Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
175 postów 2996 komentarzy

Wrzodak Z

Duda odznaczy OOB masona

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pajac jude Duda, ma 11 listopada odznaczyć Orderem Orła Białego Henryka Goldszmita, narodowości tej samej co jego małżonka, na dodatek mason loży masońskiej Le Droit Huamin. zw

 
 Prezydent Duda odznaczy naszego Brata
Polski oddział międzynarodowego zakonu wolnomularskiego Le Droit Humain pochwalił się, że już 11 listopada, prezydent Andrzej Duda odznaczy pośmiertnie jednego z jego członków najwyższym polskim odznaczeniem: Orderem Orła Białego. Chodzi o słynnego Janusza Korczaka, który jak się okazuje, był także masonem.
 
23
 
126
 
 
111
za
Getty Images

O decyzji Kancelaria Prezydenta poinformowała już jakiś czas temu w mediach społecznościowych. Wsród osób, które mają zostać odznaczone Orderem Orła Białego za zasługi dla niepodległości Polski będą m.in.: Kornel Makuszyński, Wojciech Kossak oraz wspominany już Janusz Korczak (właściwie: Henryk Goldszmit).

Janusz Korczak to słynny polsko-żydowski lekarz, nauczyciel i pedagog.Wielki przyjaciel i badacz świata dzieci, który w sierpniu 1942 roku wraz z pracownikami i około 200 wychowankami swojego "Domu sierot" został wywieziony do niemieckiego obozu zagłady w Treblince. Nie ma wiarygodnych źródeł dotyczących daty jego śmierci.
REKLAMA
REKLAMA
Początkowo oficjalnie w dokumentach podawano 9 maja 1946 r., a więc rok po wojnie. Związane to było jednak z obowiązującym wówczas prawem, które stanowiło, że jeżeli nie jest znana dokładna data śmierci danej osoby, to urzędowo przyjmowano, że był to dokładnie rok po wojnie. Dopiero trzy lata temu na drodze sądowej uznano Janusza Korczaka za zmarłego 7 sierpnia 1942 roku. Teraz zaś, za sprawą najbardziej prestiżowego odznaczenia państwowego, na jaw wychodzi kolejny ciekawy fakt - przynależność Janusza Korczaka do masonerii, która to w pewnych środowiskach bywa uważana za organizację kontrowersyjną.
Osoby zasłużone dla PL niepodległości, którym zostaną nadane Ordery Orła Białego 11 listopada 2018
[2/4]


		<div class=

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Strach pomyśleć ile jeszcze nie wiemy o naszej historii.

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • 5*
  DK
 • Ch.D. i K.K.
  Dawny wulgarny nick Państwa Polskiego Ch.D.i K.K. jest teraz interpretowany jako Chrześcijańska Demokracja i Kościół Katolicki, a poza tą kosmetyką wszystko zostało po staremu.
 • Zamilczcie.
  Jeżeli był kiedykolwiek mason godny tego orderu, to był to Janusz Korczak.
  Poświęcił swe życie dwukrotnie dzieciom.
  Najpierw w przenośni, a na koniec de facto.
 • Order Orła Białego został ustanowiony przez NIEMIECKIEGO MASONA August II der Starke dla NIEMIECKICH MASONÓW !!! - FRANCów !!
  .  Lata 1705–1795[edytuj | edytuj kod]

  Order Orła Białego ustanowił król August II Mocny 1 listopada 1705 na zamku w Tykocinie, małym mieście na Podlasiu, położonym nad rzeką Narew, gdzie bywali królowie, magnaci i książęta polscy.  !!!!
  Otrzymywali go w czasie I Rzeczypospolitej głównie magnaci, którzy wsparli króla w wolnej elekcji (MASONI):  Karol Stanisław Radziwiłł, Hieronim Lubomirski, Michał Kazimierz Ogiński, Ignacy Krasicki, Stanisław Kostka Potocki, Stanisław Małachowski, ale także hetman Iwan Mazepa.  W czasach Augusta III stracił nieco renomę, gdyż minister Henryk

  Brühl masowo go sprzedawał. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Za panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego Order Orła Białego nadawano na rozkaz cesarzowej Katarzyny II jej niemieckim (!!!!!!!) i rosyjskim faworytom z Potiomkinem na czele. !!!!!!!!!!!!!!!!  Order przestał być nadawany po III rozbiorze Polski.
  Lata 1939–1990[edytuj | edytuj kod]

  Od wybuchu II wojny światowej order nadawany był rzadko i tylko przez rząd RP na obczyźnie (poza prezydentami RP otrzymującymi go z urzędu, uhonorowano nim 6 Polaków m.in. Tadeusza Tomaszewskiego, Eustachego Sapiehę i Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza oraz 4 cudzoziemców m.in. kard. Carlo Chiarlo) !!!!!!!!!!!, choć oficjalnie w PRL nigdy tego odznaczenia nie zniesiono. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dekret PKWN z 22 grudnia 1944 o orderach, odznaczeniach oraz medalach wymieniał Order Orła Białego jako jedno z odznaczeń państwowych, nadawanych przez Prezydium KRN, lecz nie był on nadawany.

  LISTA ODZNACZONYCH MASONÓW
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Order_Or%C5%82a_Bia%C5%82ego

  https://en.wikipedia.org/wiki/Order_of_the_White_Eagle_(Poland)  Order Orła Białego symbolizuje BABILOŃSKIEGO BOGA SŁOŃCA - Utu (Szamasza).


  Członek rodziny królewskiej w masńskiej pozie.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/Ridder_in_de_Orde_van_de_Witte_Adelaar_in_de_ordekleding.jpg
  Utu (akadyjski Szamasz) – w mitologii mezopotamskiej bóg słońca, syn Nanny i bogini Ningal oraz bliźniaczy brat Inanny.  Jego żoną była Szerida (akadyjska Aja).
  Główne świątynie Utu, zwane E-babbar („Biały Dom”), znajdowały się w Sippar i w Larsie.
  Był uważany za boga słońca, który od świtu do zmierzchu odbywa podróż po nieboskłonie.


  Ponieważ podczas swojej wędrówki widzi wszystko co dzieje się na ziemi, zaczął być uważany za boga sprawiedliwości, prawdy oraz prawa.  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Był sędzią na ziemi i w niebie (na szczycie steli Kodeksu Hammurabiego jest przedstawiony jako bóg-prawodawca, przekazujący prawa Hammurabiemu).


  Jego symbolem była tarcza słoneczna, (malowana za głową każdego

  ŚWIĘTEGO - "aura") !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  atrybutem piła, a zwierzęciem koń.
  Czczony był również w Fenicji.  http://www.ancientpages.com/wp-content/uploads/2016/01/shamashtablet.jpg

  .
 • @Casey ty jesteś FREEMASON !!! I dlatego BRONISZ SWOICH i ZAKŁAMUJESZ historię !!
  .  August II Mocny (niem. August II der Starke), in. August II Sas (ur. 12 maja 1670 w Dreźnie (według kalendarza juliańskiego), zm. 1 lutego 1733 w Warszawie)


  Freemason, RYCERZ MALTAŃSKI (TEMPLAR) - KRZYŻAK (krzyżowiec" !

  https://pl.wikipedia.org/wiki/August_II_Mocny  – syn Jana Jerzego III Wettyna i Anny Zofii Oldenburg,


  od 1694 elektor Saksonii jako Fryderyk August I (Friedrich August I.),


  w latach 1697–1706 i 1709–1733 elekcyjny król Polski;


  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  pierwszy król Polski z saskiej dynastii Wettynów.  Jego przydomek jest zazwyczaj wiązany z jego nieprzeciętną siłą, dzięki której potrafił podobno zginać podkowy gołymi rękoma.  Z Łaski Bożej król Polski, wielki książę Litewski, Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski, Czernihowski oraz książę Saksonii, Jülich, Kleve, Bergu, Engern, Westfalii, arcymarszałek Świętego Cesarstwa Rzymskiego i książę elektor, landgraf Turyngii, margrabia Miśni oraz Górnych i Dolnych Łużyc, burgrabia Magdeburga, itd., itd
  Fundator Orderu Orła Białego, August II Mocny (niem. August II der

  Starke), in. August II Sas w masńskiej pozie.


  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/Nicolas_de_Largilli%C3%A8re_-_Augustus_the_Strong%2C_Elector_of_Saxony_and_King_of_Poland.jpg


  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/46/August_II_of_Poland_and_Friedrich_Wilhelm_I_of_Prussia.PNG
  .
 • @AgnieszkaS - I po raz kolejny WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA. Udeż w stół, nożyce się odezwą! - MASONI w szyku obronnym, chcą zagłuszyć
  Prawdę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  "MASONI wszystkich krajów łączcie się !!"

  Grunt się usuwa wam pod nogami !!!  Prawdzie udało się wypłynąć na jaw -

  Trzeba jaknajszybcirj, najenergiczniej i jakim kolwiek sposobam

  i skanalizować ją spwrotem pod ziemię albo ją odparować

  natychmiast :)) !!!!!!!!!

  .
 • @AgnieszkaS 01:03:16
  "O komentarzach pod nią lepiej nie wspominać."

  Aj! Waj!

  A co jak się kiedyś okaże, że było jak z Oskarem Schindlerem?
  Filmy nakręcone, Oskary rozdane, a tu nagle d... blada ;-DDD
  Dr Jaśkowski o tym mówił, ale chodziło w sumie o to, że dwóch Australijczyków skojarzyło nazwisko z wyjątkowo nędznym wyglądem więźniów, którzy przyjeżdżali do Oświęcimia właśnie z zakładów Schindlera...

  Oj tam, oj tam?
 • @Krystyna Trzcińska 01:50:09
  " "MASONI wszystkich krajów łączcie się !!" "

  Dobre! ;-)

  Ukłony
 • Ja dobrze znałem dwie osoby, które pracowały z Korczakiem od przedwojny - w Łodzi i Warszawie na Krochmalnej 92 (Jaktorowska 6)
  .


  Mason J. Korczak to ten sam element, co jego ziomek znany OSZUST - profesor faryzeusz Władysław Bartoszewski.


  Historia Korczaka "bohatera" masońskiego, to jedna z niezliczonych zmyślonych opowieści propagandowych Światowego SYJONIZMU !!!!  Dziś pomiot tej zarazy masońskiej przejął pałeczkę i tak samo gnębi Polaków jak ich rodowi porzednicy - I tak już od 1500 lat !!


  http://m.neon24.pl/23bd8883551bf912de4877807bda5b25,0,0.jpg
  .
 • @AgnieszkaS 05:45:17 Casey
  Gąsiorowski, Baksik, Kulczyk i jego córka też ,,pomagają"lub pomagali dzieciom, a ile nakradli tym dzieciom???? Busch, Obama, Clintonowa też oficjalnie dzieciom ,,pomagaj' a mln z ich rozkazu zostało zamordowanych choćby w Iraku, Syrii, Afryce.
  A Goldszmicht ,,pomagał" dzieciom inaczej, dziś nazywają tak niektórych księży.
 • @Wrzodak Z. 10:34:53
  Obama Clintonowa zdaje się mieli jakieś powiązania z pizzagate , więc "pomagali dzieciom na 2 sposoby.
 • @Wrzodak Z. 10:34:53
  Korczak odmówił przyjaciołom wykupienia go z rąk gestapo i poszedł św wiaświadomie na śmierć wraz ze swoimi wychowankami.
  Wasze chore komentarze robią mi przykrość, ale wybaczam wam.
 • @ Casey & AgnieszkaS
  Czy nikogo nie zastanawia fakt, iż sąd w Lublinie w 1954r., zaledwie 9 lat po wojnie, nie był w stanie dotrzeć do prawdopodobnej, nawet przybliżonej, daty śmierci Korczaka -?
  A co nie jest bez znaczenia, rok 1954 to okres rządów żydo-bolszewii, której szczególnie zależało na utrzymaniu żydowskiej mitologii?

  A jak to zwykle bywa, gdy nie wiadomo o co chodzi, to prawdopodobnie chodzi o pieniądze. Bo też czy można sobie wyobrazić, że prezesowi fundacji Nowoczesna Polska (chyba już jednak Polin), J.Lipszycowi, przyświecać może szczytniejszy cel?
  https://www.tvp.info/8372965/kiedy-zmarl-janusz-korczak
 • @Krystyna Trzcińska 06:44:39
  Unikam wątków zamulonych głupimi obrazkami. Nie oglądam i nie czytam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031