Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
133 posty 2330 komentarzy

Wrzodak Z

Moje komentarze

 • @Oświat 20:23:14
  Szliśmy pod prąd takim jak na tym zdjęciu, to i nas nie ma.
  Podobają ci się twoi przedstawiciele mocodawców z usraela????
  ,,Sowa i przyjaciele" to pikuś
 • @Repsol 15:19:17
  Ale ,,blogrzey" pisorów siedzą cicho, nie klei Lis - kula, Aleszuma, Talblot, husky itp.
  W 2006 roku Kaczyński o mało nie oddał by żydom 60 mld$, ale LPR i Samoobrona zablokowaliśmy go, teraz oddaje im na razie 60 mld ale złotych.
  ,,Sowa i przyjaciele" to pikuś
 • @Repsol 20:25:33
  Najśmieszniejsze jest to, że szpiedzy prawdziwi, chronią w ten sposób szpiegów izraelsko - usraelskich, BND, MI5 itp. Oskarżyc szpiegów o rzeczy bzdurne tak by ochronić ich prawdziwa robotę dla usraela. Czy polityka Polski w sprawach zasadniczych czymś się różni między PO-PIS????
  No to jak, przecież jedni i drudzy pracują na rzecz cia i mossadu, przy pomocy BND, przecież to gołym okiem widac.
  Tusk oskarzył pisorów o pracę na rzecz Kremla, ale dlaczego ich nie oskarżył o pracę na rzecz Izraela?????? czyżby wzajemnie się osłaniali????
  Aleszuma to zaraz ten mój wpis skasuje, bo mocodawcy jego tak polecili.
  AGENTURA ROSYJSKA W POLSCE
 • @1abezmetki 09:43:19
  No co jest? Razem z Talblotem stalina reanimujecie???
  Stalin Prosił Putina, Żeby Go Nie Niepokoić...!
 • @AgnieszkaS 20:34:54
  Proszę wygoglować sobie artykuły o opercji ,,Paczka" lub ,,Buś".
  Jest tam opis zdarzeń, które ja widziałem na filmie, mam do dziś chęci wymiotne po obejrzeniu tego ,,widowiska".
  Wtedy może zrozumiesz część prawdy o ,,elitach" władzy i tzw. ,,prawicy" w Polsce. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak perfidnie jestescie manipulowani przez służby i wrogów Polski.
  Czy kolejny Cyba idzie po Kaczyńskiego?
 • autor
  Proszę się nie martwic nimi, oni są niezniszczalni, lepiej pomyślmy o sobie i jak wydobyć się z niewoli usraelskiej.
  Proszę wygoglować sobie artykuły o opercji ,,Paczka" lub ,,Buś".
  Jest opis tam, ja widziałem też filmy, mam do dziś chęci wymiotne po obejrzeniu tego ,,widowiska".
  Wtedy może zrozumiesz część prawdy o ,,elitach" władzy.
  Obywatele RF Masowo Wycofują Depozyty z Rosyjskich Banków...
 • @Lotna 04:55:44
  T.j coś niebywałego, że są tutaj blogerzy, którzy głosowali na pisiorów, byli ich nawet mężami zaufania jak Kula Lis a teraz wyją, że za nimi stoi żydo - bolszewia!!!!!!!! Przecież sa to albo głupcy, albo agenci, albo zwykłe świry, którzy szkodzą nam i Polsce. Takich trzeba mocno potraktować, poniewaz podszywają się pod pana Boga, Patriotyzm, Nacjonalizm, Kościół, Wiare a na żyda głosuje, ba pomaga zydowi albo banderowcowi, chomosiom zdobyć władzę w Polsce.
  Proszę wygoglować hasło operację pt; ,,Paczka" lub ,,Buś", jest to na stronie Stonogi.
  Pozdrawiam
  Konflikt : Prezydent A.Duda - szef MON A.Macierewicz
 • @Docent zza morza 16:36:14
  Docencie, czyżbyś pracował w magazynie pełnym części zamiennych do 50- letnich systemów patriot???
  Każdy wolny człowiek, zastanowi się dlaczego wydajemy mld$ na stary sprzęt obronny, zamiast za te pieniądze można wybudować piękne własne zaklady zbrojeniowe, dać młodym polakom możliwosć wykazania się w biurach projektowych, zakładach doświadczalnych, dobre pomysły dobrze wynagradzać, zatrzymać zdolnych młodych inżynierów w Polsce.
  Tak powstawał polski przemysł za czasów premiera Kwiatkowskiego. Swoje najlepiej nas obroni.
  Obcy sprzęt, serwis za oceanem części też, guzik u nich to nic innego tylko narażanie nas na katastrofe wojenną, którą rozpętają tacy szpiedzy jak Macierewicz, Kaczynski, Komorowski, Duda itp.
  To co obecni syjoniści wyprawiają z Polską, to czyn zdrady na wielką skalę, to dopiero będzie widać za kilka lat.
  Konflikt : Prezydent A.Duda - szef MON A.Macierewicz
 • @35stan 16:11:49
  Chłopie i z tobą jest taka dyskusja. Jak nie w UE to w Moskwie - tak gazeta koszerna mnie oczerniała i tych co byli przeciw wstąpieniu do kołchozu UE lub do niekontrolowanej - ludobójczej organizacji nato.
  Właśnie myśląc w taki sposób to jest się albo agentem cia - mossad, albo niedouczonym myślicielem lub siedzi w twojej głowie komuna.
  Bądż za Polską a nie za Moskwa, Berlinem, Tel Avivem, Waszyngtonem. Tylko narody oparte o wiedzę i własnym kręgosłupem moralnym będą niepodległe.
  Konflikt : Prezydent A.Duda - szef MON A.Macierewicz
 • @35stan 10:36:55
  Co za bzdety piszesz do Zawiszy.
  Okradają nas jedni i drudzy z przewagą usraelskiej mafii bankstersko - wojenno - energetycznej.
  GM to jaki bank???. Którego przywlókł nad Wisłę lobbysta bankierów Morawiecki!!! GM to nie przypadkiem mafia lichwiarska, żerujaca na biednych podbitych narodach??? A komu Polska jest winna około 500 mld $ długu zagranicznego (nie mylić z długiem publicznym) Na czyje polecenie szpiedzy usraelscy rozkazali polskim żołnierzom mordować inne narody??? Kosztem około 100 własnych ofiar oraz około 500 rannych, koszty z naszej strony to około 10 mld zł!!! W czyim interesie płaciłes z swoich podatków ludobójstwo na dzieciach, starcach, kobietach np; w Syrii, Libii, Serbii, Iraku, Afganistanie, Jemenie, Egipcie itd.
  A kto wydał 5 mld $ dla zbrodniarzy z banderowskiej Upadłęj - Rosja???
  A kto nam wcisnął 40 zdezelowanych, bez offsetu samolotów bez uzbrojenia, a kto nam wciska szprzęt wojskowy z lat 50 - tych i 60 -tych, w związku z tym magazyny cześci zamiennych pustoszeją w usraelu.
  A kto chce nam teraz wcisnąc tzw. patrioty - atrapy bez decydowania kiedy możemy je uzyc, sprzęt, który jest przestarzały i 1 minutę strącony przez system antyrakietowy z Rosjii i za te atrapy wybulimy 40 mld zł a serwis i cześci zamienne do tych atrap będą w usraelu!!!! itd.
  A od kogo będziemy zależni energetycznie - gazowo nie przypadkiem od usraela i za 1000 m3 gazu płacimy 870 $ czyli 2 -krotnie drożej niż swój i z Rosji i nagle w Polsce trzeba wymienić 2,5 mln pieców spalających węgiel i drzewo, a kupować trzeba drogi gaz katarski, który fakturuje tylko spóła Sorosa. Itd. T.j biznes szpiegów rządzonych upadłą Polską.
  Polska troche swojej niepodległości miała za Gomułki i Gierka reszta to podporządkowanie tym samym środowiskom, które raz mieści się w Berlinie, raz w Moskwie raz w Waszyngtonie.
  Pisanie o tzw. trójmorzu, wolna strefa to pic na wodę. Szpiedzy rzadzili i rządzą po-rozbiorową Polską, ponieważ świadomosć polaków jest strasznie niska.
  To co pisał i ostrzegał nas w swoich genialnych przemyśleniach Roman Dmowski jest wciąż aktualne.
  Polskę można wygrać tylko ,,rozbudzoną swiadomością narodową".
  Konflikt : Prezydent A.Duda - szef MON A.Macierewicz
 • @Zawisza Niebieski 10:11:38
  Zgoda co do Singera - Mcierenko. Ja go znam od przynajmniej 87 roku, on ciągle mnie nachodził, nawet w domu. Tak myślę, teraz, że on był moim ,,aniołem stróżem" w imieniu obcej agentury.
  Przypisywanie mu obecnie agentury pro-rosyjskiej, jest moim zdaniem odwracanie uwagi od prawdziwych jego mocodawców, ci mocodawcy sa jedni i ci sami, czy oni są tymczasowo w Moskwie czy Waszyngtonie, Tel Avivie, jest bez znaczenia, oni razem pracują na rzecz NWO.
  Oni mają w ręku instrumenty lichwy, prywatyzują wojny, prywatyzują informację, terroryzują wolny świat.
  Obecnie tu na Neonie, pisiory syjonistyczne wylewają krokodyle łzy, że ich Adrian zdradził, nie rozumieją ci trolle pisowskie, że zdrajcy to jedni i drudzy, ponieważ w sprawach wiodących dla przyszłości Polski sa jak jedna pięść, czy to PO, czy Duda - Macierenko - Adrian - Szydło to bez znaczenia, wszyscy służą temu samemu panu.
  Konflikt : Prezydent A.Duda - szef MON A.Macierewicz
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:53:54
  Cytat ,,Wcześniej, bo w 2014 roku, administracja Obamy wymusiła naciskami na J.Kaczyńskiego, by kandydatem PIS na prezydenta w wyborach w 2015 roku był Pan A.Duda. Szefem kampanii prezydenckiej A.Dudy została Pani B.Szydło. Zapewne to wtedy, doszło do uzgodnienia pomiędzy A.Dudą a B.Szydło, że kandydatem na ministra ON będzie Pan Jarosław Gowin. Jak uzgodnili, tak przed wyborami parlamentarnymi ogłosiła Pani B.Szydło, wysunięta przez PIS(J.Kaczyńskiego) jako kandydatka na premiera z ramienia ZP".

  Ten ,,ważny" bloger informuje nas, że CIA nakazała JK wysunięcie AD na rezydenta, a BSZ na jego szefa kampanii wyborczej a co za tym idzie, że i premiera.
  Otwarcie stan informuje nas, że w Polsce mamy na szczytach władzy szpiegów, którzy realizują interesy usraelskie w Polsce.
  Interesem strategicznym mafii usraelskiej jest szczucie na Rosję, a może i zdradzieckimi łapami w/w szpiegów jest rozpoczęcie wojny z Rosja, nawet licząc się z tym, że nastąpi eksterminacja narodu polaków jako takiego, a szpiedzy uciekną do ,,Rumunii".
  Ot to cały syjonistyczny pisior, dać okruchy z stołu, ale w imię obcej agentury podpalić Polskę.
  Tylko dzieci stalinowców mają tak zepsuty rozum, jak czołówka pisiorów syjonistów.
  Konflikt : Prezydent A.Duda - szef MON A.Macierewicz
 • autor
  Kolegium IPN, członkowie Kolegium: prof. Andrzej Nowak, prof. Piotr Franaszek, Bronisław Wildstein, dr hab. Sławomir Cenckiewicz, prof. Józef Marecki, prof. Tadeusz Wolsza, prof. Wojciech Polak, prof. Jan Draus, Krzysztof Wyszkowski?????????????

  Żaden z nich nie rozumie interesu narodowego polaków. Oni mają za zadanie pluć na Rosję, konfliktować nas za wszelką cenę z Rosja w interesie grup bankstersko - syjonistycznych z usraela.
  Niektórzy z nich mają zafałszowane zyciorysy. Zieją nienawiścią w podstępny sposób przeciw chrześcijanom - słowianom.
  Wystarczy popatrzeć na ich antypolskie gęby, można się domyśleć jakie mają zadania.
  ,,Perłka" Wildstein - on to rozumie polaków, albo ziejący nienawiścią Nowak, podstepny ukrainiec Draus itp. Całe to kolegium to wyznawcy zdrajcy nad zdrajcami czyli L. Kaczynskiego, przybłędy z Upadłęj.
  Jestesmy mniejszością w Polsce.
  Co tu dużo mówić w 96 roku zamordowano mojego rzecznika prasowego Solidarnosci Ursusa i kolejny ,,żond" tuszuje śledztwo, ponieważ to Polak - narodowiec a wiec takich można mordować.
  Jeszcze troche a takich jak My, mogą zaczać mordować w imię poprawności politycznej, tak by się przypodobać okupantom z Upadłej czy z uapadłej Polski w imię interesów usraelskich.
  Banderowski IPN
 • @Jan Paweł 11:07:46
  Tak, to prawda, po to min. okupacja, która zawsze ma przyniesć okupantom z cztery strategiczne zyski, tak jak wojna.
  Marsz Niepodległości – kolejne wrogie przejęcie
 • @kula Lis 67 15:32:06
  Ten ,,mąż zaufania" działacza Mumi Wolności, ma teraz pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.
  Teraz wylewa pomyje na swoich, na których głosowal, że ten Gliński to jakiś agent.
  To Ty, masz problem i twoi naiwni polityczni kretyni, że nie odróżniają prawdy od kłamstwa, dobra od zła. To klasyczny przypadek naiwności, że swoimi głosami utrwalają dyktaturę agentów usraelskich w Polsce, to przez takich Polska ginie, a Naród cierpi.
  Trzeba również brać za takie postępowanie odpowiedzialność, a nie wylewać krokodyle łzy, nad rozlanym mlekiem.
  Czy Polska ciągle jest państwem teoretycznym?
 • @Jeremi 15:27:08
  Nawet sam nie wiesz ile siedzi w tobie komuny. Mnie oczerniano, że jak nie chcę do UE to jestem za Moskwą!!!! Ty, teraz piszesz, że jak ktoś otwiera oczy i poddaje w wątpliwość niepodległość Polski (bo jej nie ma, rządy realizują politykę usraela w Polsce, co gołym okiem widać), to już klepiesz językiem g. koszernej, że jak nie z Tel Avivem, Waszyngtonem, Berlinem to na pewno agent Putina.
  Uświadamiam cię, Polska ma instnieć bez służby w/w stolicom oraz Putinowi, Polska powinna byc autentycznie Niepodlegla z suwerennym narodem polskim, a wiec wolna od szpiegów w/w stolic.
  Czy Polska ciągle jest państwem teoretycznym?
 • @nikander 09:25:56
  Hasło to raczej na pielgrzymki się nadaje, msze św. hasło silnie związane z życiem duchowym danego narodu itp. ale MN powinien być odzewem politycznym i takim powinien pozostać.
  Moim zdaniem to hasło ma odwrócić uwagę młodych polaków w kwestiach zasadniczych, jaką jest okupacja Polski przez wojska amerykańskie, które działają w interesie światowej mafii banksterskiej i ich zadaniem jest rozpętanie wojny z Rosją rękami polaków, czyli ma polać się krew polaków.
  Drugim problemem jest aż nadto widoczna agentura w świecie polityki, ponieważ są ewidentni szpiedzy zarządzający niewolnikami Polsce.
  Przecież tzw. ,,Marsz Niepodległości" jest już fałszywym hasłem, ponieważ nie ma żadnej Niepodległości Polski, bo wszelkie decyzje polityczno - ekonomiczne w stosunku do Polski zapadają na zewnątrz naszego kraju, a realizatorami tych decyzji są szpiedzy, którzy sztucznie się kłócą o to kto ma byc lepszym nadzorcą w imieniu sowich mocodawców nad swoimi niewolnikami.
  Hasłem autentycznego Marszu Niepodległosci powinno być np; ,,chcemy odzyskać Niepodległość" Amerykanie won z Polski, precz z lichwą, odzyskanie kontroli nad swoim pieniadzem, domagać sie kar dla ludobójców z Upadłej, decentralizacja korporacji, ujawnienia raportu WSI, otworzenia wszelkich archiwów tzw. komuny, jawność życia publicznego w Polsce, trybunały dla architektów rozbiorów Polski, wiezienie dla tych co oddali Polskę obcym, wyjscie z UE, obalenie TL, NBP w służbie polakom itd.
  Moim zdaniem, gołym okiem widać, że kolejny MN jest sterowany z zewnątrz za pomocą leni i karierowiczów, którzy robią wszystko by jak najmniej w MN było słowo ,,Niepodległość", lichwa. itp.
  Poprzednia ekipa rządowa wyznaczała im trasy przemarszu, kazała budki palić, a obecna ekipa ,,cywilizuje" Marsz, tzn. też przejęła kontrole nad nimi medialną. To TVP info, TVP, PR od dwóch tygodni lansowało ten Marsz w swoich mediach, tak sterowało Winnickim i Bosakiem, że ci skutecznie odwracali uwagę od kwestii zasadniczych w sprawach Polski, tak by przypadkiem nie atakowano pisuaru a wiec, aby nie zaatakować mocodawców pisuaru z Izraela i Usraela.
  Po za tym, widać było na marszu portrety Kaczynskiego, oraz powiew flag ukrainskich, czyli ewidentnie widać, że architektom tego marszu zależy na tym, aby co roku spuszczać powietrze z naiwnych młodych ludzi i wprowadzać ich na fałszywe antypolskie tory, po których jedzie ten sam zaprzęg szpiegów z popisu.
  Marsz Niepodległości – kolejne wrogie przejęcie
 • @wercia 11:38:55
  Nigdy nikogo bez powodu nie atakuję, te moje wpisy są tylko obroną na perfidne, wręcz sb-ckie wpisy kuli.
  No bo jak się bronić przed perfidnymi kłamstwami na mój temat. Swoje życie poświęciłem dla Polski, wiele dobrego zrobiłem dla mojej Ojczyzny, broniłem majątku narodowego do upadłego, (są na to namacalne dowody) a taki karierowicz, darmozjad, który siedzi przed kompem i robi klakę dla antypolskich wybryków Kaczynskiego, Macierewicza, czy Dudy. Ja go znam i muszę powiedzieć, że on nawet palcem nie kiwnął jak trzeba było bronić narodowych interesów.
  Tylko tchórz pod nickiem się kryje i wtedy może oczerniać innego człowieka, niech napisze to pod nazwiskiem jak ja, to wtedy te jego plewociny wylądują w sądzie.
  Szanowny Panie PAD! Niech Pan się w porę opamięta!
 • @kula Lis 67 10:10:42
  Widzisz darmozjadzie, pasożycie, nierobie, ja jestem spełnionym facetem. Mam szczęsliwą rodzinę dzieci sa adwokatami, mam dom zwierzęta, swoją działalność gospodarczą z zamiłowania itd. Nie jestem niewolnikiem, nie mam nic w sobie z karierowiczostwa, a propozycji w służbie obcym interesom miałem wiele, które spotkały się zawsze z stanowczoscią z mojej strony.
  W przeciwieństwie do ciebie leniu, który nawet na 1m 2 polskiej ziemi nie zarobiłeś, tylko żresz chleb na który inni musieli ciężko pracować.
  Jeszcze siedzisz i wklejasz przeciwko polakom SB-eckie teksty.
  Szanowny Panie PAD! Niech Pan się w porę opamięta!
 • @kula Lis 67 09:57:48
  Nie spełniony mężu Jarooooo, to w temacie Ursusa!!!! Może twój kefirowy móżdzek to zrozumie, wiecej poczytaj w archiwum sejmowym o Ursusie i jego obronie przez mnie lub zajrzyj do archiwum TVP i zobacz kto bronił Polski i Ursusa, Ja byłęm po stronie Polski to Ty wtedy zakochany byłeś w działaczu Unii Wolności Dudzie!!!!!


  Oświadczenie Zygmunta Wrzodaka z sierpnia 2008 roku

  W sprawie: kolejnej sprzedaży spółki Ursus

  Kolejny raz spółka Ursus została sprzedana. Pierwszym razem spółkę w sierpniu 2007 roku za rządów Jarosława Kaczyńskiego nabył turecki inwestor, który po kilku miesiącach okazał się bankrutem. Prywatyzacja Ursusa w tym czasie była wielkim skandalem, za który odpowiada były Minister SP Wojciech Jasiński. Obecnie mamy do czynienia z podobnym scenariuszem, ale w wykonaniu innego układu politycznego PO-PSL. Decyzja o sprzedaży udziałów Ursusa na rzecz spółki pana Zarajczyka jest decyzją koleżeńską Jana Burego V-ce Ministra Skarbu Państwa z PSL. Nie sądzę aby spowodowała ona rozwój Ursusa. Oświadczam, że Jan Bury w roku 2006 będąc posłem na Sejm V kadencji, zwrócił się do mnie osobiście o możliwość poparcia przez mnie nabycia spółki Ursus przez spółkę pana Zarajczyka. Stanowczo odmówiłem Buremu, ponieważ kapitał Zarajczyka był dla mnie nie znany, jego spółka była wówczas konkurencją dla marki Ursus i w związku z tym spodziewałem się, że nie będzie zainteresowany rozwojem konkurencyjnej marki. Zarajczyk wówczas nie gwarantował żadnej inwestycji dla Ursusa, ponieważ nie posiadał wystarczającego własnego kapitału co wiązałoby się z zamknięciem fabryki i zwolnieniami pracowników. O ile wiem obecnie sytuacja kapitałowa Zarajczyka nie poprawiła się znacząco, co skutkować może nawet całkowitym zamknięciem produkcji traktorów w Ususie, tak by jedynie powiększyć rynek zbytu dla wyrobów już produkowanych w Dobrym Mieście. Dodatkowo renomowana narodowa marka Ursus trafić może na produkty chińskie wątpliwej jakości.
  Pragnę nadmienić, że gdy zrezygnowałem 11 lat temu z funkcji szefa Solidarności Ursusa, zrestrukturyzowana spółka Ursus była dochodową firmą, przynosiła już niewielkie zyski, była dobrze zarządzana, zatrudnienie miało blisko 2 tysiące pracowników, produkcja traktorów sięgała blisko 7 tys. sztuk rocznie. Niestety, ale rządowy udziałowiec spółki Ursus, państwowy Bumar w wyjątkowy sposób szkodził spółce Ursus, czego efektem była szkodliwa wymiana kierownictwa spółki, następstwem była dotąd nie rozliczona kradzież z fabryki 12 mln zł. z kasy spółki, co roku zmniejszająca się produkcja traktorów, ciągłe zwolnienia pracowników, zaniechanie rozwoju oraz zmiana przeznaczenia gruntów na terenie fabryki Ursusa z przemysłowych na usługowo-budowlane, co w konsekwencji spowoduje podstępnie konieczność wstrzymania produkcji na terenie Ursusa tzn. koniec fabryki traktorów. Przypominam, że zmiana planu przestrzennego zagospodarowania terenów po Ursusie miała miejsce za czasów prezydenta miasta Warszawy Lecha Kaczyńskiego i skoordynowana była z wcześniejszym zakupem za bezcen gruntów Ursusa. Niestety, ale ten scenariusz likwidacji Ursusa od wielu lat wspiera zagubiona zakładowa Solidarność, która stała się klasycznym związkiem przypominający PRL-owskie CRZZ. Wiele strategicznych decyzji podejmowanych przez obecne kilkoosobowe kierownictwo związku było ukrywane przed pracownikami oraz opinią publiczną, miało to miejsce podczas pierwszej sprzedaży spółki ma to miejsce i teraz.
  Mam nadzieję że przyjdzie taki czas, że ci co działają na szkodę polskiego przemysłu, na szkodę polskiej racji stanu odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości za wyjątkowo szkodliwe działania gospodarcze.
  Tą i wcześniejszą prywatyzacją Ursusa w trybie pilnym powinien skontrolować NIK oraz przeprowadzić śledztwo CBA. Zbadać należy zaniżoną wartość marki Ursus, braku kapitału POL–MOT-u na rozwój Ursusa, prywatne powiązania ministra Burego z właścicielem Pol-Mot-u Zarajczykiem, rola Bumaru w powolnym zamykaniu Ursusa w tym przejęcie wiele hektarów gruntów w Ursusie i sprzedaż ich za niewielkie pieniądze.

  Zygmunt Wrzodak
  Były szef ,,S” Ursusa
  Szanowny Panie PAD! Niech Pan się w porę opamięta!

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031