Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
172 posty 2901 komentarzy

Wrzodak Z

Zaplecze pisowskie broni ,,Piekła"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Umknęło uwadze, haniebne pismo w obronie polakożercy, ambasadora pisowskiego na Ukrainie Piekły, podpisane przez niektóre osoby, które są zapleczem propagandowym i politycznym PIS.

Pismo podpisała min. Agnieszka Roamszewska - córka Zofii Romaszewskiej Minister w Kancelarii Dudy. Romaszewska swego czasu w Warszawie darła się na koncercie min. takimi hasłami: sława ukrainjni! a grupka agentów i swirów dopowiadała herjam slawa!
Ta Pani jest dyr. TV Biełsat za pieniądze polskich podatkników, ale TV realizuje śmieciową propagandę w interesie światowej mafii wojennej, której interesem jest obalanie rządów narodowych.
Romaszewska i spółka broni polakożerce, ambasadora pisowskiego zainstalowanego na Ukrainie. Tenże Piekło realizował politykę antypolską, bro-banderowską i pro-amerykańska za polskie pieniądze w upadłej..
Piekło to były szef fundacji w Polsce ,,Paucci," która to fundacja hojnie finansowana była przez organizacje w usraelu.  Zachodzi podejrzenie, że tamte organizacje są silnie związane z wywiadami w usa. 
Czyli TV ,,biełsat", fundacja pauccii i osoby zarządzające tymi instytucjami, realizują politykę wywrotową przeciw Polsce. Nasuwa się pytanie, czy przypadkiem osoby broniące Piekło, nie są zainstalowane przez wrogie antypolskie wywiady, które kosztem interesów narodowych mają zadanie podpalać ta częsć Europy. 
Czy Polska ma swoje służby specjalne, czy wyprowadzone są te służby na zewnątrz. Czy znajdzie się chodż jeden polityk w sejmie, który zwróci się do premiera o wyjaśnienie tej haniebnej decyzji autorów tego listu.
Piekło straszy ks. Isakowicza - Zaleskiego sądem, to samo robi Romaszewska. Teraz tylko straszą sądami, a kiedyś szpiedzy straszyli dołem z wapnem.
Zapamiętajmy te nazwiska podpisane pod tym listem.
 
ZW
 
 
 
 
Za Kresy.pl Zwracamy się z prośbą o pozostawienie na dotychczasowym stanowisku Ambasadora Jana Piekło do końca okresu urzędowania, lub chociażby do końca kampanii wyborczej przed wyborami do Rady Najwyższej Ukrainy – napisano w apelu do prezydenta Andrzeja Dudy, podpisanym między innymi przez Piotra Zarembę, Marię Przełomiec i Marcina Reya.

Jak informowaliśmy, w środę w Monitorze Polskim opublikowano postanowienie Prezydenta Andrzeja Dudy ws. odwołania Jana Piekło ze stanowiska ambasadora Polski na Ukrainie z dniem 31 stycznia. W sobotę, na łamach radia Wnet, opublikowano apel skierowany do prezydenta Andrzeja Dudy. Podpisani pod nim „polscy naukowcy i eksperci, przedsiębiorcy, dziennikarze, działacze polskich środowisk na Ukrainie” apelują o nieodwoływanie Jana Piekły ze stanowiska ambasadora. Poniżej publikujemy treść apelu.

 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Pan Andrzej Duda

Szanowny Panie Prezydencie!

Z głęboką troską przyjęliśmy informację o odwołaniu ze stanowiska Ambasadora RP na Ukrainie Jana Piekło.

Jan Piekło pełni swoją misję na tym bardzo ważnym z punktu widzenia polskiej polityki zagranicznej stanowisku od października 2016 roku. Ten czas jest szczególnie trudnym, ale także istotnym zarówno dla Ukrainy jako państwa, jak i dla relacji polsko-ukraińskich. Konsekwencje dziś trwających procesów będą miały wpływ na sytuację w naszym regionie w najbliższych latach lub nawet dziesięcioleciach.

Od 2014 roku Ukraina zmaga się z rosyjską agresją zbrojną, a zarazem wdraża reformy będące konsekwencją przemian, jakie rozpoczęły się dzięki zwycięstwu Rewolucji Godności z przełomu 2013 i 2014 roku. Zmiany te, same w sobie niełatwe, są dodatkowo utrudniane przez agresywną politykę Federacji Rosyjskiej, której ostatnim aktem był otwarty atak na jednostki Sił Morskich Ukrainy w Cieśninie Kerczeńskiej 25 listopada tego roku. Trwająca już prawie pięć lat wojna w Donbasie oraz aneksja Krymu pochłonęły już wiele tysięcy ofiar – rannych i zabitych, a wielu Ukraińców musiało opuścić swoje domy. Niestety, nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała ulec szybkiej poprawie. W tych okolicznościach wspólnym interesem Polski i Ukrainy jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa w regionie czego niezbędnym warunkiem jest stabilizacja Ukrainy jako suwerennego państwa. W tej sytuacji szczególnego znaczenia nabiera strategiczne partnerstwo polsko – ukraińskie..

Dzisiejsze relacje polsko-ukraińskie nie są wolne od trudnych, wymagających szczególnej uwagi kwestii. To przede wszystkim sprawy związane z tragiczną historią relacji polsko-ukraińskich w XX wieku. Ostatnim przejawem tego problemu są kontrowersje związane z ekshumacją ofiar zbrodni wołyńskiej oraz upamiętnianiem ofiar po obu stronach. Sfera ta wymaga zrównoważonego podejścia, głębokiej dyskusji oraz kontynuowania działań realizowanych na rzecz rozwiązania dzielących nasze narody problemów. Ostatnie posiedzenie Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa, które po półtorarocznej przerwie odbyło się 1 grudnia w Kijowie, w obecności ministrów spraw zagranicznych Polski i Ukrainy, stwarza nadzieję na osiągnięcie porozumienia w delikatnej materii polsko-ukraińskich stosunków na polu historycznym.

Uważamy, że w działaniach tych – zarówno związanych ze wspieraniem Ukrainy na polu dyplomatycznym, jak i dotyczących dwustronnych relacji w wymiarze historycznym i bieżącej polityki – zasadnicze jest budowanie zaufania. Dlatego RP na Ukrainie powinien reprezentować nadal dotychczasowy Ambasador Jan Piekło.

Ambasador Jan Piekło posiada w swojej biografii doświadczenia związane z obserwacją konfliktów zbrojnych. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku jako dziennikarz był obecny w byłej Jugosławii w czasie trwającej tam wówczas wojny. Dzięki temu posiada on głębokie zrozumienie szczególnych uwarunkowań i problemów, z którymi mierzy się teraz Ukraina. Również jego orientacja w problematyce dotyczącej relacji polsko-ukraińskich jest w naszej ocenie wyjątkowa. Warto tu wspomnieć, iż Jan Piekło przez wiele lat kierował Fundacją Współpracy Polsko-Amerykańsko-Ukraińskiej PAUCI. Jako środowisko naukowców, dziennikarzy i ekspertów zdajemy sobie sprawę, że niewiele jest osób tak doskonale poruszających się w przestrzeni relacji polsko-ukraińskich i tak dobrze rozumiejących zachodzące na Ukrainie przeobrażenia społeczno-polityczne i kulturowe. Zmiana na stanowisku ambasadora na Ukrainie budzi również obawy wśród Polaków na Ukrainie – zarówno zamieszkujących tutaj od pokoleń, jak i polskich przedsiębiorców, których praca pozostaje niełatwą wobec niewiadomych konsekwencji obecnej sytuacji geopolitycznej i nadchodzących wyborów.

Wobec powyższego zwracamy się z prośbą o pozostawienie na dotychczasowym stanowisku Ambasadora Jana Piekło do końca okresu urzędowania, lub chociażby do końca kampanii wyborczej przed wyborami do Rady Najwyższej Ukrainy.

Monika Andruszewska, dziennikarka

Bogumiła Berdychowska

Jakub Biernat, dziennikarz, TV Biełsat

Paweł Bobołowicz, dziennikarz

Anna Bojanowska-Sosnowska, wiceprezes Fundacji Ambitna Polska

Piotr Ciarkowski, przedsiębiorca, właściciel firmy BikorOleg Dubisz, pierwszy wiceprezes, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza

Marcin Frenkel, politolog, publicysta, Uniwersytet Łódzki

Marcin Giełzak, przedsiębiorca, historyk, publicysta, członek rady fundacji Ambitna Polska

Switłana Gienina, działacz polonijny w sferze biznesu

Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz i reportażysta

prof. Igor Hałagida, historyk, Uniwersytet Gdański

prof. Ola Hnatiuk, ukrainistka, UW, Instytut Slawistyki PAN

Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny Biznesalert.pl

Wojciech Jankowski, dziennikarz, Kurier Galicyjski

dr Barbara Jundo-Kaliszewska, historyk, Uniwersytet Łódzki

dr Tomasz Kamiński, politolog, Uniwersytet Łódzki

dr Joanna Konieczna-Sałamatin, socjolożka, Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego

dr Piotr Kościński, dziennikarz i medioznawca

Ludmiła Krywa, doktorant, członek Stowarzyszenia Polaków w Humaniu, Ognisko

dr Tomasz Lachowski, prawnik, Uniwersytet Łódzki

Piotr Maciążek, dziennikarz

Dariusz Materniak, dziennikarz, Portal Polsko-Ukraiński polukr.net

dr Mikołaj Mirowski, historyk, publicysta

Olga Myczkowska, Prezes Romanowskiego Polskiego Kulturalno-Oświatowego Stowarzyszenia

Stanisław Panteluk, redaktor naczelny pisma Dziennik Kijowski

Wojciech Pokora, dziennikarz, Stop Fake Polska

Maria Przełomiec, dziennikarka, TVP

Marcin Rey, bloger

Agnieszka Romaszewska, dziennikarka, dyrektorka TV Biełsat

Andrzej Rosiński, historyk, dyplomata

Juliusz Sabak, dziennikarz, Defence24.pl

Krzysztof Siedlecki, przedsiębiorca, starszy partner ABSC Ltd.

Maria Siwko, dyrektor, Federacja Organizacji Polskich. Dom Polski

dr Olga Solarz, ukrainistka, antropolożka

dr Wojciech Stanisławski, historyk

dr Stanisław Stępień, dyrektor Południowo-Wschodniego Instytutu Naukowego

Prof. dr hab. Lech Aleksy Suchomłynow, prezes Polskiego Kulturalno-Oświatowego Towarzystwa „Odrodzenie” w Berdiańsku

dr hab. Andrzej Szeptycki, Instytut Stosunków Międzynarodowych UW

Wiktoria Szewczenko, prezes Polskiego Stowarzyszenia im. Juliana Lublińskiego w Nowogrodzie Wołyńskim

Zbigniew Szołyga, manager

Helena Udowenko, prezes Stowarzyszenia Miłośników Języka i Kultury Polskiej „Most Nadziei” w Starobielsku

Janusz Wdzięczak, członek zwyczajny Thomas Jefferson Research Center (Gruzja)

dr Ludwika Włodek, Studium Europy Wschodniej UW

Piotr Zaremba, dziennikarz, publicysta

Kogo PiS zrobił ambasadorem na Ukrainie
Jan Piekło został ambasadorem w 2016 roku. Jego nominacja wzbudzała kontrowersje m.in. w środowiskach kresowych, z uwagi na jego wcześniejsze działania i wypowiedzi. Zaznaczano, że jego poglądy w zasadzie niczym nie różnią się od poglądów ukraińskich i jest to m.in. ostra krytyka polskiej pamięci o ludobójstwie na Wołyniu i wybielanie OUN-UPA. Jak pisaliśmy wcześniej, publiczne wypowiedzi Jana Piekło to mieszanina radykalizmu i umiarkowania. Dziwnym trafem radykalizm prezentuje tylko wobec polskich prób upamiętnienia czy nawet tylko przypomnienia ludobójstwa na Wołyniu. Gdy natomiast mowa idzie o UPA, jest pełen umiarkowania i niuansowania. Kresy.pl

KOMENTARZE

 • Ciekawa jestes, co to za banderowiec postawił jedynkę
  Tu nie zachodzi pytanie, czy osoby broniące Piekło nie są podstawione przez obce wywiady, a nasuwa się pewność. Jak widać, jest ich całkiem sporo.

  „Dzięki temu posiada on głębokie zrozumienie szczególnych uwarunkowań i problemów, z którymi mierzy się teraz Ukraina. Również jego orientacja w problematyce dotyczącej relacji polsko-ukraińskich jest w naszej ocenie wyjątkowa. Warto tu wspomnieć, iż Jan Piekło przez wiele lat kierował Fundacją Współpracy Polsko-Amerykańsko-Ukraińskiej PAUCI.”

  Wydawać by się mogło, źe polski ambasador na Ukrainie powinien przede wszystkim posiadać głębokie zrozumienie uwarunkowań i problemów, z jakimi mierzy się Polska, a nie Ukraina. Natomiast jak chodzi o wyniki jego działalności, widać wyraźnie, że działał na rzecz Ukrainy, a nie Polski - jego reakcja na kolejne antypolskie posunięcia banderowców była praktycznie żadna, co można by było zrozumieć, gdyby był ambasadorem Ukrainy w Polsce, a nie odwrotnie.

  Nota bene, ten list do Dudy jest szczytem bezczelności ze strony tych indywiduów w stosunku do prezydenta i jest wykładnikiem chorych relacji w państwie teoretycznym.
 • Niech za podsumowanie działalności tego pana , hojnie nagradzanego przez rząd,posłuży parę faktów.
  zaistniałych bezpośrednio przed Świętami Bożego Narodzenia i w trakcie!!

  1/Ukraińscy celnicy nie wpuścili wycieczki szkolnej z Polski, wiozącej dary dla najbiedniejszych!
  Młodzież z Krzeszowic zebrała w szkołach dary dla niezamożnych Polaków mieszkających we Lwowie i Samborze na Ukrainie. Dary zapakowano w busa i wyprawiono w drogę. Polska granicę w Krościenku wiozący dary przejechali bez problemu. Ukraińskiej nie dali rady. Zostali zawróceni do Polski.

  Dary zbierała młodzież z: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach, koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Krzeszowicach, Szkoły Podstawowej w Filipowicach i Szkoły Podstawowej w Nowej Górze.

  Według informacji dyrekcji placówek, dary miały też trafić do polskich zakonnic, które rozdają je następnie potrzebującym ubogim rodzinom.

  Za: interia.pl / polskaniepodlegla.pl


  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/18437-ukrainscy-celnicy-nie-wpuscili-wycieczki-szkolnej-z-polski-wiozacej-dary-dla-najbiedniejszych


  2/Polacy nie wpuszczeni na pasterkę do swojego kościoła!

  https://kresy.pl/wydarzenia/lwow-grekokatolicy-nie-wpuscili-rzymskich-katolikow-do-kosciola-mb-gromnicznej-na-pasterke/

  Grekokatolicy z parafii pw. Ofiarowania Pańskiego, korzystającej z dawnego rzymskokatolickiego kościoła Matki Bożej Gromnicznej, nie wpuścili rzymskich katolików do świątyni na Pasterkę. Łacinnikom nie pozwolono też odprawić tam Mszy Św. w Boże Narodzenie.

  W czwartek Kościół Matki Bożej Gromnicznej we Lwowie został zamknięty. Dominikanie poinformowali, że nie mają dostępu do Kościoła, a tym samym nie mogą sprawować Mszy świętych.

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-prof-w-osadczy-mamy-do-czynienia-z-ewidentna-dyskryminacja-i-procesem-wyparcia-kosciola-rzymskokatolickiego-z-przestrzeni-historycznej-miasta-lwowa/


  3/Ukraińcy chcą usunąć lwy z Cmentarza Orląt. "Symbol polskiej okupacji".


  https://www.wykop.pl/ramka/4608705/ukraincy-chca-usunac-lwy-z-cmentarza-orlat-symbol-polskiej-okupacji/

  Pan Wiatrowicz również obchodzi żałobę pa panu Piekło.Powiedział że:Dla Ukrainy ambasador Piekło, był bardzo dobry!

  Ale pensje i nagrody brał z Polski, z polskiego budżetu narodowego!


  Natomiast pomniki morderców z UPA maja stać i zostać odremontowane w Polsce!!
  Wtedy będzie zgoda na ekshumacje i pochówek Polaków zamordowanych na Wołyniu


  I tak ma kwitnąc wymuszona, przymusowa , narzucona przez właściciela Polski "przyjaźń"!Opierająca się głównie na łupieniu polskiego budżetu , kosztem najbardziej podstawowych potrzeb narodu polskiego/
  Podczas kiedy poradnictwo i lecznictwo psychiatryczne zwłaszcza młodych Polaków leży, nawet aktor Tom Hanks się ulitował i sponsoruje oddział psychiatrii dziecięcej w Bielsku,w Polsce ilość depresji ,zabójstw najbliższych /w tym dzieci/ , samobójstw przeraża,polski MSZ zasponsorował szpitale psychiatryczne na Ukrainie!Dobry Polski Pan!!!
  Czy Polska już zajęła Ukrainę, coś mi umknęło????
  CO następne??

  Podczas dyskusji nad projektem uchwały o upamiętnieniu uczczenia walki Orląt Lwowskich i Przemyskich na sesji Rady Miejskiej w Przemyślu, radni PiS opowiedzieli się przeciwko uściśleniu, że walczono z oddziałami ukraińskimi.
  Przeciwko uściśleniu treści uchwały zgodnie z prawdą historyczną zagłosowali radni PiS, wnioskodawcy projektu (Maciej Kamiński, Andrzej Berestecki, Daniel Dryniak i Wojciech Rzeszutko). Od głosu wstrzymało się dwóch radnych PO i jeden z SLD, przy czym ostatecznie Błachowicz zmienił zdanie i zagłosował za poprawką.


  Miało nie być tam napisane że Polacy walczyli o Lwów z Ukraińcami!!W takim kierunku idą!!!!!wyciszanie, umniejszanie, przekierowywanie winnych zbrodni!
  Tak że mamy zwycięstwo spektakularne nad Polakami, dzięki Piekło ,Romaszewskiej i spółka


  https://kresy.pl/wydarzenia/przemyscy-radni-pis-przeciwko-przypomnieniu-ze-o-lwow-i-przemysl-polacy-walczyli-z-ukraincami/

  Reasumując jak się na to wszystko patrzy to można zaryzykować twierdzenie , ze tak wolna to jeszcze Polska nie była ,jak od co najmniej od 30 lat .
 • @rabszak 13:07:36
  Przepraszam, że zapytam, czy ten obrazek coś wnosi do dyskusji? Pismo obrazkowe dobre było dla ludzi pierwotnych, a także sprawdza się dla dzieci, ale wśród ludzi posługujących się słowem zaciemnia dyskusję.
 • Dr Lucyna Kulińska Wg dok przedwojennych służb specjalnych:
  Dr Lucyna Kulińska
  Wg dok przedwojennych służb specjalnych:
  ▫️Wyciszano obchody Orląt Lwowskich
  ▫️Władze szły na ustępstwa, opinię publiczną oszukiwano
  ▫️W mediach ukrainofilów, jak obecnie nie brakowało
  ▫️Polacy nie byli psychicznie przygotowani do bezwzględności ukr oprawców


  https://twitter.com/VenaVein/status/1072595318934593539

  https://youtu.be/v5uDB38ugik
 • To, że PiS to patrioci, nie ulega wątpliwości
  Pytanie tylko jakiego kraju. Z tej listy spokojnie można wykreślić Polskę. Zostaje nam USA, Izrael, Ukraina. Wiele działań obecnych władz, jak obecność prezesa na Majdanie, jak wsparcie finansowe przez Dudę, jak wsparcie polityczne wysoko stawia Ukrainę w tym notowaniu.

  "Lachów nada rezati" te słowa kilka lat temu usłyszałem będąc na Podolu. Póki ci, Ukraina się zmaga z Rosją a nasz rząd dba o rozbrojenie kraju, o dewastację finansową, o wprowadzenie obcych wojsk dbających o obce interesy na teren Polski, o wsparcie Ukrainy w ich dążeniach.
 • Je Donald Trump przedłużył Litwinom możliwość wjazdu do USA bez wizy!
  https://otopress.pl/2018/12/29/donald-trump-wizy-usa-litwa/

  Prezydent USA Donald Trump przedłużył obywatelom Litwy możliwość przebywania na terenie kraju bez wizy. Ponadto z takiego przywileju mogą korzystać obywatele takich państw jak Łotwa, Estonia, Malta, Grecja, Węgry, Słowacja i Czechy zostaną włączone do programu bezwizowego.

  Oj tam, kontrakty na gaz i broń podpisane ??podpisane!!no to o tso chodzi??
 • Szanowny Panie Zygmuncie...
  Kiedy Polacy sięgną w końcu po rozum do głowy i zaczną interesować się swoją historią (tą niezakłamaną)... Jak długo jeszcze, my Polacy będziemy wymachiwać szabelką na czołgi?
  Kiedy w końcu przestaniemy czcić różnej maści indywidua, które z szabelkami na koniach wysyłały Polaków i wysyłają na te czołgi nadal, i zaczniemy czcić Pana Boga u Którego wszystko jest możliwe?

  Czy tak trudno zapytać siebie, co zrobiliby w tej sytuacji wielcy synowie Rzeczpospolitej jak np Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński?
  A co takiego zrobił zamknięty w Komańczy Prymas Wyszyński w sytuacji podobnej do obecnej Kościoła i Polski?
  Wiemy wszyscy (chociaż nie wiem czy nie jestem tutaj skrajnym optymistą), że Prymas w tym odosobnieniu z całą pewnością na gorliwych modlitwach otrzymał Dar przejrzenia, że w tej sytuacji może Polsce i Polakom pomóc już tylko i wyłącznie Pan Bóg, za wstawiennictwem Matki Boskiej naszej Królowej.
  Co więc Prymas zrobił? Napisał tą słynną rotę Ślubów Jasnogórskich, którą na Jasnej Górze u stóp naszej Królowej omówili nasi ówcześni rodacy w ilości przeszło MILIONA osób...
  Co się stało? Czy Pan Bóg wysłuchał tych modlitw?
  Wiemy że Śluby były w sierpniu a już w październiku władzę w Polsce przejęli Polacy.
  Niemożliwe stało się możliwym. Miliony młodych ludzi ze środowisk dawniej (przed wojną) poniżonych, zostało przez przez Pana Boga wywyższone milionami awansów społecznych.

  Co się jednak stało?
  Z jednej strony ten sam Prymas który uległ chyba namowom sabotażystów i w czasach, gdy świeże jeszcze były rany zadane Polakom przez Niemców, wystosował ten słynny List "przebaczamy i prosimy o przebaczenie...", czym skutecznie zablokował rodzący się dialog Państwo-Kościół (Gomułka rozmawiał z Wyszyńskim) a więc i rozmowy Wyszyńskiego z Gomułką, który pewnie pod pretekstem odbudowania liczebności Polaków, namówiłby Gomułkę do wydania zakazu dokonywania aborcji.
  Z drugiej strony, Polacy chyba zachłyśnięci tym rozluźnieniem, nie przestali grzeszyć a chyba ustali też w gorliwości w modlitwie w czym z całą pewnością pomógł im Neokatechumenat wprowadzony do Polski przez... Prymasa. W PRL-u masowo aborcją zabijane były dzieci.
  Jak mogło się to Panu Bogu podobać.

  Myślę, że Pan Bóg czekał jeszcze całą dekadę Gierka i w końcu, gdy kościoły zamieniły się polityczne targowiska, zamknął ten temat za skutkiem porządnego już teraz ukarania Swojego narodu wybranego, który ma już teraz (ale i chyba wtedy) Pana Boga gdzieś (żeby się bardziej dosadnie nie wyrażać.

  Ostatni Znak odebrania nam Cudu Eucharystycznego w Sokółce nadal nikogo nie wzrusza, nadal Polacy mają to w d...e...

  Jakże więc bezsensowne są wszelkie rozważania polityczne ślepców, którzy zamiast masowo na modlitwy ekspiacyjne, idą w przepaść ognia piekielnego.
  Bo co nas Polaków może czekać po takich Znakach!?
 • @trojanka 13:47:11
  I chwała Panu Bogu, że trzyma Polaków z daleka od tego amerykańskiego satanizmu. Komu się tam spieszy? Pani? Bo mnie w żadnym wypadku?
 • Polskie kościoły udostępnione na msze dla Ukraińców!
  https://www.jelonka.com/od-niedzieli-msze-rowniez-po-ukrainsku-73191


  https://pomorska.pl/msza-w-jezyku-ukrainskim-w-bydgoskiej-bazylice/ar/12313357

  https://dzienniklodzki.pl/msze-dla-ukraincow-w-lodzi-zgierzu-i-piotrkowie/ar/12006089


  https://ekai.pl/bielsko-biala-coniedzielne-msze-sw-dla-grekokatolikow-z-ukrainy/


  https://doba.pl/dsw/artykul/msze-swiete-po-ukrainsku-w-swidnickim-kosciele/14995/0

  https://opole.gosc.pl/doc/3611728.Msza-sw-w-jezyku-ukrainskim-dla-grekokatolikow
 • @trojanka 14:06:30
  Skoro Polacy nie chcą chodzić do swoich kościołów parafialnych, coraaz bardziej zaczynają pana Boga mieć... gdzieś, to pewnie przejmą je za niedługo innostrańcy.
  W Niemczech, Niemcy takżę już nie chcieli chodzić do kościołów które zostały albo sprzedane, albo wyburzone, albo ... przejete przez Polaków.
  Polak musi być wyrzucony z Polski, dopiero wtedy zaczyna rozumieć gdzie są jego korzenie.
 • @trojanka 14:06:30
  Rozumiem, że ten Kościół grecko-katolicki przeprosił Polaków za święcenie toporów, siekier, wideł, pił itd
 • @Jan Paweł 13:56:16
  Nie, nie mam pragnienia odwiedzin USA, nawet gdyby wyjazd i pobyt był fundowany!!le część Rodaków pewnie ma!ich problem niech im się wiza hamerykańska śni!
 • @trojanka 14:58:09
  I chwała Panu Bogu...:-)
 • @Jan Paweł 14:34:51
  Polacy są od 30 lat zombieni dzień w dzień!wolność i demokracja a raczej to co się pod nią ukrywało i ukrywa , miała spowodować i spowodowała przekierowania zainteresowania i celu życia, na "mieć"za wszelką cenę.Żyć łatwo i bezproblemowo a jak są problemy to "wolność" radzi wziąć dopalacz, kokę, flachę i od razu problemy maleją ba nawet znikają!I czerpać z życia jak najwięcej przyjemności dla siebie, nie patrząc na innych rodaków.
  Fura , smartfony najnowszej generacji i grill, to sa niewątpliwe dary demokracji dla polskiego ludku.
  Może staruszka o kulach kiwać się w tramwaju , nikt z siedzących nie zareaguje.Bo to są często 2 rzędy, młodych przeważnie ludzi wpatrzonych w swojego boga...smartfon!Słyszałam rozmowę 2 kobiet , gdzie jedna zrozpaczona skarżyła się, że nastoletni syn zagroził samobójstwem jak próbowali mu ograniczyć internet!!
  Więc akcja ogłupienia i ubezwłasnowolnienia wielu niestety Polaków przyniosła skutek.
  Wiara, stawia jakieś granice, wymagania "traktuj innych tak,jak chcesz żeby inni ciebie traktowali".To jest " niefajne", niewygodne.Lepiej żyć jak się chce "róbta co chceta".
 • @Jan Paweł 14:55:59
  Sądzę, że nie przeprosił! takie standardy pochwala polski rząd ,i kościół / nie wszyscy wierni/chyba niestety też.
  My mamy płacić podatki i się płaszczyć oraz pozwalać pomiatać sobą i na ciągłe upokarzanie !
  to się nazywa racja stanu!!stanu Oregon i pozostałych!
 • @trojanka 13:47:11
  "Prezydent USA Donald Trump przedłużył obywatelom Litwy możliwość przebywania na terenie kraju bez wizy."

  To jakaś bzdura. Zadecydował wydając edykt czy ukaz?

  Takie sprawy są pod nadzorem Kongresu i zasada jest już jasno określona:

  Procent odmów przyznania wizy ma spaść poniżej 3 procent. Najczęściej powodem odmowy jest silne podejrzenie, że petent ma zamiar naruszyć prawo, np pracować na czarno lub przekroczyć zezwolony czas pobytu.

  Obywatele Litwy co chcą pokombinować jeżdżą głównie do Europy.
  Amerykańscy obywatele są oburzeni masową imigracją i mało kongresmenów zechce głosować za obniżeniem wymogów lub uczynieniem wyjątku dla jednego kraju. Prezydent może tylko sugerować.
 • @trojanka 15:10:16
  kiedyś za tej wrednej komuny młodzi ludzi słuchali takich patriotycznych piosenek, które wtedy nie były faszystowskie.
  https://www.youtube.com/watch?v=_6Zw1fqxptI

  Teraz nawet Kościół ogłupia Polaków, taką muzyką "religijną" :
  https://www.youtube.com/watch?v=MpByIFqchYs

  Nie chcielismy Kościoła, więc chyba Pan Bóg odbiera nam teraz także i nasz Kościół Chrystusowy
 • @Jan Paweł 15:24:06
  No powiem Panu, ze mnie trzęsie jak jeden niedorobek pisze,że za chodzenie do kościoła za PRL groziły kary a nawet śmierć. Zastanawiam się, jak można tak kłamać i kto tym ludziom płaci za takie bzdury!Przy wszystkich złych zjawiskach , które były, NIGDY nie spotkała mnie ani mojej Rodziny ani sąsiadów, ani znajomych czy kolegów z pracy,żadna nieprzyjemność z powodu chodzenia do Kościoła!
  Owszem,nie było w mojej Rodzinie wojskowych czy milicjantów którzy czasami brali śluby gdzieś na wsi gdzie ich nie bardzo znali.
  Było w mojej Rodzinie parę osób w Solidarności, ale nie jacyś prominentni działacze.
  Wszyscy zostaliśmy ochrzczeni, bierzmowani i chodziliśmy na religię,pozostałe sakramenty również były np. śluby, chrzciny , pogrzeby!bez najmniejszych zakłóceń i przeszkód!@Kościoły były pełne wiernych.
  Jedyną mało pobożną okolicznością, była obecność na pasterce, gdzie starsi drzemali i chrapali, a w części zajmowanej przez młodzież męską roznosiła się mało subtelna i ulotna woń napojów spirytowych, Pewnie " pod rybkę"chlapniętych, żeby pływała swobodnie.
 • @trojanka 15:58:48
  Oczywiście, że te niby szykany Kościoła były wykorzystywane przez wichrzycieli (dzisiejszych beneficjantów solidarnościowego puczu na Gierku) jak ich nazywał Gierek.
  Oto jak wyglądały szykany Kościoła (podaję za Panem Dariuszem Kusiorem) :

  Choć trudno w to dziś uwierzyć, ale już od 1970 r. Kościół zaczął odtwarzać i pomnażać majątek. Gdy tylko Edward Gierek został I sekretarzem PZPR, ofiarował katolikom nieruchomości, które Kościół użytkował na Ziemiach Odzyskanych. W ten sposób stał się on właścicielem 4800 świątyń, 1500 innych budynków i 900 ha gruntów rolnych, które przed wojną w większości należały do ewangelików wpływy z opłaty cmentarnej. Kościół pozostawał wciąż w tej dziedzinie monopolistą, mając w swej gestii trzy czwarte wszystkich cmentarzy w Polsce (w 1970 r. zarządzał 6531 cmentarzami).
  Od 1974 r. komuniści zezwolili parafiom i zakonom na prowadzenie działalności gospodarczej „w celach religijnych”. Działalność ta była ściśle kontrolowana przez państwo, ale po uzyskaniu pozwolenia można było prowadzić wydawnictwo, zakład poligraficzny, produkować dewocjonalia, a nawet zakładać hotele. Wyznaniowe osoby prawne zaczęto traktować jako organizacje non profit, płacące podatki jedynie od prowadzonej działalności gospodarczej. Podatki przestały być formą represjonowania Kościoła.
  gelików. Nie wyceniono wartości tej darowizny. Dwa lata później rząd przekazał na własność dodatkowe 662 obiekty (kościoły, klasztory, plebanie, budynki parafialne i cmentarze).
  Za Gierka zliberalizowane zostały przepisy dotyczące budowy nowych świątyń; wcześniej wszystkie zezwolenia były dość ściśle reglamentowane. Prawda, że władza obrzydzała takie inicjatywy na wszelkie sposoby – nie pozwalała kupować gruntów pod budowę, nie przydzielała materiałów budowlanych i rozbierała wzniesione bez zezwolenia budynki. Tym niemniej polityka liberalizacji doprowadziła do tego, że w pierwszej pięciolatce lat 70. wybudowano 538 świątyń, czyli więcej niż przez ćwierć wieku od zakończenia wojny. Rekord ten został pobity w latach 1982-85, gdy państwo wydało pozwolenia na zbudowanie 1376 kościołów.
  Według prof. Michała Pietrzaka, znaczne dochody – oprócz składek wiernych – przynosiły w PRL

  Czyli jakby na to nie patrzeć GIEREK PRZYWRÓCIŁ KOŚCIÓŁ KATOLICKI NA PROTESTANCKICH ZIEMIACH ZACHODNICH.

  Jak odwdzięczył się Kościół Gierkowi?
  Czy słyszeliśmy z ambon :
  - macie pracę
  - macie porządną darmową edukacje
  - macie porządną darmową służbę zdrowia
  - macie co roku nowych 250-350tyś mieszkań
  - macie bogaty pakiet socjalny
  SZANUJCIE TO SOBIE

  Za to słyszeliśmy o jakimś niby braku podmiotowości ludzi pracy i że w kapitaliźmie to ta podmiotowość jest zachowana.

  MUSIMY SIĘ BARDZO, BARDZO, BARDZO MODLIĆ TAKŻE ZA NASZ KOŚCIÓŁ, BY PAN BÓG NAM GO NIE ODEBRAŁ..
 • @Jan Paweł 16:24:19
  "MUSIMY SIĘ BARDZO, BARDZO, BARDZO MODLIĆ TAKŻE ZA NASZ KOŚCIÓŁ..."
  Kościołowi przewodzi ten człowiek. Czy pod jego przewodem mamy się modlić do tęczowego krzyża, czy można po staremu?

  https://wrealu24.pl/wp-content/uploads/2018/10/FF-300x283.jpg
 • @Ruski troll 18:38:56
  Matka Boska we współczesnych Orędziach mówi : "Do ciebie Polsko mówię jako do mojej córki, chciałbym cie uwolnić z tej niewoli, jaką nałożył na ciebie szatan. Kupił cię tanio..."

  Módlmy się, nie oglądajmy się na hierarchów, sami inicjujmy modlitwy. Dołączajmy do już istniejących inicjatyw modlitewnych.
  NIE MA INNEJ RADY...
  My Polacy mamy szabelki a oni mają czołgi.
 • @Jan Paweł 16:24:19
  Panie Pawle,Panska gorliwosc i oddanie KK jest godna podziwu.Przytocze jednak powiastke krazaca w wielu wersjach sprowadzajaca sie do jednego wniosku,ktory podam na koniec.Owoz jezeli cos wyglada jak kaczka,chodzi jak kaczka wydaje glos jak kaczka;to co jest?Kaczka.Drugie zblizone;jezeli pierwsza osoba mowi zes kon,druga osoba mowi zes kon i trzecia mowi to samo,to chyba najwyzszy czas by kupic sobie siodlo.
  Gdy wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazuja,ze korab jakim mialby byc KK nie jest ta Arka zbawienia,ktora mieni sie byc czy nielepiej rozejrzec sie za waska droga wszak szeroka i przestronna(powszechna) droga prowadzi na zatracenie.
  Nie rozumiem na jakiej podstawie Polacy mieliby byc narodem wybranym?Czyz Ap Piotr nie napisal,ze wszyscy wobec Boga sa rowni?
 • @Jan Paweł 19:15:54 uciekajcie z KK
  "1) Potem ujrzałem innego anioła - zstępującego z nieba i mającego wielką władzę, a ziemia od chwały jego rozbłysła. (2) I głosem potężnym tak zawołał: Upadł, upadł Babilon - stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, (3) bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi doszli do bogactwa przez ogrom jej przepychu. (4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: (5) bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. (Ap 18:1-5 BT)
 • @Herkules 19:17:39
  Matka Boska w czasie objawienia we Włoszech w 1608 roku oznajmiła O. Juliuszowi Mancinellemu, że jest Królową Polski.
  Stary już jezuita, pieszo przybył w 1610r do Polski by oznajmić to królowi i w czasie Mszy św w Katedrze na Wawelu, Matka Boska jeszcze raz przy relikwiach Św Stanisława (to ta mała srebrna trumna) objawiła się i powtórzyła, że "wybrała Polskę na Swoje Królestwo, bo synowie tego narodu Ją szczególnie umiłowali".
  Jest o tym wiele juz publikacji. Tutaj jest link do 1-szej części audiobuka (Jestem Królową Polski) na ten temat :
  https://www.youtube.com/watch?v=ktqDq_E9IoM&t=1216s
 • @Zawisza Niebieski 13:40:28
  Ten list, podpisany przez "naukowcöw i ekspertöw" bylby zabawny, gdyby nie byl zalosny. Trudno zrozumiec tupet tych ludzi, broniacych osobnika wyraznie reprezentujacego interesy Ukrainy.
  Ciekawe sa powody jego odwolania. Moze niedostatecznie holubil ukrainskich Zydöw? Proporcje moze nie w/g zyczen Dudy.
  Lista piekielniköw imponujaca. Watpie jednak, czy te szlochy pomoga. Duda nie bardzo liczy sie z krajowym podwörkiem.
 • To by potwierdzało zasłyszaną informację, że Romasewska jest z żydowskiego środowiska z KazimierZa N. Wisłą.
  jevishamerykanie liczą na opanowanie Rosji przez Chodorkowskiego przy pomocy kłopotów z Ukrainą a paletyńscy nowohebrajczycy na władzę oligarchów posowieckich na Ukrainie z izraelickimi paszportami
 • @morgan 20:28:09
  Naukowcy i eksperci mogą mieć serce przy różnych nacjach, nawet nie zawsze nacji z jakiej się wywodzą. Prawie 4 lata prezydentury Andrzeja Dudy wykazuje iż poza okresami, gdzie jest gotowy podpisać nawet kota prezesa jego serce skłania się ku Ukrainie i dba o interesy tego kraju. Czemu został odwołany, rzeczywiste przyczyny mogą być takie, że nawet nie zgadniemy. Faktem jest iż komuś trzymającemu władzę wydał się niewygodny na tyle iż dołożył starań by wrócił do kraju. A kto wie, może będzie to awans w uznaniu za zasługi. Nie znamy danych istotnych dla prawidłowej oceny.
 • Polacy na ukraińskiej liście ludzi do odstrzału. „Dwóch dziennikarzy już zostało zamordowanych”
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/11/ukraina_nacjonalisci_banderowcy.jpg

  Ukraińscy nacjonaliści kultywują tradycje morderców z OUN-UPA.
  Austriackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało na dywanik ambasadora Ukrainy. Sprawa nie jest błaha. Austriacki dziennikarz Christian Wehrschütz znalazł się na liście ludzi przeznaczonych do likwidacji przez ukraińską stronę pod nazwą „Posipaka agent Kremla”.
  Powód jest jasny. Austriacki dziennikarz nadawał relacje z Krymu, które zostały krytyczne ocenione przez ukraińskich nacjonalistów. Wehrschütz zareagował błyskawicznie. Zainterweniował, pisząc do austriackiego rządu oraz do austriackiej telewizji ORF „na Ukrainie są „zbrojne ultranacjonalistyczne grupy, które grożą dziennikarzom relacjonującym krytycznie działania ukraińskich władz i starającym się być obiektywnymi”. Dodał też, że to nie są żarty, ponieważ już 2 dziennikarzy zostało zamordowanych, a on nie ma zamiaru być następnym. Według „Der Standard” MSZ Austrii zareagowało na list dziennikarza, wzywając do siebie ambasadora Ukrainy.

  „Wzrastające restrykcje wobec wolności prasy na Ukrainie są nieakceptowalne. Z wielkim zaniepokojeniem odnotowuję warunki, na jakie narażone są ukraińskie i międzynarodowe media w tym kraju. Używanie siły i gróźb wobec dziennikarzy musi być karane” – stwierdziła w oświadczeniu szefowa austriackiego MSZ Karin Kneissl.

  Strona internetowa „Posipaka – agent Kremla” jest, według zamieszczonej na niej informacji, projektem ukraińskiego pozarządowego think-tanku Centrum Badań nad Armią, Konwersją i Rozbrojeniem. Na liście strony „Posipaka” (ukr. sługus) znalazło się też kilkunastu Polaków i polskich organizacji jako „agentów Kremla”:

  1. pisarz kresowy Stanisław Srokowski (za list wzywający polskie władze do zakończenia współpracy z ukraińskimi samorządami gloryfikującymi OUN-UPA),
  2. Szef Ruchu Narodowego Robert Winnicki (za demonstrację przeciw sprowadzaniu do Polski ukraińskiej siły roboczej),
  3. Paweł Kukiz (m.in. za krytykę banderyzmu),
  4. Wojciech Smarzowski (za wyreżyserowanie „antyukraińskiego” filmu „Wołyń”),
  5. prezes Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich Witold Listowski,
  6. publicysta Adam Śmiech,
  7. Publicysta Bohdan Piętka,
  8. Stowarzyszenie „Kursk”,
  9. Młodzież Wszechpolska,
  10. Ruch Narodowy,
  11. Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich,
  12. Kukiz’15,
  13. historyk dr Łukasz Adamski oraz Jakub Wojtkowiak, którym zarzucono, że w marcu zaprezentowali w Moskwie książkę, w której stwierdzono, iż „ogromna większość radzieckich jeńców wojennych, którzy dobrowolnie przeszli na stronę Niemców, strzegli obozów koncentracyjnych w Polsce i tłumili w nich powstania, była etnicznymi Ukraińcami”. O ile lista ww. think tanku jest listą organizacji pozarządowej, to na Ukrainie istnieje już inna strona internetowa publikująca podobny spis – Myrotworec. Oni maja nieoficjalne związki z ukraińskim MSW. Miesiąc temu na swoją listę proskrypcyjną, czyli ludzi do odstrzału wciągnęli b. kanclerza Niemiec Gerharda, Reakcja niemieckiego MSZ była szybka. Zażądano od Ukrainy zamknięcia tego portalu.

  Czas na reakcję polskiego MSZ.

  Źródło: Kresy.pl

  Ps...Mamy początek roku, więc zapas odwagi powinien być wystarczający na 1,może 1,5 miesiąca. Zwłaszcza, że nowy ambasador jeszcze nie został „odpowiednio” wytresowany.Nie widzi ruskich czołgów pod Kijowem raz na tydzień? To mu się sypnie. W razie potrzeby nawet nowiczoka wyczuje. Stop Ukraina bo zaczną się problemy. Najwyższy czas w Polsce otworzyć naszą listę proskrypcyjną, bo na rząd nie ma co liczyć i sprawiedliwości oficjalnie się nie doczekamy. POPiS wyśmiewa Winnickiego, a tu proszę. Już na Ukrainie o nim głośno. Wszyscy Ukraińcy powinni opuścić nasz kraj. Nie mamy też powodu jako kraj sponsorować Banderowców. Polskie pieniądze dla Polaków. Nic dla żydów ani Ukraińców. Ukraina? Takiego państwa nie było, nie ma, i nie będzie. Chwilowo "istnieje" tylko dzięki Ruskim, jakby to śmiesznie nie zabrzmiało bo negocjacje w sprawie Nowej Kalifornii trwają.
 • Kijów: nacjonaliści świętują urodziny Bandery (wideo)
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/950/70/9507046.jpg

  W Kijowie zebrali się nacjonaliści, aby przejść w pochodzie z okazji 110. rocznicy urodzin Stepana Bandery podaje portal „Strana.ua". W grudniu Rada Najwyższa postanowiła, że kolejną rocznicę jego urodzin Ukraina upamiętni na szczeblu państwowym. W marszu wezmą udział rozmaite organizacje nacjonalistyczne. Według danych portalu wśród radykałów są też animatorzy, którzy idą w kolumnie przebrani za bałwany. Rada Najwyższa Ukrainy podjęła wcześniej decyzję w sprawie ogólnopaństwowych obchodów 110. rocznicy urodzin ideologa radykalnego nacjonalizmu Stepana Bandery.
  https://youtu.be/m8jyh6De6Ic


  https://pbs.twimg.com/media/Dv1d6w1X4AEKYKO?format=jpg&name=360x360
 • Noworoczny hołd dla zbrodniarza. Tysiące Ukraińców wyszło na ulice, by świętować rocznicę urodzin Bandery
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180YzA4MS9wLzIwMTkvMDEvMDEvODI1LzU0MC9jZjhjYzg3ZDFhZDk0MTQ5OTFmMTVjYzE5YWM5ZDlkZC5qcGVn.jpeg

  A po uroczystościach wsiedli w samochody i udali się po należne zasiłki do Polski. A nasi bonzowie główkują jak by to ich jeszcze wynagrodzić. Ale skoro ten polski (na szczęście odwołany, ale dlaczego tak późno?) ambasador opowiadał im tam, że "wołynka" to były "bratobójcze walki" to w czym problem? Przyczyniliście się do utrzymywania Ukraińców w stanie demoralizacji upewniając, iż brnięcie w kłamstwo i fałszowanie historii to nie jest jakiś wielki problem no bo "przecież bronią nas przed zimnym ruskim czekistą".. No to dalej dopieszczajcie Ukrainę, a będziecie mieć powtórkę z historii. "Ukraina czysta jak szklanka wody" - to chyba jego hasło. Pęka mit o przyjaźni, tak jak o katolikach którzy poszli na film paszkwil. Czas zrobić w obydwu przypadkach prawdziwy reset. A gdzie jest polski MSZ? Plują nam w oczy a PiS uważa że nic się nie stało! Ukry von z naszego kraju. Trzeba przestać wydawać jakiekolwiek pieniądze na pomoc dla Ukrainy. Przestać ich tu przyjmować do Polski, niech jadą do Niemiec a w ogóle niech ich trafi szlag. Ukraina to nie państwo,to groźny problem dla Europy. Niestety lecz tylko Putin potrafi utrzymać bandytów w ryzach.
 • @trojanka 15:10:16
  Stara stetryczała Unia, jak każdy stary twór jest niereformowalna. Żyje na zasadzie dobrobytu własnego, błogostanu, i sklerozy. Geriatrą dla niej POLSKA i Węgry. Wykorzystuje naiwna głupotę i chciwość żydolewaków i komuchów wschodniej Europy. Każe zmywać naczynia na pańskim stole. Lub też takim stworom jak TUSK, lizać im pewne części ciała.
 • @Ruski troll
  Można by urządzić huczne obchody urodzin Jaremy Wiśniowieckiego i postawić mu przy przejściu granicznym z Ukrainą duży, a nawet bardzo duży pomnik, z odpowiednim gestem postaci. Materiały CIA na temat Bandery, znalezione w sieci:
  https://iwpchi.files.wordpress.com/2014/03/cianaziwarcriminalsfiles_bandera.pdf

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30