Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2779 komentarzy

Wrzodak Z

Dobre zmiany - Belka szefem EBOR

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mafia w Polsce ma sie dobrze, przestępcy, którzy odgrywają lub odgrywali kluczowe role w rozbiorach Polski awansują wyżej i wyżej przy poparciu lewych ,,patriotów"

 

Marek Belka szefem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju?

 
,,EBOR w rękach Marka Belki? Prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka ma się ubiegać o fotel szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju - dowiedział się "Puls Biznesu".
Według gazety, kandydaturę Belki jest gotów poprzeć polski rząd. Zielone światło w tej sprawie miał dać prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. "Dla prezesa Kaczyńskiego w takich sprawach kluczowe jest to, że Polak może objąć tak ważne i prestiżowe stanowisko, oraz to, że tylko obecny prezes NBP daje nam jakiekolwiek szanse w tym wyścigu" - powiedział gazecie informator z kręgów rządowych. "Puls Biznes" dowiedział się też, że sam Belka wyraził gotowość kandydowania na szefa EBOR-u. Narodowy Bank Polski nie komentuje jednak sprawy.
Jak pisze "Puls Biznesu", pomysłowi pomógł kalendarzowy zbieg okoliczności. "Na początku lipca wygasa czteroletnia kadencja Sumy Chakrabartiego, obecnego prezesa EBOR-u, a nieco ponad dwa tygodnie wcześniej misję szefa NBP zakończy Marek Belka". Gazeta przypomina, że Belka uzyskał już poparcie rządu PiS, gdy w 2007 roku ubiegał się o fotel sekretarza generalnego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju OECD. Przegrał jednak w głosowaniu z Meksykaninem Jose Angelem Gurrią. Teraz jego szanse są większe, gdyż nie trzeba szukać poparcia na świecie, a wystarczy porozumieć się w Unii Europejskiej - pisze "Puls Biznesu".

 

 
Przypominam, że Marek Belka, jako szef polityki gospodarczej Iraku, nadzorował wdrażanie mechanizmu, który uzależnił społeczeństwo irackie od długoterminowych kredytów udzielanych przez jeden bank, którego doradcą był on sam. Uzasadniał to „mniejszymi kosztami zakupu dóbr”. Oczywiście monopolistyczny charakter programu, jak za czasów „ropy za żywność” sprzyjał wybieraniu dostawców faworyzowanych przez rząd USA (Bechtel, Halliburton), niezależnie od ceny i jakości dostarczanych przez nich produktów. Rząd tymczasowy Iraku, w którym zasiadał Marek Belka, (to szok, to obłęd, że taki szpieg został szefem NBP, a teraz ma zostać szefem EBOR, którego udziałowcem i to znacznym jest Polska) wprowadził podręcznikowe reformy neoliberalne, korzystając ze stanu szoku w jakim znajdowało się społeczeństwo irackie w wyniku napaści zbrodniczej NATO. A więc zmniejszono podatek dla firm z 40% do 15%, zezwolono zagranicznym firmom na zakup 100% wartości irackich firm, oraz zezwolono na wywóz 100% zysków zagranicę, bez opodatkowania i bez konieczności reinwestowania zysków w lokalną gospodarkę. Rząd tymczasowy pozostawił jednak ograniczenia wprowadzone przez rząd Saddama Husseina na działalność związków zawodowych i ograniczające możliwość prowadzenia sporów zbiorowych. To była klasyczna napaść zbrodniarzy w celu instalowania w Iraku ,,modelowej demokracji”, podobnie stosują to teraz w Syrii i na Upadłej. Kto będzie następny w kolejce?

Działalność JP Morgan nie ograniczała się rzecz jasna do Iraku. JP Morgan był stroną głośnych w 2008 r. transakcji opcyjnych, na których ucierpiało bardzo wielu eksporterów z Europy Wschodniej. Bank dostarczał produkt finansowy (czyli opcje walutowe) polskim bankom, które dalej oferowały go eksporterom. Następnie doszło do spekulacji złotówką m.in. przez: Goldman Sachs, J.P.Morgan i UniCredito. Spowodowało to duże straty wśród klientów banków, którzy zostali wcześniej namówieni do kupna opcji. JP Morgan dokonywało też w tym okresie manipulacji w swoich raportach o zagrożeniach dla złotego, by grać na kursie waluty. Szacuje się, że wysokość funduszów wyprowadzonych w ten sposób przez banki wynosiła od 50 do 150 miliardów złotych. We wszystkich tych instytucjach rolę doradców odgrywali ludzie powiązani z najwyższymi szczeblami polskiej polityki: Jan Krzysztof Bielecki, Kazimierz Marcinkiewicz i właśnie Marek Belka.
Jak pisze PB, Belka ma poparcie J. Kaczynskiego, czyli rządu polskiego (oczywiście i rezydenta) w wyborach na prezesa EBOR-u. Pytanie dlaczego Pis popiera Belkę, byłego komunistę oraz swego czasu podejrzewanego o powiązania z WSI i SB.
Otóż, Belka wspólnie z ludżmi z otoczenia Kaczynskiego prywatyzowali PZU na rzecz BBG i Eureko. PZU ,,prywatyzowali” ludzie od Kwaśniewskiego i Kaczynskiego. Belka był doradcą prezesa BBG Kota oraz szefem RN BBG. Ten bank to klasyczne uwłaszczenie się czerwonej nomenklatury na polskim majątku. BBG mały prywatny bank założony za pieniądze polskich firm państwowych, przejął jeden z największych banków w Polsce Bank Gdański oraz Bank Łódzki. Transakcje przejęcia banku gdańskiego prowadziła jedna z firm prawniczych w której pracował obecny minister finansów Paweł Szałamacha. To on w ramach tej firmy opracował koncepcję przejęcia słonia przez mrówkę, tak wtedy głosił Jan Szewczyk obecny poseł Pis. Po takich ,,przejęciach” BBG odegrał kluczową rolę w prywatyzacji PZU w wyniku którego skarb państwa stracił około 50 mld zł. Dobrze to jest udokumentowane w raporcie komisji śledczej ds. prywatyzacji PZU. BBG po zarobieniu na PZU ogromnych funduszy przemianował się na Bank Millenium.
Belka raczej powinien reszte życia spędzić za kratkami za szkody wyrządzone Polsce, ale w kraju mafii i służby obcym, złodziei ma jeszcze więcej zarabiać kosztem niewolników.

Z. Wrzodak
Poseł na Sejm IV i V kadencji
 

KOMENTARZE

 • Pytania o Belkę
  Przesłuchanie Bogusława Kotta Prezesa czerwonego banku BBG obecnie Bank Millenium pytania te przygotowałem na potrzeby Komisji Śledczej ds. PZU S.A

  Kto jest i był członkiem w Radzie Nadzorczej BIG, BBG, Banku Millenium, chodzi mi o konkretne daty? Kto w miejsce M.Belki wszedł do R.N

  - Kto był założycielem Banku Inicjatyw Gospodarczych. Jakie podmioty gospodarcze tworzyły ten Bank, były to prywatne podmioty czy państwowe. Jak akcjonariat wyglądał na początku powstawania BBG
  - Jaką rolę odrywał w tworzeniu BBG Marek Belka doradca prezydenta A. Kwaśniewskiego?
  - Jaką rolę odgrywał w BBG pan poseł AWS-u minister Styczeń (były działacz SKL oraz PiS). Czy to prawda że, na pańskie polecenie p. Mirosław Styczeń dzwonił do pana Premiera Buzka o odwołanie z urzędu Ministra Skarbu Państwa p. A. Chronowskiego oraz p. G. Wieczerzaka prezesa PZU Życie.
  - Czy BIG inwestował w tzw. instytucję ubezpieczeniową POLISA?
  - Dlaczego prospekt emisyjny Banku Millenium nie przedstawia jego akcjonariuszy?
  - Czy prawdą jest, że akcjonariuszami Banku Millenium są A. Kwaśniewski oraz jego doradca tzw. kasjer Marek Belka, mając po 10% udziałów zarejestrowanych na Cyprze?
  - Czy rachunek bankowy w BIG miał Grzegorz Żemek, czy lokował w BIG swoje pieniądze?
  - Czy prawdą jest, że na kapitał założycielski wpłynęły pieniądze z FOZZ-u, a następnie zdeponowane w PKO S.A., jaka to kwota, czy BIG oddał te pieniądze Skarbowi Państwa?
  - Czy doradcą BBG była Kancelaria KNS?
  - Jaki był zysk BBG za 1999 r., 2000 r., 2001, 2002 r.?
  - PZU było największym depozytariuszem w BIG, a pozyskane środki lokował na wyższy procent w innych bankach, ile BIG BG zarobił na PZU S.A., ile było takich lokat?
  - Czy nie ma Pan wrażenia, że „czerwony” bank BIG powstał za pieniądze PZU po to, aby za kilka lat ten Bank przejął PZU?
  - Na przełomie listopada i grudnia 2000 r. Fundusz Skarbiec Kasa II ulokował 1 mld zł w BBG dokładnie tyle ile wynosiła rata za 10% akcji PZU. Czy były dokonywane jeszcze transakcje pomiędzy Kasą II a BBG-PZU z kwoty 2 mld 70 mln zł zdeponowanych w Skarbcu przez PZU S.A.?
  - Lokaty były tworzone przez ówczesnego prezesa PZU S.A. Pana Zdrzałkę, (były doradca prezesa PiS J. Kaczyńskiego) później wiceprezesa BCP, obecnie członka Zarządu Baku Millenium, a wcześniej wiceministra finansów, Pana zastępcy, czy nie widzi Pan tu zbieżności między Panem a PZU S.A?
  - Czy zna Pan historię przejęcia Łódzkiego Banku z 50-letnią tradycją przez dwuletni BIG?
  - Czy BIG mały nomenklaturowy Bank miał środki własne na przejęcie Banku Gdańskiego?
  - Czy BIG pożyczał pieniądze od Banku Gdańskiego na zakup tego Banku, jeżeli tak to czy oddał pieniądze?
  - Czy prawdą jest, ze prezes BBG Millenium jest członkiem Rady Giełdy Papierów Wartościowych i członkiem Związku Banków Polskich?
  - Czy BIG BG ma oddział w Amsterdamie i czy ten oddział kupił akcje BBG za 30 mln euro i drugą emisje akcji na kwote 80 mln euro? Skąd oddział ten miał na to środki???
  - Czy Pan stał za depozytem PZU Życie na kwote 225 mln zł złożonym w Amerykańskim Funduszu Inwestycyjnym TDA, gdzie Radzie tego funduszu był M.Belka i syn Leszka Millera, na jaki procent był ten depozyt?
  - Jakiej wysokości wynagrodzenie Pan pobiera w Banku Millenium?
  - Czy na etapie prac nad wyceną PZU S.A. dokonywaną przez ABN Amro, miał Pan wgląd w proces wyceny lub czy Pan interesował się tą wyceną?
  - Czy wiedział Pan, że ABN Amro udziela kredytu Eureko w kwocie 87 mln euro na zakup akcji PZU S.A.?
  - Kto jest właścicielem ABN Amro - ...............?
  - Kto jest większościowym udziałowcem Eureko?
  - Czy zapoznał się Pan z wyceną PZU dokonaną przez ABN Amro, to na ile wyceniono rynek i logo PZU.

  - Ile było wycen PZU i na jaką kwotę?
  - Czy Pan Ekonomista zgadza się z tą wyceną dokonaną przez córkę spółkę ABN Amro, w której doradcą był pan M. Belka jednocześnie członek Rady Nadzorczej BBG
  - W swoich licznych wywiadach pan G. Wieczerzak skarzył się że pan mu groził, czy to prawda. To o czym Pan rozmawiał z G. Wieczerzakiem?
  - Czy spotykał się Pan z Jamrożym?

  - Z kim Pan się spotykał w sprawie sprzedaży PZU S.A. z AWS-u lub UW Kornasiewiczem, Balcerowiczem, Krzaklewskim, Kaszą.

  - Czy wie Pan gdzie się mieści siedziba Eureko, czyli adres ( w umowie jest skrytka pocztowa)?
  - Czy wiedział Pan, że Eureko nie ma środków własnych na zakup akcji PZU S.A.?
  - Czy zna pan opinie kancelarii Smoktunowicz – Falandysz? Dotyczącą braku środków własnych na zakup akcji PZU przez BBG
  - Czy znał Pan zeznania p. Jensena złożone przed Sądem Arbitrażowym w dn. 07.09.2004 r., który przyznał, że Eureko było zadłużone na 1 mld euro w chwili kupna akcji PZU – czyli świadomie łamali Polskie Prawo?
  - Dlaczego w projekcie ugody było zapisane, że pozostałe akcje PZU będą sprzedane w ofercie publicznej w części skierowane bezpośrednio tylko do Eureko i Banku Millenium, ponieważ oni o to zabiegali?
  - Czy wejście kapitałowe BBG w PZU było po to, aby przejąć sieć usług sprzedaży PZU?
  - Czy BBG Millenium prowadził interesy z biurem nieruchomości ROYAL Wilanów (kupili 20 ha ziemi, właścielką tego biura nieruchomości jest J. Kwaśniewska))? BBG nabył 20h ziemi na Wilanowie

  - Czy wie Pan kto nadzorował I etap prywatyzacji PZU. A. Kornasiewicz, obecnie prezes CAiB gdzie ten Bank nabył za śmieszną niską cenę trzy fundusze Inwestycyjne od PZU, strata PZU może sięgać 100 mln zł obecnie minister Socha (człowiek Belki) zaprasza CAiB do złożenia ofert na doradztwo przy prywatyzacji PZU? Jak pan głosował na WZA PZU.
  - Dlaczego Bank Millenium ma w Radzie Nadzorczej i Zarządzie PZU, swoich przedstawicieli skoro sprzedaliście swoje akcje?
  - Dlaczego Pan tolerował członków Zarządu PZU, którzy byli desygnowani przez Bank Millenium i są oskarżani o malwersacje finansowe? ( Kowalczewski)
  - Jak Pan sądzi dlaczego Konsorcjum Eureko – BBG wycofało pozew z Sadu skarżąc Skarb Państwa, czy Pan zna uzasadnienie pozwu i czego ono dotyczyło.
  - W dniu 14.01.2000 r. BBG próbował sprzedać dwie swoje spółki córki za blisko 300 mln zł, te spółki były zwykłymi firmami typu „krzak” Czy nie było tutaj próby wyłudzenia majątku PZU przez BBG.
  - BBG był udziałowcem funduszu Skarbiec II Kasa, komu BBG odsprzedał udziały w tym funduszu.???????
  - Kto brał udział w spotkaniu w dn. 12.10. 1999r. w MSP na którym to zapadła decyzja o znaczącym wpływie Eureko na PZU, czyli ponad 50% w Zarządzie i w Radzie Nadzorczej na rzecz Eureko.?????? Czy w tym spotkaniu brał udział M.Krzaklewski oraz pański kolega M.Kasza.
  - BBG wydał na zakup akcji PZU środków własnych do 60% czy powyżej np.: 63%
  - Ile Bank Millenium zarobił na czysto odprzedając akcje PZU na rzecz Eureko.??????
  - Czy pan Prezydent Kwaśniewski posługiwał się Kartą płatniczą w Irlandii, założoną w BBG? Jeżeli tak, to czy BBG miał wówczas oddział w Irlandii, Jeżeli nie to jaki Bank pośredniczył w przekazaniu gotówki dla A. Kwaśniewskiego do Irlandii???
  - Od kiedy istnieje PZU a od kiedy BBG Millenium.?????
  - Co ma wspólnego BBG z Ubezpieczeniami.????????
  - BBG udzielił swojej spółce córce Forinwest pożyczki w wysokości 340 mln. zł. Jakie zabezpieczenia miała ta spółka, Czy BBG nie złamał Prawa Bankowego.????? Bardzo ważne pytanie.??????????

  Przygotował dla czł. KŚ d/s PZU - Z. Wrzodak w 2006 roku.
 • @
  cyt://Jaką rolę odrywał w tworzeniu BBG Marek Belka doradca prezydenta A. Kwaśniewskiego?//

  //[Belka] wprowadził podręcznikowe reformy neoliberalne, korzystając ze stanu szoku w jakim znajdowało się społeczeństwo irackie w wyniku napaści zbrodniczej NATO.//

  Rosja i USA wspólnie poparły atak na Irak
  Poparły rezolucje nr 678 i potem 1441.

  https://en.wikipedia.org/wiki/United_Nations_Security_Council_Resolution_1441
 • @Wrzodak Z. 10:12:28
  Jak wieść gminna niesie, obecny wice-premier Pan Morawiecki ma objąć posadę po Panu Belce. To był ponoć warunek objęcia przez niego obecnej funkcji.
 • @Wrzodak Z. 10:12:28
  Ale za to niedziela, ale za to niedziela,
  niedziela - będzie dla nas...
  (w przeciwieństwie do soboty )

  I nucąc sobie tę optymistyczna piosenkę , zacznijmy , tak na wsjaki słuczaj, robić zapasy kaszy, mąki i cukru (choć inny zwierz w tym momencie załamałby łapy i bił się w chrapy )
  a i jeszcze jedno
  Lecz zaklinam,
  niech żywi nie tracą nadziei i przed narodem niosą oświaty kaganiec(?)
  a kiedy trzeba na śmierć idą po kolei
  jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.

  P.S. Weź i nie trać, jak jedyne , co cię czeka , to śmierć przez bunga-bunga.
 • Tfu... kapusia SB,komunistę PiS chce zrobić szefem EBOR-u.Co za banda.
  Miliardy strat,budżet zrujnowany,ale banda "polskich" finansistów swoich nie tyka... .

  Trybunał Stanu dla złodzieja w "białym kołnierzyku".


  Co Pan sądzi o tzw. "Planie Morawieckiego" ?
 • @zadziwiony 14:58:10 Jak wieść gminna niesie, obecny wice-premier Pan Morawiecki ma objąć posadę po Panu Belce
  Czyli 25 letni plan to kukułcze jajo...
 • Mafia w POlandii
  Mafie w POlandii będzie miała się dobrze, dopóki komuś nie "przeleje się czara goryczy" i poświęcając siebie, nie udowodni "mafii", że ONI też są ŚMIERTELNI...
 • ...a co tu jest do komentowania?...po prostu ścierwa!!...
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=9&t=857
 • Panie Zygmuncie...tak ksztaltowala sie nomenklaturowa oligharchia..
  pan wie najlepiej ,ze mogl pan zostac jednym z nich:-))))) Ursus byl tlustym kaskiem :-)) a pan- jak pies ogrodnika.....
  To co dziej eis edzis to tlko teoatrzyk kukielek, ze scenka sciecia lba najglupszej kukielce..ktora i tak sie nazarla nachapala odegrala co trzeba bylo i nawet -jak nakopia do zadu nie wyrzyga:-)))))
  To, ze karuzela ta sama, a tylko korba do krecenia jest przechodznia swiadczy chociazby Belka:-)))
  Te naciski z zagranicy na PiS..KODy inne wrzaski maja tylko ulatwc PiSiakowej formacji schwac obrzynek pod falbanka rzekomej niecheci:-)))) i to sie udaje.....
  A tzw POlacy cisza sie ze idzie lepsze , coraz to nowsze szkoly otwieraja za Unijne pieniadze o chocby ta:

  "" W Nowym Targu za pieniądze Unijne zostanie otwarta nowa szkoła średnia ,takie trzypiętrowe Technikum Pasterskie .
  Program nauczania okrojony do niezbędnego minimum i możliwości elektoratu .
  1. wypędzanie owiec na hale .
  2. Spędzanie owiec z hali .
  3.Religia .
  Język nauczania - łacina pasterska .
  Rok szkolny od pasterki do pasterki ."

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLSKA

  Oświadczenie byłych posłów LPR

  Kolejne władze w Polsce realizują obce interesy kosztem polskiego narodu. Obecne elity władzy podporządkowały polski interes narodowy interesom USA, Izraela i banderowskiej Ukrainy. Polska staje się kolonią elit ,,światowej mafii finansowej”, czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Zimna woda na rozgrzane głowy

  Konfederacja była nie wyrazista w kwestiach zasadniczych dla przyszłości Polski. Chciała walczyć z pisem ale tak tylko na patyczki, pomijała (może celowo) okupację Polski przez usrael, okupację sługusów zarządzających Polakami – niewolnikami czytaj więcej

 • POLSKA

  Ciele pisowskie dumpty humpty

  Trolusiu Humpty, dzięki za wklejenie moich autorskich opracowań na portalu Neon 24, pewnie coś się nauczysz, trochę poszerzysz swoją wiedzę, podreperujesz swoją inteligencję, czytając moje opracowania. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031