Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2779 komentarzy

Wrzodak Z

Targiczna śmierć śp. Andrzeja Leppera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minęła trzecia rocznica tragicznej śmierci A. Leppera. Przypominam swój list do Leppera. Przeczuwałem, że masoneria może go ,,załatwić". Poruszam w tym liście istotne problemy Polski.

 
 


POSEŁ NA SEJM

RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

ZYGMUNT WRZODAK

   Warszawa, dnia 04.09.2006 r.

 

 

 

 

Pan

Andrzej Lepper

Wicepremier Rządu RP

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi 

 

 

Szanowny Panie Premierze,

W imię obrony interesów narodowych postrzegam Samoobronę jako to ugrupowanie, które odgrywa i może odgrywać na polskiej scenie politycznej jeszcze większą rolę niż dotychczas. Nie zawsze można „w zamęcie politycznym” dostrzec te problemy, które powinny być wyartykułowane przez Pana.

Pragnę przedstawić kilka propozycji, które są dobre dla Polaków, a nie są rozwiązywane w  sposób zadowalający społeczeństwo, a jednocześnie chcąc przetrwać na polskiej scenie politycznej, Samoobrona musi pokazać różnicę programową między PiS, tym bardziej, że długofalowa polityka braci Kaczyńskich jest taka, aby siły polityczne, które bronią Polskiej Racji Stanu zepchnąć na margines, mają do tego ogromne możliwości tj.: WSI, ABW, MSWiA, CBŚ, MS. PiS mając taką siłę zapewne chce ukryć wiele afer związanych w przeszłości z politykami tej partii, w zamian pod publiczkę aresztować tych, którzy niewiele znaczą, ale chronić tych, którzy przez wiele lat niszczyli Polskę, ponieważ wielki Pan zza oceanu nie pozwoli, aby ktokolwiek z mafii Kwaśniewskiego i on sam został skazany. Oto propozycje, które jak myślę, Pana i Pańskie ugrupowanie wzmocnią:

1.          Dlaczego nadal J&S sprowadza ropę do Polski za pośrednictwem spółki na Cyprze? J&S jest monopolistą na dostawy ropy z Rosji do Polski. Dlaczego J&S nie płaci podatków w Polsce tylko na Cyprze, tym bardziej, że rocznie zysk J&S sięga ponad 1 mld zł? Dlaczego 12 mln kierowców w Polsce dorabia obcą spółkę? (Pan powinien zażądać na Radzie Ministrów pełną analizę dotyczącą sprowadzania ropy do Polski). Dlaczego Orlen winduje ceny paliw na rynku? Zysk Orlenu za 2005 r. to 4,7 mld zł, a dywidenda jest dzielona na akcjonariuszy w tym m.in. dla Kulczyka, Cimoszewicza, Bank OF York a Skarb Państwa ma ok. 1 mld zł. W intersie rządu powinna być niska cena paliwa dla 12 mln kierowców w Polsce, a nie napychanie kieszeni w/w. Cena paliwa powinna być radykalnie obniżona zamiast wysokiej dywidendy, co służyłoby polskiej gospodarce. Dlaczego nadal Orlenem zarządza układ kliki Kwaśniewskiego, dlaczego do Rady Nadzorczej Orlenu powołane zostały osoby o skrajnych poglądach liberalnych – Rozłucki to człowiek z UW, były prezes GPW kierowana przez niego giełda była postrzegana jako ,,grupa trzymająca giełde”. Drugi członek RN- Sowiński z Poznania to sympatyk PO, entuzjasta 3x15.

2.          „Polityka Balcerowicza” - nadal powinien Pan mówić stanowczo o szkodliwej polityce Balcerowicza, tym bardziej, ze KŚ d/s. banków niewiele może robić i tak pogrąży Balcerowicza – a Pan tylko powinien przypominać, „a nie mówiłem Belcerowicz musi odejść” oraz powinien Pan podkreślać szkodliwe posunięcia Balcerowicza tj.:

a). Schłodzenie gospodarki z 8% PKB w 1997-98 do 1% w 2000 r., co skutkowało wzrostem bezrobocia o 1,5 mln osób

b). L. Balcerowicz w swoich prognozach nigdy nie trafił w cel inflacyjny

c). nadwartościowa złotówka w stosunku do euro i dolara,  skutkuje wyprowadzeniem ogromnej ilości dewiz z Polski na Zachód. Oto przykład: zysk banków obcych w Polsce za rok sięga ok. 12 mld zł, pieniądze te są zamieniane na euro lub dolary i odprowadzane do centrali na zachodzie lub kupują papiery skarbowe:

12 mld : 4 zł = 3 mld euro a gdyby,

12 mld : 5 zl = 2,4 mld euro

różnica 600 mln euro, w dolarach wychodzi jeszcze więcej???????

Te 600 mln euro Balcerowicz dał zarobić bankom, które nie musiały  niczym się wykazać, a L. Balcerowicz tylko na sztucznym windowaniu kursu złotego przynosi na tacy lichwiarzom ogromne profity. Czy lobby międzynarodowe ma go nie bronić?

Kurs złotego do euro powinien kształtować się ok. 5 zł, a dolara 4 zł, co pobudziło by gospodarkę poprzez opłacalny eksport. A ci co biorą kredyt w obcych walutach oczywiście stracą, ale to ich wybór w jakiej walucie biorą kredyt i t.j. elektorat PO i SLD.

Jest, jeszcze wymiana euro na złotówki na rzecz dopłat bezpośrednich dla rolników, jak np. L. Balcerowicz wymieni 2 mld euro po 4 zł zamiast po 5 zł to rolnicy mają 2 mld zł w ,,plecy”.

d). Stopa procentowa NBP – inflacja wynosi ok. 1% a stopa procentowa NBP ok. 5% (4,7)? Gdzie takie nożyce występują na świecie? Komu to służy? Służy to tym, którym Balcerowicz zawdzięcza swoje posady. Czym wyższa stopa, tym więcej pieniędzy idzie na obsługę długu publicznego np.: za 2006 r. – 27 mld zł, a jak stopa procentowa wynosiłaby 2% to obsługa długu wynosiłaby ok. 12-15 mld zł. 15 mld zostałoby w kasie państwa. Kapitał międzynarodowy krótkoterminowy kupuje papiery wartościowe na ok. 5-6% kosztów, czym wyższa stopa procentowa- tym większe koszty obsługi papierów wartościowych. Balcerowicz daje zarobić rocznie ok. 15 mld zł lichwiarzom?

Na Radzie Ministrów niech Pan zarząda ekspertyz - jak kształtują się stopy procentowe narodowych banków w stosunku do inflacji w takich krajach jak Wlk. Brytania, USA, Norwegia, Szwajcaria i inne.

 Wniosek- stopa procentowa NBP musi być obniżona oraz kurs złotego w stosunku do walut obcych musi być niższy.

e) Budżet – Uważam że, nie może być tak że, polski rolnik ma w następnych latach być traktowany gorzej niż rolnik z starej UE.

Jeszcze trzy- cztery lata a polskie rolnictwo całkowicie będzie nie rentowne, a pana oskarżą o to że to pan jest ,,grabarzem” polskiej wsi. Już w tym budzecie na 2007 r. musi być finansowe zrównanie z rolnikami z UE w sprawie dopłat do polskiego rolnictwa z polskiego budżetu, skoro nie można naruszyć Traktatu. Jest to kwota ok. 4 mld zł, to jest nic w porównaniu z wydatkami na obsługe długu publicznego i wysokich stóp procentowych NBP. Żądać na R.M z tych kwot na dopłaty dla rolników. Polska łatwą ręką daje mld zł dla lichwiarzy a dla rolników nie ma??????????

Niech pan, gdy zwraca się do rolników powołuje się na słowa Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w swoich homiliach pięknie mówił o polskiej ziemi i polskich chłopach oraz na słowa naszego Ojca Świętego J. Pawła II skierowane do rolników.

Jest rzeczą nie zrozumiałą że, Premier Kaczyński twardo mówi o 30 mld deficycie budżetowym, problem nie polega na wyskości deficytu budżetowego ale jego kosztów obsługi. Jakby stopa procentowa NBP wynosiła np: 2% to deficyt mógłby być nawet i 60 mld zł. Jak sam Premier widzi jak ważną rolą jest kontrola nad NBP. Nech pan zarząda od MF analiz o deficycie budżetowym z ostatnich pięciu lat w USA.

f) Otwarte Fundusze Emerytalne – jeden wielki przekręć, rok w rok budżet przekazuje na OFE ok. 14 mld zł. W każdej chwili kasa z OFE może zginąć a przyszli emeryci i tak przyjdą do Państwa po pieniądze. OFE tymi pieniędzmi gra na giełdach zagranicznych, kupuje bony skarbowe i jeszcze dodatkowo zarabia na budżecie. OFE nie inwestuje w nieruchomości w fabryki czy budowe autostrad, tak by w razie czego państwo mogło zająć majątek trwały OFE. Firmy zarządzające OFE wyciągnęły za swoje usługi ok. 7 mld zł. OFE to jest nic innego jak okradanie naszego państwa, obcy może kraść a polski rolnik musi zwijać swoje gospodarstwo bo nie ma solidarnych dopłat dla niego w ramach UE. Niech pan zażąda od MF pełnej analizy kosztów utrzymania OFE,  jak i gdzie są lokowane przez OFE pieniądze na przyszłe emerytury.

3. Brak własnej polityki zagranicznej tego rządu. Nie wolno się godzić na wysłanie polskich wojsk do Libanu, przecież Izrael napadł na Liban ponieważ chodziło im o to aby USA przeforsowało na forum ONZ, że jak USA uderzą na Syrie i Iran to właśnie po to ma być 25 tys wojska ONZ aby ochronić Izrael przed zemstą świata Arabskiego w czasie bombardowania Syri,  Libanu- ( Hezbolachu) i Iranu. Do wojny nie dojdzie tylko wtedy kiedy Izrael nie będzie miał ochrony wojsk ONZ.

Pytanie, jaką role będzie pełnić Polskie Wojsko w przypadku napaści USA na Syrie i Iran i co się stanie z polskimi żołnierzami jak USA za namową Wolfowitza i Feitha użyją w ataku na Iran broni atomowej???????????

a)Nie wolno dopuścić do instalacji w Polsce tzw. ,,Tarcz Antyrakietowych”. Program tarcz jest jednym wielkim nie wypałem, skuteczność jest w granicach 10%. Jak są tarcze na terytorium Polski to i rakiety z głowicami są wycelowane w Polskę. Niech USA nie mami nas drugim offsetem bo już jeden za F-16 się skompromitowały.

Czesi  i Kanadyjczycy już poznali się na tej tarczy i nie życzą sobie ich na swoim terytorium. Niech USA tarcze instalują ale na swoim terytorium a my Polacy nie chcemy konfliktu na tym tle z naszymi sąsiadami. Polska nie może być niczyim państwem satelickim. Wyjątkowo szkodliwym pomysłem dla przyszłości Polski jest zniesienie wiz do USA za Tarcze. Zniesienie wiz do USA to wyjazd z Polski ok. 5 mnl Polaków, zdecydowana większość z nich stoczy się. W tej chwili taki pomysł jest nie do przyjęcia, widzimy teraz co się dzieje po otwarciu granic z Wlkp.. Wiem że publicznie mówienie przeciw zniesieniu wiz do USA jest niebezpieczne ale , trzeba utrącić pomysł z tarczami np: żądać referendum w tej sprawie i wszelkich analiz o bazach USA na świecie. Wyszedł sowiet z Polski wchodzi Amerykanin a gdzie Niepodległość Polski i Suwerenność Polaków?????????

b) Trzeba jak najszybciej wyjść z Iraku, nie możemy jako Polska tkwić w kłamstwie w sprawie pacyfikacji Iraku.

4) Powinien pan mówić co z aferami prywatyzacyjnymi. Dlaczego obecny rząd jeszcze nie skierował wniosku do sądu o unieważnienie umowy prywatyzacyjnej PZU co na to Minister Ziobro, Min. Jasiński. Niech to będzie odnotowane w protokle posiedzenia R.M.

 Jaką role w aferze PZU odegrał Jerzy Zdrzałka działacz i doradca PIS, były prezes PZU, za wierność Eureko został V-ce prezesem BCP. Co jest z sprzedażą PHS za 6 mln zł, Stoenu, TP. S.A, NFI, upadkiem Stoczni Szczecińskiej za którą odpowiada p. Piechota o rezerwach dewizowych Polski np: gdzie są zdeponowane na jaki procent, jaka jest rezerwa rewaluacyjna czy ta rezerwa nie może być przeznaczona na pokrycie dziury budżetowej????????????

Na jakich zasadach M. Belka spłacił dług nie wymagalny do Brazyli i Klubu Paryskiego prześledzić droge tych pieniędzy aż do adresata podejrzewam tu niesamowity przekręć????????????? itd.

4.) Polityka energetyczna państwa- księżycowe pomysły Naimskiego o sprowadzaniu do Polski gazu z Norwegii, uważam za zwykły sabotaż lub sprzyjanie Rosjanom tak by rzeczywiście nie doszło do dywersyfikacji  dostaw gazu. Norwegowie wiele swoich złóż gazu sprzedali Rosjanom, i co pan Naimski chce gaz kupować od nich, nie mówiąc już o nie obliczalnych kosztach budowy gazociągu z Norwegii do Polski. Sabotażem jest to że, PGNiG ma na swoim koncie 3 mld zł i nie robi nic aby przeznaczyć tą kwote na własne odwierty. Polska ma własne ogromne złoża gazu liczone nawet na 100 lat, znajdują się niektórzy co  podważają to, ponieważ są zainteresowani sprowadzaniem gazu do Polski z zewnątrz, bo na imporcie zawsze mogą zarobić po stołem.

Bezpieczeństwo energetyczne kraju jest wtedy gdy źródła energii oparte są na własnych zasobach, nie mówiąc już o ogromnych złożach wód geotermalnych. Ekspertami w tej dziedzinie są profesorowie Kozłowski i Zimny z Politechniki Krakowskiej. Dlaczego wyłączność na poszukiwanie ropy i części gazu na terytorium Polski mają Amerykańskie spółki????????????????

 

Poruszam tu wiele bardzo istotnych spraw ale to od pana zależy czy pan to wykorzysta. Jest pan V-ce Premierem i ma pan swoje pięć minut na wprowadzanie zmian lub walkę o nie. Kluczowym momentem będzie Budżet w którym musi zmienić się jego konstrukcja, a więc jaki Kurs złotego, Stopa procentowa (NBP-Premier), Rezerwa rewaluacyjna, Rezerwa walutowa, Obsługa długu publicznego, zastraszający wzrost zadłużenia Polski itd. O doktrynie obronnej Polski innym razem.

 

Zygmunt Wrzodak

 

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.............

 

 

  

KOMENTARZE

 • ---------- masoneria -ŻART !!!!!!!!!!!
  http://kochanezdrowie.blogspot.com/2014/08/66wikingowie-to-polacy-starozytni.html
 • @Kodiak 22:28:24
  Mój list nie jest związany z ,,techniką" śmierci A. Leppera. Pisałem do niego, wiedząc, że bliskie osoby z otoczenia J. Kaczyńskiego, wiedziały, że Kaczyński ma zadanie rozwalić Samoobronę i LPR i oddać władzę PO. Co jako jedyne w jego życiu udało mu się, oczywiście przy ogromnej pomocy służb zewnętrznych i wewnętrznych.
 • @Kodiak 22:28:24
  tak, tak... czyli wszystko tak jak w czeskim filmie: zabili go i uciekł
 • @Kodiak 22:28:24
  Rendżer... no niby inteligentny gość jesteś...
  Sekuła też się 3 razy postrzelił??
 • Panie Zygmuncie...
  Polecam konferencje (o ile Pan jeszcze tego nie widział), bo chyba jest tutaj przedstawiona bezpieczna droga do naprawy Polski bez rewolucji.
  Szkoda że Andrzej Lepper (śp) niestety już nie żyje. Myślę, że z całą pewnością włączyłby się w tą ideę całym sercem.
  Tu jest oświadczenie:
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_pIJVUVz7EM
  a tu dalszy (bardzo ciekawy) ciąg konferencji:
  https://www.youtube.com/watch?v=raZraxvrlJ0
  a na koniec ciekawy wykład, chyba potwierdzjący Pana wypowiedzi na ten temat (także o ile Pan jeszcze tego nie widział)
  https://www.youtube.com/watch?v=5BxBpz-3Uw0
 • @Astra 22:57:25
  rendżer czyli kodiak wierzy, że ma żółtą kartotekę w tym komputerze w Brukseli (gdzie wszyscy mamy swoje kartoteki, tylko różne są ich kolory). Żółtą, czyli taką która pozwoli mu przeżyc depopulację i byc sługusem NWO-wców. Rendżer, jeżeli zaopatrujesz się w hipermarketach, to tak samo jak my wszyscy, jesteś poddany powolnemu zatruwaniu organizmu i skierowniu cię pod opiekę farmacji by tam byc już dozgonnym jej klientem. Tzn pewnie lekarz ci powie że jezeli masz np nadciśnienie, cukrzycę, astmę itd, itd, to do końca zycia będziesz musiał brac tabletki... mógłbym tak wyliczac jeszcze długo, ale juz mi się nie chce. Ale Ty i tak wiecznie będziesz chwalił NWO, chyba liczysz że Ci wystawią pomnik:-)
 • @Kodiak 23:10:26
  No rendżer sam przyznaj co tu wstawiasz..
  "prokuratura uznała" daj spokój, naprawdę ....
  Ale dzieki za komplement :)))))
 • @Jan Paweł 23:13:58
  Rendżer jest propagatorem NWO ???
  Niemożliwe, przecież on naprawdę jest inteligentny.
  Może sobie tak żartuje, kto go tam wie :))
 • @Astra 23:26:12
  Jest, ale to nie znaczy że jest Qrwą.
 • @Vinto 23:28:44
  A kto tak twierdzi?
 • PRZYPOMNĘ VIDEO Z DNIA SMIERCI ANDRZEJA LEPPERA
  https://www.youtube.com/watch?v=yFaH37JrNOE
 • @Adam Czeczetkowicz 01:01:08
  https://www.youtube.com/watch?v=M3ZC2vfyCA4
 • w innej sprawie
  Panie Wrzodak, ostatnimi czasy, przypuszczam że z powodu wiadomego listu, w mediach prowadzona jest nagonka na pana osobę jakoby to Pan rozwalił URSUS. Cierpi na tym pana wizerunek. Dobrze by było aby oficjalnie i w mediach przedstawić swoja wersje tamtych zdarzeń. Jeżeli to łgarstwa, należy kategorycznie je zwalczać gdyż wypaczają historie.
 • @Stara Baba 02:17:56
  No właśnie, pomimo, że już 14 lat nie ma mnie w Ursusie, złodziejom którym wszedłem w drogę nadal mnie męczą, piszą brednie. Ostatnio w onecie. Natychmiast wystąpiłęm do axel springer o zdjęcie paszkwilu, kancelaria adwokacka córki wystąpiła o sprostowanie i zabezpieczenie materiałów na ewentualny proces.
  Ja mam mnóstwo dowodó na celowe zniszczenie Ursusa, wydałęm mnóstwo różnych dokumentów i co z tego jak oni mają przemysł propagandowy. Kilka oświadczeń w sprawie Ursusa

  Oświadczenie
  Kolejny raz spółka Ursus została sprzedana. Pierwszym razem spółkę w sierpniu 2007 roku za rządów Jarosława Kaczyńskiego nabył turecki inwestor, który po kilku miesiącach okazał się bankrutem. Prywatyzacja Ursusa w tym czasie była wielkim skandalem, za który odpowiada były Minister SP Wojciech Jasiński. Obecnie mamy do czynienia z podobnym scenariuszem, ale w wykonaniu innego układu politycznego PO-PSL. Decyzja o sprzedaży udziałów Ursusa na rzecz spółki pana Zarajczyka jest decyzją koleżeńską Jana Burego V-ce Ministra Skarbu Państwa z PSL. Nie sądzę aby spowodowała ona rozwój Ursusa. Oświadczam, że Jan Bury w roku 2006 będąc posłem na Sejm V kadencji, zwrócił się do mnie osobiście o możliwość poparcia przez mnie nabycia spółki Ursus przez spółkę pana Zarajczyka. Stanowczo odmówiłem Buremu, ponieważ kapitał Zarajczyka był dla mnie nie znany, jego spółka była wówczas konkurencją dla marki Ursus i w związku z tym spodziewałem się, że nie będzie zainteresowany rozwojem konkurencyjnej marki. Zarajczyk wówczas nie gwarantował żadnej inwestycji dla Ursusa, ponieważ nie posiadał wystarczającego własnego kapitału co wiązałoby się z zamknięciem fabryki i zwolnieniami pracowników. O ile wiem obecnie sytuacja kapitałowa Zarajczyka nie poprawiła się znacząco, co skutkować może nawet całkowitym zamknięciem produkcji traktorów w Ususie, tak by jedynie powiększyć rynek zbytu dla wyrobów już produkowanych w Dobrym Mieście. Dodatkowo renomowana narodowa marka Ursus trafić może na produkty chińskie wątpliwej jakości.
  Pragnę nadmienić, że gdy zrezygnowałem 11 lat temu z funkcji szefa Solidarności Ursusa, zrestrukturyzowana spółka Ursus była dochodową firmą, przynosiła już niewielkie zyski, była dobrze zarządzana, zatrudnienie miało blisko 2 tysiące pracowników, produkcja traktorów sięgała blisko 7 tys. sztuk rocznie. Niestety, ale rządowy udziałowiec spółki Ursus, państwowy Bumar w wyjątkowy sposób szkodził spółce Ursus, czego efektem była szkodliwa wymiana kierownictwa spółki, następstwem była dotąd nie rozliczona kradzież z fabryki 12 mln zł. z kasy spółki, co roku zmniejszająca się produkcja traktorów, ciągłe zwolnienia pracowników, zaniechanie rozwoju oraz zmiana przeznaczenia gruntów na terenie fabryki Ursusa z przemysłowych na usługowo-budowlane, co w konsekwencji spowoduje podstępnie konieczność wstrzymania produkcji na terenie Ursusa tzn. koniec fabryki traktorów. Przypominam, że zmiana planu przestrzennego zagospodarowania terenów po Ursusie miała miejsce za czasów prezydenta miasta Warszawy Lecha Kaczyńskiego i skoordynowana była z wcześniejszym zakupem za bezcen gruntów Ursusa. Niestety, ale ten scenariusz likwidacji Ursusa od wielu lat wspiera zagubiona zakładowa Solidarność, która stała się klasycznym związkiem przypominający PRL-owskie CRZZ. Wiele strategicznych decyzji podejmowanych przez obecne kilkoosobowe kierownictwo związku było ukrywane przed pracownikami oraz opinią publiczną, miało to miejsce podczas pierwszej sprzedaży spółki ma to miejsce i teraz.
  Mam nadzieję że przyjdzie taki czas, że ci co działają na szkodę polskiego przemysłu, na szkodę polskiej racji stanu odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości za wyjątkowo szkodliwe działania gospodarcze.
  Tą i wcześniejszą prywatyzacją Ursusa w trybie pilnym powinien skontrolować NIK oraz przeprowadzić śledztwo CBA. Zbadać należy zaniżoną wartość marki Ursus, braku kapitału POL–MOT-u na rozwój Ursusa, prywatne powiązania ministra Burego z właścicielem Pol-Mot-u Zarajczykiem, rola Bumaru w powolnym zamykaniu Ursusa w tym przejęcie wiele hektarów gruntów w Ursusie i sprzedaż ich za niewielkie pieniądze.

  Zygmunt Wrzodak
  Były szef ,,S” Ursusa
  maj 2010 rok
 • @Stara Baba 02:17:56
  A 11.09.2013
  Ursus zlikwidowany

  w sprawie: audycji telewizyjnej w TV Trwam o zlikwidowanej fabryce Ursus


  W dniu 17.08.2011 roku TV Trwam nadała audycję, chyba na żywo, z Zakładów Ursus w Warszawie pt. ,,Po stronie prawdy”. Audycję prowadził ksiądz Piotr Dedla wraz z młodą kobietą. Audycja dotyczyła upadku fabryki traktorów w Ursusie. Udział wzięli pracownicy Ursusa, działacze związkowi oraz politycy z PiS. Audycja była na żenująco niskim poziomie, absolutnie nie dotykała sedna sprawy, wypowiadać się mogli w tej audycji działacze związkowi, którzy przyczynili się do upadku tej fabryki. To ci związkowcy na czele z Kierzkowskim wyrazili zgodę na sprzedaż spółki Ursus na rzecz firmy tureckiej, która wyprowadziła majątek z Ursusa oraz pieniądze. Zgodę na sprzedaż fabryki działacze związkowi podpisali u byłej komunistki Henryki Bochniarz na zapleczu jej apartamentów. Pseudozwiązkowcy wprowadzeni zostali tylnymi drzwiami na zaplecze siedziby pani Bochniarz w celu złożenia podpisu na przyszły upadek Ursusa. Wszystkie te decyzje działy się za kadencji rządu Jarosława Kaczyńskiego. W tym czasie przewodniczący ,,S” w Ursusie Kierzkowski za moimi plecami umawiał się z Ministrem Skarbu Państwa Jasińskim na sprzedaż Ursusa i wyeliminowanie mnie z wiedzy o sprzedaży fabryki. Moje liczne wystąpienia do ministra Jasińskiego dotyczące sprzedaży kończyły się jego zapewnieniem, że Ursus nie będzie sprzedany obcemu kapitałowi, ponieważ inwestor turecki nie przedstawił wiarygodnego planu rozwoju Ursusa. Niestety, minister Jasiński co innego mówił w Sejmie, a co innego robił w ministerstwie. On wyraził zgodę, aby państwowa spółka Bumar sprzedała Ursus - Turkom. To był ,,gwóźdź do trumny” dla tej fabryki, zapachniało likwidacją tysięcy miejsc pracy. PiS, zamiast ratować polski przemysł, przyczynił się do jego upadku. Moje zapytanie poselskie nr 2564 z V kadencji Sejmu wraz z odpowiedzią „gwiazdy” Naszego Dziennika i TV Trwam – skrajnego liberała Szałamachy – świadczą o celowym i świadomym wypuszczeniu Ursusa z rąk polskich. To za czasów PiS prezesem Bumaru został Tomasz Dembski, specjalista od zakupu tuszu do drukarek w jednej ze stołecznych firm, który nie miał pojęcia o kierowaniu wielkim holdingiem przemysłowym oraz o handlu bronią. Skończyło się to załamaniem finansowym firmy Bumar, czego następstwem było wyciąganie kasy ze spółek, których właścicielem był Bumar, w tym od spółki Ursus.Tak jak mówią pracownicy Ursusa, że od 2002 roku (ja odszedłem z Ursusa w 2001 roku) firma przestała się rozwijać. W tym czasie został odwołany Stanisław Bortkiewicz z prezesa spółki Ursus. Będąc posłem na sejm, angażowałem się w niesienie nieustannej pomocy dla tej fabryki. To przy mojej pomocy i pana Bortkiewicza i posła Kołomowskiego za rządu SLD udało się wywalczyć dwukrotną pomoc dla Ursusa w latach 2003 i 2005 – w sumie 28 mln. zł. Część tych pieniędzy została rozkradziona za rządów PiS, pod nosem związkowca Kierzkowskiego. Zawiadomiłem o tym zdarzeniu prokuraturę i ABW, do dziś nie zostałem nawet przesłuchany. Jak powiedział w Sejmie, w obecności posłów, prezes Bumaru Baczyński – pieniądze te mogły zostać wykorzystane przez jedną z kluczowych partii w naszym kraju na rzecz kampanii wyborczej.
  Gdy powstał Rząd pod kierownictwem PiS, liczyłem, że będzie rozliczenie afer prywatyzacyjnych i innych. Niestety, nic takiego nie nastąpiło, wręcz przeciwnie, sprzedaż polskiego majątku narodowego była kontynuowana. PiS sprzedał nie tylko Ursus, ale też PZL Mielec, Stocznię Gdańską, Polskie Huty Stali i inne strategiczne zakłady przemysłowe. To za rządu PiS i prezydenta Warszawy L. Kaczyńskiego podjęto decyzję, uchwalając plan przestrzenny dla tej części Warszawy, że w Ursusie nie będzie terenów przemysłowych. Tereny pod fabryką Ursus mają być przekształcone w tereny budowlano-usługowe, a więc na terenie Ursusa fabryki Ursus być nie może. Jeszcze przed podjęciem tej decyzji zaczęto sprzedawać grunty po fabryce ZPC Ursus, które nabył syn Rywina – Marcin. Następnie, przekształcone z przemysłowych w budowlane, po wielokrotnie wyższej cenie zostały sprzedane na rzecz funduszy europejskich, których właścicielami byli Kuna i Żagiel. Całą tę gigantyczną aferę opisałem w interpelacji nr 6598 V kadencji Sejmu. Proszę o zapoznanie się z tą interpelacją wraz z kompromitującą odpowiedzią, której udzieliła w imieniu pana Ziobry pani Kempa.
  Dwie wasze, proszę Księdza, gwiazdy medialne w sposób żenujący odpowiadają mi, że przestępstwa w sprawie sprzedaży ziemi w Ursusie nie ma!!! Syn Rywina mógł zarobić nawet 400 mln. zł na odsprzedaży ziemi tylko z powodu przekształcenia jej przez radę Warszawy, w której większość i prezydenta miało PiS.
  Co na to media związane z Ojcem Rydzykiem??? Organizują spęd telewizyjny dla TV Trwam w Ursusie i zapraszają polityków PiS, którzy kosztem wielu uczciwych i pokrzywdzonych przez partię PiS pracowników Ursusa robią sobie kampanię wyborczą! Kosztem zlikwidowanej fabryki i bezrobotnych ludzi z tej fabryki! Przekaz, jaki zafundowała TV Trwam swoim słuchaczom jest taki, że nawet pracownicy Ursusa są z PiS. Czy dla TV Trwam nieważne są losy fabryki i ich ludzi, a ważne jest tylko poparcie dla PiS?
  W audycji tej wypowiada się kobieta, chyba posłanka z PiS o nazwisku Wiśniewska, o zgrozo! Jest ona posłem na Sejm a nie miała zielonego pojęcia o czym mówiła. Widać gołym okiem, że na posła w ogóle się nie nadaje. Wypowiada się Poseł Jaworski, były prezes Stoczni Gdańskiej, tej stoczni, która za jego kadencji została sprzedana na rzecz Ukraińców, którzy nabyli ją za długi zaciągnięte w hucie Częstochowa. (patrz biuletyn sejmowej komisji skarbu państwa nr. 72 V kadencji) Za jego czasów kupowano bardzo drogo u kooperantów podzespoły do montażu statków a statki ze stratą sprzedawane były przez izraelską firmę, która była sponsorem fundacji Kwaśniewskiej. To za jego czasów w Radach Nadzorczych spółek, które dostarczały towar do stoczni, zasiadali działacze związkowi. To Pan Jaworski razem z działaczami związkowymi zasiada w fundacji, którą sponsoruje firma izraelska.
  Ojcze Piotrze, czy mógłby Ojciec mi wytłumaczyć, w czym pomoże Ursusowi Poseł Jaworski?
  Reklamowany był też taki łazik sejmowy o nazwisku Walczak, który nie wiadomo kogo reprezentuje, wiedzy o przemyśle nie posiada żadnej, ale opowiadał coś o dobrym Pis-ie.
  Dlaczego w imię prawdy nie zaproszono do audycji o Ursusie panów Baczyńskiego, Dembskiego, Jasińskiego, Burego, Wrzodaka, Bortkiewicza oraz osób z poszczególnych partii, w tym z PiS? Wtedy ta audycja byłaby wiarygodna i widzowie by ocenili, kto jest kto.
  Dlaczego na siłę lansujecie partię, która ze względu na swoje postępowanie jest nie wiarygodna ani pod względem moralnym ani politycznym.
  Dlaczego lansujecie partię internacjonalistyczną, która nie broni życia od poczęcia do naturalnej śmierci, wprowadziła razem z Kwaśniewskim, Geremkiem Polskę do UE, przyjęli antypolski ,,traktat lizboński”, wyprzedawali majątek narodowy za bezcen obcym itd.
  Dlaczego lansujecie tylko tą partię?
  Dlaczego w stosunku do innych stosujecie cenzurę?
  Czy obawiacie się pokazywania i mówienie prawdy?
  Dlaczego kosztem ludzi zwolnionych z zlikwidowanej i na zgliszczach tej fabryki jej kaci, mogą sobie robić polityczny biznes?
  Dlaczego TV Trwam boi się przeprowadzenia konfrontacji między różnymi środowiskami, które odpowiadają za tragiczny los fabryki?

  Ojcze Piotrze, czy Ojciec robi program pt. ,,po stronie prawdy” czy program po ,,stronie kłamstwa”? W programie tym, nie dość, że wypowiada się w sposób żenujący szef związkowej Solidarności, to jeszcze za wszelką cenę ukrywa się prawdziwych katów Ursusa, szczególnie to, że Ursus został sprywatyzowany, czyli sprzedany przez Rząd PiS z dopłatą przez Polskę na rzecz tureckiego inwestora, że związkowcy zgodzili się na tę haniebną sprzedaż, że inwestor turecki skorzystał na przeglądzie fabryki poczym wycofał się z jej finansowania, ponieważ sam był bankrutem, a skutkiem tych decyzji, czyli bardzo nieudolnej prywatyzacji, jest obecna sytuacja Ursusa. Obecna władza PO-PSL skorzystała tylko na tym, że inwestor turecki wycofał się i ponownie teraz dokonała ,,prywatyzacji”, też haniebnej, która polegała na tym, że fabryka Ursus została wyprowadzona z Ursusa, a pod szyldem Ursus mogą być montowane chińskie traktory, że za tą prywatyzacją stoją koledzy wiceministra Burego, a w radzie nadzorczej spółki Warfama, która przejęła spółkę Ursus za 1 zł jest były Premier Henryk Goryszewski z byłego ZCHN-u, serdeczny kolega Ryszarda Czarneckiego z Pis-u

  Przypomnę kilka faktów związanych z Ursusem. Gdy zostałem szefem Solidarności Ursusa w 1991 roku, zadłużenie wynosiło 7 bln starych złotych. Były to długi związane z rozbudową Ursusa – kredyt na inwestycję zaciągnięty przez ZPC Ursus w latach 80-tych, służył na rozbudowę całego holdingu Ursusa. Polityka Balcerowicza doprowadziła do ogromnej sztucznej inflacji i z tego tytułu powstał dług. Następne 4 bln. zł to naliczanie na rzecz Ursusa podatku z tytułu tzw. popiwku. Wartość firmy wynosiła około 8 bln. zł i lawinowo spadała. Przez dziesięć lat wspólnie z załogą Ursusa walczyliśmy o ratunek dla fabryki, ale polityka kolejnych rządów zmierzała do tego, aby zlikwidować wszystko, co wiąże się z polską myślą techniczną. Oddech złapaliśmy w latach 1994-97. Wtedy produkcja i sprzedaż wrosła do poziomu 20 tys. sztuk rocznie, co poprawiło znacznie wyniki finansowe, umorzono po protestach pracowników Ursusa sztuczne odsetki od kredytów zaciągniętych w latach 80-tych w kwocie 5 bln. st. zł, co i tak zresztą nie wystarczyło do skutecznej restrukturyzacji Ursusa. Pod koniec '97 roku nastał rząd AWS – UW, czyli dzisiejszy POPIS. Balcerowicz natychmiast zaczął schładzać gospodarkę. Zaczęli wyprzedawać za bezcen majątek narodowy, dokonali spustoszenia w rolnictwie, zlikwidowali 32 linie kredytowe dla rolników, którzy nabywali m.in. maszyny rolnicze. Ponownie Ursus znalazł się w tragicznej sytuacji. Od starych długów narastały odsetki, nowe długi rosły, nastąpił spadek produkcji traktorów do poziomu 3 tys. sztuk rocznie. Tylko heroicznej postawie załogi i prezesa Bortkiewicza zawdzięcza się to, że już wtedy Ursus nie został zlikwidowany. Od roku 2001 znowu Ursus po głębokiej i koniecznej restrukturyzacji zaczął wychodzić na prostą. Ale nastał Rząd Belki, Pis-u i obecny PSL-PO, zapaść się odnowiła, aż do całkowitej likwidacji fabryki. Pokazuję obrazowo dramatyczną sytuację Fabryki wynikającą z celowego jej niszczenia. Jak widzimy, każda partia obecna na scenie politycznej ma na sumieniu likwidację Ursusa, a szczególnie PiS i PSL.
  Oświadczam, że zawsze byłem do dyspozycji Ursusa, nigdy nie odmawiałem pomocy. Chciałem po skończonej kadencji parlamentarzysty wrócić do Ursusa, ale obecni koledzy związkowcy nie życzyli sobie tego. Dziś z bólem patrzę na bezsilność ludzi z Ursusa, ich opuszczone głowy, zrezygnowanie... Tego za moich czasów nigdy nie było. Ursus był do uratowania, nawet przy tych rządach. Niestety, niektórzy byli moi koledzy ze związku dla własnej prymitywnej kariery i osobistych korzyści woleli się poddać bez najmniejszej walki. Bumar powinien ponieść konsekwencje finansowe, i to w ogromnej skali, za doprowadzenie fabryki Ursusa do takiego stanu, jaki jest obecnie, ale do takiej polityki, do walki z wrogami Ursusa potrzebni są ludzie wiarygodni i z autorytetem moralnym. Takich ludzi w Ursusie zabrakło. Konsekwencje są widoczne gołym okiem.
  Podczas audycji ,,Po stronie prawdy” nikt nawet nie wspomniał o ludziach, którzy oddali życie za Ursus, jak np. Ś.P Andrzej Krzepkowski, rzecznik prasowy Solidarności Ursusa. To bardzo przykre, że koledzy nawet nie zapytają prokuratora, co przyniosło 17-letnie śledztwo w sprawie tej zbrodni. Nie potrafią upomnieć się o takie sprawy, to mają potrafić uratować fabrykę???
  Zygmunt Wrzodak,
  były szef Solidarności Ursusa
 • @Stara Baba 02:17:56
  Warszawa, dnia 27.07.2007 r.
  Pan
  Wojciech Jasiński
  Minister Skarbu Państwa
  Warszawa


  Szanowny Panie Ministrze,
  Otrzymałem od Pana odpowiedź z trzymiesięcznym opóźnieniem na zapytanie poselskie dotyczące sytuacji w Ursus Sp. z o.o.
  Odpowiedź jest podpisana przez Pana zastępcę V-ce Ministra Pawła Szałamachę. W odpowiedzi tej poza mało ważnymi stwierdzeniami Minister Szałamacha, zgadza się na sprzedaż Ursusa jakiejś firmie o nazwie ,,Uzel”.
  Pracowałem w Ursusie przez 24. lata i nie słyszałem o takiej tureckiej firmie jak Uzel zarejestrowanej w Amsterdamie, w przeciwieństwie do Ursusa którego marka jest dobrze znana w Europie i w świecie.
  Na moje pytanie dotyczące programu inwestycyjnego przy ewentualnej sprzedaży Ursusa na rzecz Uzel Minister Skarbu Państwa odpowiada, że firma turecka wniesie do Ursusa technologię? Przecież to kuriozum - jaką technologię? Panie Ministrze, technologię i to na wyższym poziomie ma Ursus a nie Uzel.
  Ponadto Minister Szałamacha odpowiada mi, że Uzel wniesie do Ursusa wkład pieniężny, w jakiej wysokości, na co ma być przeznaczony ten wkład finansowy to już nie pisze. Taka odpowiedź pachnie zwykłą amatorszczyzną lub zwykłym lekceważeniem problemu, ponieważ, to kierownictwo MSP nie ma żadnej koncepcji w stosunku do polskiego przemysłu i nieudolnie powiela polityke swoich poprzedników polegającej na wyprzedaży tych zakładów gdzie jest jeszcze troche polskiej myśli technicznej.
  Ursus w latach 94-97 mozolnie wychodził z kryzysu, produkując i sprzedając po ok. 18 tys. ciągników rocznie. Nastał rząd UW-AWS który zlikwidował prawie wszystkie preferencyjne linie kredytowe dla rolników w tym na zakup ciągników, co od razu uderzyło w fabryke Ursus, już w 98 roku produkcja ciągników Ursus spadła do 5 tys. zadłużenie fabryki ZPC Ursus rosło lawinowo, aż skończyło się upadłością fabryki. Na gruzach upadłej fabryki powstała nowa spółka Ursus sp. z. oo. Spółka ta w 2003 roku wyprodukowała ok. 3 tys. ciągników aż do 2005 roku nie przynosząc strat finansowych, po zmianie władzy w Polsce, spółka Ursus znowu zaczęła dołować i już za 2006 rok produkcja ciągników spadła do poziomu 1300 sztuk, a straty wyniosły 12 mln zł. Strata w spółce wyniosła tyle ile podobno Zarząd ten firmy wyprowadził pieniędzy z kasy spółki i o zgrozo ci ludzie negocjują warunki sprzedaży Ursusa na rzecz ,,Turków”. Czy przypadkiem nie chodzi o to aby szybko byle jak sprzedać fabrykę, by przykryć wyprowadzenie pieniędzy z Ursusa a Pan Minister przyjmuje wyjaśnienia przedstawione przez ,,Bumar” dla pana jako swoje albo Pan się nie zna na zarządzaniu majątkiem skarbu państwa albo bierze Pan udział w brudnej grze w sprawie sprzedaży Ursusa. Ja się pytam a gdzie jest Pana stanowisko a nie ,,Bumaru” czy Ministra Szałamachy???.
  Niekompetencja, brak złej woli tego rządu w stosunku do polskiego przemysłu jest zatrważająca, kilkakrotnie występowałem w sprawie wyjaśnienia sprzedaży 54 h ziemi przemysłowej w starej części Ursusa na rzecz nomenklatury komunistycznej ale moje zawiadomienia CBA, MS, ABW potraktowali lekceważąco. Przypominam Panu że, w wyniku przekształcenia 54 h ziemi z przemysłowej na usługowo-budowlaną skarb państwa stracił ok. 300 mln zł. a naczelny architekt W-wy Borowski odpowiedzialny za to przekształcenie ma teraz budować stadiony na Euro 2012, to woła o pomste do nieba???
  Panie Ministrze, pytam jeszcze raz, w oparciu o jakie przesłanki twierdzi Pan że, po sprzedaży Ursusa będzie produkcja ciągników w Polsce, przecież tereny w Ursusie są już przekształcone na budowlano-usługowe. Czy Pan jako pośredni właściciel Ursusa ma tylko jedną koncepcje dotyczącą Ursusa tzn. sprzedaż, czy może by Pan przedstawił koncepcje programu naprawczego tej firmy, bo tego wymaga Polska Racja Stanu.
  Z. Wrzodak – Poseł na Sejm
 • @Kodiak 23:28:03
  Jesteś bardzo dobrym psychologiem. Znasz tą zasadę: jeżeli problem cie przerasta, do tego stopnia że nie możesz sobie z nim poradzic, to go ośmiesz.
  Jesteś tutaj na etacie i starasz się, ale już chyba wszyscy o tym wiedzą:-)
 • @Wrzodak Z. 07:53:45
  Panie Zygmuncie, tutaj w tym materiale
  https://www.youtube.com/watch?v=WfKdIOig2mk
  można wysłuchac jak Pan Roman Kluska opowiada, że gdy jego firma została wykończona, to w tym samym czasie dostał z całej Polski dziesiątki tysięcy listów opisujących podobne przypadki, polskich indywidualnych przedsiębiorców.
  Jak z tego widac, jest to chyba jakieś systemowe przejęcie polskiej przestrzeni gospodarczej.
  Kadafi podobno nie chciał oddac libijskiej przestrzeni gospodarczej, tak jak inni u których potem np szukano bin ladena. U nas Solidarnośc z uśmiechem na twarzy oddała wszystko obcym. Resztę wzięli sami i odbierają nadal.
 • @Kodiak 22:28:24
  "Z opinii policyjnego laboratorium wynika, że nikt inny tego sznurka nie dotykał,"

  - czyli żaden producent, żaden kontroler jakości produkcji, żaden pakowacz, żaden przewoźnik, żaden magazynier, żaden sprzedawca.......
  Nie za dużo tutaj tych : "ŻADNYCH"?
  To i Lepper sam go widocznie wyprodukował

  "Badania toksykologiczne miały na celu sprawdzenie, czy w organizmie byłego szefa Samoobrony nie ma trucizny."

  - i zapewne aby były bardziej wiarygodne nie zrobili ich od razu tylko odczekali kilka dni

  "Z protokołu sekcji wynika, że brak jest obrażeń, które wskazywałby, że na krótko przed zgonem walczył lub bronił się."

  - nieprzytomny słabo walczy

  "Za przyczynę śmierci Leppera prokuratura uznała "ucisk pętli na szyję"."

  - i to jedyne z czym się trzeba zgodzić
 • ...komunistyczna "masoneria" chyba go nie załatwiła.
  Zawsze ich POpierał.
 • @Wrzodak Z. 07:53:45
  ...gdybyś wtedy w latach '90.założył jakąś partię polit., i pracował na własny rachunek zamiast popierać byłych masonów,to pewnie "Ursus" by nie padł...

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLSKA

  Oświadczenie byłych posłów LPR

  Kolejne władze w Polsce realizują obce interesy kosztem polskiego narodu. Obecne elity władzy podporządkowały polski interes narodowy interesom USA, Izraela i banderowskiej Ukrainy. Polska staje się kolonią elit ,,światowej mafii finansowej”, czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Zimna woda na rozgrzane głowy

  Konfederacja była nie wyrazista w kwestiach zasadniczych dla przyszłości Polski. Chciała walczyć z pisem ale tak tylko na patyczki, pomijała (może celowo) okupację Polski przez usrael, okupację sługusów zarządzających Polakami – niewolnikami czytaj więcej

 • POLSKA

  Ciele pisowskie dumpty humpty

  Trolusiu Humpty, dzięki za wklejenie moich autorskich opracowań na portalu Neon 24, pewnie coś się nauczysz, trochę poszerzysz swoją wiedzę, podreperujesz swoją inteligencję, czytając moje opracowania. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031