowiada
 • @Paweł Tonderski 19:09:53
  Dzięki za wsparcie. To ludzie zakompleksieni (pisowcy) mają podobne wręcz tożsame argumenty w walce z mną jak swego czasu Mumia Wolności. Oni zatrzymali się w roku 1990 i myślą, że jest komuna i oni są antykomuna, a życie sytuacja się zmienia, czas biegnie. Oni (pisowcy) rozumieja dwa bieguny polityczne w naszym kraju, bo tak chce G.PC i ich środowisko dodatek radykalny do koszernej aby osłaniać inne ważne geszefty, które robione są na Polsce. Oni (pisowcy) żyją przekonaniem, że L. Kaczyński to był wódz, wielki wódz. Przecież ten człowiek nic ale to nic dobrego dla Polski nie zrobił wręcz przeciwnie wynegocjował Traktat Konstytucyjny i go podpisując bez referendum!!!! wpuścił Polskę w niewolę strukturom ponadnarodowym. Dopuścił się w ten sposób zdrady Państwa. Pomijając zablokowanie ekschumacji pomordowanych w Jedwabnem, co teraz wykorzystują to wrogowie Polski szczególnie Niemcy przeciwko nam. Jakaż to wielka szkoda itd. Kaczyński był najgorszym z najgorszych prezydentem RP. Znam prawie wszystkich posłów PiS, tam kumatych to może jest z 5, część to karierowicze, częśc darmozjady, nieroby i kompletnie nie kumate w polityce. Dlatego Kaczyński przy pomocy ośrodków tajnych może mieć nad nimi kontrolę. Ale Polska cierpi. Gdyby PO miało merytoryczna opozycję a nie koncesjonowaną, to już by nie rządzili, a tak to dalej będą rządzić. Będę ich pobudzał do myślenia może czegoś się nauczą.
  Pozdrawiam
  Umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - Biały Dom odpowiada
 • @Rexturbo 18:03:40
  Ciężko jest żyć z korzeniami stalinowskimi, wypłukane z krwi macie towarzyszu myślenie Polskie, jak nie z usraelem to jesteś za Rosją, a ja jestem za Polską. Boli cię. Prymitywni osobnicy, którzy budowali nam tu jueopolonię wam nie przeszkadzają, wy im pomagacie pisowcy, skończycie tak jak mumia wolności.
  Umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - Biały Dom odpowiada
 • @1normalnyczlowiek 17:55:00
  Brak argumentów, to się pluje jak Michnik, oni mnie przez 20 lat w taki sposób obrażali, spływa to mnie, ja nigdy tchórzem nie byłem a ty kryjesz się pod nickiem i smarczesz tym garbatym nosem.
  Umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - Biały Dom odpowiada
 • @val 17:28:26
  ziejesz pianą zaplutego Michnika, zamiast trochę pomyśleć to nie boli.
  Umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - Biały Dom odpowiada
 • @val 17:03:06
  Tak o mnie pisał Michnik i Trybuna
  Pozdrowienia od Gieremka
  Umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - Biały Dom odpowiada
 • @FanDaVinci 16:54:39
  Zamiast argumenty prymitywna napaść. Niech Pan pamięta, że takim językiem koszerna w stosunku do mnie posługiwała się przez 20 lat, takim językiem posługiwali się też w stosunku do Prymasa Tysiąclecia Kard. Wyszyńskiego, nawet chyba pan nie rozumie co do pana się pisze, argumenty proszę pokazać a nie obrażać.
  Ja można funkcjonować i działać w Pisie i nie rozumieć rzeczywistości, która nas otacza. jesteś człowieku przesiąknięty pismakami a usługach mafii syjonistycznej, takie brednie o S to można było wypowiadać przed okrągłym stołem i Magdalenką, co do JPII to pomijam. Usrel nigdy nas nie obroni, nigdy nam nie pomoże ich interes to dobrze układać się z Rosją, nas mają za podbity kraj, ludność niewolnicza a ty człowieku, kompletnie bredzisz jak nie widzisz ich podstępnej gry. USA to ormowiec, SB Izraela, tam tupną usrael to wykonuje. Ten Rumney jak chciał kandydować to o kogo prosił o błogosławieństwo w Izraelu??? Co obiecywał w zamian za poparcie - wojnę, zabijanie innych, a co obiecał ten murzynek - 70 mld $ na początek w zamian za poparcie, co będzie miał z tego poparcia Izrael ano to, że będą mieli i 70mld$ i udział w zbrodniach na irańczykach. Ja takich zbrodniarzy popierać nie będe.
  Tam (w usa) nie ma żadnej róznicy politycznej, tam nie ma wolnośći, tam kłamstwo i dyktatura mediów żydowskich, na każdym rogu, głównej ulicy budynki lóż masońskich nie dostępne dla ludzi, getta osiedli żydowskich, porno, burdele, narkomani, zboczeńcy seksualni na każdym kroku, w Los Angeles rządzi miastem grupa w 100% homoseksualistów, klub lokalnych zboczeńców i żaden normalny człowiek tam wożnym nie może być. Brzydzę się tym krajem. Ten młody kraj bez swojej narodowości wywołał już ponad 200 wojen lub rewolucji na całym świecie, a to co robił i robi z Afryką siejąc ludobójstwa jaki świat jeszcze nie widział. Nas traktują i nasze ziemie do wyzysku lub do rozgrywki nawet ,,teatru wojennego" w tej części świata. Trzeba zrozumieć, że Polska musi powstać na nowo, bez Gieremków, Michników , Kwasów, Kaczyńskich, Waszczykowskich, Komorowskich, Tusków, Sikorskich itd. Bronisz pan usraela, to bronisz pan takie osoby jak Anne Aplebaum, to obywatelka usraela, bronisz pan polityki Sikorskiego i całej agentury SOWIECKIEJ W POLSCE, KTÓRĄ KGB (TECZKI ICH) ODSPRZEDAŁA AMERYKANOM I ZRAELOWI ZA CZASÓW JELCYNA I NAGLE PROSZĘ ZAUWAŻYĆ, JAK KWAŚNIEWSKI, MILLER I IM PODOBNI STALI SIĘ PRO-AMERYKAŃSCY, PRO-WOJENNI. CZY PAN TEGO NIE ROZUMIE. ROSJA WCALE NIE MUSI Z TERYTORIUM ROSJI PROWADZIĆ AGENTURY TU W POLSCE ONA PROWADZI AGENTURĘ Z USA I JESZCZE Z INNYCH PAŃSTW, ROSJA WCALE NIE MUSI BYĆ WŁAŚCICIELEM POLSKIEGO MAJĄTKU, ALE MOGĄ BYĆ FIRMY NAD KTÓRYMI ONI MOGA MIEĆ KONTROLĘ. Polską chemię chciał sprzedać PiS ,,amerykanom" a ja stoczyłem straszną walkę na sejmowej komisji skarbu państwa by zatrzymać sprzedaż chemi (patrz protokoły sejmowej KSP i gospodarki V kadencji) Chyba szkoda czasu na taką dyskusję, ponieważ elektorat ,,prawicowy" zatrzymał się w roku 1990 i nie uczy się, rozróżnia tylko komune i antykomune, to są jedni i ci sami tylko inaczej ubrani. Tak ustawiają was media.
  Umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - Biały Dom odpowiada
 • @konserwatystka 15:46:02
  jak tam nieokonserwatyści - syjoniści, jastrzębie wojen, boli was, prawda. Syjonista to zawsze ma głowie agenturę, ponieważ on sam bez donosów żyć nie może, dlatego jak ma ktoś inne spojrzenie na daną sprawę, to agent od razu wskazuje,że to nie ja - to on. Prawdy nie wykopiesz z rzeczywistości. Tylko zwykły głupek spogląda przez pryzmat agentury, że jak nie jesteś za usrelem to jesteś za Rosją, a ja syjonisto - nieokonserwatysto jestem za Polską. Takie proste.
  Umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - Biały Dom odpowiada
 • Janusz,,,
  zrób coś by te SKOKI nie pobierały tak lichwiarskich procentów od kredytów, zrób coś by w SKOK-ach ograniczyć rozrzutność zarządów, rad, komisji na niewyobrażalną skalę, zrób coś, żeby zlikwidować pajęczynę spółek wokół SKOK, które rzutują na wysokie koszty kredytów. Inicjatywa SKOK szlachetna, ale ,,pisowski dwór" żeruje na biednych Polakach.
  Pozdrowienia
  Raj dla rządzących, piekło dla pacjentów
 • Gmyz,,,
  czy to prawda, że pana fundację wspierała niemiecka fundacja Adenaera??? Jeżeli tak to wysiadka z pociągu - Polska.
  Gmyz: "Pozwę Hajdarowicza, Wołka i Kalisza"
 • @Alia 09:01:08
  O ranyyyyy!!! biją się sługusy mossadu z BND. Polacy, musimy być czujni aby się nie wplątać po którejś z stron.
  Łukasz Warzecha:"Użytkownicy Gazeta.pl grożą mi śmiercią, zawiadamiam prokuraturę"
 • zawisza,,,
  Komuna i ich agentura prosiła swoich mocodawców z ZSRR w trudnych sprawach dla PRL-u o pomoc, teraz w większości z nich prosi,,wuja" , czyli szukają u swojego prześladowcy z usraela prawdy??? Znajdą tam prawdę jak wcześniej znajdowali wu sowietów. Przecież oni mają nagranie rozmowy braci, to był ich system TAWS zainstalowany w samolocie TU-154, wiedzą wszystko, ale czemu nie chcą współpracy z Polską prokuraturą odmawiając im pomocy w sprawie katastrofy smoleńskiej!!!!!!!
  Jak trzeba nie nawidzieć własnej Ojczyzny by pisać donosy do obcego i wrogiego Polsce i naszym interesom mocarstwa. Oni już nam pomogli w Jałcie, w wyjaśnieniu mordu w Katyniu, ludobójstwa na Wołyniu, rozkradaniu i rozbrajaniu Polski. Jest 162 posłów z pis, którzy mogą i powinni pilnować w wyjaśnieniu tej tragedii, pomagać prokuraturze, patrzeć im na ręce, a nie robić debilne przedstawienia urządzane przez ,,amerykanina" Macierenko, który już nie ma pomysłu jak w d....e wchodzić usraelowi by jak najwięcej napluć na Rosję a samemu nie widzieć katastrofalnych błędów po stronie jednej i drugiej kancelarii.
  W wyjaśnieniu tej katastrofy pracuje około 30 prokuratorów, wielu ekspertów i co wszyscy to zdrajcy i pracują na rzecz Rosji, nie ma ani jednego, który by powiedział prawdę???? Przecież to absurd, ta tragedia przerosła wszystkich, a ci co nie odpowiadają za to śledztwo robią z tego agresywną politykę, ,,cementując" ludzi mało zorientowanych co do takich katastrof. Słuchałem Macierewicza na posiedzeniu sejmowej KS i muszę powiedzieć, że ten człowiek nie ma nic rzeczowego do powiedzenia, wręcz kompromituje się dając do prokuratury jakieś ekspertyzy - kopie oraz nie podpisane a co do zawartości to poziom ,,O". Brutalna gra toczy się dla podtrzymania się w polityce, ponieważ oni nie mają nic do powiedzenia w sprawach zasadniczych dla przyszłości Polski, grają brutalnie tymi ludzmi, którzy zginęli w Smoleńsku. To obrzydliwe.
  Umiędzynarodowienie śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - Biały Dom odpowiada
 • Romuald,,,
  Do twojego tekstu o KTO zapomniałem dołączyć notatkę PAP, dotyczącą korupcji przy kontrakcie słoweńskim. Tekst poniżej.
  Skandal korupcyjny w Finlandii, podejrzany kontrakt na 112 mln
  wczoraj, 21:50PG / PAP
  Fińska policja wszczęła śledztwo w sprawie domniemanych łapówek wręczanych przez koncern zbrojeniowy Patria politykom i urzędnikom chorwackim podczas zawierania kontraktów na zakup pojazdów opancerzonych - poinformowały władze w Helsinkach.
  Krajowe Biuro Śledcze podało, że policja podejrzewa, iż w zamian za zawarcie kontraktu w 2007 roku na dostawę pojazdów opancerzonych o wartości 112 mln euro, "łapówki były wręczane urzędnikom i osobom podejmującym decyzję o zakupie wyposażenia dla chorwackiej armii".
  Szef Biura Kaj Bjorkvist potwierdził, że wszczęto śledztwo dotyczące Chorwacji po podejrzeniach, które pojawiły się w trakcie dochodzenia dotyczącego domniemanych łapówek dla polityków słoweńskich z 2006 roku, gdy Słowenia podpisała kontrakt z koncernem Patria na zakup 135 wozów opancerzonych za kwotę 280 mln euro.
  Był to największy skandal korupcyjny w Słowenii. W październiku ubiegłego roku parlament tego kraju pozbawił immunitetu byłego premiera Janeza Janszę - lidera największej partii opozycyjnej, Słoweńskiej Partii Demokratycznej (SDS) - po postawieniu go w stan oskarżenia w związku z przyjęciem łapówki od Patrii dla SDS.
  Zarzuty wobec Janszy przyczyniły się do porażki SDS w wyborach parlamentarnych. Śledztwo w Słowenii objęło również byłego ministra obrony i byłego szefa sztabu sił zbrojnych. Zarówno Jansza jak i inni oskarżeni nie przyznali się do otrzymania łapówki w wysokości 2 mln euro.
  W związku z tym śledztwem w Finlandii zatrzymano w listopadzie 2008 roku byłego dyrektora koncernu Patria Jormę Wiitakorpi oraz innego wysokiej rangi pracownika firmy. Obu postawiono zarzuty "szpiegostwa przemysłowego oraz korupcji w operacjach biznesowych".
  Autor: PGŹródła: PAP
  Co do twojej analizy, to dobrze, że przytoczyłes F. Konecznego, on w bardzo wyważony sposób wskazywał drogę dla Polaków ale bez żydów. Doskonale tez opisuje nasze drogi Polskie i żyda prof. Pogonowski.
  Tlo historyczne rozbiorow Polski i trudnosci w odzyskania niepodleglosci wiaza sie z dzialalnoscia elity zydowskiej, naprzod operujacej kapitalem zdobytym na terenach Rzeczypospolitej, a pozniej manipulujacej kolosalnymi fortunami zdobytym w czasie rewolucji przemyslowej dziewietnastego wieku, oraz przez okres dwu wojen swiatowych, z ktorych pierwsza dala Zydom "ojczyzne w Palestynie" a druga panstwo Izrael i jednoczacy Zydow "kult zaglady" (cult of the Holocaust) na ktorym to kulcie opiera sie dzisiejszy zydowski ruch roszczeniowy i zwiazany z nim Holocaust Industry (przedsiebiorstwo Holokaustu).

  Dzieki opanowaniu mediow propaganda Holokaustu jest skutecza i dzis zdobywa Zydom nieproporcjonalne korzysci materialne i polityczne mimo tego ze w czasie dwudziestego wieku, Zydzi stanowili tylko okolo dwu procent ludzi zabitych w 20stym wieku, zwanym "wiekiem smierci".
  W krytycznym dla Polski roku 1918-tym, wszystkie bez wyjatku miedzynarodowe organizacje zydowskie wypowiadaly sie przeciw odrodzeniu panstwa polskiego, poniewaz Zydzi znali swoja pasozytnicza przeszlosc w Polsce i obawiali sie ze Polacy wyciagna z tego konsekwencje.
  Tak wiec Zydzi woleli wspoldzialac z Niemcami, Austria lub Rosja, raczej niz z Polakami walczacymi o swoja wolnosc.

  Juz w 10-tym wieku u zarania panstwa polskiego dzialala silna zydowska finansiera, ktorej kapitaly rosly glownie dzieki handlowi niewolnikami, na ktorych pracy opierala sie wowczas gospodarka arabska w Hiszpanii.
  Wtedy bankierami w Hiszpanii byli Zydzi, ktorzy pomogli Arabom zdobyc Hiszpanie, a nastepnie sluzyli im jako finansisci i handlarze niewolnikow. Zydzi hanlujacy niewolnikami spelniali wtedy rowniez role geografow. Jak wiadomo Islam wymaga codziennych modlitw i poklonow w kierunku Mekki i Medyny, co stwarzalo potrzebe dokladnej wiedzy w jakim kierunku pobozni Arabowie musieli sie zwracac w czasie modlow.

  Pierwszy opis panstwa polskiego pochodzi od Ibrahim’a Ben Ya’qub’a z Tortozy w Hiszpanii, geografa i handlarza niewolnikami, ktory w 966 roku opisal kraj Mieszka I jako "wielkie krolestwo polnocy".
  Wowczas Bralin (pozniejszy Berlin) byl rynkiem niewolnikow, glownie Niemcow, wzietych do niewoli przez Slowian nadlabskich, ktorych Zydzi wiezli droga wiodaca przez Prage Czeska do Wenecji. Tam ludzie ci byli kastrowani a nastepnie dostarczani na rynek niewolnikow w Kordobie.
  Wtedy Slowianie wzieci do niewoli przez Niemcow byli sprzedawani Zydom a nastepnie kastrowani w Verdun lub Lyon i przewozeni przez Marsylje do Kordoby. Slowian wschodnich kupcy zydowscy kupowali od Chazarow, ktorych przywodztwo nawrocili na judaizm.
  W korespondencji zydowskiej tamtych czasow, Polska jest nazywana "Nowym Kananem" ("New Canaan") jako teren, ktory nadawal sie do eksloatacji i handlu niewolnikami tak, jak Kanan podbity przez plemiona zydowskie w starozytnosci.

  Rodzina Slawnikow, do ktorej nalezal swiety Wojciech, rzadzila w Pradze i pod jego wplywem zaczela sprzeciwiac sie handlowi niewolnikow. Wowczas Boleslaw II zdobyl wladze w Pradze, finansowany przez handlarzy niewolnikow, wymordowal on panujaca rodzine Slawnikow z wyjatkiem swietego Wojciecha, ktory schronil sie w Polsce.
  Jak pamietamy w 11tym i 12tym wieku Swiety Wojciech byl patronem Polski. Zginal on smiercia meczenska w Prusach, dwa lata po ochrzczeniu ludnosci Gdanska w 997 roku, gdzie zalozyl biskupstwo. Swiety Wojciech potepil handel niewolnikami w tekscie "Infelix Aurom" i zostal uwieczniony na drzwiach katedry gnieznienskiej w scenie, jak wykupywal chrzescijanskich niewolnikow od zydowskiego handlarza niewolnikami, w obecnosci wladcy polskiego.
  Zyciorys swietego Wojciecha jest poczatkiem polskiej literatury w jezyku lacinskim.

  Kiedy w Polsce bylo tylko kilka tysiecy Zydow, uzyskali oni przywileje od Boleslawa Poboznego w 1264 roku w Kaliszu. Przywileje te byly w mocy przez nastepne 500 lat, do obalenia ich przez sejm w 1764 roku, w czasie kryzysu gospodarczego spowodowanego wywozem przez Zydow kapitalow z Polski do Berlina.
  Wtedy w Rzeczypospolitej bylo prawie milion Zydow i dlatego uwaza sie ze Polska uratowala europejskich Zydow od wymarcia, poniewaz Zydzi byli od 13 wieku niszczeni i wypedzani ze wszystkich krajow zachodniego Chrzescijanstwa.
  Mozna zauwazyc ze przez wieki wszystkie grupy etniczne w Polsce, jak Niemcy, Tatarzy, czy Ormianie, zasymilowali sie. Zydzi natomniast prawie zupelnie nie asymilowali sie.

  W Polsce Zydzi korzystali z prawa zakazujacego szlachcie zajmowania sie handlem, rzemioslem i przemyslem pod groza utraty szlachectwa. Zydzi stworzyli system arendy, to znaczy z gory platnych jednorocznych dzierzaw, zwlaszcza w okresie rozwoju wielkich latyfundiow w Rzeczypospolitej Szlacheckiej.
  Mieli oni w swoich rekach cala dziedzine bankowosci na terenie Polski (podobnie bylo rowniez w Turcji).

  Autonomia zydowska w Polsce miala wyjatkowe uprawnienia. Na kazdym poziomie organizcji panstwa polskiego Zydzi mieli swego przedstawiciela "sztedlan’a," ktory pertraktowal systemem interwencji osobistych w sprawie wysokosci podatkow jak i metod ich zbierabia i placenia. Sztedlanow bylo bardzo wielu i interweniowali oni "zakulisowo" na dworze krolewskim, w sejmie, w senacie jak i we wszystkich urzedach terytorialnych.
  Zadna inna mniejszosc nie miala takiego dostepu do wladz polskich jaki mieli Zydzi w Rzeczypospolitej.


  Zydzi odegrali wazna role w handlu z Prusami. W 1525 roku w Krakowie mial miejsce pierwszy hold pruski Albrehta Hohenzollerna, jako wasala Polski z lenna pruskiego. Na kolanach placil on roczna danine krolowi polskiemu.
  Holdy pruskie powtarzaly sie przez blisko 130 lat do 1656 roku, kiedy to Frederick Wilhelm Hohenzollern, ktory byl w prostej linii przodkiem pozniejszych cesarzy niemieckich, po kilku holdach w Krakowie, stal sie wasalem Szwecji. Bylo to w czasie katastrofy "potopu" i grabierzy Polski przez Szwedow, osiem lat po katastrofalnym powstaniu i rzezi na Ukrainie pod wodza Chmielnickiego w 1648mym roku.

  Chlopi ukrainscy wyzyskiwani i gnebieni przez arendarzy zydowskich wymordowali wtedy okolo 50,000 Zydow na wschodnich ziemiach Polskiej Rzeczypospolitej Szlacheckiej.
  Taki smutny koniec mial okres znany w historii Zydow jako "zlota dekada" (od 1638 do 1648 roku). W czasie tej dekady zydowska kolonizacja i eksploatacja Ukrainy osiagnela najwyzszy poziom.

  Polska byla, wedlug zydowskiego historyka, Izraela Szahaka, "jedynym duzym krajem zachodniego chrzescijanstwa, z ktorego Zydow nigdy nie wypedzono".

  Szahak uwaza ze wypedzenie Zydow z Polski bylo nieuniknione i wypedzenie to nie mialo miejsca jedynie z powodu upadku panstwa polskiego.
  Szahak twierdzi ze Zydzi stworzyli kulture pasozytnicza i zyli w panstwach zachodniego Chrzescijanstwa z wyzysku dolow spolecznych, a oplacali sie moznym. Kiedy mialy miejsce walki o wladze, wtedy doly spoleczne dochodzily chwilowo do glosu, i zawsze masy wyzyskiwanych przez Zydow ludzi, zadaly wypedzenia Zydow z ich kraju, jak to sie stalo w Anglii, Francji, Hispanii i ksiestwach niemieckich.

  Wedlug Szahaka finansiera zydowska w Polsce tak wlasnie rozumowala i z tego powodu zaczela intensywnie wywozic z Polski kapitaly zydowskie, glownie do Berlina. Dzialo sie to kiedy zydowskiej finansierze latwiej bylo manipulowac Berlinem, niz Petersburgiem lub Wiedniem.
  W 1701szym roku zydowskie fundusze z Polski pomogly zfinansowac utworzenie Krolestwa Prus ze stolica w Berlinie w Brandenburgii. Wtedy uzyto w nowy sposob nazwe "Prusy."
  Byl to symbol ciaglosci niemieckiej tradycji militarnej przez przypomnienie podboju i ludobojstwa balto-slowianskich Prusow, dokonanego przez niemiecki zakon krzyzacki znany po angielsku jako "Teutonic Knights."
  Warto tez wspomniec ze w Anglii wplywy Zydow rosly od czasow Oliver’a Cromwell’a (1599-1661), zwlaszcza po naplywie uciekinierow zydowskich z Polski po 1648 roku.

  Przy pomocy Zydow, Hohenzollernowie berlinscy byli miedzynarodowymi pasorzytami. Napelniali oni swoj skarb zalewajac Polske, za posrednictwem Zydow, falszywymi pieniedzmi produkowanymi w Berlinie.
  W latach 1656, 1720 i 1733 Hohenzollernowie starali sie spowodowac korzystne dla nich rozbiory Polski.

  Rozbiory mialy zlikwidowac panstwo polskie i tym samym usunac, nieuniknione, wedlug profesora Szahaka, wyrzucenie Zydow z Polski.

  Ironia losu jest fakt, ze istnienie Krolestwa Prus uratowali Polacy. Stalo sie to w 1760tym roku po spaleniu Berlina przez Rosjan. Wowczas Polacy nie zgodzili sie na propozycje ministra rosyjskiego, Aleksandra Bestuzewa-Riumina, zeby Polska otrzymala od Rosji Prusy Ksiazece i Slazk, w zamian za odstapienie Rosji Podola i czesci Bialorusi. Sprawa ta upadla poniewaz mieszkancy tych ziem, swiadomi swoich swobod obywatelskich w Polsce, nie chcieli byc poddanymi cara.
  W ten sposob uratowali oni przed zniszczeniem Krolestwo Pruskie. Prusy w oczach przciwnych im Rosjan, dazyly w kierunku zdominowania i zjednoczernia 350 niezaleznych panstw i panstewek rzeszy niemieckiej w podobny sposob jak to uczynila Moskwa na wschodniej slowianszczyznie 400 lat wczesniej.

  Kryzys gospodarczy w Polsce byl poglebiany wywozem przez Zydow kapitalow zdobytych w Polsce do Krolestwa Pruskiego. Kryzys ten doprowadzil do likwidacji autonomii zydowskiej w Polsce aktem sejmowym z 1764 roku (500 lat po nadaniu autonomii i przywilejow zydowskich w Polsce w Statucie Kaliskim z 1264 roku).

  W 1772im roku pierwszy rozbior Polski byl zainicjowany przez klienta finaciery zydowskiej, krola Prus, Frederika II (1712-1786). W czasie przejmowania ziem zaboru pruskiego, Niemcy wypedzali na wschod biedote zydowska.
  Dzialo sie to bez jakiegokolwiek protestu ze strony bogatych Zydow, ktorym bylo latwiej piac sie po drabinie spolecznej w Krolestwie Pruskim, bez problemow powodowanych obecnoscia mas biedoty zydowskiej.
  Po zaborach, Zydzi w Prusach porzucali swoj jezyk "Jidisz," i uzywali jezyka niemieckiego oraz pomagali Niemcom w przesladowaniu Polakow i germanizowaniu Wielkopolski, Slazka oraz Pomorza.

  Bezposrednio po zaborach Polski w Krolestwie Prus wiecej ludzi mowilo po polsku niz po niemiecku. Prusacy stosowali drastyczne i odczlowieczajace metody, zeby zmusic do sluzby wojskowej ludnosc polska w armii pruskiej.
  Sienkiewicz opisywal takie doswiadczenia Polakow w "Bartku, Zwyciezcy." Nazisci stosowali w jeszcze bardziej sadystycznej formie musztre pruska w niemieckich obozach koncentracyjnych, takich jak Sachsenchausen, gdzie sam bylem wiezniem od 1940 do 1945.

  Trzeba pamietac ze bez zaborow Polski i zniszczenia panstwa polskiego, Prusy nie byly wystarczajaco silne zeby zdominowac 350 malych niezaleznych panstewek niemieckich oraz wygrac grabiezcza wojne z Francja w 1870-tym roku jak i stworzyc przy pomocy zydowskich kapitalow cesarstwo niemieckie, ze stolica w Berlinie.

  Stalo sie to w duzej mierze przy pomocy kapitalow zydowski wywozonych z Polski w 17 i 18tym wieku.
  Zydzi finasowali pruska "Kultur Kampf" Bismarcka przeciw Kosciolowi Katolickiemu jak i przeciw Polakom.
  Wtedy wiekszosc wplywowych Zydow w Niemczech przechodzila z judaizmu na luteranizm.
  Proby asymilacji Zydow nie powiodly sie i wielu z nich zaczelo nawracac sie na sjonizm.

  W 1914 roku z poczatkiem wojny sjonjisci zainicjowali w Berlinie plan stworzenia Judeo-Polonii ze stolica w Lublinie, gdzie wczesniej byl sejmik zydowski znany jako Congressus Judaicus (1594-1764), jedyna tego rodzaju instytucja zydowska od sanhedryn’u w starozytnosci do knessetu w dzisiejszym Izraelu.

  W 19-stym wieku i do wybuchu pierwszej wojny swiatowej wladze rosyjskie uzywaly osadnikow Zydowskich, t.zw. Litwakow do niszczenia jednosci narodowej Polakow na terenie Kongresowki.
  Przykladem jest urodzony w Warszawie poeta rosyjski Osip Mansdelsztam, ktory pisal antypolskie wiersze, ale niestety byl bardzo pochlebnie opisywany w Tygodniku Powszechnym, zwlaszcza przy wzmiankach o jego zonie Nadiezy.
  Walke polityczna z Litwakami prowadzil Roman Dmowski, kiedy staral sie on stworzyc polski blok w dumie w Petersburgu.

  Na froncie we Francji w 1917tym roku wojna stanela na martwym punkcie. Niemcy wydaly rownowaznik 10 ton zlota na program lkwidacji frontu wschodniego za pomoca rewolucji bolszewickiej. W tym celu zwerbowali oni Lenina, wtedy zamieszkalego w Swajcarii. Stalo sie to wedlug planu Zyda, kochanka Rozy Luksemburg, Aleksandra Helphand’a, ktory zmarl w 1924 roku jako najbogatszy czlowiek w Berlinie.
  Jego palac zbudowany w Wansee, byl w styczniu 1942 roku miejscem zbrodniczej konferencji nazistow, w ktorej zostala sformulowana decyzja zamordowania wszystkich Zydow pod niemiecka okupacja.

  Prezydent Wodroow Wilson wraz z aliantmi oglosil 4-go czerwca, 1917 poparcie dla Polski niepodleglej z dostepem do morza.
  Bolszewicki zamach stanu dal Leninowi i otaczajacym go Zydom wladze w Rosji w pazdzierniku 1917.
  Zwiazki robotnicze w Niemczech byly wowczas kontrolowane i kierowane przez Zydow, zwlaszcza w przemysle wojennym. Niemcy otrzymywali kredyty na koszty wojny od miedzynarodowych bankow zydowskich.

  Na przyklad, pozyczki na niemieckie koszty wojny dawane przez zydowsko- niemiecka firme nowojorska Kuhn&Lobe i przynosily tej firmie kolosalne zyski. W sytuacji impasu wojennego rzad brytyjski zaczal ulegac sjonistom w sprawie "ojczyzny Zydow." Proklamowanie "ojczyzny Zydow w Palestynie" przez Anglikow postawilo tak zydowskie banki finansujace wysilek wojenny Niemiec jak i zydowskich przywodcow niemieckich zwiazkow zawodowych, wobec konkretnej mozliwosci realizacji narodowego panstwa Zydow na terenie Palestyny.

  Sjonisci uzyskali 2-go listopada 1917 "deklaracje Balfour"o ojczyznie Zydow w Palestynie, dzieki solidarnosci zydowskiej w tak waznej dla Zydow sprawie.
  Tak wiec, z jednej strony Zydzi tacy jak bankierzy firmy Kuhn&Lobe wstrzymali kredyty dla Niemiec, a z drugiej strony zupelnie inne srodowiska zydowskie w samych Niemczech wywolaly paralizujace strajki w niemieckim przemysle wojennym. Solidarna akcja Zydow przewazyla szale na strone aliantow.
  Anglicy przejeli Jerozolime od Turkow 9tego grudnia, 1917 i w lipcu 1920 administrcje Palestyny objal lord H. Samuel, ktory byl pierwszym Zydem, administratorem Palestyny od 2000 lat. Wtedy ludnosc Arabow palestynskich wynosila ponad 700,000 osob a ludnosc zydowska tylko ok. 55,000.

  Rzad Lenina, w ktorym byl Leon Trocki (przybyly z amerykanskim paszportem z Nowego Jorku), podpisal kapitulacje Rosji wobec Niemiec 3go marca, 1918 w Brzesciu Litewskim. Niemcy sparalizowane brakiem kredytow i strajkami w przemysle wojennym zlozyly bron 11go listopada 1918.
  Tego dnia Polacy oglosili swoja niepodleglosc; 30go listopada Polska zostala przyjeta jako czlonek ukladow pokojowych przez Francje i Anglie.
  Ciezkie dla Niemiec warunki traktatu wersalskiego powstaly w duzej mierze dzieki naciskowi licznych Zydow, ktory brali udzial w formowaniu tego traktatu, w celu radykalizacji pokonanych Niemiec i permanentnej likwidacji monarchii w tym kraju. Mimo tego traktat wersalski pozostawil Niemcom przemysl, ktory pozniej umozliwil Hitlerowi zbrojenie Niemiec.

  Polska oglosila pobor do wojska 7go lutego, 1919, zeby bronic sie przed bolszewicka ofenzywa t.zw. "Cel Wisla." Tegoz miesiaca Pilsudski rozpoczal rokowania w sprawie obronnej federacji niepodleglych panstw pod przywodztwem Polski.
  Federacja Pilsudskiego miala obejmowac Finlandie, Estonie, Lotwe, Litwe, Bialorus, Ukraine, Kozakow Donskich, Kozakow Kubanskich, Gruzje, Azerbijdzan i Armenie. Francja popierala plan federacji i starala sie uzyskac dla Polski konieczna jej bron z arsenalow zdobytych w pokonanych Niemczech.

  Rzad Anglii nie chcial zeby Francja miala silnego sojusznika w Polsce i byl pod naciskiem anty-polskich i pro-bolszewickich Zydow, i z tego powdu sprzeciwil sie przekazaniu poniemieckiej broni do Polski.
  Wazne role odegral Zyda z Malopolski Lewis Namier (1888-1960, Bernstein, Namierowicz), ktory dzialal w biurze premiera Anglii. Namier pomogl sfalszowac proponowana 10go lipca, 1920, w Evian, przez ambasadorow USA, Anglii i Francji granice polsko-sowiecka z regionem Lwowa po polskiej stronie.
  Nastepnego dnia zfalszowana propozycja ambasadorow zostala wyslana z Londynu do Rosji jako "Linia Curzon’a," ze Lwowem po sowieckiej stronie. W latach 1940-tych "linia Cursona" posluzyla Stalinowi zeby uzyskac zgode Aliantow na przylaczenie Lwowa do Zwiazku Sowieckiego.

  Namier byl specjalista od spraw Polski przy rzadzie angielskim kiedy po bitwie pod Warszawa w 1920tym roku, kilkadziesiat tysiecy zolnierzy armii czerwonej ucieklo do Prus Wschodnich. Anglicy wiedzieli ze zolnirze ci, zamiast byc rozbrojeni i internowani, dostali pomoc i transport od Niemcow, tak ze walczyli przeciw Polakom w bitwie pod Lida.
  Jest to rownoczesnie dowodem powiazan Lenina z niemieckimi komunistami i wojskiem. Wymarzona przez Lenina swiatowa rewolucja komunistyczna miala opierac sie na przymierzu rzadow Moskwy i Berlina. Dlatego rozkaz generala Tuchaczewskiego z 4go czerwca 1920 brzmial: "Na zachod po trupie bialej Polski do rewolucji swiatowej."
  Partnerem Lenina mial byc rzad komunistyczny w Berlinie, ktory mial wtedy opierac sie na szesciu milionach komunistow w Niemczech i mial powstac w zamian za ponowne przylaczenie do Niemiec polskich ziem zaboru pruskiego, raz ziemie to bylyby okupowane przez armie czerwona.

  Po ustaleniu wladzy sowieckiej Lenin odeslal bankowi Kuhn & Lobe 600 milionow dolarow w zlocie, jak rowniez rzad sowiecki prowadzil z pomoca Zydow wazne tranzakcje handlowe z USA i innymi panstwami zachodnimi.
  Przykladem wybitnego agenta sowieckiego w Nowym Jorku byl Zyd, syn dzialacza partii komunistycznej, wplywowy miliarder amerykanski, ktorego imie Armand z nazwiskiem Hammer znaczylo "Ramie i mlot" na czesc godla Sowietow.

  Elita zydowska wyzyskiwala Polske i dzialala przeciw panstwu polskiemu, w ktorym na przestrzeni wiekow stworzyla swoje warstwy spoleczne i prowadzila gospodarke pasozytnicza. Elita zydowska nie byla lojalna wobec Polski mimo uratowania Zydow przed wymarciem przez panstwo polskie.
  Dzieki Polsce Zydzi sa jedynym narodem, ktory zachowal ciaglosc historyczna od starozytnosci po dzien dzisiejszy. Niestety elita zydowska nadal jest przeciwna Polsce i dzis gnebi ja propaganda i zadaniami zydowskiego ruchu roszczeniowego.
  Tymczsem ambasada polska w Tel-Awiwie dziennie wydaje okolo 200 polskich paszportow Zydom, ktorzy traktuja polskie obywatelstwo jako "asekuracje"w obliczu niekonczacych sie walk z Arabami jak rowniez jako latwy dostep na teren Unii Europejskiej.

  prof. Iwo Cyprian Pogonowski
  W Izraelu są Izraelczycy
 • @gallux 15:44:49
  Proszę podliczyć swojego guru pod kątem przynależności do partii lub KW lub Czarneckiego. Samoobrona z Lepperem była w 100% pro-polska w przeciwieństwie od internacjonalistycznej partii pisuar. Wasze towarzyszu zadania, które wam nakreśliły odpowiednie ośrodki syjonistyczne są już rozszyfrowywane. Prawda się zbliża i was wykopie na śmietnik, ponieważ jesteście partią pasożytów, nieuków, darmozjadów i karierowiczów, dzięki którym może rozwijać swoje skrzydła i MIchnik i kumpel waszego rezydenta Kwaśniewski. Tusk mając taką niemerytoryczną opozycję może nadal rządzić, wy wprowadzacie do polityki kłamstwa, brednie pół -tematy tak by odwracać uwagę Polaków od spraw zasadniczych. Sprzedaliście Polskę razem z PO w ramach Konstytucji UE i jeszcze fałszywie wrzeszczycie o utracie Niepodległości. jesteście skończeni moralnie, tak jak Wałęsa, ponieważ dalej w sposób obrzydliwy okłamywać nas nie można. Sprzedaliście pół Polski w ramach AWS-u, i udajcie głupków, że to nie wasi ludzie rządzili. Waszym wrogiem jest Myśl Polska, waszym i waszego wodzusia wrogiem są Polacy, którzy nie chcą napadać na inne narody, nie chcą okradać Polski, nie chcą należeć do bezbożnej UE, nie chcą być niewolnikami usraela ani moskali, my nie chcemy czyścić wam syjonistom butów, pragniemy być podmiotem w własnej Ojczyżnie a wy sługusy usraela jak wam tu goście ciasno to wynocha do nich, a nam dajcie spokój. Jesteście wy, pisuary dokładną ŁŻE-PRAWICĄ, zakłamaną, fałszywą po to aby blokować powstanie autentycznej narodowej struktury, która będzie prowadzić politykę Polską dla naszego Narodu. Prawda was boli, gdybyśmy mieli taki dostęp do mediów jak wasi kuple to nie było by was, was tylko prawdą można odsunąć od koryta.
  List otwarty do Jarosława Kaczyńskiego
 • @rip LunarBird CLH 15:45:18
  W sprawie katastrofy smoleńskiej czy samobójstw to ja kieruję się wieloma czynnikami, które mogą mi poszerzyć wiedzę. Nie będę naśladował oszołomstwa w tak bardzo skomplikowanej sprawie. Wiem na pewno, że L. Kaczyński nie był u mojego stryja w Katyniu w roku 2009,08,07, chciał byc w roku wyborczym, wiem, że podczas gęstej mgły nie ląduje się, wiem, że jak Prezydent będzie lądował na takim lotnisku to na miesiąc przed przylotem jego specjaliści wraz z BOR-em sprawdzają lotnisko pod kątem bezpieczeństwa a czy tak było tego nie wiem, wiem, że się spóznili na wylot samolotu o 40 min. oraz" wiemy już ze 10 kwietnia nie było awarii samolotu, nie wybuchła bomba termobaryczna, nie było meaconingu, nie było sztucznej mgły ani rozpylanego helu, feralna brzoza nie była specjalnie zasadzona, pilot znał prawidłowe ciśnienie na Siewiernym, nie było ruskiego magnesu, nie było dobijania rannych /przy przeciążeniu 100g w momencie katastrofy nie było żywych do dobijania/. Nie stwierdzono też przestrzelenia sterów samolotu przez Ruskich ani wywrócenia przez wojsko wraku Tupolewa do góry nogami. Wszystkie te tezy lansowane przez lisowskie media i polityków mają na celu ukrycia prawdziwych przyczyn katastrofy i tumanienia ludzi, nie znalazły potwierdzenia w faktach.
  NIE ZNAMY ZAPISU ROZMOWY DWÓCH BRACI, KTÓRE MAJĄ AMERYKANIE, IZRAEL, DANIA?????? NIE WIEMY DLACZEGO WYCOFALI SIĘ W OSTANIM MOMENCIE RABINI Z WYLOTU DO KATYNIA, NIE WIEMY DLACZEGO TO PREZYDENT L. KACZYŃSKI NIE BYŁ W KATYNIU W 2009, O8,O7, TYLKO W OKRESIE WYBORCZYM????, DLACZEGO ZABRAŁ DO SAMOLOTU TYLU WAŻNYM URZĘDNIKÓW PAŃSTWA
  Był za to durnoning. A wobec tej przypadłości medycyna jest bezradna.
  Na życzenie Lecha Kaczynskiego, który miał kłopoty z doświadczonymi pilotami i ścigał ich karnie i dyscyplinarnie za niewykonywanie jego poleceń podczas lotu /vide lot do Gruzji w 2008r/, samolotem dowodził młody, świeżo awansowany kapitan. Gwarantowało to prezydentowi ze będzie bez przeszkód komenderował samolotem. Na pokładzie nie było rosyjskiego lidera-nawigatora bo zrezygnowała z jego usług strona polska wystosowując formalne pismo do Rosjan że załoga zna rosyjski język i procedury. Nieoficjalnie wiadomo ze minister Szczygło komentował ze Rusek nie będzie mu się pętał po samolocie. Start zaplanowano na 06:00, jednak kancelaria prezydenta, aby się lepiej wyspać, przesunęła go na 07:00.
  Kapitan Protasiuk początkowo odmówił startu, gdyż nie otrzymał prognozy pogody ze stacji meteo. Start wymusił jednak dowódca Sił Powietrznych RP, protegowany Lecha Kaczyńskiego, gen. Błasik i to on a nie dowódca samolotu zameldował prezydentowi o gotowości samolotu do startu. Ostatecznie samolot wystartował o 07:27.
  W trakcie lotu, kontroler z lotniska polowego Siewiernyj dwukrotnie, zupełnie jednoznacznie poinformował załogę ze nie ma warunków do lądowania i zasugerował jej udanie się na lotnisko zapasowe. Pilot powinien niezwłocznie to uczynic. Jednak czekał na decyzje prezydenta – głównego fachowca lotniczego na pokładzie samolotu – poinformowanego o sytuacji /pośredniczył dyr. Kazana/.
  W tym czasie prezydent kontaktował się z bratem Jarosławem, również wielkim ekspertem lotniczym. Sprawa była poważna bo początek uroczystości i transmisje TV zaplanowano na 09:30 i miał to jednocześnie być triumfalny początek kampanii wyborczej Lecha. Z pewnością nie mogła się ona rozpocząć od lądowania na lotnisku zapasowym w Witebsku u Łukaszenki.
  Jaka była decyzja prezydenta możemy wywnioskować po obecności gen. Błasika w kokpicie i po tym ze pilot podjął próbę podejścia na wysokośc decyzji /100 m/ aby sprawdzic czy Ruscy nie kłamią z ta mgłą aby utrudnic reelekcję Lecha Kaczyńskiego, ośmieszajac jego wyprawę. Kapitan Protasiuk był jedynym członkiem załogi znającym język rosyjski i w końcowej fazie lotu był nadmiernie obciążony lądując przy niemal zerowej widzialności, prowadząc jednocześnie komunikację słowna z kontrolerem lotu na lotnisku Siewiernyj i zabawiając rozmową gen. Błasika. W rezultacie kpt. Protasiuk schodził ze zbyt dużą prędkością opadania – 8 m/s zamiast 4 m/s – a następnie nie widząc ziemi chcial odejsc na drugi krąg na automacie wciskając przycisk „odejście”. Jednak ten przycisk nie działał na lotnisku bez systemu ILS o czym pilot nie wiedział lub zapomniał. Pierwszy raz w życiu odchodził na drugi krąg. W tym momencie samolot znajdował się na wysokości 39 m nad poziomem lotniska a nie 100 m jak informował kapitana nawigator mający nalot na TU-154 zaledwie kilkanaście godzin (!). Przyczyna tego błędu było posługiwanie się przez załogę wysokościomierzem radiowym a nie barycznym. Zemściło się zaniechanie, z powodów politycznych /nalegali na to nasi sojusznicy z USA/, szkolenia pilotów na symulatorze w Moskwie przez stronę polska. Kłamliwie tłumaczono to oszczędnościami. Załoga z niezrozumiałych powodów ignorowała też ostrzeżenia Terrain ahead/Ziemia z przodu/, i instrukcje Pull up !/Ciągnij w górę!/ nadawane automatycznie kilkanaście razy przez system TAWS. Zapewne tych ostrzeżeń nikt nigdy nie słuchał i tak było i tym razem, Nie robiły tez na załodze wrażenia kolejne wysokości samolotu nad powierzchnią ziemi podawane przez nawigatora – ostatnia 20 metrów. Być może wydawało im się że bezpiecznie lądują ? Dopiero zobaczywszy drzewo na kursie, kpt. Protasiuk zorientował się że coś tu nie gra i podjął próbę ręcznego poderwania samolotu. Było już jednak za późno.
  Kontrolerzy z Siewiernego /było ich trzech/ zdawali sobie sprawę z niebezpieczeństwa lecz nie mieli uprawnień aby zamknąć lotnisko przed zagranicznym samolotem, kontaktowali się ze swoimi przełożonymi ale nie dostali jasnych instrukcji. Mieli na ten temat rozbieżne zdania. Wiedzieli, że odsyłając samolot prezydencki znanego z rusofobii L.Kaczynskiego na zapasowe lotnisko, wywołają skandal międzynarodowy – BOHATERSKI POLSKI PREZYDENT, KTÓREMU NIESTRASZNA MGŁA I PRYMITYWNE LOTNISKO, NIEDOPUSZCZONY NA UROCZYSTOŚCI KATYŃSKIE PRZEZ ROSJAN ! Był to zapewne scenariusz zapasowy Lecha i Jarosława Kaczyńskich, zgodnie z którym decyzja o nie lądowaniu na lotnisku Siewiernyj nie mogła wyjśc ze strony samolotu. Jednak Rosjanie intuicyjnie nie wpisali się w niego. Pozwolili Kaczynskim go zrealizowac.
  Pozostały przy życiu Lech Kaczyński i jego dwór z pewnością wykorzystaliby zamknięcie lotniska przez Rosjan do antyrosyjskiej kampanii oszczerstw a ich zbawcy staliby się kozłami ofiarnymi i być może ponieśliby konsekwencje służbowe. Wszak kilkadziesiąt minut wcześniej znacznie mniejszy - co trzeba dodac - Jak-40 wylądował , zresztą w lepszych warunkach, choć poniżej wymaganego minimum i bez formalnej zgody z wieży kontrolnej (!). Nie rozumieli poleceń kontrolera.
  Generalnie zarówno załoga samolotu jak i kontrolerzy mieli do wyboru albo postępować racjonalnie i ponieść konsekwencje służbowe albo poddać się presji zadufanych w sobie ignorantów na najwyższych stanowiskach. Rezultat znamy.

  Po katastrofie prezes i dożywotni właściciel PiS, Don Jarosław używa wszelkich wpływów aby narzucić opinii publicznej kłamliwą wersję o spisku Tuska z Putinem i męczeńskiej śmierci prezydenta. Spisek, zwłaszcza ruski, dodaje powagi i sensu tym śmierciom, a zwykłe zaniedbania, niekompetencja i bezprawne naciski polskiego prezydenta ujmują tej powagi i podkreślają że śmierc tych ludzi była bezsensowna. Gra PiSu toczy sie o odwrócenie uwagi od kompromitujących braci rzeczywistych przyczyn katastrofy i nadanie rysu heroizmu śmierci Lecha Kaczyńskiego, co wraz z Wawelem ma położyć podwaliny jego przyszłej legendy. Jeżeli fakty na to nie pozwalają to tym gorzej dla faktów. Dobrym przykładem jest tu raport A.Maciarewicza, który nie ma nic wspólnego z prawdą a jest bezwstydnie propagowany przez PiS. Ci ludzie nie maja nawet krzty elementarnej przyzwoitości.
  Dodajmy, że razem z prezydentem zginęło 95 innych osób, których nikt o zdanie nie pytał.
  byli nieświadomymi ofiarami śmiertelnej rozgrywki braci Kaczynskich z Tuskiem i z Rosja."
  Chamy są w każdej partii, w PiS szczególnie tylko lepiej wyglądają od tych chamów zapracowanych. Pewnie i Wałesy i AjWaj esu też Pan tak bronił, jak obecnie pisuaru, radzę panu szerzej patrzeć na te sprawy i więcej czytać analizy w różnych materiałach.
  Majątek Fundacji J. Kaczyńskiego

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031