Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
175 postów 2996 komentarzy

Wrzodak Z

Prywatyzacja PKO BP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przypominam szczegóły z walki o zachowanie PKO BP w polskich rękach. Udało się obronić go przed wyprzedażą większości udziałów. Sejm wtedy w większości składający się z SLD, przegłosował, że PKO BP musi być w rękach polskich

4 kadencja, 84 posiedzenie, 2 dzień (23.09.2004)


12, 13, 14 i 25 punkt porządku dziennego:

12. Informacja Ministra Skarbu Państwa w sprawie założeń prywatyzacji Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego Spółki Akcyjnej (druk nr 3255).
13. Informacja Ministra Skarbu Państwa w sprawie założeń prywatyzacji spółki Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Spółka Akcyjna (druk nr 3256).
14. Pierwsze czytanie komisyjnego projektu uchwały w sprawie wprowadzenia do obrotu publicznego akcji banku PKO BP SA (druk nr 3257).
25. Pierwsze czytanie komisyjnego projektu uchwały w sprawie prywatyzacji spółki Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne SA (druk nr 3267).


Poseł Zygmunt Wrzodak:

Dziękuję, panie marszałku.

Wysoka Izbo! Dzisiaj jest to już druga debata nad koncepcją prywatyzacji ostatnich banków polskich. Najpierw stoczyliśmy tutaj ostrą debatę w sprawie BGŻ, teraz przychodzi czas na PKO BP.

Chcę przypomnieć, że PKO BP jest najstarszym bankiem polskim, powołanym już w 1919 r. W 1939 r. miał już 3,4 mln książeczek oszczędnościowych. Za 2003 r. PKO BP miał 1,32 mld zysku, a na 2004 r. przewidywany jest zysk w granicach nawet 2 mld zł. PKO BP ma łączną roczną wartość udzielonych kredytów na ok. 40 mld zł. Jeśli chodzi o liczbę lokat i depozytów, jest to blisko 80 mld złotych. PKO BP to gigant na polskim rynku finansowym. Ma 1400 oddziałów, prawie 2000 bankomatów, obsługuje 5,3 mln rachunków. Aktywa banku to ok. 14 mld euro, 5,3 mld własnych funduszy. Bank PKO BP również inwestuje, szczególnie w informatyzację. Wydał w przekroju 3 ostatnich lat 2 mld złotych.

Mimo że bank ten jest w wyśmienitej kondycji finansowej, rząd pana Marka Belki, rząd prezydencki, nie waha się sprywatyzować PKO BP, i to w sposób niejasny, tak by drobni akcjonariusze byli odcięci od kupna akcji, oraz chce pozbawić możliwości kupna akcji tych, którzy tworzyli potęgę tego banku, czyli posiadaczy rachunków bankowych oraz... Swego czasu, panie ministrze, jak pan dobrze pamięta, na pewno zna pan tę historię, praktycznie każda rodzina w Polsce, jeżeli rodziły się dzieci, zakładała im. tzw. lokaty posagowe. I co z tymi lokatami? Ludzie ci zostali po prostu okradzeni poprzez politykę Balcerowicza. Podobnie, jeśli chodzi o książeczki oszczędnościowe, mieszkaniowe. Co z tymi książeczkami? Koszty kredytu wynosiły 300% rocznie, ale jeśli chodzi o książeczki, i oszczędności, i lokaty nie zmieniały się w tych bankach, również w PKO BP. Czy nie należałoby tego skierować do nich, zadośćuczynić za te krzywdy, które rzeczywiście spotkały Polaków. W sposób ekonomiczny, za pomocą pióra i kartki, zostali oszukani przez tzw. politykę Leszka Balcerowicza. (Oklaski)

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! O co chodzi w wykupie akcji PKO BP? Przede wszystkim, jak tu pan minister stwierdził, wprowadzając w temat, bank będzie dysponował akcjami i sprzedawał akcje dla tzw. konsorcjów prywatyzacyjnych. Ci, którzy będą zakładali tzw. lokaty prywatyzacyjne, już zaciągają kredyty, załóżmy, w Raiffeisen Banku, czyli w obcych bankach, wpłacają do PKO BP i oni w pierwszej kolejności będą nabywać akcje. Czyli będzie taka kolej rzeczy, że ci tzw. inwestorzy, pan ich nazywa instytucjonalnymi, nie dość, że zarobią na pośrednictwie sprzedaży akcji, później odsprzedadzą bankowi w zamian za kredyt, którego udzielono na kupno akcji. Odbywa się to tylnymi drzwiami, chodzi o wpływ zagranicznych banków na PKO BP. I o to w tym wszystkim chodzi, żeby zaczepić obcy kapitał w PKO BP, żeby rzeczywiście za 2-3 lata, bo tak przewidują prezydent Kwaśniewski i Platforma Obywatelska, że trzeba będzie wszystko sprywatyzować, wszystko sprzedać różnym instytucjom finansowym.

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Po co ta operacja? Każdy Polak już teraz wie, że wyprzedaż polskich banków obcemu kapitałowi przede wszystkim zaszkodzi inwestorom zagranicznym, czyli obcym bankom, ponieważ nasi rodacy likwidują rachunki bankowe w tych zagranicznych bankach, a wzrasta ilość rachunków bankowych w polskich bankach, w tym szczególnie w PKO BP. Co trzeba zrobić? Osłabić bank PKO BP, żeby nie był konkurencyjny dla obcego kapitału, dla obcych banków. To jest zamach ekipy pana prezydenta Kwaśniewskiego na polską instytucję finansową. (Oklaski)

O czym to świadczy? Kredytobiorców, którzy mają rachunki bankowe, jest ponad 5 mln, 5300 tys., i ta liczba ewidentnie wzrasta, a ubywa ich w bankach zachodnich. Jest różnica w lokatach. Jeżeli Polacy zakładają lokaty w zagranicznych bankach w Polsce, różnica między lokatą a kosztami kredytu wynosi nawet 300, 500%, czyli jest to zwykłe oszukiwanie Polaków. Bank zagraniczny jest nastawiony na frontalny zysk, na wyciśnięcie z klienta, z kredytobiorcy jak największych pieniędzy. I to robi. W polskim banku ta różnica też nie jest na przyzwoitym, uczciwym poziomie, ale jest to różnica rzędu 100%, 80%, 120%, a w zachodnich, niepolskich bankach w Polsce ta różnica jest 3-krotnie, 2-krotnie większa. To jest ta gra. Trzeba podważać konstrukcję banku PKO BP jako banku narodowego, polskiego, polskiego giganta finansowego na rynku polskim. (Oklaski)

30% akcji PKO BP ma być skierowanych do otwartych funduszy emerytalnych, które tak naprawdę nie wiedzą, co zrobić z naszymi budżetowymi pieniędzmi. To jest tak, jakby zagrać w ruletkę, panie ministrze. Za nasze pieniądze chcą kupić akcje naszego banku, to jest hipokryzja. To jest najgłupsza operacja, jaka miała miejsce w Polsce, poza tym że podobna operacja była robiona na Banku Śląskim, doskonale o tym wie Marek Borowski, może tutaj tę operację rozpisać na drobne, nie będę wchodził w szczegóły. Tak więc nauka nie idzie w las. Ale ta nauka, panie ministrze, jest strasznie zła dla polskich przedsiębiorców, strasznie zła dla narodu polskiego, strasznie zła dla przyszłości i bytu naszego społeczeństwa. Nie bierzecie tego pod uwagę, co będzie za 5, 10, 15 lat. Jak mają funkcjonować polskie firmy? Przecież pan doskonale wie, że od polskiego przedsiębiorcy, który idzie do niepolskiego banku w Polsce, żąda się 5-krotnych zabezpieczeń. Tak się go umęczy, a na koniec zabierze jakiś dobry biznesplan i sprzeda albo odda konkurencyjnej firmie, która będzie to realizować w Niemczech albo w innym państwie. Tak się nagminnie robi. Jeżeli nie ma polskiego systemu finansowego, jeżeli nie ma pomocy i troski o polski system finansowy, o polskiego przedsiębiorcę, to nie myślcie, że rozwiążecie problemy bezrobocia, to nie myślcie, że Polska w przyszłości pod waszymi rządami będzie konkurencyjna dla innych państw europejskich, że będziemy doganiać w jakimś sensie pod względem zamożności inne państwa w Europie. Tego po prostu nie będzie, bo chodzi o klientów, chodzi o konsumentów, w tym i kredytobiorców, o to jest też ta gra.

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Pan opracował w pośpiechu prospekt emisyjny, który jeszcze nie ujrzał światła dziennego. W tym prospekcie emisyjnym powinny być wszystkie zalety tego banku, żeby pokazać jego wartość na bardzo wysokim poziomie. Chciałbym spytać, czy w tym prospekcie jest wycenione logo banku? Logo takiego banku, jak PKO BP, może kosztować 5-8 mld zł. Logo Telekomunikacji Polskiej było wyceniane na 3-5 mld zł. Tak jak w wypadku zakładów Polmos - to nie zakład jako taki miał wartość, ale marki produkowanych alkoholi. Przykładowo była wcześniej mowa o tym, że marka jednej z wódek ˝Polmosu˝ Łańcut jest wyżej wyceniana niż cały zakład.

Jeszcze jest bardzo ważna sprawa, sprawa akcji pracowników. Chciałem skierować apel do pracowników PKO BP. Rzeczywiście 10,5%, które trafią do pracowników... Jeżeli, nie daj Boże, parlament to przegłosuje, a na to się zanosi, bo w sprawie PKO BP powstała koalicja pomiędzy komuną i liberałami, jest ewidentna, czyli prawdopodobnie przegłosujecie to, ale historia was rozliczy, na pewno każdy indywidualnie weźmie odpowiedzialność za tę decyzję, każdy z szanownych pań i panów posłów, to będzie rozliczone przed historią. Pracownicy rzeczywiście dostaną akcje warte może 50, może 80 tys. zł. To są duże pieniądze, rzeczywiście duże. Ale na pewno, gdy wejdzie inwestor i przejmie kontrolę nad tym bankiem za rok, może dwa, a może wcześniej - może im się nie uda, może zmieni się ekipa rządowa, może odwrócimy tę sytuację, jak będzie to możliwe, jak będzie dana przez pana Boga możliwość rządzenia, to zmienimy tę sytuację, obóz narodowo-katolicki, patriotyczny - nawet połowa pracowników może stracić pracę w ciągu pół roku. Nawet więcej, z 35 tys. może zostać 17-18 tys. pracowników, a z czasem dużo, dużo mniej.

To są duże pieniądze dla pracowników, nie ma co ukrywać. Ale co ma pan do powiedzenia, panie ministrze, jako reprezentant rządu w tej chwili, pielęgniarkom, którym z ustawy 203 nie można wypłacić kilku groszy? Co ma pan do powiedzenia żołnierzom? Co ma pan do powiedzenia policjantom, nauczycielom, lekarzom, emerytom i rencistom? Co macie do powiedzenia? Dlaczego próbujecie pracowników... To z ustawy wynika, ale to jest konfrontacja między grupą małą pracowników, która zdobywa rzeczywiście duże pieniądze, a ogromną sferą pracowników, którzy klepią biedę. (Oklaski) To jest po prostu wielka nieuczciwość, wielka niesprawiedliwość.

Gdy chce się, żeby pewne fundusze inwestycyjne, finansowe, światowe mogły się dorobić, dochapać na naszym banku, trzeba w jakiś sposób podkupić pracowników, żeby był spokój i ten spokój macie zapewniony. 

KOMENTARZE

 • Szanowny Panie Zygmuncie, pozwalam sobie skopiować mój komentarz z posta Pana Ryszarda Opary:
  Płacz nad rozlanym mlekiem, teraz gdy puszka Pandory została w 1989r. (a w zasadzie w 1980/81, z wcześniejszymi próbami w '68, '70, '76..) otwarta, jest już tym podaniem tej przysłowiowej musztardy po obiedzie.

  Głupota Polaków, połączona z naiwnością (chociaż łatwo się teraz mówi, po takich doświadczeniach, jakie teraz wszyscy widzimy. Chociaż niektórzy do dzisiaj nie przejrzeli na oczy) zaowocowała ODBLOKOWANIEM NASZEGO MAJĄTKU NARODOWEGO NA PASTWĘ ŚWIATOWEJ LICHWY.

  Do tamtej pory, gdyby do sołtysa, prezydenta miasta, wojewody, premiera, grupy posłów, I sekretarza, przyszło dwóch "mecenasów"- przedstawicieli "strategicznego inwestora" (tak od '89 roku nazywa się w Polsce mafię- córkę, matkę, ciotkę itd, światowej lichwy) z neseserami (w jednym sztabka złota, w drugim kula od kałasznikowa) do obowiązkowego wyboru przez tego sołtysa, prezydenta itd, to ten sołtys, prezydent itd, mógłby najwyżej roześmiać się, bo jak wiemy, do 1989 roku nasz narodowy majątek, będący pod opieką Państwa, był dla takich "strategicznych inwestorów" (jak i dla każdego innego)... NIETYKALNY...

  Jak więc już wszyscy w Polsce (i nie tylko) dobrze wiemy, to SOLIDARNOŚĆ OTWARŁA TĄ PUSZKĘ PANDORY, z naszym majątkiem narodowym- dorobkiem ciężką pracą wielu pokoleń Polaków
  I teraz, choćby nie wiem jak kryształowo czyści ludzi poszli do władzy, to po wizycie takich dwóch "mecenasów" z neseserami, ich cnoty pryskają jak bański mydlane a nasz majątek idzie w ręce światowej lichwy.

  W związku z powyższym, po tym niesławnym '89, takich artykułów, postów, filmików na YT itd, powstało, powstaje i powstawać będzie całe multum...
  I CO Z TEGO...? niech sobie powstają...

  Gierek nas przestrzegał, nazywając to bandziorstwo po imieniu Imperializmem Amerykańskim.
  Naszego majątku narodowego pilnowało Ludowe Wojsko Polskie i w ramach haraczu dla CCCP, Armia Czerwona.
  Przez 50 lat, taki układ, jak z dzisiejszej perspektywy widać, funkcjonował dla pokoju w Polsce (i jej dynamicznego rozwoju) i RWPG.
  Oczywiście płaciliśmy ten haracz, ale patrząc na to z dzisiejszej perspektywy, czy nie opłacało się?
 • @Jan Paweł 18:14:33
  No tak, to co zrobiono z Polską i Polakami po 89 roku, to nic innego jak ekonomiczne rozbiory i stado niewolników. Posłużył się nami światowy syjonizm jak workiem kartofli. Świadomość nasza lat 70 i 80 - tych była zerowa. Jak mądrzy starzy ludzie nawet z rodziny przestrzegali nas przed żydami, nie wierzyliśmy im, bo ci co nami kręcili od razu wskazywali, że to SB was napuszcza itp. Niestety ale wrogowie Polaków wiedzą doskonale o tym , że z nieświadomym, rozpitym, znarkotyzowanym, moralnie zniszczonym narodem można zrobić wszystko.
  Doskonale to wykonuje antypolskie posłanictwo Kaczyński i jego ciemnota z ław poselskich i nie tylko. Oni nadal zło widzą w komunie i antykomunie, w antyrosyjskości itd. Szpiedzy światowego syjonizmu, bedą napuszczać jednych na drugich, odwracać uwagę o spraw zasadniczych, no i bezczelnie kłamać po tysiąc razy aż fałsz stanie się prawdą. Choćby przykład z L. Kaczyński, nie wierzący ale Kościół go broni jako swojego syna, mason i promotor izraela, no i samobójcy pomniki mu stawiają??? To samo z Piłsudskim, mordercą polaków, a ich ,,wuc" wynoszony na piedestał.
  Przecież to wszystko od 89 roku kręci się wokół jednych i tych samych, tylko nazwy swoich mafijnych partyjek zmieniają.
  Wszystko tak się dzieje z powodu naszych wad. tzn. nie umiemy zdefiniować swojej roli jako Naród, lenistwo, pycha, małostkowość i bezwzględny brak wiedzy prowadzą nas w przepaść.
  Niestety, ale losy nasze są na stracenie.
 • @Wrzodak Z. 19:03:00
  Panie Zygmuncie, nie do końca jesteśmy straceni. Jesteśmy poddanymi Matki Boskiej Królowej Polski.
  Problem polega na tym, ilu Polaków świadomie kocha Matkę Boską? Nie w taki sposób, że kupuje na straganie znaczek z Jej wizerunkiem i wpina w klapę i na tym koniec, ale kocha w taki sposób, że wypełnia wolę Bożą.
  Niedawna intronizacja Jezusa Chrystusa Króla Polski, pokazała, że jest w narodzie wola wypełniania woli Pana Boga.
  Praktyka jednak pokazuje (np czczenie herezji Neokatechumenatu i naleciałości luterańskich), że daleko nam jeszcze w pełnieniu woli Pana Boga, do przynajmniej zbliżenia się do ideału (Komunia św na stojąco, wychodzenie z kościoła przed błogosławieństwem, to tylko skromne dwa przykłady naszego w sumie, oddalenia od Pana Boga).
  My Polacy, korzystamy jednak chyba z wielkiej cierpliwości Pana Boga, a to dlatego, że Pan Bóg patrzy także na naszych świętych przodków (co wiemy z Orędzi).
  Na ile to wystarczy? kto to może wiedzieć.

  Do Ks Natanka od 8 lat przychodzi Pan Jezus, Matka Boska i Święci, ale przede wszystkim Bóg Ojciec.
  Bogactwo Orędzi (Słowa Bożego) jest tak przeogromne, że wyszło już 26 tomów. Nikt do tej pory w ciągu tych 8 lat, nie podważył TEOLOGICZNIE prawdziwości tych Orędzi.
  Bóg Ojciec nakazał wydanie Modlitewnika z modlitwami podyktowanymi w czasie przekazywania tych Orędzi. Jest tam m.in modlitwa przed jedzeniem w której prosimy o usunięcie zła które mogłoby zaszkodzić naszej duszy i... ciału (taka modlitwa uratowała św Antoniego i św Jana przed otruciem ich podaną zatrutą zupą i winem. A co kupujemy teraz w hipermarketach?)
  Zaś Matka Boska podyktowała 11 reguł świeckiego życia kontemplacyjnego i bardzo nas wszystkich prosi o podjęcie tego Jej wezwania.
  Obiecuje przy tym (za wypełnianie tych reguł) prostą drogę do Nieba.
  Ktoś kto nie zna 2tyś- letnich spójnych przekazów danych nam przez mistyków o tym jak wygląda Piekło i Czyściec, może sobie to lekceważyć.
  Wielu ludzi (nie tylko z Polski) jest już w tym Jej świeckim zakonie. Ja także z moją w tym względzie, bogatą juz świadomością,, łapię się tego jak koła ratunkowego. Jestem w nowicjacie.
  Tutaj mozna posłuchać jak doszło do tego że Pan Jezus przychodzi do Grzechyni:
  https://www.youtube.com/watch?v=fe12PODoSs0&t=114s
  https://www.youtube.com/watch?v=fLSj6_crbWE&t=111s
  https://www.youtube.com/watch?v=VONfPY4Osoc&t=1827s
  A tutaj jest pierwsze kazanie z całego cyklu o tych Regułach Mariańskich
  https://www.youtube.com/watch?v=F1XcEsmia5I
  Zachęcam przynajmniej do zapoznania się tymi Regułami.
  Serdecznie pozdrawiam

  Więc Panie Zygmuncie... Nie jesteśmy sami.
  Któż, jak Bóg!
 • @Jan Paweł 19:56:21
  Stwórca Nas, dał nam rozum, ręce, nogi dał nam wszystko, byśmy urządzali siebie i świat na jego wizerunek tzn. dobro, piękno, było zgodne z Jego dekalogiem.
  Ja celowo najpierw wymagam od siebie, by nie chować się za jego plecami. Wiara, służba Jemu, ma być tylko siłą napędową do czynienia dobra.
  Dlatego idżmy Jego drogą, ale nie na jego plecach.
  Trzeba robic wszystko by nie dać się ograć Jego przeciwnikowi.
  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 18:14:33
  "...Gierek nas przestrzegał, nazywając to bandziorstwo po imieniu Imperializmem Amerykańskim.
  Naszego majątku narodowego pilnowało Ludowe Wojsko Polskie i w ramach haraczu dla CCCP, Armia Czerwona.
  Przez 50 lat, taki układ, jak z dzisiejszej perspektywy widać, funkcjonował dla pokoju w Polsce (i jej dynamicznego rozwoju) i RWPG."

  "Do Ks Natanka od 8 lat przychodzi Pan Jezus, Matka Boska i Święci, ale przede wszystkim Bóg Ojciec."

  Co to ma być ?! Wschodnia synteza komunistyczno- chrześcijańska ?!

  POPiS, o.T.Rydzyk chcą tworzyć nowy rodzaj Polski:judeo-chrześcijańskiej,ale ostatnio im coś nie wychodzi... z Izraelem ( i ich hagadą o II w.św.).... hahahaha...
 • @Seth 20:58:38
  Wiem że cię to śmieszy, ale to dzieje sie naprawdę .
  Możesz sobie to tłumaczyć chorobą psychiczną lub czymś innym , bo to nie świadczy o prawdziwości tych kontaktów z absolutem .
  Co byś nie myślał , swiat tzw fizyczny jest częscią czegoś wielkiego o czym nie mamy pojęcia . a religie , to nie wymysł ludzi ..oprucz rąk do roboty , mamy umysł jego tez trzeba zają jakąś pracą . Wszystko jest różnorodnością , ty jesteś taki , Pawełek inny , boi się piekła ktore stworzył w własnej głowie i będzie grać rolę mu wyznaczoną .

  Podoba mi się piękne sformułowanie tego przez Wrzodaka Z.

  ,,Wiara, służba Jemu, ma być tylko siłą napędową do czynienia dobra.
  Dlatego idżmy Jego drogą, ale nie na jego plecach.,,

  Zaręczam panu Wrzodakowi że te oko ...w tym trójkącie nad piramidą wszystko widzi i ma pod kontrolą .
 • @Seth 20:58:38
  A Ty pochodzisz od małpy czy stworzył Cię Pan Bóg?
  Bo innej możliwości nie ma.
  Nie chcę tego wątku ciągnąć dalej, ale postaraj się sam o jakieś wnioski.
  Ty pewnie myślisz, że prawdziwy jest ten świat materialny i tylko taki istnieje. Czyli Ty i ja, jesteśmy tylko tym co widzimy w lustrze.
  Spójrz w lustro i porównaj to co widzisz z tym co kiedyś ktoś Ci zarejestrował na jakimś zdjeciu. To już są dwie różne postaci tej samej osoby.
  Jeżeli teraz cofniesz się jeszcze bardziej, przed datę Twojego poczęcia (nie urodzin a właśnie poczęcia), to czym byłeś? prochem minerałów gdzieś na polu, na którym rosło np zboże z którego później zrobiono chleb, który jadła Twoja mama, w czasie gdy w jej brzuchu sie formowałeś.
  A teraz "pociągnij" w wyobraźni to "zdjęcie" z którym będziesz się porównywał patrząc w lustro aż do czasu, gdy juz tak ze 30 lat po Twojej śmierci, grabaż odkopie Twój grób. Co zobaczy?
  Porozmawiaj z grabarzem to Ci powie, co z Ciebie (tego materialnego) zostanie.
  Jeżeli teraz, ten Twój obraz w lustrze porównasz z obrazem np 1 m-c po Twojej śmierci (chyba że myślisz że jesteś nieśmiertelny?*), czy np te 30 lat po tej Twojej śmierci, ale i np 2tyś lat po Twojej śmierci, to też otrzymasz obraz do porównania z tym co widzisz teraz w lustrze.
  Wiesz skąd to wiemy? Ano stąd że i w dzisiejszych czasach możemy spotkać ludzi którzy żyli np 1500 lat temu i są nimi ci wyśmiewani przez Ciebie święci którzy przychodzą do nas z Orędziami Pana Boga.
  I tak, wiemy, że całkiem niedawno (parę lat temu) przychodziła i to przychodziła do Polski Św Agnieszka, która żyła ok 1700 lat temu.
  Przyniosła nam wyjątkowej wartości Orędzia, jak żyć tu na Ziemi (przez tą jak widzisz chwilę), by w naszej godzinie agonii (chyba nie masz wątpliwości, że każdy taką godzinę ma wpisaną, kiedyś w życiorys a obecnie w CV?) stanąć na swoim Sądzie i wyjść z niego zwycięsko...

  P.S. * w tej swojej godzinie agonii, dowiesz się (jak zresztą każdy z nas), że jesteś NIEŚMIERTELNY...
 • @Seth 20:58:38
  Zaś co do O.Rydzyka, to na jego Sądzie także zostaną mu przedstawione jego grzechy i zasługi wobec Pana Boga.
  Nie odważyłbym się go pod tym względem osądzać, ale jedno wiem, że bardzo wielką zasługą, na tej jego szali Dobra, będzie to, że codziennie dzięki jego radiu, cała Polska się modli.
  A Ty się modlisz?
 • @Jan Paweł 08:35:48
  ... w SB,LWP chyba byłeś ?- bo PZPR to na pewno...
 • @fabi 22:22:19
  "...że te oko ...w tym trójkącie nad piramidą wszystko widzi i ma pod kontrolą ."

  A Ty to jakiś mason jesteś ?
 • @Seth 10:22:01
  ,, A Ty to jakiś mason jesteś ?,, fajnie by było ,szkoda ale nie.

  Normalny człowiek nie przyjmuje do wiadomości ze są wydaje się śmieszne rzeczy . Te wszystkie objawienia , egzorcyzmy ..dzieją się na prawdę i mają spełniać swoje zadanie . Wzmacniają wiarę choćby naszego tu kolegi .. mimo danego mu rozumu , nie jest w stanie z niego logicznie korzystać . Zwyczajnie się boi ... zresztą nie wypowiadam się jednoznacznie bo nie znam sensu tego .

  Mam jednak swoje doświadczenia ,i zapłaciłem za to,, swoją,, cenę .

  Zapewniam cię .. jesteśmy niczym żywe kukiełki , pod pełną kontrolą fizyczną i psychiczna . Możesz być tego świadomy lub nie .
  To tak w uproszczeniu . Czy można w to uwierzyć ...?

  Odchodzimy od tematu , ale co tu pisać , Zygmunt w swoich wypowiedziach opisuje w sposób rzetelny tamte czasy i to całe skurwysyństwo . Dobrze wie że głową muru nie przebije .
  Te słowa wiele mówią ....,,Dlatego idźmy Jego drogą, ale nie na jego plecach ,, .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031