Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
182 posty 3117 komentarzy

Wrzodak Z

Wybiórcza lista Gmyza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak Gmyzowi udało się dotrzeć do listy nazwisk. Nie włamał się przecież do tajnych akt ABW, policji, MSWiA. Odbyło się to tak, można mieć podejrzenia graniczące z pewnością, że ktoś z grupy trzymającej władzę zadzwonił do Gmyza i wręczył co trzeba.

Wybiórcza lista Gmyza


Cezary „Trotyl” Gmyz zaszalał publikując w „Do rzeczy” listę 27 dziennikarzy, którzy byli inwigilowani w latach 2007-2015 przez państwowe służby specjalne za rządów PO-PSL. 24 lutego br. Mariusz Kamiński powiedział, że podsłuchiwano 48, powiedział nawet, że lista ta może się powiększyć. A tu okazuje się, że się zmniejszyła. Gdzie się podziało 21? Może nie pasują do kliki towarzyskiej Gmyza i spółki. No bo dlaczego to akurat tych wymienia Gmyz, a innych już nie. Kto o tej selekcji zdecydował i czym się kierował? Czy Gmyzowi „udało się” zdobyć część nazwisk, bo wydarł kartkę informatorowi z dłoni i akurat urwała się na 27? A może Gmyz sam dokonał selekcji, kto „zasługuje” na miano męczennika dziennikarskiego podsłuchiwanego przez niedobre służby PO i tym samym wykreowanie bohaterów „wolnej prasy”. Zabawne, że wśród prześladowanych czyli inwigilowanych wymieniony jest … Bartosz Weglarczyk. Portal banderowski Sakiewicza poszedł za ciosem Gmyza i napisał: „BTSy, billingi, obserwacja - Cezary Gmyz ujawnił listę inwigilowanych dziennikarzy. W najnowszym numerze „Do Rzeczy” dziennikarz podał listę 27 osób, jakimi interesowały się służby. Dodaje jednak, że nazwisk jest więcej. Wśród śledzonych znaleźli się również dziennikarze „gazety banderowskiej”, bo opisywali śledztwo dotyczące podejrzeń o korupcję w Sądzie Najwyższym. Autorami artykułu byli Dorota Kania, Samuel Pereira i Dawid Wildstein.” Niedwuznacznie dano nam do zrozumienia, że Kania, Pereira i Dawid Wildstein to niezależni piewcy prawdy, prześladowani przez złe tuskowe służby, ale dlaczego pominęli silnie ,,antyrosyjskich dziennikarzy” jak Stiepan i Łakomiec to tego nie rozumiem.
Ciekawe, że pod obserwacją służb specjalnych był Wojciech Sumliński i to … jeszcze za pierwszych rządów PiS, gdy CBA prowadziło śledztwo ws. korupcji w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz spółce Techmex. Gmyz pisze, że Sumlińskiemu postawiono zarzut płatnej protekcji i powoływania się na wpływy (a więc nie tylko w sprawie aneksowej słynny plagiator miał zarzuty korupcyjne) przez już nowe, z nadania PO, szefostwo CBA. Sprawa sądowa, co zastanawiające, do dzisiaj się nie rozpoczęła, a niedługo minie dekada od postawienia zarzutów.
Wśród inwigilowanych jest Patrycja Kotecka, żona Zbigniewa Ziobro.
Jest kilka osób, które w różny sposób kojarzą się z różnymi spec-służbami, ABW, AW, SKW. Dobry sposób na uwiarygodnienie agentury.
Tak się buduje mity i sztuczne autorytety, męczenników. (patrz Michnik, Kuroń, Geremek)
Dzisiaj wygląda na to, że tzw. niezależni dziennikarze z tzw. ,,prawicy na lewych papierach” dorabiają sobie aureolę, po to by wzbudzić zaufanie tzw. opinii publicznej i móc służyć pokornie miłościwie panującemu PiS-owi, którzy razem bronią interesów Polski, głosując i popierając TL, UE, prywatyzację – czyli rozbiory ekonomiczne, zadłużanie Polski, bazy obcych wojsk w Polsce, napady na obce Państwa, bezwzględne poparcie dla banderowskiej Upadłej, medialnej wojnie przeciw Rosji razem z środowiskiem Michnika i Lisa, czyli krótko mówiąc, wiernie służyć banksterii światowej z USA. To po to ten zabieg z publikacją o strasznych służbach prześladujących ,,prawych dziennikarzy”, co tak zbulwersowało już opinię publiczną. Można zadać pytanie: jak Gmyzowi w ogóle udało się dotrzeć do listy nazwisk. Nie włamał się przecież do tajnych akt ABW, policji, MSWiA. Odbyło się to tak, można mieć podejrzenia graniczące z pewnością, że ktoś z grupy trzymającej władzę zadzwonił do Gmyza i wręczył co trzeba. Tak czy siak musiało być na to przyzwolenie władzy, którą z tylnego siedzenia kieruje Jarosław Kaczyński, bo takie przecieki są zazwyczaj „kontrolowane”. Inaczej już od rana Błaszczak, Szydło, Macierewicz, może sam Kaczyński krzyczeliby wniebogłosy, że wszczynają śledztwo w sprawie wycieku tajnych informacji - imiennej listy inwigilowanych, z rządu PiS, że to skandal. A tu cisza, nic.
Czyżby to więc był artykuł na zamówienie rządzących? PiS oburza się na przeciek z Komisji Weneckiej, a samo przyzwala na przecieki z rządu. Typowa pisowska moralność Kalego.
Cała sprawa wpisuje się w ostatnie lustrowanie Bolka, już nic nie znaczącego w polityce, zarazem oszczędzanie takich „autorytetów” jak Geremek, Wujec, Onyszkiewicz, Rajmunda Kaczynskiego, Wilhelma Świątkowskiego, Mieczysława Cenckiewicza, Zbigniewa Sulatyckiego, Rafała Brodę, Leszka Balcerowicza, Marka Belkę, Kaweckiego, Lejba Fogelmana, Pawła Rabieja itd. Wielu z nich to Jarosława Kaczyńskiego dworzanie z ciemną przeszłością. Bo według nowej władzy i ich zaplecza medialnego są dobrzy (nasi) agenci i źli agenci (nie nasi), są dobrzy dziennikarze (nasi), których zła władza inwigilowała, i są tacy, którzy na wyniesienie na PiS-owskie ołtarze nie zasługują.
Co do samych ,,prześladowanych” dziennikarzy, wspomnę tylko jednego z nich Piotra Nisztora. Przecież w każdym kraju, taki pismak byłby ciągle podsłuchiwany, a w tzw. ,,demokracji amerykańskiej” pewnie wylądował by na dołku kilka razy.
Otóż każdy wie o tzw. ,,aferze podkarpackiej” w której główną rolę odgrywał V-ce MSP Jan Bury – szef KP PSL. Podejrzewany jest min. o przyjęcie minimum 1 mln zł łapówek. Bury w swoich biznesach miał tzw. słupów, to oni mieli intratne interesy na majątku podlegając MSP czyli Burego. W elektrowni Kozienice, rozsiadł się taki gościu jak Andrzej Wilamowski, człowiek Burego, prezes spółki Elektrix, która to spółka kupowała tanio energie od państwowych spółek energetycznych, które podlegały pod Burego i odsprzedawał energię do państwowych spółek min. zbrojeniowych. Kupował z wolnej ręki tzw. popiół z elektrowni i odsprzedawał do cementowni. Wszystko z Kozienic, tam ustawił swoich ludzi Bury, tam też imprezował na koszt spółki Bury. Spółka Elektrix, zarabiała mnóstwo kasy, zachciało im się wydawać gazetę. Założyli spółkę o nazwie: Press Media Enterpise, sfinansowali ja, wydawcą zrobili syna Wilamowskiego Michała. Gazeta nosiła nazwę 7 dni – puls tygodnia, redaktorem naczelnym został Piotr Nisztor. Pisał tam oczywiście wstępniaki Jan Bury i kilku dziennikarzy, nawet posłowie z pisu.
Nisztor taki przebiegły, taki pewny siebie facet, ale znalazł się w siatce Burego. Bury miał swoich ludzi wszędzie, od sędziów i prokuratorów po ludzi w wszystkich służbach; policji, biznesie, mediach, cała polityczna Warszawa wiedziała, że lada moment Bury będzie skasowany politycznie i tak się stało, pomimo wielkiej przyjaźni z prokuratorem krajowym Staszakiem, który również przyjaźnił się Wilamowskim. Syn Staszaka kilka krotnie ,,wpychany” był do SKW, ale zawsze w badaniach u niego wykrywano narkotyki w krwi. Pomagał w tym wszystkim generał od służb Nosek. To tylko wycinek jednego dziennikarza, ,,prześladowanego” przez służby. Nie chcę rozpisywać się o jego ,,taśmach” z restauracji w ,,sowa i przyjaciele” i kto za tym stał. Tłumaczenie jego, że to nie służby były inspiracją do nagrań u sowy, można sobie w między bajki włożyć. Ten człowiek dzisiaj jest ,,autorytetem” w redakcji banderowskiej, człowiekiem ,,męczennikiem” służb, w środowisku pisowskim pewnie silnie uwiarygodnionym, bo ,,śledzonym” przez służby PO.
Zygmunt Wrzodak 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Daję 5*

  Bardzo interesujący wpis.
 • @ Autor
  "Czyżby to więc był artykuł na zamówienie rządzących? PiS oburza się na przeciek z Komisji Weneckiej, a samo przyzwala na przecieki z rządu."

  Myślę, że możliwe jest także, to że Gmyz posiada swoje dobre źródła i sam PiS milczy bo nie wie jak zareagować na ich istnienie wśród swoich ludzi. To może być takie "milczenie operacyjne" a pewnie po cichu głowią się co robić.

  Ale zredukowanie liczby osób na liście inwigilowanych jest bardzo dziwne.
  A inwigilowanie Węglarczyka to już chyba jakaś ironia losu.
 • @Jasiek 16:17:06
  Tak Jasiu, to nic innego jak budowanie z gnoju domu, to są rzeczywiście spece od propagandy, trudno jest być na scenie i grać takie same role jak poprzednicy, tylko w innych kostiumach, a jednak potrafią, do czasu.
 • Wg mnie PiS z PO,No...,KOD,"GW",Lisem chce zanarchizować państwo pro wadzić do jakiejś formy wschodniej dyktatury a'la
  sanacja Piłsudskiego tfu...obrzydliwość.

  Jaruzelski łamał konstytucję i null.

  Tusk nielegalnie podsłuchuje i null.

  Rzepliński łamie konstytucję wg premier Szydło i Ziobry i null.
 • Również uważam, że to bardzo interesujący wpis.
  W wielu elementach wygląda iż dowiadujemy się tylko tej wygodnej dla władzy części informacji. Zaraz po wyniesieniu materiałów z domu Kiszczaka można było opublikować teczkę Bolka, bez żadnego sprawdzania, tzn, ekspert na oko ocenił, to są dokumenty autentyczne, a inne trzeba bardzo dokładnie sprawdzić. I okazuje się, jak dotychczas, że te inne to mało istotne notatki. Jaką część tych notatek poznamy w najbliższym czasie, a jaka znajdzie się gdzieś tam w dokumentach IPN, gdy nagle okażą się potrzebne grupie trzymającej władzę.
 • Wszyscy to wiecie
  Teatrzyk groteski dla zahipnotyzowanych i zmanipulowanych tubylców.
  Nie ma żadnej walki o władzę , to działania przeciw nam , my jesteśmy wrogiem.

  http://kresy24.pl/wp-content/uploads/2013/12/media_dziennikarze_klamstwo.jpg  pozdr:)
 • @Zorion 20:44:21
  "Nie ma żadnej walki o władzę , to działania przeciw nam , my jesteśmy wrogiem. "

  Moim zdaniem jest - najlepszy przykład to koalicja PiS, SRP i LPR.
  Ja kiedyś głosowałem na Samoobronę i Ś. P. Andrzeja Leppera. Jedyne czego żałuję, to tego, że byłem w mniejszości. Oddania tych głosów natomiast nigdy żałował nie będę.

  Ukłony
 • Bartosz Węglarczyk prowadził kandydatkę SLD na prezydenta M. Ogórek
  Kiedy misja została wykonana porzucił ją z gracją czekisty, a ta wróciła do męża

  http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/magdalena-ogorek-daa-kosza-weglarczykowi-wrocia-do-meza_761983.html
 • Hołubce z POdlasia sPISane faktem.
  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/anna-anders-bedzie-dostawac-32-tys-zotych-miesiecznie_790292.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829