Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
175 postów 2996 komentarzy

Wrzodak Z

Biznesy łupkowe Kulczyka i Sorosa w Polsce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Soros może mieć w naszym kraju monopol na koncesje w wydobywaniu gazu łupkowego, to może skończyć się w przyszłości katastrofą dla Polski na nie wyobrażalną skalę.

 Biznesy łupkowe Kulczyka i Sorosa w Polsce

 

Rządzący Polską od 2004 roku a więc rządy Belki, Marcinkiewicza – Kaczyńskiego oraz Tuska, wydały do końca 2013 roku 107 koncesji na wydobywanie gazu łupkowego w Polsce. Koncesje przede wszystkim otrzymały różne spółki zagraniczne, które nazwy przeciętnemu Polakowi nic nie mówią jak również, kto się kryje za nazwami tych spółek.

Najwięcej koncesji na wydobywanie gazu łupkowego w Polsce posiada spółka zarejestrowana w Irlandii o nazwie San Leon, która może posiadać nawet 50 koncesji, a więc blisko 50% wszystkich wydanych koncesji na wydobywanie gazu łupkowego w Polsce.

Głównym akcjonariuszem spółki San Leon jest węgierski żyd Georg Soros, człowiek, który ,,złamał” bank Anglii doprowadzając do dewaluacji funta brytyjskiego, sponsor fundacji Batorego, spekulant walutowy, sponsor razem z  niemieckim rządem skrajnie lewackiego instytutu społeczeństwa otwartego.  Majątek Sorosa wyceniany jest na około 20 mld$.

Drugim współwłaścicielem spółki Sorosa San Leon jest Kulczyk, który posiada 5% udziałów.

Soros za pośrednictwem swojego funduszu ,,Soros Fund” jest udziałowcem spółki BNK Petroleum, która posiada 6 koncesji na wydobywanie łupków w Polsce oraz jest udziałowcem spółki 3 Legs Resources, która to spółka praktycznie już wydobywa gaz łupkowy w Łubieniu na pomorzu.

Pośrednio Soros ma udziały w spółce Chevron A3 Legos i Cheyron, które posiadają 10 koncesji na wydobywanie gazu z łupków w Polsce.

Soros jak nie daje rady odkupić koncesji od spółek, to przejmuje za pośrednictwem spółki matki od łupków czyli San Leon inne całe spółki jak np.: Hutton Energy, której ilość koncesji na wydobywanie gazu z łupków w Polsce jest nie znana.

Ale co ma do ,,biznesów” Sorosa – Kulczyk. Okazuje się, że Kulczyk mógł robić za słupa dla Sorosa. Spółka San Leon Sorosa kupiła od Jana Kulczyka za 100 mln$, spółkę Aurelion Oil § Gas. W wyniku takiej fuzji spółka San Leon czyli Soros nabył kolejne 16 koncesji (na Podkarpaciu i Wlkp) na wydobywanie gazu łupkowego, które wcześniej przyznał Rząd w Polsce Kulczykowi.

Soros za pośrednictwem swoich spólek odkupił udziały w koncesjach od kanadyjskiego Telismana, (nie wiadomo ile), obecnie negocjuje odkupienie 11 udziałów koncesji od amerykańskiego koncernu Merathon.

Według moich wyliczeń Soros może mieć w 50% kontrolę nad naszymi koncesjami, które pozwalają szukać gazu łupkowego oraz eksploatować go.

Kraj niewolników będzie swój gaz kupował od światowego oligarchy, skrajnego lewaka, budowniczego NWO, od żyda. Pewnie Soros tak ,,kocha” Katolicki Naród Polski, że będzie sprzedawał nasz gaz w promocji za minimum 1000$ za 1000m3. Promocja będzie za nie odwracalne zniszczenie środowiska naturalnego naszej gleby w tej części świata.

Proszę zauważyć tylko, jak wyje tzw. ,,środowisko pisowskie”, które szczuje Polaków na Rosję, odwracając w ten sposób od rozpasania się Sorosa w Polsce. Dlatego Sikorski i jego pani wraz z pisowskimi klakierami straszą nas napaścią zbrojną z strony Rosji, tak by nie przeszkadzać interesom Sorosa, człowieka 2000 roku według gazety Michnika. Tak działa socjotechnika pachołków światowej mafii finansowej.

Przypominam, że Kaczyński rozpoczął budowę magazynu gazu skroplonego w Świnoujściu, kosztem 3 mld zł. pomimo, że mamy kilka mniejszych magazynów już wybudowanych. Rozpoczynając budowę tego magazynu, w ogóle nie liczono się z rachunkiem ekonomicznym, nikt nie wiedział od kogo i za ile mamy ten gaz kupować. Wiedziano na pewno, że nawet za darmo nie wolno brać od Rosji gazu, chyba, że pośrednikiem będzie fundacja batorego lub sam Soros. Mamy wybudowany kompletnie nie ekonomiczny kolos za 3 mld zł,  a już zakupiono gaz LNG od firmy katarskiej Qatargaz, podobno będziemy płacić 550 $ za 1000 m3, ale katarczycy odsprzedali ten kontakt gazowy z Polską, bankowi amerykańskiemu Merril Lynch, który od Polski podobno żąda 750 $ za 1000 m3 gazu , czyli amerykański żydowski bank ( nie zdziwił bym się gdyby udziałowcem tego banku był Soros) zarobi 1 mld$ rocznie na papierowym pośrednictwie w dostawie 5mld m3 gazu do magazynu w Świnoujściu w imię planu ,,osaczania Rosji”!!! Takie mamy pachołkowate elity polityczne w naszym kraju i nic nie zapowiada, że to się zmieni, ponieważ pachołkowaci politycy są lansowani w mediach i w imię zastraszania Rosją. Polacy znowu wybiorą tych samych oszustów do parlamentu i nie ważne z jakiej partii będą, kierunek rozbioru Polski będzie realizowany w imię interesów światowej mafii finansowej i ich utajnionych wodzów.

Polska zamiast wydobywać sama, własny gaz konwencjonalny w ilości około 10 mld m3 rocznie i ewentualnie dokupywać gaz po cenach rynkowych, wszędzie tam gdzie jest taniej, ale byłoby to możliwe pod warunkiem rządów kierujących się narodowym interesem, ale nic nie wskazuje na to, że się to zmieni, ponieważ wyborcy są zaszufladkowani za po-pisem, czyli za tym samym.

Zygmunt Wrzodak

19-10-2014 rok

KOMENTARZE

 • @Autor
  Witam Pana!
  Zerknąłem na razie. Porusza Pan bardzo istotne problemy.
  Za około dwie godziny wczytam się dokładnie w tekst i ew. odniosę się do poruszonych spraw:)))
 • @
  cytat:
  "Polska zamiast wydobywać sama, własny gaz konwencjonalny w ilości około 10 mld m3 rocznie i ewentualnie dokupywać gaz po cenach rynkowych, wszędzie tam gdzie jest taniej, ale byłoby to możliwe pod warunkiem rządów kierujących się narodowym interesem,"

  ...właśnie...tego najbardziej nie rozumiem w Polsce, trzeba konsumować swoje, a jak braknie to dokupić...to byłoby najlepsze dla Polski, a jakby nawet, mamy węgiel...jesteśmy samowystarczalni...trzeba tylko wypierdolić tych lobbystów żydowskich, ale jak to zrobić ? pozdrawiam
 • @Autor (II)
  Przeczytałem bardzo uważnie Pański tekst.
  Przedrukowałem go wraz z linkiem do oryginału w S24, link:

  http://zygmuntbialas.salon24.pl/611206,zygmunt-wrzodak-biznesy-lupkowe-kulczyka-i-sorosa-w-polsce
 • Wydobycie gazu łupkowego, wiąże się z...
  nieodwracalnymi stratami w środowisku naturalnym, więc chyba nie ulega wątpliwości że tego źródła energii nie należy brac pod uwagę. uzyskane ewnetulane korzyści z wydobycia tego gazu z całą pewnością nie pokryją strat w środowisku. Oczywiście, jak widac, tych korzyści z wydobycia gazu nie będzie, bo Polaka będzie bardzo drogo kupowac swój gaz. Więc nie ulega wątpliwości, że ostatecznie taniej będzie kupowac gaz rosyjski.
 • @Nibiru 23:46:28
  Można każdemu zmierzyc jego pojemnośc życiową płuc i obciążyc kosztami eksploatacji środowiska, bo oprócz pobierani powietrza do płuc wydychamy CO2, a na CO2 - jak wiemy- już jest unijny paragraf.
 • @Autor (III)
  Na moim blogu w S24 krytycznie odniósł się do tekstu znany bloger Andrzej Kisiel, który podał też następujące linki:

  http://www.polskielupki.pl/gaz-lupkowy-w-polsce/koncesje

  http://gazlupkowy.pl/koncesje/

  http://www.lupkipolskie.pl/lupki-w-polsce/pozostali-koncesjonariusze

  http://www.pgi.gov.pl/pl/instytut-geologiczny-surowce-mineralne/gaz-lupkowy/4063-koncesje-na-poszukiwanie-gazu-lupkowego.html

  Kto ma tu rację?
 • @zygmuntbialas 11:31:19
  Ten Kisiel to żaden autorytet. Zwykła hasbara. Znam go dość długo. (wirtualnie, na szczęście bo po jego pewnych stwierdzeniach parę lat temu musiałbym go nahajką potraktować)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:43:12
  Współpracowałem przez pewien czas z A.Kisielem w sprawach dotyczących wydarzeń 09 - 10 kwietnia2010 roku, przeprowadziłem z nim kiedyś wywiad. Znam go z jak najlepszej strony.
  Przekazałem linki, bo sam nie jestem na bieżąco z łupkami.
  Dla mnie nauka, by przedstawiać problemy, które znam dobrze.

  Pozdrawiam.
 • Polska zamiast wydobywać sama, własny gaz konwencjonalny w ilości około 10 mld m3 rocznie i ewentualnie dokupywać gaz po cenach
  To kardynalne pytanie panie Zygmuncie...ale komu je pan zada???
  Odpowiedzial kiedys panu Minister..ze moze pan przyprowadzic cala Polske, a on was poleje cieplym moczem????
  Mysli pan- ze minister sie zmienil????i ich mozliwosc lania???,,nie widze zadnych zmian.

  Znam osobiscie ludzi ,ktorzy wymyslili i dostali patent na fracking....dzis maja wlasne firmy specjalistyczne o zasiegu globalnym i doradzaja w /s lupkow Chinom...u nich widzialem probki polskich lupkow...badajacy je nie rokuja duzych nadzieji sa to tzw miekkie lupki,,slabo oddaja gaz...
  http://hardingenergypartners.com/index.html
  Rozmawiam z nimi o tym co sie dzieje...powiada mi tak:
  ...mysmy caly czas mysleli i probowali i w koncu udalo sie..jak dokonac frackingu Burnett Shale...tu w Texasie ..ale mysmy to robili tylko z mysla o Burnett Shale.. gdzie warstwy nosne sa idealnie poziome...glebokie oddzielone kilkoma wodoszczelnymi barierami...w Polsce jest zupelnie inna sytuacja geologiczna...i metoda jest ryzykowna....sam lupek jest miekki i moze dawac, ale o wiele mniej niz sie spodziewaja i o wiele drozej..co przy ryzyku skazenia wod pitnych jest niewskazane....
  Ale w Polsce ….glownym specem od lupkow na wynajmie Chervron’u jest..calkiem inna firma z Dallas nazywana Breitling Oil and Gass..i jej CEO Chris Fulkner…
  ktory jest wielkim specem tylko w Polsce..bo w Dallas, slyszac o tym jego spetzwie stare gaziarze wybuchaja smiechem, puszczajc banki nosem….I pytaja??? Kto go z Polski wynajal????? Facet nie ma zielonego pojecia o lupkach,, i mowia to ci- co go znaja, jak zly szelag.
  Z wyksztalcenia biolog i matematyk….
  Dowiedzcie sie kto ich zatrudnil??? Mimo tylu dobrych gaziarzy w Polsce..zrowno z Krakowa, Pily i Wolomina, Jasla, Krosna…??? Kto???? Nazwisko imie i ile wzial???

  Zreszta poczytajcie sami:

  http://www.breitlingoilandgas.com/about/our-history/

  Odrzucajac emmpstrembzdremmmm… zostaje tyklko …mmmm.:-)))))
  Dojenie Polakow przy pomocy lupkow.
  Dlaczego??? Bo moga, Poprostu moga,,a wy im mozecie skoczyc…tam- gdzie Docent panu Majstrowi:-)))
  KTory oleje was cieplym moczem.
 • ----------------- z kościelnych ambon !!!!
  ----jakiś klecha PRZESTRZEGA baranki boże - o SKOKU na polskie łupki ??

  Pan Paweł Ziminski walczy -ale jak widzę SEKOWANY JEST w środowisku POLAKOKATOLIKÓW

  http://www.wprost.pl/ar/288981/Awantura-o-lupki-w-Lubelskiem-Co-oni-maja-do-ukrycia/
 • @ninanonimowa 11:22:43
  NO a tobie to wisi....ile bedziesz palcic za swoj gaz...:-))) to o czyms swiadczy:-)))
  TO tak jak ten gospodarz ktory mial krowe i sprzedawal mleko sasiadowi po zlotowce...
  Ale zrobili dill...za prawo niszenia w Piedziele Palnowa starego kapelusza sadiada.... dal sasiadowi krowe, z prawem pasonki i zbioru siana na jego polu...on placi podatki i ubezieczenie..karmi krowe, zona doi... 3 litry daje sasiadowi...i reszte sam kupuje po zloty piecdziesiat za litr....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031