Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2779 komentarzy

Wrzodak Z

Dezinformacje Cysewskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mariusz Cysewski, bloger neonu24 przedstawiający się jako ,,wolny czyn” kolejny raz kasuje moje wpisy pod jego bezmyślnymi tekstami dotyczącymi atakowania Rosji, które to teksty są wprost powielane z propagandy usraelskiej przeciwko Rosji.

 Mariusz Cysewski, bloger neonu24 przedstawiający się jako ,,wolny czyn” kolejny raz kasuje moje wpisy pod jego bezmyślnymi tekstami dotyczącymi atakowania Rosji, które to teksty są wprost powielane z propagandy usraelskiej przeciwko Rosji.

Bloger ten nie potrafi odróżnić prawdy o kłamstwa. Reklamuje się jako działacz ,,ruchów niepodległościowych”, jednocześnie lansuje na swoim portalu dzieci banderowców, którzy na pieniądze szpiegów zachodnich obalali w sposób terrorystyczny legalną władzę w Kijowie, tylko po to aby z swoimi planami ,,osaczać Rosję”, która nie chce podporządkować się światowej mafii finansowej. Mafia ta nie może pogodzić się z tym, że Rosją nie rządzą żydzi tylko jacyś biali i to w dodatku wierzący w Pana Jezusa Chrystusa.

Cysewski entuzjastycznie popiera demonstracje zwolenników ,,majdanu” , które odbywały się w Katowicach, organizowane przez młodych Ukraińców z Polski. Cysewski ani jednym zdaniem nie pisze o ludobójstwie na kresach, ani słowem nie potępia sponsorów ,,majdanu” wywodzący się z komuny i żydowskich organizacji. Cysewski swoją postawą jest razem z komunistą i kgb-stą Chodorkowskim, który był tak entuzjastycznie witany przez ,,ero-majdan”. Cysewski pokazuje jak jest razem w sprawie promocji banderowców z ,,majdanu” z Kwaśniewskim, Kaczyńskim, Borowskim, Siwcem, Cioskiem, Palikotem, Macierewiczem, Buzkiem itd. Razem jest z układem antypolskim, który to układ podzielił się władzą w Polsce w Magdalence i ten układ trwa do dziś. Cysewski udaje, że działa w ,,ruchach niepodległościowych”, ale jednocześnie ani słowem nie potępia kolonizacji Polski przez usrael i Niemcy, ani słowem nie potępia okupacji wojsk usraelskich  Polski, zgadza się na obce wojska w Polsce, ani słowem nie potępia, że Polska została rozebrana przez usrael i Niemcy, ani słowem nie wspomina, że Polska zadłużona jest w korporacjach światowej mafii finansowej na 1 bln zł oficjalnie a nieoficjalnie może to być nawet 3-4 bln zł. On tego nie widzi!!! To jest klasyczna robota głupca albo zdrajcy, jeszcze potrafi zarzucić komuś agenturalność, że pisze prawdę o prawdziwych okupantach Polski. Cysewski darmozjad i pasożyt społeczny żali się, że nie ma pracy, ale z czegoś dobrze żyje, stać go na wiele.

To są dopiero szkodnicy Polski, ci którzy odwracają rzeczywistość, wskazują nam fałszywych wrogów, prawdziwych wrogów chronią piórem. Takiemu szkodnikowi nie wadzi, że taki Jaceniuk i Marcinkiewicz to pracownicy żydowskiego banku Goldman Sachs i ci parchaci obalili już władzę w Libii a teraz wraz z oligarchami żydowskimi z Ukrainy obalili legalne władze w Kijowie, nawet nie chcieli poczekać do wyborów by zmienić władzę na Ukrainie.

,,Niepodległościowiec” Cysewski nie protestuje  przeciwko tuszowaniu śledztwa przez jego ,,banderowsko – złodziejską mafię zainstalowaną w Kijowie w sprawie zabicia ponad 100 młodych ludzi przez snajperów na Mjadnie. ,,Niepodległościowiec” Cysewski nie protestuje przeciwko okupacji Polskich zasobów naturalnych jak węgiel i gaz przez usraelskie korporacje petrochemiczne, nie protestuje, że nawet kopalnie będą teraz otwierać w Polsce Australijczycy a nie Polacy, że nawet węgla nie potrafimy wydobywać!!! Czy to wszystko wyżej opisane robią w Polsce Rosjanie??? Cysewski przestań udawać, że o coś walczysz, kompromitujesz się, swoimi brudnymi wypocinami odkrywasz się, wiem kim jesteś, zresztą to świadczy o twoich agenturalnych, wrednych i wyjątkowo głupich tekstach pisane tu na Neonie 24, nie lepiej się ujawnić i pisać wprost dla gazety Michnika i dodatku do michnikowskiej gazety czy tzw. ,,polskiej”. Tam twoje miejsce, ponieważ prowadzisz klasyczną dezinformację wygodną dla okupantów Polski, którzy to okupanci nie chodzą już w mundurach, nie wprowadzają czołgów, wystarczy im bezmyślna część narodu oraz poddani politycy i media, a rządzić już mogą za pomocą swoich klakierów jak wyżej.

O to skasowany mój wpis pod artykułem Cysewskiego pt; ,,dezinformacja rosyjska w Polsce”

@Wolny Czyn 12:19:44

Twój język nie różni się w istotnych sprawach od linni politycznej gazety koszernej. Żyjesz w innej sowieckiej rzeczywistości jeszcze, skoro będziesz usuwał tzw. ,,agentów sowieckich", przecież takiego kołchozu już nie ma. Odróżnij Rosję od imperium sowieckiego i pamiętaj, że pierwszymi ofiarami żydo - bolszewii byli Rosjanie, bolszewicy wymordowali od 30 do 40 mln białych - Rosjan, tylko dlatego, że byli chrześcijanami i odrzucali komunizm. Zamordowali bolszewicy czyli sowieci około 200 tys. kapłanów w Rosji. 
Zbrodniarze ci sami mordowali Polaków i kapłanów w Polsce tylko na mniejszą skalę. Zbrodniarzy tych przysłała ameryka i Niemcy, a płacili żydowscy banksterzy, teraz ty swoim bezmyślnym językiem działasz w interesie tych banksterów. Rosja, Polska, cześć ukraińców, Armenia czyli większość słowian jest prześladowanych przez światową mafię finansową, ta mafia chce mieć kontrolę nad Rosją i o to chodzi w tym sporze, nie udało się im w ramach bolszewii, II wojny światowej to teraz chcą dokonać okupacji za pomocą pieniądza i mediów i niestety ale głupców, którzy sami na siebie wymierzają wyroki w interesie mafii banksterów nie brakuje.
Nie wiem czy to rozumiesz czy masz zadanie odwracania rzeczywistosci.

 

KOMENTARZE

 • BARDZO DOBRZE, ŻE DEMASKUJE PAN NIEDOBREGO CYSEWSKIEGO
  To jest właśnie konieczne do tworzenia polskiej narodowej demokracji. Bez takich podstawowych wiadomości - nie uda się nam zagospodarować polskiej przestrzeni publicznej.
 • @Autor
  Doprawdy, talmudyczne w swej subtelności rozróżnienia między "Rosją", "imperium sowieckim" etc. są właśnie oderwaniem od rzeczywistości. Rosja czy sowiety - wszystko jedno, bo to obca polskiej cywilizacja, przybierana jedynie w różne szatki. Skóra cierpnie jak się czyta kompletnie nie zdających sobie z tego sprawy rusofili i "pożytecznych".
  Pozdrawiam myślących.
 • @Naczelny 15:44:44
  Cytuję - "Doprawdy, talmudyczne w swej subtelności rozróżnienia między "Rosją", "imperium sowieckim" etc. są właśnie oderwaniem od rzeczywistości.

  Rosja czy sowiety - wszystko jedno.

  Pozdrawiam myślących."

  --------

  Cytat może trochę przydługi, ale ....
  niech mu tam.
  -------------------------------

  Może spróbujmy tego samego, tylko trochę inaczej:

  Doprawdy, talmudyczne w swej subtelności rozróżnienia między "II Rzeczypospolitą", "Polską za komuny", "Polską dzisiaj" etc. są właśnie oderwaniem od rzeczywistości.

  Piłsudski czy Bierut - wszystko jedno.

  -------------
  Pozdrawiam Naczelnego - jednego z niezliczonej masy myślących inaczej, czytaj - "bezmózgów".

  nonscolar
 • @nonscolar 16:29:01
  Są głębsze rozróżnienia, niż polityczne, ideologiczne itd. Póki tego się nie zacznie dostrzegać, ślizga się po pozorach.
  Rosja, taka czy inna, nigdy nie była i nie będzie przyjacielem Polski. Zadziwiające, jak można tego nie widzieć. Nawet nie trzeba znajomości historii, można nawet mieć sklerozę i nie pamiętać tego, co było ćwierć wieku temu - ale nie widzieć np. jak zachowuje się Rosja w sprawie katastrofy smoleńskiej, to już trzeba być tęgo "pożytecznym".
  Pozdrawiam!
 • @Naczelny 16:36:03
  Cytuję (w skrócie) - "Rosja nigdy nie była i nie będzie naszym przyjacielem."
  -------------------------------

  Natomiast Niemcy byli naszymi przyjaciółmi od wieków (a zwłaszcza w latach 1939-1945). Szkoda że ich przyjaźń trwała tylko do 1945 roku. Gdyby trwała dłużej, może byś miał to szczęście i trafił do obozu przyjaźni w "Auszwicu" (na przykład).

  A teraz są takimi przyjaciółmi, że .....
  Aż boję się napisać. Dymają nas do spółki z Rosją, jak nie przymierzając jakiegoś "kochającego inaczej".

  Pozdrawiam jednego z niezliczonej rzeszy myślących inaczej.

  nonscolar

  PS. Nie grzeb, przy częstotliwości wyświetlania nagłówków strony, bo i tak w niczym Ci to nie pomoże.

  PPS. Państwa nie mają przyjaciół, tylko interesy, durniu.

  Kto jest osłem, osłem zostanie.
 • Panie Zygmuncie!
  Syjoniści stworzyli nie tylko imperium usrael ale i rusrael,wychodowali zbrodniarzy.Trzeba się trochę zatrzymać i zrobić pewien obraz rzeczywistego zagrożenia.Dla mię nie ulega wątpliwości,że aktualnie największym zagrożeniem nie są rosjanie ale jej elity w czele z W.Putinem.Można by tu przytoczyć takie sformułowanie przez prof.W.Marcinaka -Rosja to zorganizowana grupa przestępców,która udaje państwo-.
  Jeżeli przyjąć,i to słusznie,że elity żydowskie stworzyły swe własne imperium finansowe które szachuje dzisiaj cały świat,to własnie w Rosji mamy tego taki nieukrywany dowód jak ten świat ma wyglądać.Elity rosyjskie to w 70% byli pracownicy służb specjalnych,jaki jest stosunek tych elit włączając do tego W.Putina [jego majątek jest szacowany na 40 mld. dol],stosunek bogactwa do biedy.
  Jest taka ciekawa publikacja Anatola Golicyna "Nowe kłamstwa w miejsce starych",i tu jakoś z tego wynika ,że pewne sprawy przemian Polsce jak i innych państwach które mają dalszy ciąg na Ukrainie,to jest planowana akcja służb specjalnych których przedstawicielem jest Putin.Kim własciwie jest ten człowiek Putin,taki jego obraz jako "Człowiek bez twarzy" w swej książce przedstawia Mascha Gessen.Dla wielu jest to jeden z najgrozniejszych liderów spółczesnego świata.
  Teraz pytanie czy ten przedstawiony przez Pana Cysewski tak rzeczywiście nie ma prawdy,i czy to zło w większości nie pochodzi od tej rosyjskiej mafii?
  Przynajmniej jeżeli chodzi o polskie realia, bo to Rosja nas wystawiła planowo do tych przemian i tego mamy wynik w Polsce.Tu u nas był tylko taki poligon dla tej nowej uwłaszczeniowej nomenklatury która planowo przejęła ten radziecki majątek.
 • Lektura obowiązkowa
  | ,,Niepodległościowiec” Cysewski nie protestuje przeciwko tuszowaniu
  | śledztwa przez jego ,,banderowsko – złodziejską mafię zainstalowaną
  | w Kijowie w sprawie zabicia ponad 100 młodych ludzi przez snajperów
  | na Mjadnie.

  A po co ma protestować, przecież on jest "euroatlantycki", a nie polski ...O kolorowej rewolucji na Ukrainie i w paru innych miejscach, rzetelnie i bez niedomówień:
  “Kolorowe rewolucje” i ich organizatorzy a suwerenność i niepodległość państw i narodów. Co łączy polską “Solidarność” z ukraińskim “Majdanem”?
  http://myslnarodowa.wordpress.com/2014/03/29/kolorowe-rewolucje-i-ich-organizatorzy-a-suwerennosc-i-niepodleglosc-panstw-i-narodow-co-laczy-polska-solidarnosc-z-ukrainskim-majdanem/
 • @Naczelny 16:36:03
  Mi w ogóle nie chodzi o to czy dobra jest Rosja czy zła Rosja, mi chodzi o prawdę, a prawda widzę, że w oczy kole naczelnego. Ja zmuszam do myślenie a nie słuchania propagandy lewackiej inspirującej tzw. ,,pożytecznych", którzy pomijają Polskę w tym sporze i opowiadają się z tzw. cywiliazacją zachodnią a więc cywilizacją śmierci, pedalstwa, przemysłu pornograficznego, pedofili, sekt, likiwdacji chrześcijaństwa, obłudnego kłamstwa itd.
  Jeżeli naczelny nie odróżnia siepaczy ludobójców bolszewickich od ich ofiar czyli Rosjan, to jest potrzebny lekarz lub naczelnego trzeba na taczki i wywieżć do małej ambasady lub dużej to wszystko jedno, może załapie się do czyszczenia szalet pejsowatym.
 • @dalmichal 19:32:58
  Przecież ja nie bronię Putina, ja bronię tych co Rosjan, którzy obawiają się siepaczy i głupców, którzy wyznają ideologię banderowców, ja jestem z tymi rosjaninami. Oczywiście, że polityka Kremla jest nie do końca sprawiedliwa, że taki żyd Abromowicz pompuje pieniądze rosyjskie w w swoje zabawki jak Chelse, czy inny w Monaco, ale wole ludzi, którzy bronią cywilizacji łacińskiej od cywilizacji śmierci czyli zachodnią.
  To bogactwo, które teraz lansują wywrotowe media mnie śmieszą, TVP teraz pokazła, że Putin ma 40 mld $ majątku a rezydenci usraela tylko 1,2 mln jacy biedni. Tj ohydna manipulacja wojenna, a Pan się nabiera na to.
  Gessena czytać nie będę, to tak jakbym czytał Anne Apleubaun, to wszystko propaganda.
  Polska jest ofiarą mossadu, który był bardzo mocno usadowiony w KGB, CIA i wywiadzie PRL, to masoneria mająca do dyspozycji wiele służb specjalnych postanowiła dokonać zmian w tej części Europy, a nie samo KGB. Warto zapoznać się z książką Petra Schwiezera pt. Viktory, tam jest pokazany mechanizm używania ,,motłochu" (do którego ja się niestety ale zaliczam) jak ich rękami wprowadzić do władzy pejsowatych, podobną książkę napisał też Carl Berstein i roli CIA i Mossadu w oabaleniu komuny w Polsce.
  W Rosji i w Polsce spór trwa od wieków między swoimi a obcymi i ich agenturą. Wrogiem każdego chrześcijanina jest pejsowaty i to trzeba zrozumieć.
 • @nonscolar 17:02:04
  Proszę się nie uciekać do erystycznych sztuczek, nic o Niemcach nie mówiłem!
  A poza tym znowu schemat "jak nie Unia, to Białoruś".
  Myślcie ludzie, myślcie. Nawet jak boli.
  Pozdrawiam.
 • @Wrzodak Z. 20:55:25
  Naczelny jest wyznawcą "cywilizacji łacińskiej" i śmiertelnym wrogiem "cywilizacji turańskiej" i "bizantyńskiej", jak przystało na pożytecznego idiotę w odmianie katolickiej. Mieniąc się, jak mi się zdaje "narodowcem" (katolickim - czyli specjalnego narodu "katolików"), ma przy tym wszystkim zdefiniowany etnicznie naród polski w d***, pojęcie polskiej tożsamości, jak wielu mu podobnych, sprowadza do kategorii "katolik", "antykomunista" i "rusofob" (specyficznego typu, bo nienawidzący rosyjskiej państwowości w dowolnej postaci, ale Rosjanami, jako Słowianami - "tylko" gardzący).

  Na marginesie - gdyby Rosjanie tak nienawidzili Polaków, jak Niemcy, to biorąc pod uwagę możliwości Rosjan i czas, jaki mieli - Polaków dziś by nie było. Niemcy zdążyli w 7 lat wybić 10% polskiej populacji (tylko dlatego tak mało, że im zabrakło czasu i rąk do "pracy"; nie piszę tu o wymordowanych Żydach z II RP, bo to nie jest sprawa obchodząca Polaka, odpowiednie badania historyczne o stratach ludności II RP: http://ptto.wordpress.com/2013/11/26/polska-1939-1945-straty-osobowe-i-ofiary-represji-pod-dwiema-okupacjami/ ), zawsze zwalczali polska państwowość. Rosjanie dwukrotnie odtwarzali polską państwowość, co ciekawe w granicach na tyle korzystnych dla Polaków, że aż wzbudzało to sprzeciw "polskich odwiecznych sojuszników" z Wielkiej Brytanii.
 • @Wrzodak Z. 20:55:25
  No tak, oczywiście znowu spiskowa teoria dziejów i wyzwiska.
  I schemat "jak nie Unia, to Białoruś" (jak nie Rosja, to Zachód).
  No i - jakże by inaczej - Żydzi, szajbesgoje, hasbara i cetera ;)
  Szkoda słów.
  I pomyśleć, że m. in. przez słowa uznania dla Pana wyproszono mnie swego czasu z niepoprawni.pl :)
 • @p.e.1984 21:18:49
  W sprawie tych polskich granic, nie każdy wie:
  - pierwsze państwo polskie odtworzone przez Rosjan to Królestwo Polskie, stworzone wysiłkiem cara Aleksandra na Kongresie Wiedeńskim
  - drugie państwo polskie to PRL, którego granice zachodnie zawdzięczamy wyłącznie gruzińskiemu wodzowi "kacapów" Stalinowi, działającemu w interesie "sowieckiego" imperium ( http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/04/10/jak-anglia-i-usa-planowaly-odebrac-polakom-slask-i-pomorze/ )

  Warto dodać, że wyłącznie dzięki "kacapom" naród polski zyskał prawo własności majątku produkcyjnego zainstalowanego na terenie PRL (przed wojną prawo własności majątku produkcyjnego mieli Żydzi, Niemcy, Amerykanie i parę innych narodowości - dodatkowo, majątek produkcyjny należący do Polaków był własnością osób prywatnych, wykorzystujących go nie dla dobra narodu, tylko dla maksymalizacji własnej konsumpcji kosztem innych). Wszystko, co Polacy dzięki Stalinowi zyskali, w trybie przyspieszonym przeputali po roku 1989 w kasynie zwanym "wolny rynek i demokracja" III RP.
 • @fretka 10:45:16
  Zgadzam się ze zdaniem fretki. To wyjątkowa chazarska kanalia.
 • W pełni się zgadzam z Panem...
  Wolny Czyn i cała ta sitwa która robi knify pod publikę typu rąbanie kilofem w pomnik na Placu Wolności w Katowicach, to nic innego jak tylko i wyłącznie jakaś mająca za zadanie mieszanie w głowach tym skołowanym już Polakom. I takie jest chyba ich zadanie, granie pożytecznych idiotów albo branie pieniędzy za agenturę.
  A gdzie teraz jest komuna? gdy np na Zachodzie likwidują kościoły lub je zamieniają np na kina, restauracje a nawet domy mieszkalne!
  Tam gdzie nie ma Pana Boga tam jest Szatan. Nie ma innej możliwości.
 • @Naczelny 21:21:16
  Żadna spiskowa teoria - to taka jest prawda, a nie spisek, ja nie uczestniczę w spiskach, jestem wolnym człowiekiem nie ma na mnie żadnych haków i mogę pisać prawdę a nie ślizgać się po tematach.
  Niepoprawni są od osłony pisuaru w zamian obrzydzają peło i słusznie, ja brzydzę się całym popisem - czyli aj-waj-es, ponieważ to jedna masońska rodzina zresztą jak pozostała. Niepoprawni wlaczą z min. z cenzurą ale tam nie wolno napisać innego zdania np: o katastofie smoleńskiej. Niepoprawni nie działąją w imię prawdy tylko w antyrosyjskości tzn. wylewać pomyje na Rosję i wskazują fałszywych wrogów, na tym polega dezyinformacja. Ja nie zgadzam się z prymitywnymi wypocinami o tzw. ,,zamachu smoleńskim", jak można tak okłamywać Polaków, samobójcy z pałacu namiestnikowskiego, doprowadzili w swoim perfidnym bałaganiarstwie do tragedi, teraz by odwrócić uwagę od podejrzeń zwalają w imię uwiarygodnienia się na ruskich, dla naiwnych to może i wiarygodne ale dla ludzi trochę przytomnych to prymitywne. Niepoprawni brutalnie i w sposób agenturalny atakują Rosję, ale pomijają zbrodnie ludobójców na Polakach na kresach, wpsierali ich na euro-majdanie. Nieporawni fałszują prawdę o prawdziwych okupantach Polski czyli usraelu i Niemcach, wpisują sie w spór między jednymi a drugimi złodziejami zamiast dążyć do prawdy do zmiany systemu w Polsce oni opowiadają się po jednej z stron zła.
  Także panie Naczelny (nie wiem kim Pan jest) jeżeli pana przez mnie wywalili z niepoprawni.pl cenzorzy to zaszczyt i honor pana spotkał, że młode żydki pana z tamtąd popędzili.
 • @p.e.1984 21:18:49
  O tóż to, mi chodzi o to, aby demaskować tych perfidnych głupców lub agentów, którzy nie odróżniają prawdy od kłamstwa.
 • @Wrzodak Z. 10:13:58
  Panie Zygmuncie pytanie, czy pana zdaniem PiS to ustawka Mossadu, CIA i BND?Dlaczego BND ?Przecież Kaczor jest bardzo antyniemiecki?(Vide, jego ostatnia wypowiedź o tym , że nie widzi możliwości aby w Polsce stacjonowały wojska niemieckie, że musi minąć co najmniej 7 pokoleń, aby było to możliwe).....
 • @wit87 21:16:49
  Przecież wiadomo kim są wystarczy ten wywiad w rzepie przeczytać. Niemcy są pod tą samamą okupacją co Polska, ale im pozwolono na dużo więcej.


  Rzeczpospolita z 9.04.11 zamieszcza wspomnienie p. Ewy Junczyk-Ziomeckiej, byłej sekretarz stanu w kancelarii Lecha Kaczyńskiego, a obecnie konsul w Nowym Jorku, o zmarłym Prezydencie RP.  Link - http://www.rp.pl/artykul/639864.html

  Fragmenty:

  "Lech Kaczyński przywiązywał ogromną wagę do poprawy stosunków polsko-żydowskich i rozwoju polsko-izraelskich. Podchodził do tego z wielką starannością i empatią. Wychował się w domu, do którego przychodzili zaprzyjaźnieni z rodzicami uratowani z Zagłady i ci, którzy ich ratowali. To były przybrane ciocie, a jedna z nich, asymilowana Żydówka polska, była jego matką chrzestną. W młodości był przekonany, że Żydzi to Polacy, tylko trochę inni.

  Z antysemityzmem zetknął się osobiście po raz pierwszy na studiach na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego podczas wydarzeń marcowych. Uważał je za haniebne i odkąd Fundacja Shalom ufundowała tablicę pamiątkową na Dworcu Gdańskim w Warszawie, przyjeżdżał tam z kwiatami 8 marca jako prezydent Warszawy. Stamtąd na emigrację wyjechali m.in. Lońka Fogelman i Krysia Kacperska, z którymi uczyliśmy się w jednej grupie na wydziale prawa, i nasza profesor socjologii Maria Hirszowicz. Powtarzał, że zmuszenie ich do emigracji i pozbawienie obywatelstwa polskiego było bezprawne. Dlatego starał się po latach, aby procedury potwierdzania obywatelstwa przez wojewodów były proste i szybkie.

  Nie miał i nie szukał usprawiedliwienia dla antysemityzmu, zarówno tego z przeszłości, jak i współczesnego. Jego niechęć do endecji, jak mówił, brała się między innymi z tego, że endecja w II RP postawiła na antysemityzm jako element konsolidacji narodowej. Powtarzał, że "antysemityzm, który zatruł umysły niemałej części ludzi, to nieszczęście dla Polski". Myślał podobnie jak Czesław Miłosz, który pytany przez Adama Michnika, skąd się bierze antysemityzm, stwierdził, że "każda odpowiedź na to pytanie byłaby usprawiedliwieniem".

  W dniu, kiedy wygrał wybory prezydenckie, pierwszego zagranicznego wywiadu udzielił dziennikarzowi izraelskiemu, Sewerowi Plockerowi. Na pytanie, jaką politykę będzie prowadził wobec Izraela, odpowiedział, że inną niż wobec pozostałych partnerów zagranicznych. Gdy zobaczył zaskoczoną minę Plockera, szybko wyjaśnił: stosunki z Izraelczykami powinny być jak z kuzynami.

  To był pierwszy przypadek w historii, gdy prezydent RP brał udział w żydowskim święcie w synagodze. Zapalał tam świece chanukowe.

  Bo to Lech Kaczyński zainicjował budowę Muzeum Historii Żydów Polskich i jako pierwszy prezydent RP uczestniczył w modlitwie w synagodze podczas święta Chanuki. Miało to miejsce w 2008 roku. Od tej pory zawsze zapalał też świeczki w oknach Pałacu w dniu Chanuki.

  A podczas swojej wizyty w Izraelu do małżonki, Marii Kaczyńskiej powiedział tak: "Marylko, czy wyobrażałaś sobie, że to państwo powstanie i przetrwa, a my będziemy się tutaj czuli jak w domu?" - wspomina Lecha Kaczyńskiego, Ewa Junczyk-Ziomecka."

  Bardzo ciekawe, bardzo ciekawe... I co na to sekta smoleńska?
 • @wit87 21:16:49
  Polityka zagraniczna pisuaru!!!

  5 kadencja, 41 posiedzenie, 4 dzień (11.05.2007)

  39 punkt porządku dziennego:
  Informacja Ministra Spraw Zagranicznych o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2007 r.

  Poseł Zygmunt Wrzodak:
  Dziękuję.
  Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Chciałoby się powiedzieć, panie pośle Zbigniewie, że chcieliśmy warunków równych w sprawach wejścia Polski do Unii Europejskiej i na równych prawach. Niestety skończyło się tak, jak się skończyło, zły traktat wynegocjowaliście, co się odbija czkawką, nie ma co ukrywać, między innymi w rolnictwie i w przemyśle.
  Ale, pani marszałek, Wysoka Izbo, chciałoby się dopowiedzieć do słów pana posła Zdrojewskiego, że Polska nie ma polityki zagranicznej. Ja chciałbym dopowiedzieć, że Polska nie ma własnej, polskiej polityki zagranicznej. Powiedziałem wielokrotnie już z tej trybuny, że nie podoba mi się w ogóle polityka, którą prowadzi pani minister, jak również pan prezydent. Sądziłem, że ta zmiana będzie w polityce zagranicznej na lepsze dla naszego państwa, że niepodległość i suwerenność narodowa będą wzmocnione. Niestety jest coś wręcz odwrotnego.
  Po pierwsze, pani minister przedstawiała nam politykę związaną z tarczą antyatomową, która ma być instalowana w naszym kraju. I, o zgrozo, minister Szczygło mówi, że jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za ministra Gatesa, ministra Stanów Zjednoczonych, który negocjuje z Rosjanami warunki instalacji tarczy antyatomowej w Polsce. To jest właśnie taka polityka zagraniczna pana prezydenta i tego rządu, że ktoś za nas decyduje. Ciągle ktoś za nas decyduje. Wcześniej był Sowiet, teraz po prostu ta polityka jest zupełnie skądś indziej. Pani minister, o sprawach tarczy, czy ona będzie, czy nie będzie, to ma negocjować z Rosją polski rząd, a nie Amerykanie. Byłem na spotkaniu, gdzie byli zaproszeni do polskiego parlamentu minister, chyba podsekretarz stanu w ministerstwie obrony narodowej Stanów Zjednoczonych pan Edelman oraz generał Obering III, i takiej demagogii, jaką tam usłyszałem z ust tych panów, to już dawno nie słyszałem. Tyle lobbingu, tyle nieścisłości, które oni tam przedstawiali, to się po prostu w głowie nie mieści. Wprost mówią, że tarcze mają być w Polsce, bo zarobi na tym wielki przemysł zbrojeniowy Stanów Zjednoczonych, i te tarcze mają chronić Stany Zjednoczone, szczególnie wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Niech sobie Amerykanie, pani minister, stawiają tarcze jedna przy drugiej, ale u siebie, na Alasce, a nam niech dadzą spokój. Bo my już mieliśmy głowice nuklearne zainstalowane przez Sowietów i państwa NATO wycelowały w te głowice około 550 wyrzutni - w nasze terytorium. Jak my tu zrobimy te tarcze, to tak samo Rosjanie zrobią. My chcemy być jako Polacy partnerami i żyć w prawdzie i z Rosjanami, i z Niemcami, i z Amerykanami, a nie być sterowani być przez neokonserwatystów, syjonistów amerykańskich. My sobie tego po prostu nie życzymy jako Polacy. Bo to jest taka polityka - co powiedzą pan Rumsfeld, Wolfowitz czy Perle, to państwo wykonujecie. Pytam: Gdzie tu jest samodzielność polityczna?
  (Minister Spraw Zagranicznych Anna Fotyga: Nie zgadzam się z tym.)
  Gdzie tu jest samodzielność państwa polskiego?
  Pani minister, ja bym prosił, żeby pani spokojnie wysłuchała przemówienia. Niech pani się nie denerwuje, bo prawda nieraz w oczy kole. Mnie jako Polakowi, jako posłowi na Sejm, zależy na tym, żebyśmy realizowali własne interesy, oparte na naszych interesach narodowych.
  Sprawa druga - bezpieczeństwo energetyczne. Mówicie o jakimś wielkim wyobrażeniu, nie wiem czym, co nie jest potwierdzone w żadnych założeniach makroekonomicznych związanych z energetyką światową, w jakimś wirtualnym świecie funkcjonujecie w sprawie energetyki. Niech pani wyjdzie na ulicę i spyta pierwszego spotkanego Polaka: jakim gazem chcecie ogrzewać swoje mieszkania czy wodę? On powie: tanim. A wy, proszę pani, kupujecie licencję dotyczącą złóż gazu od Exxon Mobil, spółki, która kontrolowana jest przez rodzinę Rockefellerów. Dajemy pożyczkę tej firmie na 5 lat w wysokości 1 mld200 mln dolarów i za 5 lat 5 mld m3 gazu sprzedamy stamtąd. Przecież to jest obłędna polityka. Pani minister mówi, że będziemy sprowadzać gaz czy ropę z Kazachstanu, kazachską ropę, kazachski gaz. Na pewno? Czy od spółki Exxon Mobil? Spółka Exxon Mobil kupiła 25% największych złóż ropy na świecie od prezydenta Kazachstanu Nazarbajewa - za 78 mln$ łapówki od Exxon Mobil, z której pan James Giffen, jak również Bryan Williams zostali skazani na 4 lata jeden, drugi na 2 lata więzienia za wręczenie łapówki panu Nazarbajewowi. I to jest polityka naszego rządu?
  Ja bym rzeczywiście chciał, żeby była dywersyfikacja dostaw gazu, ropy do Polski. Ale w pierwszej sprawie, w sprawie gazu, Polska powinna być samowystarczalna energetycznie i może być, tylko jak nie z jednej strony, to z drugiej strony podchodzimy i cały czas musimy być uzależnieni od kogoś, od pośrednika, który chce zarabiać na Polsce w sprawie dostaw źródeł energii. Przecież gazu możemy mieć na 100 lat. Mamy wody geotermalne, wiatry, wodę, biomasę. Wszystko praktycznie można wykorzystać do tego, żeby mieć swoją energię w 60, 70%. To jest dywersyfikacja (Dzwonek), a nie: może się uzależnimy albo od Rosjan, albo od ExxonMobil. Jaka to jest dywersyfikacja, że będą Polacy płacili niebotyczne pieniądze za gaz? Nie tędy droga.
  Pani marszałek, już kończę powoli.
  Trzecia sprawa to polityka wewnątrzunijna. Sejm nie debatował nad sprawą tzw. deklaracji berlińskiej. Co prezydent podpisał, posłowie na Sejm nie wiedzą. Prosiłbym, żeby pani minister spowodowała, żeby posłowie otrzymali deklarację podpisaną przez pana prezydenta. Jeżeli to jest prawda, że jest już wstępna zgoda na traktat konstytucyjny, a w zamian za to Niemcy nie będą przeszkadzać w instalacji tarczy antyrakietowej, to jest to zgroza. To jest zgroza, jeżeli tak jest. Podkreślam: jeżeli tak jest.
  Chcemy wiedzieć też, czego dotyczy drugie porozumienie, które podpisał pan prezydent Kaczyński z prezydentem Ukrainy panem Juszczenko. Pani minister tutaj nawet słowem się też nie odniosła do spraw związanych z rozliczeniem się wzajemnym między Polakami a Ukraińcami - w prawdzie, nie tak, że oni prześladowani byli przez Polaków, że 150 tys. ludzi zostało wysiedlonych z południowo-wschodnich terenów naszego kraju. A co w zamian? 250 tys. Polaków zostało wymordowanych w okrutny sposób przez bandy UPA i OUN, i nikt nie powiedział jeszcze ˝przepraszam˝, nikt jeszcze nie zwrócił na to uwagi. 11 lipca się, pani minister, zbliża, rocznica tzw. krwawej niedzieli na Wołyniu, kiedy to zapędzono do kościoła 1100 Polaków, spalono, wymordowano. W jedną niedzielę. Czy będzie jakiekolwiek odniesienie do tej kwestii?
 • @wit87 21:16:49
  Jarosław Kaczyński: "Stworzenie wspólnej armii przez Unię Europejską dałoby Brukseli status supermocarstwa porównywalnego z Waszyngtonem"
  14 grudnia 2011 | Publicystyka

  Od Redakcji: Jarosław Kaczyński prezentuje się dziś jako czołowy eurosceptyk i obrońca suwerenności. Jeden z naszych Czytelników przysiadł przy komputerze i wybrał prounijne wypowiedzi Prezesa PiS. Czy na ich tle można dziś eurosceptycyzm PiS traktować poważnie?
  1/ Stworzenie wspólnej armii przez Unię Europejską dałoby Brukseli status supermocarstwa porównywalnego z Waszyngtonem - powiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Jarosław Kaczyński, prezes PiS.
  - Chcę, by Europa była supermocarstwem - powiedział polityk. - Jestem eurorealistą i popieram silną Europę, zwłaszcza w aspekcie polityczno-militarnym - dodał.
  http://lubczasopismo.salon24.pl/rodzynkizzakalca/post/341813,kaczynski-jest-antynarodowcem
  2/ "Do wzięcia udziału w referendum i głosowania za przystąpieniem do Unii Europejskiej zachęcał w poniedziałek w Krakowie członków Prawa i Sprawiedliwości szef partii Jarosław Kaczyński.
  „Zwracamy się do elektoratu konserwatywnego. W tym elektoracie jest wiele niepokojów, bywa nawet wyraźny sprzeciw. Właśnie tych ludzi chcemy przekonać” - powiedział Jarosław Kaczyński w poniedziałek na konferencji prasowej.
  „Konserwatywny wyborca musi sobie uświadomić, że Polska ma wybór między byciem w Europie a byciem poza Europą, czyli pozostawaniem w sferze wpływów rosyjskich” - powiedział lider PiS.
  „Konserwatysta musi być aktywny i wiedzieć, że Unia to szansa i zadanie i, że nie opłaca się być na zewnątrz, choć trzeba niejedną bitwę tam stoczyć” - dodał Jarosław Kaczyński."
  http://www.pis.org.pl/article.php?id=2752
  3/ Jeżeli będzie „nie” frekwencyjne i nie będzie to „nie” frekwencyjne typu trzydzieści procent frekwencji czy trzydzieści pięć - kiedy będzie zupełnie oczywiste, że większość społeczeństwo nie chce po prostu Polski w Unii - to wtedy będziemy decydować pozytywnie. Jesteśmy zdecydowanie za wejściem do Unii. Uważamy, że to jest polska szansa, trudna szansa, szansa, którą można zmarnować - w szczególności wtedy, jeżeli będą złe rządy, jak to już mówię od lat"
  http://www.pis.org.pl/article.php?id=2810&st;=1
  4/ "Kiedy PiS rozpocznie kampanię przed referendum akcesyjnym i jeśli rozpocznie to pod jakim hasłem będzie się ona toczyła?
  J.K.: „Silna Polska w Europie”. Zaczniemy ją niedługo po Świętach. To będzie kampania na miarę naszych możliwości, które nie są takie jak możliwości rządu, czy jak możliwości SLD, ale to będzie kampania energiczna i skierowana przede wszystkim do tych grup, które mogą być przekonane przez nas. Do grup elektoratu prawicowego, który się jeszcze waha. Mamy nadzieję, że uda nam się dużą grupę przekonać."
  http://www.pis.org.pl/article.php?id=2814&st;=1
  5/ "Pod hasłem „Silna Polska w Europie” Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło w niedzielę w Warszawie kampanię przedreferendalną.
  „Chcemy, żeby naród decydował o wejściu Polski do Unii Europejskiej, dlatego, że chcemy silnej Polski” - powiedział podczas inauguracji prezes PiS, Jarosław Kaczyński.
  Lider PiS podkreślał, że wejście Polski do Unii umożliwi jej wpływ na gospodarkę europejską i politykę międzynarodową."
  http://www.pis.org.pl/article.php?id=2803
  6/ "Nadszedł czas działania. Ten czas to 7-8 czerwca 2003 r., czyli dni referendum unijnego. W tych dniach rozstrzygnie się, czy będziesz żył w Europie XXI wieku, czy postpeerelowskim matriksie.
  System obawia się tej daty. Członkostwo Polski w Unii wymusi rozwój kraju, spowoduje tańszy dostęp do infostrad i różnego rodzaju usług. W nowej zinformatyzowanej Europie, to Ty będziesz kształtować rzeczywistość, a nie agenci spróchniałego systemu.
  Twoje TAK to początek ich końca. Tego dnia zaatakuj i powiedz TAK."
  http://www.pis.org.pl/doc.php?d=inicjatywy&id;=10
  Zebrał Stanisław Ziemnicki

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLSKA

  Oświadczenie byłych posłów LPR

  Kolejne władze w Polsce realizują obce interesy kosztem polskiego narodu. Obecne elity władzy podporządkowały polski interes narodowy interesom USA, Izraela i banderowskiej Ukrainy. Polska staje się kolonią elit ,,światowej mafii finansowej”, czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Zimna woda na rozgrzane głowy

  Konfederacja była nie wyrazista w kwestiach zasadniczych dla przyszłości Polski. Chciała walczyć z pisem ale tak tylko na patyczki, pomijała (może celowo) okupację Polski przez usrael, okupację sługusów zarządzających Polakami – niewolnikami czytaj więcej

 • POLSKA

  Ciele pisowskie dumpty humpty

  Trolusiu Humpty, dzięki za wklejenie moich autorskich opracowań na portalu Neon 24, pewnie coś się nauczysz, trochę poszerzysz swoją wiedzę, podreperujesz swoją inteligencję, czytając moje opracowania. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031