Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2779 komentarzy

Wrzodak Z

Sterowny Sumliński

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poruszył mnie artykuł W. Sumlińskiego o śp. A. Lepperze. Sumliński dał dowód na to, że jest człowiekiem moralnie skompromitowanym i jest ostatnim, który może pisać o śp. A. Lepperze

Sterowny W. Sumliński!

O co chodzi Wojciechowi Sumlińskiemu, skoro tak wybiórczo dobiera fakty w sprawie Andrzeja Leppera? Jaki cel chce osiągnąć przedstawiając tak jednostronny przekaz?

Po przeczytaniu wcześniejszego Sumlińskiego opracowania zastanawiam się, czy on nie miał jakiegoś „celu operacyjnego” (takiego określania sam używa w ww. opracowaniu), czyli osiągnięcia „przewagi narzuconej” przez Sumlińskiego interpretacji wydarzeń, a więc jak można wnioskować z kontekstu opisu, o rzucenie cienia na Andrzeja Leppera, ale też Mateusza Piskorskiego i „złej” Rosji. Dobrze wiemy jakie kręgi sieją rusofobię i to jest wskazówka, jak czytać tekst Sumlińskiego. Czytając go miałem wrażenie, może mylne, że ten tekst był pisany z jakimś dodatkowym celem zadaniowym.

Ostatnio widać zwiększenie aktywności Sumlińskiego, który przecież zdyskredytował się całkowicie jako dziennikarz, pisarz, a także pod względem etycznym jako człowiek, gdy wyszły na jaw jego plagiaty.

Można zrozumieć, że Sumliński chce uzyskać społeczną abolicję, aby nadal pozostać rozpoznawalnym i osiągać z pisania tak jak dotąd olbrzymie dochody i być autorytetem. Ale z jakich powodów lansuje go np. salon24, którego administracja dobrze wie, że Sumliński się skompromitował? Lansowanie plagiatora uwiarygodnia go jako „niewinnego”, ale też naraża tym samym na szwank dobre imię portalu. Można zapytać – kto stoi za Wojciechem Sumlińskim? Bo nic nie dzieje się bez przyczyny. O jaki deal chodzi? Pytanie to jest o tyle zasadne, że wokół Sumlińskiego wytworzył się niedawno pewien krąg zdarzeń jak się wydaje przyczynowo-skutkowych. Sumliński napisał książkę „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”, która jak by nie patrzeć wspomogła kampanię prezydencką Andrzeja Dudy w starciu z Bronisławem Komorowskim. Ta książka, co wydało się już po wygranej Dudy, jest w sporej mierze plagiatem, co opisał Newsweek (//polska.newsweek.pl/niebezpieczne-zwiazki-komorowskiego-to-plagiat-zobacz-przyklady-zapozyczen-sumlinskiego,galeria,376869,1.html). Książka, mimo, że udowodniono zerżnięcie przez Sumlińskiego dialogów i opisów z klasyków literatury światowej, umożliwiła Sumlińskiemu uzyskanie cichego przyzwolenia środowiska dziennikarskiego, pisarskiego, Rady Etyki Mediów, która udała, że nie wie o sprawie, na ponowne zaistnienia w świecie publicystyki jako autorytetu (!).

Jak wiadomo, Sumliński został 1 września 2016 r. uniewinniony w procesie dotyczącym głośnej afery aneksowej, w którym prokuratura oskarżyła go o płatną protekcję. Uniewinniono go m.in. dlatego, że - jak powiedziała w wywiadzie dla polityce.pl obrończyni Sumlińskiego, mec. Konstancja Puławska -świadek płk Leszek Tobiasz (zmarł podczas procesu, nie zdążył zeznawać przed sądem) nagrywał wszystko i wszystkich, tylko nie pana Sumlińskiego, i że jedyne dwa źródła dowodowe, czyli zeznania płk Tobiasza i wyjaśnienia współoskarżonego płk Aleksandra L. zostały uznane przez sąd za niewiarygodne. Uznawany przez prokuraturę za wspólnika Sumlińskiego jego znajomy płk WSI Aleksander L., został skazany na 4 lata więzienia i 55 ty. zł. grzywny. I tu dochodzimy do sedna. Obrońcą Sumlińskiego w sprawie aneksowej był mec. Waldemar Puławski i jego córka Konstancja Puławska. Jak można przeczytać na stronie Prokuratury Krajowej, Waldemar Puławski w okresie od 25 stycznia do 25 kwietnia 2016 roku był Dyrektorem Departamentu Kadr w Ministerstwie Obrony Narodowej. Od 10 maja 2016 roku pełni funkcję Zastępcy Prokuratora Generalnego do Spraw Wojskowych.

Od listopada 2015 roku, tzn. odkąd nadzór właścicielski nad Polską Grupą Zbrojeniową sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej, do rady nadzorczej powołano m.in. Konstancję Puławską i Bartłomieja Misiewicza. Puławskiej, młodej 30-letniej kobiecie, bez doświadczenia zawodowego i życiowego, powierzono funkcję wiceprzewodniczącej strategicznej spółki Skarbu Państwa. Kto stał za nominacją Puławskiej, a także Misiewicza? Czy nie Antoni Macierewicz? A jeśli to jakimi względami się kierował?

Wnioski z tych zdarzeń niech każdy wyciągnie sam, można rzec, że nasuwają się same.

Dziwne, że nikt nie przypomina, że obu panom afery aneksowej, Wojciechowi Sumlińskiemu i płk Aleksandrowi L. z WSI postawiono zarzuty w głośnej sprawie Techmex S.A. w związku ze sprawą korupcji w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chodziło o udzielenie obietnicy wręczenia korzyści majątkowej (art. 229 kk). Aleksander L. ponadto był podejrzany o tzw. płatną protekcję (art. 230 par.1 kk). Postanowienie o zarzutach wobec płk L. zapadło w listopadzie 2009 r., wobec Sumlińskiego – w maju 2010 r. Poza nimi, zarzuty korupcyjne miały cztery inne osoby. Dwaj, Jarosław G. – szef gabinetu ARiMR, i ówczesny doradca polityczny ministra rolnictwa Marka Sawickiego - Przemysław L. (podał się do dymisji w związku z aferą) to prominentni politycy PSL z Białej Podlaskiej. Zbiegiem okoliczności w Białej Podlaskiej pobudował dom Wojciech Sumliński. (oprócz domu posiadacz 4 mieszkań w Ww-ie) Sprawa dotyczy prowadzenia działań lobbingowych na rzecz spółki Techmex S.A. oraz wokół Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chodziło o uzyskanie przez Techmex monopolu na prowadzenie satelitarnej inspekcji gospodarstw rolnych w Polsce pod kątem poprawnego wykorzystania przez rolników dotacji m.in. funduszy unijnych i kierowanie transferem płatności w związku z tymi działaniami. Czynności w tej sprawie prowadziło CBA już za czasów Mariusza Kamińskiego (!), niemal równolegle do tzw. sprawy aneksowej prowadzonej przez ABW. Prokuratorem prowadzącym postępowanie był wówczas, co warto zaznaczyć, uznawany za człowieka Zbigniewa Ziobro, Mariusz Kierepka - o tej znajomości pisał w „Newsweeku” Andrzej Stankiewicz. Gospodarzem sprawy korupcji w ARiMR była Prokuratura Okręgowa w Warszawie (sygn. akt V Ds 134/08). Jaki jest dziś stan prawny tej mało znanej publicznie sprawy, którą sąd zwrócił do prokuratury celem uzupełnienia, nie wiem. Powinien odpowiedzieć na to minister Zbigniew Ziobro, bo odpowiedź na pewno zna. Jeśli sprawa zostanie „skręcona”, lub będzie toczyła się w nieskończoność, to znak, że jakaś „niewidzialna ręka” chroni podejrzanych, bo są pożyteczni politycznie dla obecnego rządu.
Co do samej umowy na dostarczanie gazu rosyjskiego do Polski, W. Sumliński nie wspomina ani słowem role Wojciecha Jasińskiego - ministra Skarbu Państwa w latach 05-07 w rządzie Pis. To ten minister skazał Polaków na najdroższy gaz w Europie! Jak to możliwe? W 2006 roku szef resortu zgodził się podpisać umowę gazową z Rosją bez dokładnej analizy projektu umowy. Efekt? Do 2022 roku Polska zapłaci o około 18 miliardów złotych za gaz więcej niż inne państwa europejskie, które kupują ten surowiec z Rosji.
Takiej informacji Sumliński nie podaje, pomija - Dlaczego!!!
W tekście Sumlińskiego, jest pełno ,,bałaganu" informacyjnego np; mocno obciążających informacji PO-PSL i słusznie, ale celowo pomija się potężne wały środowiska pisuarowskiego - Dlaczego!!!! Aferzysci z III RP - tak, ale pomija się aferzystów jeszcze gorszych z IV RP, próbuje się wtłoczyc, slogan pisowski, że wszystko co złe to komuna i peło, ale nie wspomina sie o drugich takich samych złodziei i antypolaków co stoją za aferami pzu, phs, FPS, FOZZ, Art,B upadkiem Ursusa, Stoczni Gdańskiej, PZL Mielca, itd. Przecież tak doświadczony dziennikarz jak Sumliński, powinien podkreślić, że POPIS i ich przybudówki to nic innego jak ustalenia Magdalenkowe pod patronatem usraelitów.
Dlaczego Sumliński pomija inne fakty, staje po jednej stronie aferzystów i kolaborantów obcych wywiadów???
Uważam, że podawanie takich informacji w sposób wyjątkowo nie rzetelny i w sposób bałaganiarski szkodzi śp. A. Lepeprowi, wybiela pisuarowców, wspiera siły antypolskie zainstalowane w obecnych władzach.
Czyżby W. Sumliński dostał zlecenie zamazywać odpowiedzialność moralną pisuarowców w tym szczególnie Kaczynskiego za śmierć A. Leppera. Oczerniając w sposób perfidny polityka polskiego o czyny, które wcześniej oskarżał go Kaczyński, to nic innego jak obrona przed odpowiedzialnością tych wrogów polskości. Człowiek nie żyje a kaci wyżywają się na grobie A. Leppera. Takie zadania podejmują się tylko ludzie skundleni, więźniowie swoich sumień, ludzie bardzo słabi a więc podatni na wykonywanie poleceń wroga Polski jakim jest A. Macierewicz, on takich jak Sumliński potrzebuje, posługuje się ludżmi z złamanymi kręgosłupami moralnymi, właśnie dał tego dowód W. Sumliński.

Linki pomocnicze:

//wyborcza.pl/1,76842,16594118,Prokuratura_oskarza_prawicowego_dziennikarza__W_jego.html?disableRedirects=true

//wpolityce.pl/spoleczenstwo/270368-mec-pulawski-ten-proces-jest-kompromitujacy-dla-pana-komorowskiego-obronca-wojciecha-sumlinskiego-o-sensacyjnych-zeznaniach-swiadkow-nasz-wywiad

https://pk.gov.pl/kierownictwo-prokuratury-generalnej-686/zastepca-prokuratora-generalnego-do-spraw-wojskowych.html

//bip.pgzsa.pl/pl/rada-nadzorcza/4527,rada-nadzorcza.html

//polska.newsweek.pl/ksiazka-wojciecha-sumlinskiego-o-komorowskim-to-plagiat-,artykuly,376984,1.html

//kompromitacje.blogspot.com.es/2016/01/sumlinski-plagiator-patologiczny.html (wypisy!)
 

KOMENTARZE

 • co sie dzieje ze świadkiem
  Sumlińskiego - Krzysztofem Winiarskim i jego rewelacjami z 30 pazdziernika 2015 ?


  https://www.youtube.com/watch?v=I4uIzQmmqfg
 • Podziękowanie
  Wielkie dzięki Panie Zygmuncie!
 • Nie czytam
  ..z artykułów z Wyborczej i Newsweeka.
  Sumliński zrobił błąd mówiąc o rosyjskich służbach, zamiast o amerykańskich, lub izraelskich.

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/06/af-600x354.jpg
 • Może tak poza tematem, chociaż czy napewno?
  "prowadzenie satelitarnej inspekcji gospodarstw rolnych w Polsce pod kątem poprawnego wykorzystania przez rolników dotacji m.in. funduszy unijnych"....
  Czy się mylę, ale czy chodzi o to opakowane plastykową folią siano w takie białe (czasami innego koloru) bale, leżące na polu po to, by je satelita sfotografował? Czyli zbrodnicza unia dopłaca do trujących kiszonek, po to żeby rolnicy skarmiali krowy kiszonkami, po których te krowy chorują, więc trzeba je faszerować antybiotykami i potem te antybiotyki, wyjaławiają nam naszą florę bakteryjną przewodu pokarmowego więc i my chorujemy (także na wszelkie choroby nowotworowe), tzn ci którzy piją to zbrodnicze mleko (np jako śmietankę do kawy, czy w kartoniku UHT) także dzieci? Czy więc ta zbrodnicza unie dopłaca do naszej przedwczesnej śmierci?
 • @ autor
  Dziękuję Panu za artykuł. To trochę rozjaśnia działania Sumlińskiego.
  Pozdrawiam
 • @sredni 20:02:49
  Również pozdrawiam
 • @Jan Paweł 21:06:48
  Spółka techmex jest w likwidacji, tam przewijało się wielu prominentnych działaczy AjWajEs-u. Tak ta spółka robiła mapy geograficzne Polski bardzo dokładne, korzystając z amerykańskich satelitów?????????
  Kiszonki są podobno bardzo nie zdrowe dla krów, a za tem i dla mleka, a antybiotyki dla bydła też znajdują się w mleku, to póżniej trafia do ludzi. Tak opisuja to inni.
 • @Vinto 21:27:57
  Człowiek wolny, to człowiek nie dający się prowadzić za sznurki, a tu widzimy jak dziennikarz by się ratować zgina kark przed szpiegem nie dogolonym.
 • @Wrzodak Z. 22:00:44
  Ze strony Zbigniewa Stonogi z facebooka 9.10.2015
  http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/126475,wojciech-sumlinski-winny-czy-ofiara
 • Autor
  umowę dostaw na najdroższy gaz w Europie dla Polski podpisał zdaje się w 2010 roku Pawlak. Generalna umowa obowiązywała zanim PiS zaczął rzadzić poprzednio, tylko ceny były -widocznie- modyfikowane. To PO-PSL po Smoleńsku zrobiły Rosji prezent.
 • @wercia 00:32:36
  Pisiory nie zgodziły się na Jamal 2 omijający ich ukochaną banderlandię, powstał rurociąg po dnie Bałtyku. O co tyle teraz krzyku? Jest super gazoport, można odmówić przyjmowania gazu z Rosji, zapłacić karę za zerwanie umowy.
  Gaz z Kataru będzie i z Norwegii, jak się dobrze pomyśli, to się zaspokoi potrzeby banderlandii.
  Zatem dywersyfikacja, czyli zaspokojenie banderlandii w gaz ze wszech źródeł byle nie od Moskali, idzie w dobrym kierunku.
 • @wercia 00:32:36
  pan Z. Wrzodak napisał:
  "Wojciech Jasiński - minister Skarbu Państwa w latach 05-07 w rządzie PiS, skazał Polaków na najdroższy gaz w Europie! Jak to możliwe? W 2006 roku szef resortu zgodził się podpisać umowę gazową z Rosją bez dokładnej analizy projektu umowy Efekt? Do 2022 roku Polska zapłaci o około 18 miliardów złotych za gaz więcej niż inne państwa europejskie, które kupują ten surowiec z Rosji.
  - W 2006 roku minister Wojciech Jasiński zaakceptował umowę zawierającą niekorzystną formułę cenową, a jej konsekwencje są przeogromne. Chodzi o wieloletni kontrakt z Rosjanami na dostawę gazu do Polski. Jasiński wyraził na niego zgodę bez dokładnego zapoznania się z jego zapisami. "Ze względu na ograniczony czas do wyrażenia opinii, MSP nie miało możliwości analizy przekazanego projektu Umowy. Niemniej (...) wyrażam zgodę na zawarcie Umowy" - można przeczytać w piśmie z 15 listopada 2006 roku, podpisanym przez Jasińskiego. Następstwem pośpiechu i braku szczegółowej analizy skutków liczącego ok. 1000 stron kontraktu było zaakceptowanie 10-procentowej podwyżki cen gazu podyktowanej przez Rosjan.
  Sprawiło to, że Polska płaci obecnie dużo więcej niż nasi zachodni sąsiedzi. I choć szczegóły kontraktów gazowych objęte są tajemnicą, to szacuje się, że PGNiG płaci Gazpromowi obecnie ponad 500 dolarów za tysiąc metrów sześciennych surowca. Firmy z Niemiec, Francji, Włoch czy Austrii mają dużo niżższe stawki. Natomiast z wyliczeń MSP wynika, że do 2022 r., czyli końca obowiązywania niekorzystnych zapisów, wszyscy polscy odbiorcy gazu zapłacą przynajmniej o około 18 mld złotych więcej!"
 • Cel operacyjny tego artykułu jest oczywisty i godny poparcia.
  Tym oczywistym celem jest wywołanie tematy śmierci A. Leppera bo jest to
  największa jak dotychczas zbrodnia polityczna w Najjaśniejszej.
  Zbrodnia starannie zamieciona pod dywan.
  Katastrofa Smoleńska była katastrofą spowodowaną przez absolutną pogardę dla zasad bezpieczeństwa ruchu lotniczego (lądowanie we mgle).

  Zestawienie tych dwóch wydarzeń pokazuje prawdziwą twarz rządzących PISowców.
  Ziobro tak głośno krzyczący o rozliczaniu poprzednich władz i przestępstw w Najjaśniejszej .. cicho siedzi w temacie śmierci Leppera.
  Jak widać są tematy tabu nawet dla "suwerennych władz Pisowskich" a Suweren jakim jest naród Polski nie ma prawa do wiedzy o tym jak naprawdę zginął Lepper i dlaczego, kto podjął taką decyzję.

  Jak widać nad władzami PIS jest jeszcze jeden wyższy poziom ukryty dla zwykłego obywatela i to na tym poziomie podejmuje się kluczowe dla Polski decyzje.

  PIS gra tylko przedstawienie dla "suwerena" udaje demokracje w granicach wyznaczonych przez wyższe siły (bu nie powiedzieć Boskie bo taki status chcą te siły uzyskać i wierzą że im się ten status należy tak jak wierzyli w to samo Naziści).

  Artykuł otwiera oczy Polakom na kulisy władzy.
  Nieścisłości, niedopowiedzenia to wszystko jest do uzupełnienia...do wyjaśnienia itp
  Najgorsza jest cisza...biała plama o która walczą jak widać niektórzy
  dziennikarze, polityce a nawet historycy.
  Im więcej białych plam tym mniej prawdy ... każda biała plama to wyraz nienawiści twórców tej białej plamy do narodu Polskiego.
  Zasada jet jedna ten kto cie okłamuje ten jest twoim wrogie.. i niezależnie od tego jakby cię nie komplementował (a solidaruchy nieustannie do wyrzygania komplementują naród Polski okłamując go na co dzień).
  Wszędzie obłudne patriotyczne imprezy ...a po decyzje ..myk do Izraela...i po cichu tu już informacji nie ma znowu kłamstwa niedopowiedzenia, białe plamy informacyjne..

  I chwała Macierewiczowi który wspaniale kompromituje przed narodem tego typu działania sprowadzając je do kabaretowego absurdu.

  Właściwie można by zatrudnić niektóre co lepsze kabarety by prowadziły taką polityczną działalność... tylko brakuje sponsora.
  Soros raczej nie za sponsoruje...
  Może jakiś Polski patriota z kapitałem ?
 • @ Autor
  Ludzie wiernopoddańczo bijący pokłon pisowi i jego prezesowi są tak samo antypolscy jak ubowcy i cała to po-sowiecka nomenklatura władzy, a może jeszcze bardziej - bowiem dziś mamy dostęp do wiedzy, wystarczy do niej sięgnąć, ale tego nie czynią, co z kolei czyni z nich (pisowców) najpoważniejszy element antypolski.

  Ukłony

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLSKA

  Oświadczenie byłych posłów LPR

  Kolejne władze w Polsce realizują obce interesy kosztem polskiego narodu. Obecne elity władzy podporządkowały polski interes narodowy interesom USA, Izraela i banderowskiej Ukrainy. Polska staje się kolonią elit ,,światowej mafii finansowej”, czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Zimna woda na rozgrzane głowy

  Konfederacja była nie wyrazista w kwestiach zasadniczych dla przyszłości Polski. Chciała walczyć z pisem ale tak tylko na patyczki, pomijała (może celowo) okupację Polski przez usrael, okupację sługusów zarządzających Polakami – niewolnikami czytaj więcej

 • POLSKA

  Ciele pisowskie dumpty humpty

  Trolusiu Humpty, dzięki za wklejenie moich autorskich opracowań na portalu Neon 24, pewnie coś się nauczysz, trochę poszerzysz swoją wiedzę, podreperujesz swoją inteligencję, czytając moje opracowania. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031