Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
175 postów 2996 komentarzy

Wrzodak Z

PIs a Katolicy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zachęcam do zapoznania się z opinią Pani Prof. Anną Rażny dotyczący przejęcia przez zdemoralizowany moralnie PIS, elektoratu kościelnego oraz ich mediów. zw

 Prof. Anna Raźny: PiS udaje, że reprezentuje elektorat katolicki
https://gloria.tv/article/4CrCdgEV44cq2AWhADzjpoNU7
Z profesor ANNĄ RAŹNY, kierownikiem Katedry Rosyjskiej Kultury Nowożytnej w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, rozmawia Jan Bodakowski.
J. Bodakowski: Prawo i Sprawiedliwość jest partią reprezentującą elektorat katolicki, czy partią cynicznie pasożytującą na elektoracie katolickim? Jak bardzo różnią się realne działania od deklaracji partii Jarosława Kaczyńskiego?
RAŹNY: — PiS udaje, że reprezentuje elektorat katolicki, manifestując swoją obecność na uroczystościach kościelnych, odwołując się do religijnych symboli czy wreszcie występując w katolickich mediach. Jego przedstawiciele wypowiadają się często jako jedyni politycy w katolickich dziennikach i tygodnikach, co sprawia, że nabierają one charakteru biuletynów tej partii.
Jednakże w sprawach fundamentalnych dla katolicyzmu i jego wyznawców PiS nie uczyniło niczego, co potwierdzałoby działanie na ich rzecz.
Epokowe pod tym względem znaczenie ma postawa tej partii wobec ochrony dzieci nienarodzonych na gruncie ustawodawstwa polskiego i unijnego, zgoda na ateistyczny i zarazem antychrześcijański traktat lizboński, milczenie na forum krajowym i unijnym w sprawie zagłady chrześcijan na Bliskim Wschodzie i w krajach islamu, brak oficjalnego stanowiska w sprawie gender, sprzeczne z etyką chrześcijańską poparcie dla Euromajdanu, współtworzonego z nacjonalistycznym partiami – Swobodą i Prawym Sektorem – które nie odcięły się od nazizmu ukraińskiego Bandery-OUN-UPA i nie potępiły dokonanego przez te siły ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.
Na ile zaślepienie wyborców PiS jest wynikiem technik manipulacyjnych PiS, a na ile przejawem demoralizacji katolików, którzy zadowalają się tylko frazesami?
— Wyborcy PiS, podobnie jak reszta Polaków, są poddawani różnym odmianom manipulacji. Tymi wyborcami manipulują jednak nade wszystko ludzie PiS – politycy i ich środowiska.
Jest to przeważnie szara manipulacja, która miesza autentyczne fakty z ich jednostronną interpretacją, prawdę z mistyfikacją (smoleńską), ideały prawicy z ideałami lewicy.
W szarej manipulacji PiS selekcjonuje się ważne dla Polski informacje z punktu widzenia interesów tej partii i jej protektorów.
Selekcja obejmuje nie tylko bieżącą politykę Polski, ale również politykę historyczną.
Jest to przede wszystkim polityka przemilczania tego wszystkiego w przeszłości Polski XX wieku, co było i jest niezgodne z doktryną Giedroycia
W pisowskiej narracji historycznej i odpowiadającej jej polityce historycznej mamy więc jedną zbrodnię ludobójstwa, która powinna zostać osądzona – Katyń.
Ludobójstwo dokonane na Polakach przez nazistów ukraińskich w czasie II wojny światowej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej nie wymaga ani potępienia, ani nawet wyjaśnienia.
PiS nie jest zdolne do współpracy z polskimi środowiskami narodowymi, ale podejmuje ją w ramach Euromajdanu z radykalnymi nacjonalistami ukraińskimi – spadkobiercami duchowymi i politycznymi Bandery. Gdy partia Jarosława Kaczyńskiego doszła do pełni władzy w 2005 roku, koalicję z LPR – podobnie jak z Samoobroną – potraktowała jako przejściowy przymus dziejowy, z którego uwolniła się (m.in. dzięki prowokacjom służb), wnioskując w 2007 roku – skutecznie – o rozwiązanie parlamentu i przedterminowe wybory.
Wykluczenie otwarcia na polskie partie narodowo-konserwatywne przy jednoczesnej współpracy z ukraińskimi partiami nacjonalistycznymi — to już nie jest nawet moralność selektywna, ale brak moralności.
Te ukraińskie partie, nade wszystko Swoboda i Prawy Sektor, otrzymały od PiS – w tym przypadku także od PO i SLD – jasny przekaz, że ludobójstwo dokonane na Polakach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej nie tylko nie zostanie potępione i rozliczone, ale kontynuatorzy jego ideologii będą traktowani w Polsce jako partnerzy polityczni nawet wówczas, gdy będą głosić hasła poszerzenia Ukrainy o polskie powiaty.
Dostali sygnał, że w razie zagrożenia Polska może ich przyjąć, bo już teraz bojówkarze-terroryści postbanderowscy są leczeni w naszych szpitalach.
Niestety, katolicki elektorat PiS jest ślepy i nie widzi jego fałszywej, selektywnej moralności, sprzecznej z etyką chrześcijańską.
Taka postawa wyborców jest efektem gigantycznej manipulacji PiS, dokonywanej poprzez wykorzystanie symboli religijnych i katolickich mediów oraz instrumentalizację wartości chrześcijańskich.
Jest także wynikiem tych zmian posoborowych, które doprowadziły w Kościele do spłycenia religijności katolików i ukierunkowały ich na tzw. atrakcyjność życia religijnego oraz fałszywie pojęty dialog z innymi religiami – taki, w którym katolik traci swą tożsamość religijną
—————————————————
Jan Bodakowski
18 marca 2014
Za; www.klubinteligencjipolskiej.pl/…/prof-anna-razny…
__________________________
PROSZĘ, POSŁUCHAJ:
SZOKUJĄCE SŁOWA , PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO , DO ŻYDÓW Z IZRAELA ...
__________________________

Jarosław Kaczyński wyraził swe wielkie umiłowanie do Izraela: „wielkie państwo i cud”
Wrzesień 19, 2017 https://www.nwo.report/nwo/jaroslaw-kaczynski-wyrazil-swe-wielkie-umilowanie-izraela-wielkie-panstwo-cud.html
Rozdanie nagród dla Polaków ratujących Żydów w niemieckiej okupacji Jarosław Kaczyński wykorzystał do wygłoszenia apologii państwa Izrael. Kaczyński określił holocaust „arcyzbrodnią” i „wyrazem skrajnego, najskrajniejszego zła”, jednocześnie jednak chwalił „skrajne dobro – bohaterstwo najwyższej próby, które nie cofało się przed ryzykiem tortur, śmierci, śmierci własnej rodziny”, którym wykazały się osoby ukrywające Żydów w czasie niemieckiej okupacji.
„To bohaterstwo, tak jak i ta niebywała zbrodnia Holocaustu muszą być pamiętane, wspominane i muszą być czczone” – powiedział prezes PiS, doceniając ustanowienie nagrody im. Antoniny i Jana Żabińskich, która ma być wręczana tym osobom, które ratowały w Polsce Żydów, ale nie doczekały się uhonorowania przez izraelski Instytut Yad Vashem. Tak właśnie stało, się w przypadku Żabińskich, którzy ukrywali Żydów w warszawskim ogrodzie zoologicznym.

Jednak Kaczyński nie ograniczył do mówienia o zbrodni ludobójstwa na Żydach dokonanej w czasie drugiej wojny światowej, przechodząc do apologii Izraela. „Ktoś powiedział tutaj o Izraelu jako małym państwie. Izrael nie jest małym państwem, jest państwem, które udowodniło, że nie terytorium i ilość ludności, a siła ducha i umysłu oraz determinacja i odwaga stanowią o wielkości narodów i państw” – mówił prezes PiS.
Szef partii rządzącej podjął wręcz narrację radykalnych działaczy protestanckich w USA, tak zwanych „chrześcijańskich syjonistów”, przyznających państwu żydowskiemu boską legitymację. „Izrael jest państwem na swój sposób wielkim i tą wielkość musimy traktować jako dowód siły ducha, ale także jako dowód tego, że gdzieś tam nad nami jest siła, ta najwyższa, boska, która o wszystkim decyduje, bo bez niej Izrael nie mógłby istnieć. To swego rodzaju cud naszych czasów” – stwierdził prezes PiS.
Podobnie jak izraelscy politycy, Kaczyński próbował wiązać krytykę polityki Izraela z antysemityzmem. „Dziś antysemityzm bardzo często przejawia się jako wrogość wobec państwa Izrael, tak charakterystyczna zwłaszcza dla europejskiej lewicy, ale także dla innych sił politycznych w Europie”. O antysemityzmie prezes PiS powiedział, że „dziś istnieje, choć przybiera różne formy, często inne niż te, które znamy z nieodległej i odleglejszej przeszłości”.
Politycy PiS dali się już poznać jako zdecydowanie proizraelscy. Obecny wiceminister spraw zagranicznych, Jan Dziedziczak, jeszcze będąc w opozycji, uczestniczył w posiedzeniu inaugurującym działanie grupy lobbystów Izraela. W Parlamencie Europejskim deputowani PiS (w tym obecny prezydent Andrzej Duda), głosowali przeciw uznawaniu państwowości Palestyny, lub wstrzymali się w tej sprawie od głosu.
Źródło: https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/kaczynski-okreslil-izrael-jako-wielkie-panstwo-cud/

KOMENTARZE

 • +5
  To prawda ukryta. Manipulacja Narodem, bo nie wierze że głupota i debilizm.
 • Pani Profesor
  jak zwykle w "10".

  Tekst polecam Huskemu, może dotrze do niego dlaczego należy potępiać PiS.
 • 5*
  D.K.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:32:10
  Kundelek już tutaj był i postawił 1.
 • "Cud naszych czasów"
  To doprawdy szczyt bezczelności, żeby byt państwa tak zbrodniczego i pasożytniczego jak Izrael przypisywać Stwórcy. Cudem naszych czasów, jakich zreszą jest całe mnóstwo, jest fakt, że Kaczyńskiemu język kołkiem w gębie nie stanie, po wypowiedzeniu czegoś takiego.

  5*
 • Powiem otwarcie
  dla mnie znacznie ważniejsze jest

  - czy PiS wygubi emerytów
  - czy PiS pozbawi nas opieki zdrowotnej,
  - czy PiS zapobiegnie banderyzacji Polski
  - czy granice PRL zostaną zachowane
  - jakim językiem będziemy mówić za 10 lat
 • Wielce cenię prof. Raźny
  Jednak tu, przy przyjęciu katolickiej perspektywy pojawiają się sprzeczności i to dwojakiego rodzaju.
  Pierwszy - rzeczywiście miedzy doktryną PiS a katolicyzmem. Tyle, że to katolicyzm odszedł od wartości chrześcijańskich. Co zatem należy krytykować w postawie PiS, a co potępić - brak jednoznacznego kryterium.

  Drugie to to, ze jest wiele różnic między polskością (Cywilizacja Polska), a zarówno programem PiS jak i doktryną Kościoła.
  W sumie - nie bardzo czuję problem. Wrażenie pewnej manipulacji ze strony Bodakowskiego.
 • Ponieważ wywiad jest z 2014 roku, możemy jedynie potwierdzić,
  że taktyka gry na elektorat watykańczyków okazała się wyborczo skuteczna
 • Żydek Rydzyk
  Żydek Rydzyk

  Spostrzeżenia ogólne.

  – Nazwisko typowo żydowskie (śmieszne i głupawe – patrz broszura „Jak rozpoznać Żyda?”). L. Bubel przeglądając archiwa natknął się na sporą liczbę Żydów noszących nazwisko Rydzyk.
  – „Złotoustość”, czyli łatwość wypowiedzi – typowa dla Żyda. Potrafi płynnie mówić o rzeczach błahych godzinami, i to interesująco! Zagada każdego, nie dopuści do swobodnej wypowiedzi, on zawsze ma rację i zawsze jest pierwszy.
  – Żyłka do biznesu. On jest większym biznesmenem niż księdzem (sic!).
  – Otaczanie się „swoimi”. W „Naszym Dzienniku”, w TV Trwam, Radiu Maryja pierwsze skrzypce grają Żydzi.
  – Autoreklama – no tu jest niedościgniony! Arcyżydowska cecha charakteru.

  Fakty kłujące w oczy!

  – „Nasz Dziennik” w rękach nie-Polaków (Ukraińcy i Żydzi).
  – Ocena wydarzeń i ton wiadomości podawanych przez media Rydzyka tak samo zakłamany i fałszywy jak mediów głównego nurtu? Gdzie tu jest wierność zasadom wiary! Gdzie tu jest służba prawdzie i interesom narodu polskiego?!
  – „Gwiazdy” mikrofonu RM, w przytłaczającej większości to Żydzi (St. Michalkiewicz, P. Jaroszyński, J.R. Nowak, J. Szaniawski, K. Czuba, Szyszko, A. Macierewicz, R. Ziemkiewicz, ks. P. Bortkiewicz i inni).
  – „Patriotyzm”, ale naiwny, dziecinny, taki aby Polakom nic nie wyszło.
  – Politycznie zawsze wspierał Żydów: Wałęsę, Gronkiewicz –Walc, Kaczyńskich, Giertycha, a jeśli wspiera Polaków, to ofermy i miernoty, jak np. posłanka z Torunia Anna Sobecka.
  – Nie dopuści na antenę narodowców, ale syjoniści zawsze mają dostęp!

  Wiara Rydzyka.

  – Typowa dla Żyda powierzchowność, brak głębi – w zamian mamy medialność, nadaktywność, akcje, zjazdy, pielgrzymki, zbiórki , itp., itd.
  – Wróg Jezusa Chrystusa Króla Polski, walczy z ideą intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Do-puścił do wywrotowej działalności o. J. Mikruta na tym polu, co spowodowało zamieszanie i rozbicie zwolenników intronizacji. Dyskryminuje ks. Natanka i Rycerzy Chrystusa Króla – absolutna cenzura!
  – Apodyktyczność – z nim nie ma dialogu, zawsze postawi na swoim.

  Portret psychologiczny.

  – Gwiazdorstwo, zawsze na czele, zawsze pierwsze i ostatnie słowo.
  – Bezwzględny w stosunku do osób o innych poglądach – nawet jeśli chodzi o niuanse w danym temacie (Żyd nigdy nie przyzna słuszności gojowi!).
  – Umiejętność zdobywania poparcia i popularności – typowa cecha każdego Żyda.
  – Wycieranie gęby frazesami patriotycznymi – co drugie słowo patriotyczne…ale co z tego, skoro nie idą za tym czyny? Nie dopuści do mądrego zorganizowania się, do wyłonienia elity?! To wszystko jest biciem piany i odgrywaniem roli polskiego patrioty!
  – Dobór współpracowników (księży): żaden inteligentny i na poziomie goj nie zagrzeje miejsca na dłu-żej! Ekipę stanowią miernoty intelektualne, „pobożni” i „cisi” , wg zasady: mierni ale wierni..  Wnioski końcowe

  Michnika biła SB, Kuroń był interenowany, Wałęsa prześladowany, a…. TV „Trwam” miała problemy z multipleksem. Brak związków kapitałowych na papierze? To jeszcze nic nie znaczy. Jest instytuacja tzw. słupa. Nie trzeba mieć na czole wytatuowane AGENT. Działa jak agent, mówi jak agent, chodzi jak agent – to JEST agent.
 • @Janisław 20:24:37
  Piotr Jaroszyński jest żydem? :-o

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031