Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2779 komentarzy

Wrzodak Z

PIs a Katolicy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zachęcam do zapoznania się z opinią Pani Prof. Anną Rażny dotyczący przejęcia przez zdemoralizowany moralnie PIS, elektoratu kościelnego oraz ich mediów. zw

 Prof. Anna Raźny: PiS udaje, że reprezentuje elektorat katolicki
https://gloria.tv/article/4CrCdgEV44cq2AWhADzjpoNU7
Z profesor ANNĄ RAŹNY, kierownikiem Katedry Rosyjskiej Kultury Nowożytnej w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, rozmawia Jan Bodakowski.
J. Bodakowski: Prawo i Sprawiedliwość jest partią reprezentującą elektorat katolicki, czy partią cynicznie pasożytującą na elektoracie katolickim? Jak bardzo różnią się realne działania od deklaracji partii Jarosława Kaczyńskiego?
RAŹNY: — PiS udaje, że reprezentuje elektorat katolicki, manifestując swoją obecność na uroczystościach kościelnych, odwołując się do religijnych symboli czy wreszcie występując w katolickich mediach. Jego przedstawiciele wypowiadają się często jako jedyni politycy w katolickich dziennikach i tygodnikach, co sprawia, że nabierają one charakteru biuletynów tej partii.
Jednakże w sprawach fundamentalnych dla katolicyzmu i jego wyznawców PiS nie uczyniło niczego, co potwierdzałoby działanie na ich rzecz.
Epokowe pod tym względem znaczenie ma postawa tej partii wobec ochrony dzieci nienarodzonych na gruncie ustawodawstwa polskiego i unijnego, zgoda na ateistyczny i zarazem antychrześcijański traktat lizboński, milczenie na forum krajowym i unijnym w sprawie zagłady chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w krajach islamu, brak oficjalnego stanowiska w sprawie gender, sprzeczne z etyką chrześcijańską poparcie dla Euromajdanu, współtworzonego z nacjonalistycznym partiami – Swobodą i Prawym Sektorem – które nie odcięły się od nazizmu ukraińskiego Bandery-OUN-UPA i nie potępiły dokonanego przez te siły ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.
Na ile zaślepienie wyborców PiS jest wynikiem technik manipulacyjnych PiS, a na ile przejawem demoralizacji katolików, którzy zadowalają się tylko frazesami?
— Wyborcy PiS, podobnie jak reszta Polaków, są poddawani różnym odmianom manipulacji. Tymi wyborcami manipulują jednak nade wszystko ludzie PiS – politycy i ich środowiska.
Jest to przeważnie szara manipulacja, która miesza autentyczne fakty z ich jednostronną interpretacją, prawdę z mistyfikacją (smoleńską), ideały prawicy z ideałami lewicy.
W szarej manipulacji PiS selekcjonuje się ważne dla Polski informacje z punktu widzenia interesów tej partii i jej protektorów.
Selekcja obejmuje nie tylko bieżącą politykę Polski, ale również politykę historyczną.
Jest to przede wszystkim polityka przemilczania tego wszystkiego w przeszłości Polski XX wieku, co było i jest niezgodne z doktryną Giedroycia
W pisowskiej narracji historycznej i odpowiadającej jej polityce historycznej mamy więc jedną zbrodnię ludobójstwa, która powinna zostać osądzona – Katyń.
Ludobójstwo dokonane na Polakach przez nazistów ukraińskich w czasie II wojny światowej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej nie wymaga ani potępienia, ani nawet wyjaśnienia.
PiS nie jest zdolne do współpracy z polskimi środowiskami narodowymi, ale podejmuje ją w ramach Euromajdanu z radykalnymi nacjonalistami ukraińskimi – spadkobiercami duchowymi i politycznymi Bandery. Gdy partia Jarosława Kaczyńskiego doszła do pełni władzy w 2005 roku, koalicję z LPR – podobnie jak z Samoobroną – potraktowała jako przejściowy przymus dziejowy, z którego uwolniła się (m.in. dzięki prowokacjom służb), wnioskując w 2007 roku – skutecznie – o rozwiązanie parlamentu i przedterminowe wybory.
Wykluczenie otwarcia na polskie partie narodowo-konserwatywne przy jednoczesnej współpracy z ukraińskimi partiami nacjonalistycznymi — to już nie jest nawet moralność selektywna, ale brak moralności.
Te ukraińskie partie, nade wszystko Swoboda i Prawy Sektor, otrzymały od PiS – w tym przypadku także od PO i SLD – jasny przekaz, że ludobójstwo dokonane na Polakach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej nie tylko nie zostanie potępione i rozliczone, ale kontynuatorzy jego ideologii będą traktowani w Polsce jako partnerzy polityczni nawet wówczas, gdy będą głosić hasła poszerzenia Ukrainy o polskie powiaty.
Dostali sygnał, że w razie zagrożenia Polska może ich przyjąć, bo już teraz bojówkarze-terroryści postbanderowscy są leczeni w naszych szpitalach.
Niestety, katolicki elektorat PiS jest ślepy i nie widzi jego fałszywej, selektywnej moralności, sprzecznej z etyką chrześcijańską.
Taka postawa wyborców jest efektem gigantycznej manipulacji PiS, dokonywanej poprzez wykorzystanie symboli religijnych i katolickich mediów oraz instrumentalizację wartości chrześcijańskich.
Jest także wynikiem tych zmian posoborowych, które doprowadziły w Kościele do spłycenia religijności katolików i ukierunkowały ich na tzw. atrakcyjność życia religijnego oraz fałszywie pojęty dialog z innymi religiami – taki, w którym katolik traci swą tożsamość religijną
—————————————————
Jan Bodakowski
18 marca 2014
Za; www.klubinteligencjipolskiej.pl/…/prof-anna-razny…
__________________________
PROSZĘ, POSŁUCHAJ:
SZOKUJĄCE SŁOWA , PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO , DO ŻYDÓW Z IZRAELA ...
__________________________

Jarosław Kaczyński wyraził swe wielkie umiłowanie do Izraela: „wielkie państwo i cud”
Wrzesień 19, 2017 https://www.nwo.report/nwo/jaroslaw-kaczynski-wyrazil-swe-wielkie-umilowanie-izraela-wielkie-panstwo-cud.html
Rozdanie nagród dla Polaków ratujących Żydów w niemieckiej okupacji Jarosław Kaczyński wykorzystał do wygłoszenia apologii państwa Izrael. Kaczyński określił holocaust „arcyzbrodnią” i „wyrazem skrajnego, najskrajniejszego zła”, jednocześnie jednak chwalił „skrajne dobro – bohaterstwo najwyższej próby, które nie cofało się przed ryzykiem tortur, śmierci, śmierci własnej rodziny”, którym wykazały się osoby ukrywające Żydów w czasie niemieckiej okupacji.
„To bohaterstwo, tak jak i ta niebywała zbrodnia Holocaustu muszą być pamiętane, wspominane i muszą być czczone” – powiedział prezes PiS, doceniając ustanowienie nagrody im. Antoniny i Jana Żabińskich, która ma być wręczana tym osobom, które ratowały w Polsce Żydów, ale nie doczekały się uhonorowania przez izraelski Instytut Yad Vashem. Tak właśnie stało, się w przypadku Żabińskich, którzy ukrywali Żydów w warszawskim ogrodzie zoologicznym.

Jednak Kaczyński nie ograniczył do mówienia o zbrodni ludobójstwa na Żydach dokonanej w czasie drugiej wojny światowej, przechodząc do apologii Izraela. „Ktoś powiedział tutaj o Izraelu jako małym państwie. Izrael nie jest małym państwem, jest państwem, które udowodniło, że nie terytorium i ilość ludności, a siła ducha i umysłu oraz determinacja i odwaga stanowią o wielkości narodów i państw” – mówił prezes PiS.
Szef partii rządzącej podjął wręcz narrację radykalnych działaczy protestanckich w USA, tak zwanych „chrześcijańskich syjonistów”, przyznających państwu żydowskiemu boską legitymację. „Izrael jest państwem na swój sposób wielkim i tą wielkość musimy traktować jako dowód siły ducha, ale także jako dowód tego, że gdzieś tam nad nami jest siła, ta najwyższa, boska, która o wszystkim decyduje, bo bez niej Izrael nie mógłby istnieć. To swego rodzaju cud naszych czasów” – stwierdził prezes PiS.
Podobnie jak izraelscy politycy, Kaczyński próbował wiązać krytykę polityki Izraela z antysemityzmem. „Dziś antysemityzm bardzo często przejawia się jako wrogość wobec państwa Izrael, tak charakterystyczna zwłaszcza dla europejskiej lewicy, ale także dla innych sił politycznych w Europie”. O antysemityzmie prezes PiS powiedział, że „dziś istnieje, choć przybiera różne formy, często inne niż te, które znamy z nieodległej i odleglejszej przeszłości”.
Politycy PiS dali się już poznać jako zdecydowanie proizraelscy. Obecny wiceminister spraw zagranicznych, Jan Dziedziczak, jeszcze będąc w opozycji, uczestniczył w posiedzeniu inaugurującym działanie grupy lobbystów Izraela. W Parlamencie Europejskim deputowani PiS (w tym obecny prezydent Andrzej Duda), głosowali przeciw uznawaniu państwowości Palestyny, lub wstrzymali się w tej sprawie od głosu.
Źródło: https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/kaczynski-okreslil-izrael-jako-wielkie-panstwo-cud/

KOMENTARZE

 • +5
  To prawda ukryta. Manipulacja Narodem, bo nie wierze że głupota i debilizm.
 • 5*
  D.K.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:32:10
  Kundelek już tutaj był i postawił 1.
 • "Cud naszych czasów"
  To doprawdy szczyt bezczelności, żeby byt państwa tak zbrodniczego i pasożytniczego jak Izrael przypisywać Stwórcy. Cudem naszych czasów, jakich zreszą jest całe mnóstwo, jest fakt, że Kaczyńskiemu język kołkiem w gębie nie stanie, po wypowiedzeniu czegoś takiego.

  5*
 • Powiem otwarcie
  dla mnie znacznie ważniejsze jest

  - czy PiS wygubi emerytów
  - czy PiS pozbawi nas opieki zdrowotnej,
  - czy PiS zapobiegnie banderyzacji Polski
  - czy granice PRL zostaną zachowane
  - jakim językiem będziemy mówić za 10 lat
 • Wielce cenię prof. Raźny
  Jednak tu, przy przyjęciu katolickiej perspektywy pojawiają się sprzeczności i to dwojakiego rodzaju.
  Pierwszy - rzeczywiście miedzy doktryną PiS a katolicyzmem. Tyle, że to katolicyzm odszedł od wartości chrześcijańskich. Co zatem należy krytykować w postawie PiS, a co potępić - brak jednoznacznego kryterium.

  Drugie to to, ze jest wiele różnic między polskością (Cywilizacja Polska), a zarówno programem PiS jak i doktryną Kościoła.
  W sumie - nie bardzo czuję problem. Wrażenie pewnej manipulacji ze strony Bodakowskiego.
 • Ponieważ wywiad jest z 2014 roku, możemy jedynie potwierdzić,
  że taktyka gry na elektorat watykańczyków okazała się wyborczo skuteczna
 • Żydek Rydzyk
  Żydek Rydzyk

  Spostrzeżenia ogólne.

  – Nazwisko typowo żydowskie (śmieszne i głupawe – patrz broszura „Jak rozpoznać Żyda?”). L. Bubel przeglądając archiwa natknął się na sporą liczbę Żydów noszących nazwisko Rydzyk.
  – „Złotoustość”, czyli łatwość wypowiedzi – typowa dla Żyda. Potrafi płynnie mówić o rzeczach błahych godzinami, i to interesująco! Zagada każdego, nie dopuści do swobodnej wypowiedzi, on zawsze ma rację i zawsze jest pierwszy.
  – Żyłka do biznesu. On jest większym biznesmenem niż księdzem (sic!).
  – Otaczanie się „swoimi”. W „Naszym Dzienniku”, w TV Trwam, Radiu Maryja pierwsze skrzypce grają Żydzi.
  – Autoreklama – no tu jest niedościgniony! Arcyżydowska cecha charakteru.

  Fakty kłujące w oczy!

  – „Nasz Dziennik” w rękach nie-Polaków (Ukraińcy i Żydzi).
  – Ocena wydarzeń i ton wiadomości podawanych przez media Rydzyka tak samo zakłamany i fałszywy jak mediów głównego nurtu? Gdzie tu jest wierność zasadom wiary! Gdzie tu jest służba prawdzie i interesom narodu polskiego?!
  – „Gwiazdy” mikrofonu RM, w przytłaczającej większości to Żydzi (St. Michalkiewicz, P. Jaroszyński, J.R. Nowak, J. Szaniawski, K. Czuba, Szyszko, A. Macierewicz, R. Ziemkiewicz, ks. P. Bortkiewicz i inni).
  – „Patriotyzm”, ale naiwny, dziecinny, taki aby Polakom nic nie wyszło.
  – Politycznie zawsze wspierał Żydów: Wałęsę, Gronkiewicz –Walc, Kaczyńskich, Giertycha, a jeśli wspiera Polaków, to ofermy i miernoty, jak np. posłanka z Torunia Anna Sobecka.
  – Nie dopuści na antenę narodowców, ale syjoniści zawsze mają dostęp!

  Wiara Rydzyka.

  – Typowa dla Żyda powierzchowność, brak głębi – w zamian mamy medialność, nadaktywność, akcje, zjazdy, pielgrzymki, zbiórki , itp., itd.
  – Wróg Jezusa Chrystusa Króla Polski, walczy z ideą intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Do-puścił do wywrotowej działalności o. J. Mikruta na tym polu, co spowodowało zamieszanie i rozbicie zwolenników intronizacji. Dyskryminuje ks. Natanka i Rycerzy Chrystusa Króla – absolutna cenzura!
  – Apodyktyczność – z nim nie ma dialogu, zawsze postawi na swoim.

  Portret psychologiczny.

  – Gwiazdorstwo, zawsze na czele, zawsze pierwsze i ostatnie słowo.
  – Bezwzględny w stosunku do osób o innych poglądach – nawet jeśli chodzi o niuanse w danym temacie (Żyd nigdy nie przyzna słuszności gojowi!).
  – Umiejętność zdobywania poparcia i popularności – typowa cecha każdego Żyda.
  – Wycieranie gęby frazesami patriotycznymi – co drugie słowo patriotyczne…ale co z tego, skoro nie idą za tym czyny? Nie dopuści do mądrego zorganizowania się, do wyłonienia elity?! To wszystko jest biciem piany i odgrywaniem roli polskiego patrioty!
  – Dobór współpracowników (księży): żaden inteligentny i na poziomie goj nie zagrzeje miejsca na dłu-żej! Ekipę stanowią miernoty intelektualne, „pobożni” i „cisi” , wg zasady: mierni ale wierni..  Wnioski końcowe

  Michnika biła SB, Kuroń był interenowany, Wałęsa prześladowany, a…. TV „Trwam” miała problemy z multipleksem. Brak związków kapitałowych na papierze? To jeszcze nic nie znaczy. Jest instytuacja tzw. słupa. Nie trzeba mieć na czole wytatuowane AGENT. Działa jak agent, mówi jak agent, chodzi jak agent – to JEST agent.
 • @Janisław 20:24:37
  Piotr Jaroszyński jest żydem? :-o

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLSKA

  Oświadczenie byłych posłów LPR

  Kolejne władze w Polsce realizują obce interesy kosztem polskiego narodu. Obecne elity władzy podporządkowały polski interes narodowy interesom USA, Izraela i banderowskiej Ukrainy. Polska staje się kolonią elit ,,światowej mafii finansowej”, czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Zimna woda na rozgrzane głowy

  Konfederacja była nie wyrazista w kwestiach zasadniczych dla przyszłości Polski. Chciała walczyć z pisem ale tak tylko na patyczki, pomijała (może celowo) okupację Polski przez usrael, okupację sługusów zarządzających Polakami – niewolnikami czytaj więcej

 • POLSKA

  Ciele pisowskie dumpty humpty

  Trolusiu Humpty, dzięki za wklejenie moich autorskich opracowań na portalu Neon 24, pewnie coś się nauczysz, trochę poszerzysz swoją wiedzę, podreperujesz swoją inteligencję, czytając moje opracowania. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031