Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
182 posty 3117 komentarzy

Wrzodak Z

W obronie Mateusza Piskorskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszyscy w Polsce politycy utrzymują kontakty z różnymi politykami z całego świata i co za takie kontakty, PiS aresztować będzie polityków, (szczególnie samych siebie) dziennikarzy, działaczy społecznych?

 W obronie Mateusza Piskorskiego

Upływają trzy miesiące od aresztowania i uwięzienia przez obecną władzę polityczną Mateusza Piskorskiego. Uważam to za potwarz w stosunku nie tylko do Jego osoby, ale także wszystkich przytomnych politycznie Polaków. Były poseł Samoobrony Mateusz Piskorski, od 17 maja 2016 roku przebywa w areszcie. To smutne, znamienne i oburzające, że właśnie za rządów nomen omen Prawa i Sprawiedliwości stał się on pierwszym w Polsce liderem partii politycznej zatrzymanym pod zarzutem szpiegostwa, gdzie ABW, prokuratura nie przedstawiły żadnych konkretnych dokumentów lub innych dowodów obciążających Mateusza Piskorskiego. Służby te, po za medialnymi ogólnikami podały, że kontaktował się z osobami z europejskich ruchów antynatowskich oraz, że kontaktował się z ludżmi z innych krajów jak Rosja, Chiny, Iran. Przecież wszyscy w Polsce politycy utrzymują kontakty z różnymi politykami z całego świata i co za takie kontakty, PiS aresztować będzie polityków, (szczególnie samych siebie) dziennikarzy, działaczy społecznych? Jako były poseł IV i V kadencji Sejmu RP, działacz Solidarności od 80 roku, domagam się publicznego przedstawienia konkretów, które miałby świadczyć o płatnej współpracy Mateusza Piskorskiego z obcym wywiadem. W przeciwnym razie dalsze milczenie władz RP będzie dowodem na bezprawne działania przeciwko posłowi Mateuszowi Piskorskiemu, które przypominają czasy reżimu Jaruzelskiego i Kiszczaka na początku stanu wojennego.
Tzw. prewencyjny areszt, który usuwa z życia publicznego niewygodne dla władzy osoby, stosowały i stosują władze totalitarne. Tak postępowały władze PRL zatrzymując działaczy Solidarności. Obecna władza PiS swoim postępowaniem wobec Mateusza Piskorskiego upodabnia się do tych niechlubnych poprzedników. Poglądy antynatowskie nie są i nie mogą być w żadnym demokratycznym państwie powodem do aresztu, bo w prawdziwej demokracji, każdy może mieć poglądy zgodne z własnymi przekonaniami. Nie znane są mi przypadki aresztowań w Europie Zachodniej za poglądy antynatowskie!
Polska władza polityczna i dyspozycyjne wobec niej urzędy okazują dziś swą kruchość. Jakim prawem ta władza próbuje nakazać każdemu obywatelowi uznawać sojusz z NATO za polską rację stanu, co więcej dążenie do bliskich, przyjaznych kontaktów z narodami słowiańskimi, w tym Rosją, za działanie przeciwne tej racji stanu? To takie samo działanie, jak za czasów PRL, gdy nakazywano nam, byśmy uznawali przyjaźń z ZSRR za jedyną słuszna rację, a myślących inaczej zamykano w więzieniach i aresztach. Ja niżej podpisany, nie uznawałem okupacji wojsk sowieckich naszego terytorium, tak samo nie uznaje okupacji wojsk ,,natowskich” na naszym terytorium i potępiam wszystkich tych polityków, którzy zgodzili się na taką okupację naszego kraju przez obce wojska i podejrzewam ich o szpiegostwo na rzecz obcych interesów.
Według obecnych władz, agentem jest ten, kto rozmawia z ludzmi np.; z Rosji, ale agentem w Polsce nie jest ten, kto był szkolony i służy wprost polityce USA, Niemiec i Izraela. Agentem nie jest ten, kto podszywa się pod danego ministra polskiego, a w konsekwencji realizuje politykę USA na terytorium Polski i w innych krajach, kosztem narodowych interesów Polski!!!
Nie sądziłem, że jakakolwiek władza po 1989 r. posunie się do tak jawnego braku poszanowania wolności obywatelskich, jakie są aresztowania za poglądy polityczne.
Dyspozycyjność prokuratury, a zwłaszcza sądu, w nazwie niezawisłego organu Rzeczpospolitej Polskiej, wobec władzy politycznej nie jest oznaką siły, przeciwnie – świadczy o słabości wymiaru sprawiedliwości oraz, polityków i o ich strachu przed wolnym słowem a więc przed własnymi obywatelami, czyli suwerenem naszego kraju. Jeśli nie mając wymiernych dowodów winy Mateusza Piskorskiego prokuratura odważa się postawić jakiejś zarzuty, a sąd to bezprawie sankcjonuje, musi liczyć się z tym, że „spisane będą czyny i rozmowy” i tą władzę też społeczeństwo prędzej czy później rozliczy.
Obecna polityczna władza wmawia Polakom, że grozi nam wojna z Rosją, że musimy sprowadzić tu nad Wisłę, obce okupacyjne wojska. Ta władza nie ma żadnych podstaw, by twierdzić, że Rosja planuje agresję na Polskę, tak jak nie ma dowodów rzekomej winy Mateusza Piskorskiego. Wojska NATO, de facto okupacyjne, tak jak charakter okupacyjny miała obecność w Polsce w PRL-u wojsk sowieckich, nie są nam potrzebne. Niech pojawią się wtedy, kiedy pojawi się realne zagrożenie z jakiejkolwiek strony. Dziś NATO może prowadzić wojny daleko od granic swoich państw-członków, na obcych kontynentach.
Obecnej władzy nie chodzi o mityczne zagrożenie ze strony Rosji, ale prowadzenie ciągłej prowokacji wobec naszego sąsiada Rosji, które właśnie ma za zadanie dopiero sprowadzić realne zagrożenie dla Polski i Polaków. Obecność wojsk NATO na polskim terytorium, do czego niemal już realnie doprowadziły rządy PiS i prezydent Andrzej Duda, uczyni z Polski swoistą tarczę strzelniczą, gdyby konflikt amerykańsko-rosyjski się zaognił. Każda narodowa władza, oddala zagrożenia wojenne od własnych granic, a w Polsce przeciwnie, władza z prezydentem na czele ściąga na nasze terytorium konflikt zbrojny między ,,wschodem” a ,,zachodem”. Czy taka władza nie powinna samych siebie aresztować?
Władza PiS w imię głoszonych pseudo - patriotycznych haseł, która ostentacyjnie podpiera się Kościołem Katolickim, swoim działaniem doprowadzi do rozlewu polskiej krwi, a nawet do eksterminacji narodu polskiego. Już w bardzo nieodległym czasie, antynarodową postawą obecnych władz, Polska na ich życzenie może stać się ,,spaloną pustynią” z milionami ofiar. Takie mogą być konsekwencje szaleńczego poddaństwa polityków Pis – szaleńcom, jastrzębiom wojennym z USA, ponieważ szaleńcy ci, marzą o ,,konfiturach” rosyjskich a nie o obronie Polski i Polaków.
Część społeczeństwa czuje się uśpiona hasłami demagogicznymi PiS i świadomością, że od ostatniej wojny minęło ponad 70 lat. Przed ludźmi, którzy szykują nam nową hekatombę ostrzegał nas Mateusz Piskorski, dlatego płaci cenę za głoszenie prawdy. Bez żadnych dowodów, zamyka się usta człowiekowi, który w imię interesu społecznego mówi prawdę, miał inne zdanie niż obecni zarządzający Polską. Taka „zabawa” Polską i Polakami trwa od zakończenia II wojny światowej. Poseł V kadencji sejmu, Mateusz Piskorski w interesie rdzennych Polaków ostrzegał nas przed próbą likwidacji Polski i wojną z naszym sąsiadem w interesie światowych mafii korporacyjnych związanych z lichwą, dlatego stał się niewygodny dla tych którzy realizują w Polsce politykę światowej mafii finansowej.
Domagam się od Jarosława Kaczyńskiego natychmiastowego uwolnienia Mateusza Piskorskiego i innych więźniów politycznych, wycofania się z podpalania Polski.
Domagam się od szefa Solidarności Piotra Dudy, aby opowiedział się za prześladowanym M. Piskorskim a nie za polityczną władzą, która zamyka do więzień Polaków, tylko dlatego, że myślą i działają po polsku.
Domagam się od posłów na Sejm, aby w imię ich godności osobistej nie pozwolili sprowadzać się do roli maszynki do głosowania, aby przejrzeli na oczy, komu służą i w czyim interesie przyciskają guziki w sejmie.
Domagam się od Rzecznika Praw Obywatelskich, podjęcia działań wyjaśniających aresztowanie M. Piskorskiego, podobnej reakcji jak w przypadku heroicznej obrony prezesa TK.

Zygmunt Wrzodak
Działacz podziemnej Solidarności, były członek Komisji Krajowej Solidarności, były członek Zarządu Regionu Mazowsze, szef Solidarności Ursusa w latach 1992 – 2002.
Założyciel LPR, Poseł na Sejm IV i V kadencji.

Otrzymują: Episkopat Polski, Prezydent, Rząd, Marszałek Sejmu i Senatu, RPO, ABW, media, szef NSZZ S,

KOMENTARZE

 • @Autor
  Szanowny Panie Pośle,

  spodziewałem się, że napisze Pan tekst w obronie dr. Mateusza Piskorskiego. Ten tekst jest bardzo potrzebny, bo jak to może być, by bez żadnych dowodów i porządnych uzasadnień posadzić sobie - ot tak - polityka, który nie zgadza się z polityką (fatalną zresztą) zagraniczną rządzącego PiS.
  Polityka, który akurat nie darzy sympatią koordynatora służb Mariusza Kamińskiego.
  I co mnie zastanawiało: tak małe zainteresowanie tą haniebną sprawą i losem skrzywdzonego człowieka. Ale coś się zmienia - wierzę, że Pański tekst posunie rzecz w dobrym kierunku.

  Pozdrawiam Pana :)
 • Uczciwy Czlowiek....zawsze ujmie sie za Krzywdzonym!
  Pan Panie Zygmuncie dokladnie wie..do kogo pan pisze!
  Tacy ludzie Prawa i Sprawiedliwosci- jakie ich czyny.... Pan Mateusz na poczatku drogi -jaka pan przeszedl!
  Pan tez nie spodziewal sie- ze najwiecej krzywd dozna pan od panstwa....ktore mieni sie byc.....demokratycznym:-))))))
  Podpisuje sie pod tym panie Zygmuncie.....
  Tak postepowac moze tylko polityczne lajdactfo!
  Hanba Zdrajcom.....po szkoleniach na roznych Fundacjach i think tankach....kompradorom przeszkadzaja kontakty Wolnego Czlowieka z Wolnymi Ludzmi!
  Przyklad pana Mateusza to bezczelne lamanie praw Ludzkich~!!!!
 • Autor
  Może przygotować podobny list w obronie M. Piskorskiego i zacząć zbierać pod nim podpisy?
 • @zygmuntbialas 00:08:41
  Tak Panie Zygmuncie, jesteśmy uśpieni fasadową demokracją, pseud-wolnością i pozwlamy szpigom, zdrajcom na dużo.
  Kryminalista, alkocholik decyduje w Polsce, kto jest agentem??? To szok, a pod nosem ma perfidnych, prymitywnych szpigów.
  Pozdrawiam
 • @RomanKa 03:30:06
  Panie Romanie, jak zwykle pańskie komentarze są w bardzo celne.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @PiotrZW 05:42:05
  Każdy na swój sposób niech pisze np; do Episkopatu i RPO w sprawie więżnia politycznego w Polsce.
 • W pełni popieram...
  Pana postulaty. Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 08:05:30
  ...kim jest ten: "Kryminalista,alkocholik [p.Z.W.,są spec. aplikacje ortograficzne można sobie załadować na komputer lub smartfona i ustrzec się literówek.] [który] decyduje w Polsce,kto jest agentem ???" ?!
 • Panie Wrzodak ! dziękujemy w imieniu wszystkich prawych Polaków
  Pełna 100 % zgoda , że Polska to kraj TOTALITARNY !!!! żydowski !!!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Polska krajem Neutralnym bez żydo-NATO ! Precz z Okupantami żydo-NATOWSKIMI !
 • Gdzie jest masowa manifestacja poparcia dla p. Piskorskiego?
  Przed Ministerstwem Sprawiedliwości powinna protestować ponad tysięczna grupa poparcia dla p. Piskorskiego!
  Dlaczego jej nie ma?
  To jest obraz dzisiejszej Polski.
  Za tzw. "komuny" aresztowano ludzi na 48 godzin a dzisiaj na 3 miesiące przedłużane w nieskończoność?
  Nareszcie żyjemy we własnym domu!
 • Witam Panie Zygmuncie :)
  Muszę przyznać, że trochę mnie Pan uprzedził, miałem już gotowy konspekt notki w obronie Mateusza Piskorskiego. Pan zrobił to jednak dużo lepiej za co dziękuję.

  Sprawa Piskorskiego obnaża prawdziwą twarz rządzącej partii i jest to niestety obraz przerażający. Ale spójrzmy na to z innej strony - niech się Kaczyński ze swoją kamarylą dalej tak kompromituje a w następnych wyborach polegnie. Gdyby np. nie schował Maciarewicza do szafy w czasie ostatniej kampanii wyborczej to z pewnością bu przerżnął.
  Pozdrawiam
 • @Katana 12:14:12
  No wicie rozumicie...
  Szkolenia na łubiance są dość czasochłonne... Ale trzymam rękę na pulsie :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:04:36
  w następnych wyborach znowu schowają do szafy kogo trzeba ..-;)
 • --------- NASTĘPNE WYBORY !!!!!!!!!!!!!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=AbQwkMNnytw
 • WPS
  Zarząd Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej w pełni popiera stanowisko wyrażone w powyższym liście przez Pana Zygmunta Wrzodaka.

  W naszym rozumieniu samo aresztowanie Mateusza Piskorskiego, jak i przedłużony niedawno areszt tymczasowy, z powodu krytyki przez niego i partię której przewodzi- niebezpiecznej dla Polski polityki obecnych władz, jak i całego układu pookragłostołowego, świadczą bez wątpienia, że Polska jest krajem zmierzającym do totalitaryzmu, całkowicie niesuwerennym na wszystkich płaszczyznach swego bytu państwowego.

  Sprawująca obecnie władzę partia PiS dopuszcza się jawnych przestepstw w świetle polskiej konstytucji, polskiego i międzynarodowego porządku prawnego .

  Dla Polaków, którzy z odpowiedzialnością podchodzą do spraw przyszłości swojej ojczyzny- jest obowiązkiem stanąć w obronie ludzi i postaw politycznych, które koncentują się na bezpieczeństwie państwa i pomyślności narodu polskiego, mającego niezbywalne prawo do życia w warunkach suwerenności i szans rozwojowych Polski. Przykładem takiej postawyn jest działalność Mateusza Piskorskiego.

  System rządów PiS, podważający powyższe zasady należy okreslić jako system nie tylko represyjny, ale w istocie antypolski, a w wymiarze czysto politycznym – zmierzający ku totalitaryzacji życia publicznego w Polsce oraz podporządkowania naszego kraju dyspozycjom politycznym narzucanym z zewnątrz, głównie z USA i ośrodków globalnej lichwy wywodzących się z programu światowego syjonizmu.
 • Mateusz PISKORSKI ma upoważnienie NARODU POLSKIEGO (SŁOWIAN, LACHÓW) do kontaktowania się z PAŃSTWAMI ŚWIATA, w celu przerwania
  Mateusz PISKORSKI ma upoważnienie NARODU POLSKIEGO (SŁOWIAN, LACHÓW) do kontaktowania się z PAŃSTWAMI ŚWIATA, w celu przerwania, nielegalnej, żydowskiej okupacji POLSKI!!

  Prawdą jest, że Rzeczpospolita Polska jest nielegalnym, nieistniejącym, pozornym "państwem", ustanowionym nielegalnie na terytorium POLSKI (Słowian, Lechitów), przez nielegalnego żydowskiego okupanta.
  Czyli że, prawie w całości żydowski w składzie osobowym PiS, sprawuje nielegalnie władzę na terytorium, okupowanej przez żydków POLSKI.
  W okupowanej przez żydków POLSCE, żaden organ nie może wydać ani jednego ważnego aktu prawnego, chociażby dlatego, że w otoku pieczęci urzędowych okrągłych, żydowski okupant umieszcza nielegalne symbole gwiazdki "*", w różnej ilości, np. sądy trzy gwiazdki "***", czyli żydowski symbol bestii, czego nie przewiduje ustawa o godle tzw. Rzeczpospolitej Polskiej! A co za tym idzie, wróg LACHÓW, SŁOWIAN, czyli żydowski, okupacyjny - PiS (zdrajca/sprzedawczyk POLSKI i POLAKÓW) przetrzymuje Mateusza Piskorskiego całkowicie - NIELEGALNIE, arbitralnie, bez dowodu z dokumentu urzędowego, mającego moc dowodową, upoważniającego jakikolwiek "organ" żydowskiego okupanta POLSKI, do przetrzymywania jakiegokolwiek POLAKA (Słowianina, Lacha) w więzieniach, czy gdziekolwiek indziej!! Żydowski nielegalny, nieistniejący, pozorny ONZ, jako rzekomo następca prawny "ustanowiony" w następstwie zawarcia nielegalnego, pozornego, bezskutecznego traktatu wersalskiego, też jest "organem" - nieistniejącym, pozornym!! Mały traktat wersalski podpisany przez Dmowskiego, poświadczony został nielegalną pieczęcią urzędową (okrągłą), co znaczy że podpisanie przez Dmowskiego małego traktatu wersalskiego - jest bezskuteczne, pozorne, nie wywołuje jakichkolwiek skutków prawnych. Żydek Franklin Delano Roosevelt, nigdy nie był członkiem Ligi Narodów, a więc był niewłaściwy, nieupoważniony do podpisywania zmiany granic POLSKI po II WŚ!! Tak więc, zmiana granic POLSKI po II WŚ jest bezskuteczna, pozorna, nie wywołuje jakichkolwiek skutków prawnych!!Dlatego żydki tak prą do ustanowienia nowego porządku na świecie, bo praktycznie, to nic nie mają. Żydki działając nielegalnie, bezskutecznie po II WŚ, muszą wszelkie szkody państwom Świata wynagrodzić, a co znaczy, że praktycznie nie mają - NIC!! My NARÓD POLSKI (SŁOWIANIE< LECHICI), pozwalamy na to, aby PISKORSKI i każdy rdzenny POLAK (prawo martwej ręki), reprezentował NARÓD POLSKI i prowadził rozmowy z państwami świata tak, aby jego zadziałania służyły DOBRU POLSKI, czyli przerwaniu żydowskiej okupacji POLSKI, inaczej - wypędzeniu żydków z POLSKI!!
 • Zygmunt Wrzodak
  Aresztowanie Pana Mateusza Piskorskiego wynika wyłącznie z braku lustracji, ponieważ mając haki na prominentów pisowskich, mozna żądąć od nich wszystkiego, włącznie z wzajemnym ludożerstwem.


  Pozdrawiam
 • WPS
  Diagnozowanie i analizowanie przyczyn aresztowania Mateusza Piskorskiego z pogwałceniem praw konstytucyjnych RP i prawa międzynarodowego ratyfikowanego przez Rzeczypospolitą Polską, to jest jeden aspekt sprawy, który umownie nazwać możemy : więźniowie polityczni rządów PiS w Polsce.

  Organizacje i środowiska narodowo- patriotyczne winny casus Mateusza Piskorskiego i inne monitorować i nagłaśniać.

  Są jednak dwa inne aspekty spawy "więźniowie polityczni rządów PiS w Polsce" , pierwszy: zaplanowanie i przeprowadzenie działań, których celem jest jak najszybsze zwolnienie Mateusza Piskorskiego z aresztu; drugi: wskazanie i ukaranie osób odpowiedzialnych za aresztowanie i bezprawne przetrzymywanie w areszcie Mateusza Piskorskiego.

  Dwa z wyżej wymienionych aspektów sprawy:" więźniowie polityczni rządów PiS w Polsce" wskazują na koniecznei i obowiązkowe działania organizacji i środowisk narodowo-patriotycznych dla obrony zasad konstytucyjnych oraz politycznych i obywatelskich praw Polaków w swojej ojczyźnie, z której zagraniczne, wrogie Polakom siły i wysługujący się im politycy, służby, media oraz funkcjonariusze wymiaru sprawiedliwości - chcą uczynić kraj bezprawia, represji politycznych, państwo strachu i powszechnej inwigilacji, czyli jednym słowem państwo totalitarne i okupowane.

  Nie ma innej alternatywy, jak nazywać zło i jego sprawców po imieniu oraz podjąć zdecydowaną walkę z totalitarnymi praktykami PiS.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:04:36
  Witam, dawno Ciebie nie było na Neonie. A szkoda.
 • @stanislav 19:41:17
  Nie wiem co pan Piskorski "ma za uszami", ale trzymanie gościa PONAD 3 miesiące w areszcie to KPINA z obywateli i "prawa".

  Albo jest niewinny i powinni go (co najmniej) przeprosić po 24h, albo jest (czegoś) winny i idziemy z tym do SĄDU (nie kapturowego).

  Bo to co się dzieje teraz, to żywcem wyjęte z "opowiadania Kawki od pracy UB" (świadomie nie SB)...

  Może czas na jakąś akcję społeczną? Dziś "Wolną Europą" byłby pejszbook albo inny twitter.
 • dobrze, że takie teksty się pojawiają
  istnieją jednak ludzie, którzy widzą sprawy jak ja,

  należy jednak ubolewać nad umysłową kondycją narodu, który nie tylko daje się wodzić za nos, ale jeszcze uważa, że sam sobie panem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:04:36
  i co z tego, że by przerżnął?

  czy byłoby od tego lepiej ?
 • Za rządów PiS aferzyści czują się bezpiecznie
  Zwróćcie uwagę na jedną sprawę; za rządów PiS nie siedzi nikt z ludzi poprzedniej władzy chociaż było wtedy tyle afer!
  Za to wsadzili zupełnie niewinnego człowieka!
  Sumliński pisał o tylu aferach włączając w to poprzedniego prezydenta a tu wciąż cicho!
 • @Robik 01:12:52
  A mnie uj strzela na takie "afery" jak z tą panienką z Wrocka...
  ALBO mają mocne "coś" na gościa i idą do sądu, albo przepraszają i płacą odszkodowanie....

  Sorry, inaczej to batiuszka Stalin się kłania...
 • @laurentp 06:26:14
  PiS od dawna zapewniało, że jak dojdą do władzy to prokurator Witkowski dostanie sprawę Popiełuszki.
  Prokurator Witkowski w ciągu swojej długiej kariery nie przegrał nawet JEDNEJ sprawy! To oznacza, że zawsze kiedy oskarżał miał NIEZBITE DOWODY winy. Od dawna jest gotów do wznowienia tego procesu.
  Podobnie jest ze sprawą Komorowskiego i innych aferałów.
  Na dzień dzisiejszy albo Komorowski powinien siedzieć w więzieniu albo Sumliński.
  Wychodzi na to, że p. Michalkiewicz ma rację; według niego zasada założycielska III RP brzmi: my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829