Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
172 posty 2901 komentarzy

Wrzodak Z

Antoni Macierewicz agentem SB!!!!!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Moim zdaniem wywiad red. Piatka zasługuje na zapoznanie sie czytelników o roli A. Macierewicza i Piotra Naimskiego w czasach PRL i dzisiaj. Wywiad drukuje G. Warszawska. Mija wiele tygodni od tego wywiadu a AM siedzi cicho. zw

Antek Smoleński agentem UB, Kiszczaka?
ADMINISTRATOR ZAMACH WARSZAWSKI 03 JANUARY 2019 HITS: 291 EMPTY
Swoiste bohaterstwo spóźnionych na barykady, przecież każdy — kto ma rozum — przejrzał Macierewicza już dawno temu.
Bo czego innego można się spodziewać po przodowniku KSS KOR?
A te wieczne kłamstwa o „śledztwie smoleńskim”? W PiS tylko Kaczyński jest bardziej żenujący. Macierewicz to wyleniały, cuchnący zdychający lis, padlina.
Może niech lepiej Tomasz Piątek zajmie się „Smoleńskiem” – tam to dopiero jest wielka masa padliny. Tam jest w czym się babrać, wielcy eksperci, świadkowie, no i wdowy, płaczące wdowy. Wdowy, żałobnicy, dramat — morze łez.

Redakcja Gazeta Warszawska

+

Dorota W. rozmawia z Tomaszem Piątkiem, dziennikarzem, pisarzem, autorem książek o działalności wiceprezesa PiS Antoniego Macierewicza.

Dorota W: Antoni Macierewicz współdziałał z SB na 100 proc., a na 95 proc. świadomie współpracował - taką stawiasz tezę. Mocną.

[Tomasz Piątek:] Tezę... To jest wniosek, który wynika z dokumentów dostępnych w IPN. Nikt ich do tej pory nie przeanalizował. To jest bardzo dziwne, ponieważ kilka osób czytało przynajmniej większość kluczowych teczek.

Ale teczki Macierewicza nie ma.

Tak. Bardzo ciekawe, że teczkę Macierewicza zniszczono w styczniu 1990 roku. Wtedy kiedy esbecy niszczyli lub wynosili i ukrywali teczki swoich najważniejszych agentów. Ale jest wiele innych teczek, w których pozostały ślady działalności Antoniego Macierewicza. Jest kluczowa teczka „CHEMEX” dotycząca jego wieloletniego przyjaciela i prawej ręki Piotra Naimskiego, z którym Macierewicz współdziałał w opozycji i w podziemiu.

I do dziś współdziała.

Tak jest. Tam są rzeczy miażdżące. Jest przede wszystkim notatka szefa wywiadu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, komunistycznego wywiadowcy generała Sarewicza z września 1984 roku, który mówi, żeby Macierewicza zostawić w spokoju. Podpisuje się pod notatką, w której czytamy, że nie ma żadnych podstaw, żeby ścigać czy represjonować Macierewicza. Chociaż w tym samym czasie, dwa tygodnie wcześniej, generał Sarewicz i jego ludzie dostali raport, z którego wynikało, że Macierewicz posługuje się sfałszowanymi dokumentami, co było przestępstwem, i to bardzo poważnym. Oczywiście do tego dochodziła jeszcze jego cała podziemna działalność organizacyjna i wydawnicza, bo wydawał podziemne czasopismo.

Regularny opozycjonista poszedłby za to siedzieć.

Dokładnie tak.

A tu? Co się tu dzieje?

W teczce „CHEMEX” czytamy, że młody funkcjonariusz wywiadu PRL, porucznik Jasiński, używający nazwiska Hutorowicz, taki pseudonim służbowy, miał wątpliwości i próbował się dowiedzieć, dlaczego Macierewicz jest pod parasolem ochronnym. I poszedł do stołecznych esbeków, do tzw. Stołecznego Urzędu Spraw Wewnętrznych, gdzie pracował kapitan Bolesta odpowiedzialny za rozpracowywanie Macierewicza. Czyli tropienie, zwalczanie, ściganie, śledzenie. I kapitan Bolesta mówi wprost swojemu koledze, że on nie może zwalczać Macierewicza, choć on teoretycznie, oficjalnie go zwalcza. Bo Macierewicz jest chroniony przez Biuro Studiów SB, i to chroniony pod każdym względem. Kiedy stołeczna esbecja próbuje zwerbować kogoś z otoczenia Macierewicza lub zająć się nim, przychodzi Biuro Studiów SB i bierze tego człowieka pod opiekę. Biuro Studiów SB zabrało stołecznej esbecji wszystkie dokumenty dotyczące Macierewicza, przejmuje zapisy rozmów z podsłuchu u niego w mieszkaniu. I wreszcie, rzecz niezwykła, Biuro Studiów SB, podszywając się pod stołecznych esbeków, przekupuje ich konfidentów. Przychodzi, bierze od nich informacje dotyczące Macierewicza i płaci, udając zwykłych esbeków.

W jakim celu?

Otóż, żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba sobie odpowiedzieć, czym było to tajemnicze Biuro Studiów SB, które tak chroniło Macierewicza.

I czym było?

Było specjalną elitarną jednostką, której głównym celem i zadaniem było tworzenie pseudoopozycyjnych, niby podziemnych liderów i organizacji. Po to, żeby rozbić podziemną "Solidarność". I z tej rozmowy dwóch funkcjonariuszy, kapitana Bolesty ze stołecznej esbecji i młodego wywiadowcy Jasińskiego, wynika jasno, że Macierewicz był współpracownikiem Biura Studiów SB. Bardzo ciekawe jest to, że także historycy związani z Macierewiczem, jak Sławomir Cenckiewicz, przyznają, że Biuro Studiów SB miało wyjątkowy przywilej, mogło rejestrować swoich konfidentów jako swoje ofiary. Nie jako agentów, tylko jako osoby rozpracowywane, zwalczane. Tu mamy do czynienia z podobnym manewrem, bo Macierewicz oficjalnie jest nadal osobą zwalczaną.

Czyli cały czas gra pozorów?

Tak. Jest osobą zwalczaną przez Stołeczny Urząd Spraw Wewnętrznych, przez stołecznych esbeków.

A jednocześnie jest kretem?

Jest chroniony przez elitarną jednostkę, która rozbija opozycję i która, co ciekawe, ściśle współpracuje, wręcz są to powiązania osobiste, z sowieckimi służbami specjalnymi. Jeden z opiekunów Macierewicza w Biurze Studiów SB Adam Malik dostał medal od KGB w czasie, kiedy się opiekował Macierewiczem, wcześniej pracował w Moskwie. Drugi z protektorów Macierewicza, pułkownik Mikołajski, w czasie kiedy zajmuje się Macierewiczem, leci sobie do ZSRR, i to w wielkim pośpiechu. Chyba nawet w tajemnicy przed ówczesnym kierownictwem MSW, przed generałem Kiszczakiem. Bo wszystko wskazuje na to, że sfałszował sobie skierowanie na wczasy, żeby tylko polecieć do Związku Sowieckiego. Ten wyjazd jest w bardzo ciekawej koincydencji z ówczesnymi działaniami Macierewicza, to się bardzo dziwnie zbiega i jest opisane w książce [Macierewicz. Jak to się stało]. Dodatkowo jeszcze wcześniej wspominany Piotr Naimski, prawa ręka Macierewicza, chce polecieć do Stanów Zjednoczonych. Esbecy nie chcą mu na to pozwolić, przede wszystkim wywiad PRL.

Ale leci w końcu…

Tak, bo dochodzi do niezwykłej interwencji esbeka Wojciecha Kaszkura, który ma rodzinne i personalne bliskie powiązania z Moskwą, który wymusza na swoich kolegach, żeby wypuścili Naimskiego do Stanów. On tam nawiązuje bardzo ciekawe znajomości, m.in. ze słynnym senatorem D’Amato.

Już wtedy?

Tak. Z senatorem D’Amato, który później będzie głównym sojusznikiem Macierewicza w Stanach Zjednoczonych.

I głównym człowiekiem Putina w Waszyngtonie.

Głównym jest, jak wszystko na to wskazuje, Donald Trump.

Ale to jest nowy człowiek, a przez całe lata w ten sposób mówiono właśnie o senatorze D’Amato.

Tak. D’Amato pracuje dla wielkich korporacji amerykańskich, a właściwie międzynarodowych, które uzależniły amerykański wywiad kosmiczny od silników rakietowych sprowadzonych z Rosji i produkowanych przez rosyjski, państwowy, kremlowski kombinat Energomasz. Ale już w latach wcześniejszych, 80. i 90., senator D’Amato ściśle współdziałał z włoskimi rodzinami mafijnymi w Nowym Jorku, które wprowadzały sowieckich gangsterów do tego miasta. Bardzo ciekawe jest też to, jak Naimski w 1984 roku wraca do Polski. Otóż przekracza granicę w taki sposób, że ani esbecy, ani wywiad PRL, ani ówczesna straż graniczna, czyli Wojska Ochrony Pogranicza, nie wiedzą, jak on to robi. Pojawia się nagle w Polsce ku zaskoczeniu wszystkich i wywiad PRL postanawia razem z Wojskami Ochrony Pogranicza wyjaśnić tę zagadkę, ale bez skutku.

Czyli chroni go ktoś jeszcze wyżej niż wywiad i służby PRL?

Wszystko wskazuje na to, że Macierewicza i Naimskiego chroni Biuro Studiów SB, to właściwie wiemy na pewno. A wszystko wskazuje na to, że Biuro Studiów SB robi to w porozumieniu z sowieckimi służbami specjalnymi.

I jeśli się nie mylę, to dokumentów dotyczących tego biura też za wiele nie pozostało?

O ile wiadomo, cała dokumentacja wytworzona przez biuro została zniszczona lub ukryta. Być może w jakiejś szafie jakiegoś esbeka jeszcze ciągle jest, być może jest tam też ciągle teczka Macierewicza. Ale podsumowując, bo to jest ważne, mówimy tutaj bardzo konkretnie, podajemy konkretne fakty. Macierewicz jest faworyzowany przez esbecję, jest chroniony przez Biuro Studiów SB, pozwala mu się np. na rzekomą ucieczkę z ośrodka internowania w 1982 roku.
Jest sporo znaków zapytania, czy to faktycznie była ucieczka.

To są właściwie wykrzykniki. To są wykrzykniki, ponieważ Macierewicz bez żadnych przeszkód wychodzi do szpitala na przepustkę, ze szpitala idzie do dentysty, od dentysty już do ośrodka nie wraca.
Idzie mówisz. Nie ucieka?

Tak, wychodzi sobie. Ośrodek internowania informuje esbecję o jego ucieczce dopiero 11 dni po tym, jak Macierewicz ucieka. A esbecja robi wszystko, żeby go nie ścigać. Czepia się pretekstu, że pismo o ucieczce Macierewicza było podpisane nieczytelnym podpisem, więc oni nie wiedzą, czy to pismo ma moc, czy oni mają go ścigać, czy nie.
To ten dokument z okładki twojej książki?

Nie, nie. Na okładce jest notatka z rozmowy wywiadowcy Jasińskiego z kapitanem Bolestą. Ta druga, tam gdzie jest mowa o ogólnym chronieniu Macierewicza przez Biuro Studiów SB. I wracając do sprawy ucieczki, warto przypomnieć dla porównania, że gdy Marian Piłka, opozycjonista znacznie mniej ważny od Macierewicza, uciekł ze szpitala, do którego dostał przepustkę z ośrodka internowania, to natychmiast w tym szpitalu pojawiło się kilkudziesięciu esbeków, którzy przeczesywali szpital i cały teren dookoła.
A tu?

Tu nie. Tu szpital informuje esbecję po 11 dniach, a esbecja odpowiada, że ona nie wie, co z tym zrobić, bo jest nieczytelny podpis. To absurdalne, przecież możemy ustalić, czy podpis był ważny i kto podpisał pismo, wystarczy zadzwonić. Ale esbecy woleli odesłać pismo do ośrodka, żeby znów szło tydzień, żeby ośrodek znów coś odpisał. To jest niezwykłe i niezwykłe jest też to, że dziennikarz Radosław Gruca poszedł na spotkanie z Macierewiczem pod koniec zeszłego roku, gdzie Macierewicz rozmawiał ze swoimi zwolennikami. Gruca zapytał go, w jaki sposób opuścił ośrodek internowania, a Macierewicz odmówił odpowiedzi.
Jak zwykle.

Tak, Macierewicz bardzo często odmawia odpowiedzi.
I teraz powiedzmy, że ta cała historia, bardzo szokująca rzeczywiście, dotyczy wiceprezesa PiS, partii aktualnie rządzącej, która na sztandarach ma hasła zwalczania „komunistów i złodziei”.

Tak, walka z komunizmem, 30 niemal lat już po upadku komunizmu. Do niedawna jeszcze partia ta również głosiła, że walczy z wpływami Moskwy w Polsce, teraz już tak tego głośno nie mówi. To jest przypadek niesłychanej obłudy, ale nie tylko o to tu chodzi, bo z obłudą polityków stykamy się w większych lub mniejszych dawkach zawsze. Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo narodowe i chodzi o to… czym jest PiS. Czym jest PiS bo…
Bo trzeba też zestawić to, co piszesz o powiązaniach Antoniego Macierewicza z esbecją, trzeba zestawić jeszcze z pierwszą książką, w której opisałeś relacje Antoniego Macierewicza i jego środowiska z Kremlem, z rosyjskimi służbami czy wręcz z mafią.

Tak i druga książka tłumaczy pierwszą. Tłumaczy to, co było w pierwszej, jak nawiązały się te powiązania Macierewicza z Moskwą, wynika z tego, że już na początku lat 80,. jeśli nie wcześniej i…
I teraz wróćmy do tych wniosków, do dziś.

Tak, to jest pytanie o to, czym jest PiS, bo my zakładamy bardzo często i niesłusznie, że PiS jest naszym rodzimym polskim problemem, że to są jacyś wariaci czy cwaniacy z naszego polskiego zaścianka. PiS jest częścią wielkiej ofensywy Kremla w Europie. Akurat polska sytuacja była specyficzna i partia prokremlowska przez dłuższy czas musiała się posługiwać antykremlowską retoryką, bo to, o czym mówimy, to nie jest tylko sprawa Macierewicza. Jesteśmy wszyscy w szoku po sylwestrowej nominacji Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji. Adam Andruszkiewicz w raporcie think tanku środkowoeuropejskich ekspertów Political Capital został określony jako narzędzie, rosyjskie narzędzie wpływu w Polsce. Wielu publicystów i aktywistów pisało o tych powiązaniach, taki soczysty opis, ale udokumentowanie tych powiązań dał na przykład prawicowy działacz Marcin Rey, który mimo swoich prawicowych poglądów konsekwentnie walczy z Kremlem. O grupach, z którymi Andruszkiewicz się kontaktował, o białoruskim działaczu Usowskim, który działa z ramienia Kremla, „Wyborcza" też pisała dużo, jest na ten temat wiele cennych publikacji. Jest też seria publikacji w „Polityce” autorstwa Grzegorza Rzeczkowskiego, z których się dowiadujemy, że adwokat Jarosława Kaczyńskiego Grzegorz Kuczyński zasiadał w radach nadzorczych spółek Marka Falenty, tego aferzysty, który sprowadzał wielkie ilości węgla z Rosji, który miał długi u Rosjan i które mu Rosjanie wybaczyli w tajemniczy sposób.
I który ma na koncie aferę podsłuchową, która doprowadziła do upadku poprzedniego rządu i wyniosła ten obecny.

Tak, który w zamian za to zmontował aferę ośmiorniczkową i pomógł PiS-owi wygrać wybory, więc jak widać, długi wdzięczności wobec Kremla ma nie tylko pan Falenta. Długi wdzięczności wobec Kremla ma także Jarosław Kaczyński, ma cały PiS.
I to jest pytanie, które chciałam właśnie zadać – dlaczego twoim zdaniem Jarosław Kaczyński nie reaguje na to, czego dowiadujemy się z twoich książek, z twoich dociekań na temat Antoniego Macierewicza.

Znaczy, trzeba mu oddać sprawiedliwość - on do spółki z Mateuszem Morawieckim jakoś tam zareagowali, ponieważ odsunęli Macierewicza z rządu, zdymisjonowali go ze stanowiska ministra obrony narodowej, niestety, już po tym, jak Macierewicz zdołał w dużej mierze zdemontować naszą armię, zablokować najważniejsze zakupy dotyczące uzbrojenia, pozbawić nasze wojsko dowódców. Natomiast cały czas trzymają Macierewicza na stanowisku wiceprezesa partii rządzącej. Tu mamy na pewno do czynienia z szantażem politycznym, ponieważ, jeżeli Macierewicz odejdzie z PiS i stworzy swoje własne ugrupowanie z innymi prorosyjskimi działaczami, z nacjonalistami, z Markiem Jakubiakiem na przykład, z Korwin-Mikkem...
To te parę procent uszczupli.

Tak, analitycy wskazują, że taka kombinacja jest możliwa. Wtedy Kaczyński mógłby stracić te parę procent wyborców, które mu są niezbędne do rządzenia. W jego przypadku to oznacza całkowitą katastrofę. Wiem też z wielu źródeł, że Macierewicz posiada różne kompromitujące dokumenty dotyczące różnych polityków, prawdopodobnie posiada także dokument dotyczący finansowania pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego, czyli Porozumienia Centrum. Moi informatorzy mówią, że publikacja tego dokumentu mogłaby być dla Kaczyńskiego bardzo niewygodna.
A Macierewicz ciebie w tej chwili nie ściga?

Nie.
Sąd nakazał prokuraturze zajęcie się sprawą wykorzystywania stanowiska, wykorzystywania władzy jeszcze kiedy pisałeś pierwszą książkę na jego temat.

Tak, kiedy wydałem pierwszą książkę, Macierewicz doniósł na mnie do prokuratury wojskowej. Nie odważył się mnie pozwać ani nawet oskarżyć o zniesławienie, bo pierwsza książka tak samo jak druga była bardzo dokładnie udokumentowana, natomiast doniósł do prokuratury wojskowej, że jestem terrorystą, oskarżył mnie o przestępstwo polegające na rzekomym użyciu przemocy lub gróźb bezprawnych wobec urzędnika państwowego. Prokuratura umorzyła to postępowanie już po dymisji Macierewicza, a kiedy tylko to umorzenie się uprawomocniło, ja doniosłem ze swej strony do prokuratury, że podejrzewam Macierewicza o popełnienie przestępstwa polegającego na nadużyciu stanowiska w celu osiągnięcia korzyści osobistej.
I sąd przyznał, że możesz mieć rację.

Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie, a sąd nakazał prokuraturze, żeby jednak śledztwo w tej sprawie wszczęła.
Więc ta sprawa będzie się toczyć, natomiast sam Antoni Macierewicz wobec ciebie żadnych kroków nie podejmuje.

Nie, i to jest zrozumiałe, ja po prostu piszę prawdę, i to bardzo udokumentowaną prawdę. Te dokumenty z Instytutu Pamięci Narodowej, które są w tej książce, są dla Macierewicza miażdżące, także dla jego legendy, ja tam poruszam też sprawę jego ojca. Macierewicz twierdzi, że jego ojciec został zamordowany przez UB. Ze wszystkich świadectw wynika, że popełnił samobójstwo, a w Instytucie Pamięci Narodowej jest zobowiązanie do współpracy z komunistycznym Urzędem Bezpieczeństwa podpisane przez Zdzisława Macierewicza, ojca Antoniego. Ojciec Antoniego Macierewicza przyjął pseudonim Z-3 i był przez chwilę agentem UB. Przez chwilę, bo dwa tygodnie później popełnił samobójstwo, więc wszystko wskazuje na to, że był więcej niż uczciwym człowiekiem, był bohaterem, który się zabił, żeby nie donosić na swoich przyjaciół. Natomiast Macierewicz nam tego nie mówi, w ogóle o tej sprawie nie mówi. Przedstawia swoją nieprawdziwą wersję, najwyraźniej wstydzi się tej historii, choć moim zdaniem nie powinien. Być może kiedyś ktoś go szantażował tym zobowiązaniem, które jego ojciec podpisał.

https://www.reddit.com/r/Polska/comments/abx5w2/tomasz_pi%C4%85tek_macierewicz_by%C5%82_wsp%C3%B3%C5%82pracownikiem/ed3t0ka/?context=3

 

Macierewicz: Prezydent Lech Kaczyński padł ofiarą zamachu ...(Zamach Warszawski )ANTONI MACIEREWICZ oświadczył , że Prezydent Lech Kaczyński padł ofiarą zamachu, nie jest to już więc „katastrofa smoleńska”, ale zamach. Odpowiedzialnymi za zamach są: Donald Tusk i Jacek Cichocki. Innymi ...

Smoleńsk: Kompromitacja A. Macierewicza. ...(Zamach Warszawski )+++ Totalna Kompromitacja Zespołu Parlamentarnego pod kierownictwa posła Antoniego Macierewicza. W dniu 16 kwietnia miała miejsce kolejna już „międzynarodowa” konferencja „expertów międzynarodowych” ...

Kłamstwo smoleńskie a Macierewicz – czyli teoria chaosu i kabały ...(Zamach Warszawski )... smoleńskiego, jakiego w ostatnich dniach dokonał Antoni Macierewicz, jest trudna do przecenienia. Ale rewelacje te dotyczące oświadczenia premiera Putina w Smoleńsku, w klika godzin po ogłoszeniu faktu ...

Joanna Szczypińska - świadek oszustwa katastrofy smoleńskiej - nie żyje(Zamach Warszawski )... Cóż tam. Toteż Macierewicz i inni mógł „swobodnie” wracać pociągiem bez zaskoczenia skąd on tam się wziął gdy nie jechał do Katynia, skoro były dwa składy (a może i trzy). Pociąg wyjeżdża z ...

 

Petycja w sprawie ujawnienia żydowskiego pochodzenia ludzi sprawujących funkcje publiczne.(+Pugna+)... go. 97. Antoni MACIEREWICZ b. Min.Spr.Wew., Przew. Ak.Pol. Listę sporządzono na podstawie Kartoteki Ludności Centralnego Biura Adresów MSW. Nr arch.: 1/6526/1; Data Arch.: 9.07.1984r.; Organ Rej.: Wydz. III-2 ...

 

Żydowskie chmury nad marszami niepodległości: Czy ”ONR” będzie pałować polskich antysemitów na żydowskie zlecenie?(Okupacja żydowska w Polsce)... reaktywacji w Warszawie. Reaktywacja ta nie udała się z powodu rozbijactwa politycznego – sabotażu – ze strony takich polityków, jak W. Chrzanowski, M. Giertych czy A. Macierewicz. Przypomnijmy, że zara ...

 

Portal http://solidarni2010.pl/ nielegalnie przejmuje hasło “zamach.eu”,(Zamach Warszawski )... zamachu smoleńskiego, a co jest zwykłym oszustwem, bo w Smoleńsku nie było żadnego zamachu lecz jedynie inscenizacja katastrofy. Solidarni2010 to praktycznie organ „Komisji Macierewicza”, która przez cał ...

Syndrom Sztokholmski ex. xiędza Międlara czy agenturalna ustawka?(+Pugna+)... jest to nic nowego, historia się powtarza i powtarza. Polacy powinni mieć już trochę więcej tego rozumu, zauważyć fasadowość tych ruchów i zjawisk. Bo po „okrągłym stole” Macierewicz z Chrzanowskim, ...

Dr Leszek Skonka: ? Dlaczego Solidarność sprowokowała wprowadzenie stanu wojennego(+Pugna+)... jec, Jan Józef Lipski, Bogdan Borusewicz, Władysław Frasyniuk, Mirosław Chojecki, Antoni Macierewicz, Zbigniew Romaszewski, Piotr Naimski i im podobni. By osiągnąć wyznaczony cel opanowali oni kierownictw ...

Oświadczenie na wypadek wojny z Rosją(+Pugna+)... jako patriota w DRUGIM szeregu do walki z najeźdźcą! W drugim szeregu, zaraz za pierwszym w którym atak na wroga przeprowadzać będą: Kaczyński, Tusk, Kulczyk, Michnik,Solorz, Macierewicz, Piechociński, ...

PÓŁTORA ROKU TEMU PRZEWIDZIAŁ INŻ. K. CIERPISZ WCZORAJSZĄ HECĘ(Zamach Warszawski )... i Zespół Parlamentarny Antoniego Macierewicza pozorowały /pozorują śledztwo i badanie przyczyn i okoliczności tragedii 9 - 10 kwietnia 2010 roku. Skupiają się przy tym na ostatniej fazie rzekomej katastrofy, ...

W obronie Załogi Tu-154 - "katastrofa smoleńska"(Zamach Warszawski )... wypadek, tylko najpewniej zamach. Mówi o tym komisja MON powołana przez Antoniego Macierewicza. Dowodów na zamach lub sabotaż szukają też służby na czele z prokuraturą, która zarządziła ekshumację ciał ..

 

Oszustwo Katastrofy Smoleńskiej - Próba rekonstrukcji.(Zamach Warszawski )... A.Macierewicza odnośnie trybu przydzielenia mu środka lokomocji do Katynia. Nie jest jasne (OCZYWISTE) to, że do Katynia dojechał on pociągiem razem z innym delegatami. W170 ...

K.Cierpisz: Jakim agentem był abp. S. Wielgus, a jakimi i czyimi agentami są bracia Kaczyńscy.(+Pugna+)... Jan Józef Lipski, Jan Lityński, Antoni Macierewicz, Piotr Naimski, Adam Michnik, Aniela Steinbergowa, Adam Szczypiorski, Seweryn Blumsztajn, Bogdan Borusewicz, Andrzej Celiński, Mirosław Chojecki, Leszek ...

PM: Holocaust Industry demands $ from Poland; but Poland lost 20% of its population - 'Find another Sugar Daddy'(+Pugna+)... ewska is not the only government representative to dispute the responsibility of Polish nationalists for the pogroms in Jedwabne and Kielce. Current defence minister Antoni Macierewicz edited the radical ...

Raport Szuladzińskiego.(Zamach Warszawski )... intelektualnej przenikliwości, co niemalże stawia tę pracę na poziomie czegoś, co mogliby „wyczarować” jedynie jacyś legendarni bojownicy KOR, tacy właśnie jak np. nieśmiertelny Macierewicz. Atmosfera ...

Putin Smoleński, czyli druga śmierć Maglarza. ...(Zamach Warszawski )... Wielkim, maglarzami smoleńskimi, Maglarzem i Maglem 24? No cóż, nachodzą czasy pionierskie i o tym pionierstwie trzeba nam teraz pisać, i maglarstwo będzie miało znowu złote czasy. Neon24 już to wie ...

 

Ilu blogerów zabił Maglarz, a w zasadzie Magiel 24? ...(Zamach Warszawski )Ilu blogerów zabił Maglarz, a w zasadzie Magiel 24? "Zamach warszawski, zwany katastrofą smoleńską, a przez głębiej zakonspirowanych agentów tytułowany„zamachem smoleńskim”, zebrał – przypuszczalnie ...

 

Zamach smoleński(Zamach Warszawski )... wybuchach (dawniej brzoza), aż po uderzenie ziemię. - Zaplecze medialne – furia Jarosława (aktywowana za pomocą podmiany tabletek), reanimacja Maglarza w Maglu 24, który za pomocą głupawych maglarek, ...

 

Oszustwo Katastrofy Smoleńskiej: Grawitacja(Zamach Warszawski )... już ustalone i raport jest prawie gotowy, Wielki Maglarz został zabity, a jego apostołowie rozpędzeni na cztery wiatry, zaszła stosowna chwila na ten drobny szczegół prawdy. Moment wydaje się być ...

KSS (KOR) - rocznica żydowskiej konspiracji i zdrady Polski – rejestr textów z hasłem „KOR”(+Pugna+)... polskojęzyczne chazarstwo. http://www.gazetawarszawska.net/historia/1879-czerwca-1976 Ilu blogerów zabił Maglarz, a w zasadzie Magiel 24? http://gazetawarszawska.net/zamach/zamach-warszawski/413-ilu-blogerow-zabil-maglarz-a-w-zasadzie-magiel-24 ...

 

Śmierć w Maglu(Zamach Warszawski )... temu maglarz ten będzie niezbędniewiecznie żywy, także i po swojej śmierci. A dodatkowo, dzięki wiedzy o jego metrykalnych personaliach, niepocieszone maglarki będą mogły w łatwy sposób trafić na miejsce ...

 

 

Prezydent Lech Kaczyński padł ofiarą zamachu
R.2.

 

ANTONI MACIEREWICZ oświadczył , że Prezydent Lech Kaczyński padł ofiarą zamachu, nie jest to już więc „katastrofa smoleńska”, ale zamach. Odpowiedzialnymi za zamach są: Donald Tusk i Jacek Cichocki.

Innymi słowy, nie jest to nawet dłużej zamach (choćby) rosyjski, ale już polski.

 

 

A oto translacja wypowiedzi:

Antoni Macierewicz:

„…Prezydent był inwigilowany, ale ci, którzy przygotowywali się do tego, żeby doprowadzić do katastrofy,mogli działać zupełnie bezkarnie i wszystko to pod troskliwym okiem miłego, sympatycznego – i – sprawującego bardzo dobre wrażenie – pana ministra Jacka Cichockiego, działającego na polecenie premiera Donalda Tuska.

Dlatego, bo wszystkie te działania obarczają konstytucyjnie bezpośrednio pana premiera Donalda Tuska, to jemu podlegali ci szefowie służb, którzy nie zajmowali się bezpieczeństwem Prezydenta, a zajmowali się jego inwigilacją.

Chciano wiedzieć kto do kogo dzwoni w kancelarii Prezydenta, ale nie chciano wiedzieć, że przygotowywany jest zamach na Prezydenta.”

 

Macierewicz nie wspomina o paru innych “drobiazgach”:

– co stało się z pozostałymi ofiarami, jaki był ich los.

– jak „technicznie” przebiegł zamach.

 

Z tego drugiego drobiazgu wynika nieuniknione pytanie o Okęcie, o Wilno i o masakrę (też i profanację) zwłok.

Jeszcze nie tak dawno pan Antoni Macierewicz straszył ludzi głosząc, że:

„ mówienie o tym, że z Okęcia nie było odlotu, a wszyscy zostali porwani i zamordowani w Polsce jest „niebezpieczne””.

Teraz sam będzie to musiał przyznać, bo faktu inscenizacji smoleńskiej nie będzie można dłużej przemilczeć.

 

Wszystko to zostało opisane i naszkicowane na stronach http://zamach.eu/.

Dla lepszego zrozumienia art. te trzeba czytać chronologicznie – tak jak one powstawały, ( data w nazwie fili)

.

(-)Krzysztof Cierpisz 

KOMENTARZE

 • Ciekawe dlaczego Macierewicz
  nie idzie z tym do sądu?
  Może Husky będzie wiedział? On tutaj jest najbliżej pislamistycznych kręgów.
 • @ Autor
  Ja tam nie wiem jak było, ale akurat z "Solidarnością", SB, USA, Watykanem to jeszcze pewnie nie jedno nas zaskoczy.
  No bo jak na ten przykład wszyscy w mediach głównego ścieku jadą na Ruskich to jak tu im wierzyć...

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:31:52
  Trzeba go wywołać do tablicy. Chociaż z drugiej strony...po co? Głupich memów sami możemy poszukać.
 • Autor
  Z tego, co pamiętam to z teczki ,, drogiego Bronisława ponoć zostały tylko okładki. To też ciekawy temat. Chodzi mi oczywiście o B. Geremka.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:31:52
  Jamnik do tablicy!
  Na poważnie, to wychodzi na to, że jedni szpiedzy drugich szpiegów lustrowali. Przecież ci co teraz rzadzą, to gołym okiem widać dla kogo pracuja, a oni wtedy ,,lustrowali". Człowiek był młody i naiwny, że organizował demonstracje za lustracją i dekomunizacją, a teraz czerwoni prokuratorzy prawo uchwalają, czerwony co drugi w sejmie siedzi.
  Ja mam bardzo duże podejrzenia w sprawie lojalki Kaczyńskiego.
  Oficerowie rządzą np; dziś energetyką, paliwami, bankami, spółkami SP itp.
 • @zbig71 15:32:26
  Teczki powinny być otwarte, tak jak chcieliśmy to zrobić w sejmie w 2006 roku, ale mlaskaty wtedy zawetował i lustracja upadła, teraz to fikcja a nie lustracja, choć jak dziennikarz jest kumaty to może wiele znależć.
  Trzeba przyznać, że Piątek zrobił to dobrze, ponieważ jakby podał coś fałszywego dopiero szpiedzy by ryje swoje darli.
 • @Wrzodak Z. 16:18:25
  Z tego co wiem to TK z SN zablokował. Lech obiecał przed wyborami ujawnić wszystko oraz Aneks, a jest tam ponad 500 nazwisk tych prawdziwych/sędziowie, adwokaci, etc.. więc z tego powodu się go pozbyto, zagrażał całej nomenklaturze.
 • @Wrzodak Z. 16:14:19
  [Oficerowie rządzą np; dziś energetyką, paliwami, bankami, spółkami SP itp.] Oni mieli wiele do stracenia gdyby ujawniono aneks. Przecież Duda prawnie musi go ujawnić, nie robi tego bo być może jest tam ujęty, oraz jego rodzina, nie uwierzę, że go nie czytał, jak usiłuje nam wmówić, Bronek czytał i też go nie ujawnił bo tam figuruje pod prawdziwym nazwiskiem.
 • @Wrzodak Z. 16:14:19
  "Jamnik do tablicy!"
  Jamnik? Panie a co Panu jamniki zrobiły?
  Jak już to: cziłała - mały, upierdliwy, nic nikomu nie da rady zrobić, ale szczekaaaaaaaa ;)
 • @kula Lis 68 16:48:09
  Niczego Lech nie maił zamiaru upubliczniać - gdyby chciał to by to od razu zrobił - baaa nawet maciorewicz wszystko już przygotował: m. inn. według niego najważniejszą rzecz: czyli przetłumaczył go na Ruski :))
  (ciekawe czy nie tłumaczył/ła tego jeden z "aniołków" Glapińskiego :)) )
 • @Hades 17:18:37
  Mam jego wypowiedź na dysku, jak znajdę to wkleję. Było mu już wszystko jedno.
 • @Hades 17:18:37
  Lech Kaczyński zginął, bo nazwał Monikę Olejnik "Stokrotką"? Czy słynna kłótnia pomiędzy Lechem Kaczyńskim oraz Moniką Olejnik miała wpływ na dalsze losy byłego prezydenta RP? Według Stanisława Michalkiewicza waga tamtego wydarzenia jest obecnie niedoceniana.
  Wszyscy pamiętamy słynną kłótnię Moniki Olejnik z ówczesnym prezydentem RP, Lechem Kaczyńskim. Były prezydent po zakończeniu programu miał nazwać znaną dziennikarkę "Stokrotką" i powiedzieć, że znajduje się ona na jego liście. Według Stanisława Michalkiewicza to wydarzenie mogło przesądzić o wprowadzaniu w życie scenariusza fizycznej likwidacji Lecha Kaczyńskiego.

  Stanisław Michalkiewicz uważa, że jeżeli doszło do zamachu w Smoleńsku, to najprawdopodobniej dokonały tego Wojskowe Służby Informacyjne, którym Prawo i Sprawiedliwość wypowiedziało wojnę. Konserwatywny publicysta przypomina, że dzięki decyzji Trybunału Konstytucyjnego, aneks do raportu WSI nie został upubliczniony. W efekcie jedynym dysponentem wiedzy z tego dokumentu był Lech Kaczyński. Z politycznego punktu widzenia, było to dla niego niezwykle korzystne, otwierało wiele dróg, dawało nowe możliwości manewru.

  Przede wszystkim Lech Kaczyński mógł użyć tej wiedzy jako broni politycznej i według Michalkiewicza uczynił to
  zwracając się do dziennikarki per "Stokrotka". W ten sposób dał jej do zrozumienia, że wie, iż znana dziennikarka jest agentem WSI o takim pseudonimie.

  Dlaczego to wydarzenie było tak ważne?

  Według Michalkiewicza skandal z Olejnik sugerował, że bracia Kaczyńscy mogą użyć wiedzy z aneksu w trakcie kampanii wyborczej. Warto więc sobie przypomnieć, co Jarosław Kaczyński mówił w tamtym czasie - sugerował, że posiada wiedzę
  totalnie kompromitującą Bronisława Komorowskiego oraz Radosława Sikorskiego (obecnemu szefowi MSZ sugerował, aby wycofał się z polityki). Gdyby bracia Kaczyńscy zgodnie z tym co mówi Michalkiewicz, wprowadzili ten plan w życie, to jego skutki dla dzisiejszego obozu rządowego byłyby daleko idące. Mogłoby się okazać, że Lech Kaczyński, któremu nie dawano większych szans w zbliżających się wyborach prezydenckich, zostałby wybrany na drugą kadencję.

  O prawdziwości tezy, iż za zamachem stoją WSI ma świadczyć również zachowanie ludzi Bronisława Komorowskiego zaraz po katastrofie smoleńskiej. Według Michalkiewicza z dużym pośpiechem oraz niecierpliwością poszukiwali oni miejsca, w którym znajduje się aneks do raportu o WSI. Bronisław Komorowski również nie zachowywał się spokojnie - przejął władzę po byłym prezydencie, zanim stwierdzono jego zgon.


  Ps..Tytuł jest prowokacją! Chodzi o to, że Lech Kaczyński nazywając Olejnik "Stokrotką" dał do zrozumienia, że posiada wiedzę, która może wywalić III RP w powietrze i może to zrobić to w zbliżającej się kampanii wyborczej. Kto wie, może gdyby nie ta pyskówka, to nie doszłoby do Smoleńska. Teza jest trafiona. Od zawsze piszę, że wewnętrznie śp. Lech Kaczyński musiał zginąć, bowiem B. Komorowski miał zostać prezydentem... I od zawsze piszę, że klucz leży w aneksie do raportu z likwidacji WSI... Chciałbym się mylić, ale taka hipoteza jest bardzo prawdopodobna. Ale Stokrotka nie ma z tym nic wspólnego... no chyba, że makiawelicznie...Nie chodziło tylko o WSI; świetną robotę wykonywał IPN z Kurtyką. Napisali książkę o Wałęsie, Kwaśniewskim, odkrywali kolejne komanda esbeckie. Władcy III RP doszli do wniosku, że nie warto się już bawić w podchody i ich po prostu zlikwidowali. Ich pech polega na tym, że na pokładzie nie było Jarosława Kaczyńskiego. Zamach był oczywisty z momentem kiedy PiS wygrało wybory. L. Kaczyński był istotną przeszkodą w procesie dzielenia wpływów w naszym kraju dlatego niewiedza jakim potencjałem dysponował bezpośrednio przed wyborami zmuszała wrogów do bezwzględnych posunięć.
 • @Hades 17:18:37
  Dodać trzeba mózg zachodni, pamiętając kto nie był na pogrzebie LK no i stwierdzenie JK, że i tak Prezydent by zginał jak nie w Smoleńsku to później.
 • @Hades 17:18:37
  Zamach Stanu Komorowskiego. Orędzie nagrano przed zamachem smoleńskim? http://pressmania.pl/zamach-stanu-komorowskiego-oredzie-nagrano-przed-zamachem-smolenskim/
 • @kula Lis 68 18:59:51
  Dla mnie (jak i dla większości) to stek bzdur. A Olejnik i zamach za spięcie? Śmiechu warte.
  Poza tym to nie był żaden zamach a zwykły (choć tragiczny) wypadek komunikacyjny powodem którego był wieloletni fajans/kolesiostwo/tumiwisizm/itd. w wojsku.
  A Lech Kaczyński miał takie szanse na elekcję jak jarka kot, czy powiedzmy kasjerka w ZOO.
  W tym temacie wiadomo wszystko do dawna, a że wyrachowane kut...sy wciskają kit durniom co w to wierzą to już inna kwestia.
  Prawda jest bolesna, ale taka niestety jest: generalizując/uogólniając Polacy to w zdecydowanej większość banda łatwo sterowalnych durni/debili, więc mamy to co mamy i po mojemu zmienić się może tylko "pokoleniowo" a nie jakąkolwiek "reformacją umysłową" obecnych w wieku najczęściej 55-60+
  Wiem jak to nie ładnie brzmi - ale prawda nie leży ani po środku, ani z którejś strony z boku, tylko leży tam gdzie leży
 • "Antoni Macierewicz agentem SB" - To przecież żadna nowina! A jak mogło/może być inaczej?! Ten mason ma pochodzeni krzyżackie -
  PRUSAK/Litwak !!!!


  "Im bardziej rzeczy się zmieniają, tym bardziej pozostają takie same"
  ----------------------------- Jean-Baptiste Alphonse Karr (1808–1890)


  ?????????????????????
  Po zamachu stanu generała Augusta Pinocheta w Chile w 1973 pomógł niektórym członkom --- MAOISTOWSKIEJ !!!??? ---- partii Movimiento de Izquierda Revolucionaria w uzyskaniu azylu w Polscem ???????!!!!!!!!

  ??????????????????????????
  Działacz opozycji demokratycznej ????!!! w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w latach 1968–1989, współzałożyciel „KOR”.


  W latach 1991–1992 minister spraw wewnętrznych ??????!!!!!! , w 2006 i w 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, w latach 2006–2007 szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego ?????!!!!!, w latach 2015–2018 minister obrony narodowej ?????!!!!!!!


  "Bo wszyscy KRZYŻACY/Litwacy to jedna rodzina...." - ziomki.


  https://i.pinimg.com/originals/bb/20/d7/bb20d7302324898e2c0e4d27e60620b6.jpg
  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32356/pap_19930107_005.jpeg
  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/25900/kaczynski_mazowiecki_tusk.jpeg


  .
 • @kula Lis 68 16:48:09
  "Lech obiecał przed wyborami ujawnić wszystko"

  Przed wyborami można wszystko obiecywac
 • @kula Lis 68 18:44:46
  Niech mi Pan wytłumaczy, jak ten samolot nie mógł się rozbić lądując w gęstej mgle na nierównym terenie.
 • @AgnieszkaS 19:44:16
  Na pewno w jakichś "obszarach/tematach/wątkach" również w niej jestem i ja.
  Ale czym innym jest nieświadomość szczególnie gdy czegoś się nie wie czy zostało wprowadzonym w błąd, a czym innym łykanie "papki" która jest absolutnie sprzeczna z namacalnymi ogólnodostępnymi faktami/dowodami i wręcz siłowe i fanatyczne ich nie przyjmowanie do wiadomości.
  Z pewnością ciężej jest mi to wytłumaczyć, ale kto chce ten się domyśli.
 • @Pedant 20:05:54
  Bardzo łatwo.
  Wystarczyło TYLKO i AŻ:
  - odczytywać wysokość do poziomu lotniska z odpowiedniego przyrządu
  - bądź nawet przy złym odczycie nie schodzić poniżej minimalnej wysokości nie dla tego lotniska tylko dla uprawnień kapitana Protasiuka, ponieważ była wyższa niż lotniska:
  lotnisko/klepisko = 100metrów
  kapitan = 130 czy 150 metrów
  Więc gdyby zaczął "odchodzić" gdy usłyszał komunikat nawigatora 150 czy 130 a nie po usłyszeniu 100 metrów byliby minimum 30 metrów wyżej w miejscach gdzie kosili krzaki i drzewa - czyli nie zaczepili by o nic
  - albo zgodnie z procedurami wystarczyło po pierwszym POLECENIU (bo to polecenie a nie komunikat) PULL UP poderwać samolot do góry czego nie nie zrobili a zwyczajnie OLELI - a dlaczego? Bo tak byli wyszkoleni
  Wystarczyło TYLKO jedno z tych trzech a cała masa wcześniejszych baboli nie miałaby już żadnego znaczenia.
  Czasami wystarczy zwykłe trzymanie się zasad/przepisów - ale nie u Nas w kraju - nawet po tym wypadku w innej sytuacji ponownie kilkoro pchało się do jednego samolotu.
  Polski tumiwisizm i przyzwyczajenia do olewania nawet tych rygorystycznych chroniących życie przepisów/zasad
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:31:52
  ciekawe?
  Moim zdanie Pan Antoni Macierewicz ma w 5 literach takiej fejki
  siane przez 365 dni w roku.
 • @Hades 19:17:47
  Odważna "diagnoza" i wielkie szapoo baaa za samokrytykę.
  Nie każdy tak potrafi
 • @Husky 20:50:38
  Szczególnie w Twojej matczynej budzie/partii - a szkoda.......... :))
 • @Husky 20:44:20
  "Moim zdanie Pan Antoni Macierewicz ma w 5 literach takiej fejki
  siane przez 365 dni w roku."
  On ma wszystko w tych 5-ciu literach - z FAKTAMI włącznie :))
 • @Wrzodak Z. 16:14:19
  Warto obejrzeć panie Zygmuńcie.
  https://www.youtube.com/watch?v=sFbEO1X-OaM
 • @Hades 20:55:35
  I ja nie czytam niemieckich brukowców ani też nie oglądam szczujni TVN24
 • @Husky 21:10:48
  Ehhhhh yntelygent - ale czego po zadaniowym PISowcu można było się spodziewać:
  fakty - w sensie dowody :))
 • @Hades 19:17:47
  Jeżeli twierdzisz, że to był wypadek, to gdzie jest rów, który 90-tonowy samolot powinien wyryć w ziemi??? W historii katastrof lotniczych nie był wypadku, aby samolot, spadając z ok 20-30 m rozpieprzył się na 100000000 kawałków i było 100% ofiar! Nie masz żadnego pojęcia i dlatego piszesz BZDURY!!!
 • Wrzodak.
  Ty piszesz ,jk zwykle BZDURY, bo pomieniałeś się na łby i nie będzie powrotu do stanu poprzedniego!!!
 • @Hades 21:13:58
  Zima
 • @zibi 22:33:24
  O, a gdzież Ty był, że cię nie było na portalu z rok!! Czy prawdą jest, że wątrobę leczyłeś po zatruciu tanim napojem???
 • @Jasiek 11:34:00
  "No bo jak na ten przykład wszyscy w mediach głównego ścieku jadą na Ruskich to jak tu im wierzyć..."

  To wg zasady: "Złodziej krzyczy, łapać złodzieja"
 • @kula Lis 68 19:04:53
  "Zamach Stanu Komorowskiego. Orędzie nagrano przed zamachem smoleńskim?"
  Nagranie wideo orędzia rzeczywiście wskazuje na czas wcześniejszy niż 10.04.2010 roku, a co z czasem umieszczenia tekstu orędzia na stronie TVP Info jako 5:57?

  Jakie może być inne wytłumaczenie godziny 5:57 umieszczenia orędzia Komorowskiego?
  Bardzo proste, jeśli przyjmiemy, że do operacji false flag z 10.04.2010 roku posłużono się know-how przygotowanym na wschodnim wybrzeżu USA, gdzie różnica czasu wschodnioamerykańskiego do czasu polskiego wynosi 6 godzin.
  Zatem czas 5:57 to czas 5:57AM EDT czyli 11:57 CEST(czas polski letni)
  Warto przypomnieć, że o godzinie 11:57 ukazała się na Onecie informacja podana przez konstytucjonalistę prof. Winczorka, informująca o tym, ze Marszałek Sejmu przejął obowiązki p.o. prezydenta.
  Bardzo szybko po 10.04.2010 roku, link do tej informacji stał się nieaktywny.

  Podobną wpadkę zanotowała "Komsomolska Prawda", która zamieściła notki biograficzne śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego i B.Komorowskiego.

  Napisałem swego czasu notkę na ten temat:

  https://www.salon24.pl/u/stan35/621070,notki-biograficzne-l-k-i-b-k-w-komsomolskiej-prawdzie
 • @Husky 20:44:20
  A ja się obawiam, że boi się ruszyć tej sprawy. Gdyby złapał Piątka choć na jednym kłamstwie to by go puścił na bosaka.
  Więc?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:27:24
  Porozmawiam z zwierzchnikami nim udziele odpowiedzi
  8-)))))0
  Na dzis kolejny limit wyczerpany
  Wiec....
  Dobranoc
 • @zibi 22:32:05
  https://en.wikipedia.org/wiki/Air_Algérie_Flight_702P
 • @Husky 23:40:08
  Tak tak, argumentem między oczy i Husky z podkulonym ogonkiem zmyka do budy :))))
 • @ Autor, All
  "Wielu publicystów i aktywistów pisało o tych powiązaniach, taki soczysty opis, ale udokumentowanie tych powiązań dał na przykład prawicowy działacz Marcin Rey, który mimo swoich prawicowych poglądów konsekwentnie walczy z Kremlem."

  Jeśli pan Piątek powołuje się na takich "ekspertów" to coś musi być nie tak ;-)

  http://www.tygodniknarodowy.pl/6092/marcin-rey-po-raz-kolejny-przylapany-na-klamstwieee/
 • @Hades 19:17:47
  "W tym temacie wiadomo wszystko do dawna..."

  Czy z Tobą wszystko OK?
 • @35stan 22:59:46
  Pozdro! :-)
 • @Hades 19:17:47
  "Wiem jak to nie ładnie brzmi - ale prawda nie leży ani po środku, ani z którejś strony z boku, tylko leży tam gdzie leży"

  - A jak dotąd to ja nie mam pewności, kto leży w którym grobie.
  Przed paroma ekshumacjami też wszystko było jasne.

  - Nie wiesz czy wyjaśniła się już kwestia "śniegu" poruszona przez Cieszewskiego?

  - Ciekawe gdzie leży prawda o zacięciu się wszystkich monitoringów.

  - Pamiętasz takiego pana, który powiesił się na wycieczce w Indiach?
  Wcześniej bardzo rzeczowo wypowiadał się w kwestii lotu "cywilnego"

  Dalej twierdzisz, że wszystko już wiadomo?
 • @Pedant 20:05:54
  "Niech mi Pan wytłumaczy, jak ten samolot nie mógł się rozbić lądując w gęstej mgle na nierównym terenie."

  Mógł się nie rozbić nie startując lub nie lądując.
  Z tym związana jest kwestia "śniegu" poruszona przez Cieszewskiego na podstawie zdjęć satelitarnych, a wskazująca na możliwość rozłożenia szczątków samolotu co najmniej 5 dni przed katastrofą.

  Może tego pana w mundurze należałoby przesłuchać?

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/93/David_Petraeus_and_Lech_Kaczy%C5%84ski.jpg/330px-David_Petraeus_and_Lech_Kaczy%C5%84ski.jpg

  Pamiętam też komentatorkę (ciągle była na szaro), która się strasznie zawzięła na to, że delegacja nie wyleciała. Jej nick to "konserwatystka".
  Zniknęła z NEonu :-(

  Coś Ci w tych kwestiach wiadomo?

  Uprzejmie pozdrawiam :-)
 • @ Autor, All
  "Tak. Z senatorem D’Amato, który później będzie głównym sojusznikiem Macierewicza w Stanach Zjednoczonych.

  I głównym człowiekiem Putina w Waszyngtonie.

  Głównym jest, jak wszystko na to wskazuje, Donald Trump."


  ------------------------------------

  Wszystko na to wskazuje, że mamy... panią Środę i pana Piątka.

  ;-DDDD
 • @Hades 20:18:58
  "Polski tumiwisizm i przyzwyczajenia do olewania nawet tych rygorystycznych chroniących życie przepisów/zasad"

  Może zanim się zacznie robić we własne gniazdo warto byłoby odnieść się do wątpliwości w sprawach, które chronologicznie poprzedzają wylot i ewentualną katastrofę? Inaczej to tylko ferowanie wyroków.
 • @zibi 22:32:05
  "Jeżeli twierdzisz, że to był wypadek, to gdzie jest rów, który 90-tonowy samolot powinien wyryć w ziemi???"

  Trudne pytania zadajesz ;-) Najbezpieczniej dla niektórych jest powielać wersję potwierdzoną przez media głównego ścieku.

  Pzodro!
 • @35stan 23:25:19
  "Bardzo proste, jeśli przyjmiemy, że do operacji false flag z 10.04.2010 roku posłużono się know-how przygotowanym na wschodnim wybrzeżu USA..."

  Czyli jednak przesłuchanie/areszt wydobywczy dla gen. Petraeusa to nie byłby zły pomysł.
  No chyba, że nasza złota pani ambasadoresssssa by energicznie protestowała spamując po tubylczych urzędach ;-(
  Kto wie czy i z nią się nie "kompromitował" pan generał...
 • @Jasiek 06:05:54
  Witam.
  "Czyli jednak przesłuchanie/areszt wydobywczy dla gen. Petraeusa to nie byłby zły pomysł."

  Pomysł "prima sort"- jak powiedziałby Angol, ale jest niejaki kłopot z jego realizacją.
  Pzdr.
 • @Jasiek 05:45:05
  "Dalej twierdzisz, że wszystko już wiadomo?"
  Na temat bezpośredniej przyczyny WYPADKU lotniczego bezdyskusyjnie TAK:
  - używano złego wysokościomierza
  - kapitan zszedł niżej niż miał do tego w takich warunkach uprawnienia
  - kapitan olał POLECENIE/KOMENDĘ "PULL UP" po której bezdyskusyjnie MIAŁ OBOWIĄZEK poderwać samolot do góry
  Błędów/olewania przepisów/fałszowania uprawnień itd była jeszcze cała masa, ale wystarczyło zastosować się zgodnie z obowiązującymi przepisami choć do jednego z powyższych trzech a nic nikomu by się nie stało.
 • @Jasiek 06:05:54
  A tak na marginesie, odnosząc się do tryumfującego tytułu notki "Antoni Macierewicz agentem SB!!!!!!!".

  Pokazuje ona, jak łatwo propaganda może kształtować świadomość ludzi, mało odpornych na propagandę(takich jest zdecydowana większość ludzkiej populacji, szczególnie kiedy jest poddawana praniu mózgu przez dłuższy okres czasu).

  "Totalni" na służbie Niemiec/niemieckiej UE, dla bieżącej walki politycznej, oskarżają A.Macierewicza o bycie agentem Moskwy, choć jego publiczna działalność wskazuje realizowanie interesów USA/Izrael.
  Czy agent Moskwy napisałby coś takiego zaraz po 10.04.2010 roku?

  (...)Lech Kaczyński wraz z elitą niepodległościową znalazł się w wirze wielkiej rosyjskiej operacji odzyskiwania wpływów na obszarze dawnego imperium i to w uzgodnieniu z Niemcami oraz za zgodą rządu Donalda Tuska. Była to w istocie gigantyczna pułapka, która zatrzasnęła się wraz ze startem Tu-154 10 kwietnia o godzinie 7.20 czasu warszawskiego(...)

  https://www.salon24.pl/u/autorzygazetypolskiej/179901,droga-do-smolenska

  W tym tekście, "Pan Antoni" dyskretnie pomija ówczesny stan w stosunkach USA-Rosja(polityka resetu) i nie ustosunkowuje się do zachowania się USA w tej tragicznej dla Polski sytuacji.
  To pokazuje, że w sprawie 10.04.2010 roku, USA uzgodniła z Rosją, że jej współdziałanie w tej operacji będzie pominięte milczeniem i ze to ostrze ataku PIS-u skierowane będzie na Rosję(miejsce operacji), której PIS i Polacy mogą..... naskoczyć.
  To dlatego propaganda, skierowana na tresowanie Polaków, całym złem transformacji robionej ludźmi Sorosa(J.Sachs, Balcerowicz) obarcza "długie ramię Moskwy", w którym specjalizuje się Cenckiewicz i WSI(funkcjonariuszy wojskówki Kiszczaka-Jaruzelskiego. przewerbowanych na stronę CIA, Mossadu, BND) i dlatego też tak łatwo napuszcza się potem tych Polaków na Rosję, bo tresura tak ich ukształtowała, ze szczekają na dany im znak.
  Takie hau,hau,hau...... słychać z wytresowanych ust Autora tego postu, po danym znaku przez gównianą i jej piesków w rodzaju Piątka.
 • @zibi 22:32:05
  Rów to masz w miejscu gdzie inni mają mózgi - nawet Ci którzy jak "cziłała" praktycznie ich nie używają.
  Zapominasz że grzmotnął w zarośniętą glebę aluminiowym DACHEM o grubości chyba 2mm przy prędkości ponad 280km/h (nie chce mi się tego teraz szukać).
  Ale teraz dokopię Ci zaPISdziały oszołomie "wpisz w google zamach Warszawski" inaczej:
  - jak te twoje 90 ton gdy rypnęło przy około 300km/h aluminiowym dachem o zarośnięte klepisko miało się nie rozpaść, jeżeli ta Twoja zaPISdziała banda twierdzi że:
  - 2 tonowe pancerne stalowe audi co wiozło szydło złożyło się jak scyzoryk po pyknięciu w drzewo przy prędkości około 20-30 km/h :)) :)) buaaahaaaahaa
  (piszę około 20-30 km/h bo kierowcy BOR twierdzą że jechali z prędkością 50km/h a trzeba odjąć na hamowanie które kierowca rozpoczął :)) :)) )
  To jak to jest?
  - 2 tony pancernej stali puka przy 30km/h i składa się jak zgnieciona puszka
  - a 90 ton 2mm aluminium walące w glebę ok/ponad 300km/h ma być nie tknięte?
  Oszołom/y
 • @Wrzodak Z. 22:55:35
  Tworki city :D
 • @Hades 10:55:16
  "Na temat bezpośredniej przyczyny WYPADKU lotniczego bezdyskusyjnie TAK:"

  Nie wiesz nawet(nie potrafisz tego ocenić), ze Twoja wiedza na temat wydarzeń z 10.04.2010 roku ogranicza się wyłącznie do tego co napisały oficjalne komisje MAK i KBWLLP, realizujęce zadanie wyznaczone im na szczeblu politycznym(geopolitycznym), czyli narrację ze scenariusza operacji fałszywej flagi, jaką były te wydarzenia.

  Nie wiem czy warto z tobą debatować merytorycznie(na argumenty), skoro dysponujesz tylko wiedzą z Raportu MAK i KBWLLP, ale spróbuję.

  Przytoczę Ci fragment Raportu KBWLLP i poproszę o merytoryczne ustosunkowanie się do informacji tam zawartej:

  Raport KBWLLP

  1.7.6. Pora dnia, oświetlenie

  Wschód słońca w Smoleńsku w dniu wypadku był o godz. 03:02. Wypadek zdarzył się w porze dziennej, około trzech godzin po wschodzie słońca.

  Podaj czas "wypadku" wg czasu polskiego urzędowego obowiązującego w tym dniu w Polsce, wynikający z informacji podanej przez KBWLLP w pkt. 1.7.6.
 • @Jasiek 06:00:05
  "Może zanim się zacznie robić we własne gniazdo warto byłoby odnieść się do wątpliwości w sprawach, które chronologicznie poprzedzają wylot i ewentualną katastrofę? Inaczej to tylko ferowanie wyroków."
  I tutaj masz jedną z przyczyn.
  Jakie nie robić we własne gniazdo? Są fakty łamania przepisów, podrabiania uprawnień pilotów, ogólnego fajansu i co? Siedzieć cicho? Bo co? Bo komuś belki spadną, a może i przyszła emeryturka? A taki ..uj. Przez takie podchodzenie do sprawy w jednym podejściu zginęła setka ludzi (to największa tragedia ale choć to może w połączeniu źle zabrzmi to: jakie pociągnęła koszty finansowe?)
  Jak coś jest nie tak to trzeba to prostować
  Tak, jest masa szczegółów poprzedzających wylot, ale w chwili podejścia do lądowania wystarczyło absolutne MINIMUM przestrzegania choć JEDNEGO przepisu a nic nikomu by się nie stało - tzn stało po powrocie, ale nikt by tam nie wtedy zginął.
 • @35stan 11:13:33
  To nie jest notka autora na temat WYPADKU lotniczego tylko oszołoma który już dawno temu powinien wylądować w Tworkach (przepraszam "pensjonariuszy" Tworek).
  Ale ostatni raz Ci odpiszę:
  - czy załoga powinna się posługiwać w tym terenie wysokościomierzem radiowym? = NIE (tym bardziej że wiedzieli o jarze)
  - czy kapitan miał prawo zejść na 100m jeśli jego uprawnienia były do 130 czy 150 (już nie pamiętam bo dwa razy były inne podawane z których pierwsze chyba 150 ale drugi raz mniejsze) = NIE
  - czy po usłyszeniu komendy "PULL UP" (wielu komend) kapitan miał wtedy prawo dalej obniżać lot? = NIE
  I nie ma co dalej dywagować i szukać dziury w całym kto co powiedział, co kto napisał, narysował, czy wysmarkał bądź się zająkał.
  Stało się. Winni są Ci, co są winni (część tam zginęła) i nie ma co się wybielać tylko przestać po Polackiemu cwaniakować i szukać wymówek.
  Jasno określić co zostało złamane/olane, wywalić ze stołków, ukarać, zmienić przepisy i kontrolować ich przestrzeganie - szczególnie właśnie w lotnictwie.
  Z moje strony temat zamknięty bo ani tu nie ma nic do dodania, ani nie o tym jest temat autora
 • @Hades 11:39:33
  Z Twojego komentarza wynika niezbicie, że jesteś dotknięty wtórnym analfabetyzmem, gdyż pisać i czytać potrafisz ale już zrozumieć tego co słyszysz i czytać nie potrafisz zrozumieć.

  Ja piszę, że Raporty MAK i KBWLLP są fałszywkami, przygotowanymi pod tezy scenariusza operacji fałszywej flagi jaką były wydarzenia z 10.04.2010 roku i zadałem ci pytanie, na które prawidłowa odpowiedź jest jednym z bardzo wielu argumentów za teza przeze mnie prezentowaną o fałszywości obu Raportów a Ty nie rozumiejąc o czym ja piszę, powtarzasz tezy Raportów jako informacje z biblii, które są niepodważalne(bo podano ci je do wierzenia a Ty wierzysz, nie poddając ich krytycznej analizie, bo tak Cię ukształtowano mentalnie.
  Wierz sobie w co tam chcesz, ale wiedz, ze publiczne obnoszenie swojej głupoty, dyskredytuje Cię jako istotę zaliczaną do gatunku homo sapiens.
 • @35stan 12:31:38
  "publiczne obnoszenie swojej głupoty, dyskredytuje (...) jako istotę zaliczaną do gatunku homo sapiens."
  Jak widzę Tobie to wcale nie przeszkadza i się tego nie wstydzisz - dobrze że masz do siebie dystans i jesteś świadom swoich ułomności.
  Życzę dużo zdrowia.
  (ps. żadnego raportu nie czytałem i nie trzeba - wystarczy choćby odsłuchać zapis i poszukać kilku przepisów - ale ten wątek jest zamknięty)
  (jest natomiast jeszcze raport z badania całego na szczęście już BYŁEGO 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego w którym to dopiero widać co tam się odwalało za maniany i wałki)
  Pzdr
 • @Hades 11:20:15
  "Jakie nie robić we własne gniazdo? Są fakty łamania przepisów..."

  Posłuchaj, proszę: dopóki nie wyjaśni się kwestii "śniegu" i zacięcia się WSZYSTKICH monitoringów wysnuwanie jakichkolwiek wniosków na temat przyczyn jest zwyczajnie debilne, bo oparte o fakty tyle, że... medialne.
  I jest wbrew logice - tak zwyczajnie.
  Wypadałoby też ustalić czy to rzeczywiście ten wrak ;-)

  Równie dobrze mógłbyś wnioskować o rzeczywistym poparciu dla partii bystrego Rysia na podstawie... pierwszego sondażu. Pamiętasz jaki miała wtedy wynik?
 • @Hades 12:41:23
  "jest natomiast jeszcze raport z badania całego na szczęście już BYŁEGO 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego w którym to dopiero widać co tam się odwalało za maniany i wałki..."

  No i to ma być dowód na to, że to TEN samolot się TAM rozbił?

  A co do szczęścia, że pułk rozwiązany to kiedy się znajdziesz w opałach za granicą i trzeba Cię będzie ewakuować wtedy dopiero go zaznasz - będziesz szczęśliwy jak cholera, kiedy będziesz musiał czekać aż się w końcu Ruscy zlitują i Cię wyciągną, bo na usraelitów, szkopów i banderopiteków bym nie liczył. No może jeszcze na Chińczyków, ale oni zaczną od swoich, więc kolejka będzie długa ;-)

  Taki pułk jest potrzebny. Może nawet kilka. Także ze względów politycznych.
 • @Hades 12:41:23
  "publiczne obnoszenie swojej głupoty, dyskredytuje (...) jako istotę zaliczaną do gatunku homo sapiens."

  W pełni podzielam to co napisał Szanowny 35stan - dla mnie powielanie kwestii zawartych w oficjalnych raportach bez ustalenia kwestii zacięcia się monitoringów i bez bezspornej identyfikacji wraku jest po prostu głupie.

  3m siem
 • @Jasiek 16:00:15
  Monitoring się nie popsuł tylko go nie udostępniono bo pokazałby jakie wtedy tam były warunki i jakiej sraczki dostali gdy 101 zamilkł - to jest jasne jak drut, ale nie ma to najmniejszego znaczenia nawet gdyby łgali jak psy i naprowadzali samolot celowo na Mount Everest bo ostateczne decyzje podejmował pilot kapitan który łamał przepisy jeden po drugim.
 • @Jasiek 16:07:27
  To dowody na kolesiostwo, syf i mega bardach jaki tam wszem i wobec panował.
  Przykład:
  - zdajesz na prawo jazdy, parkujesz między liniami i jak jest odchyłka jednej strony od drugiej kilka cm to nie zdajesz egzaminu - chociaż zmieściłeś się "prawie na środku"
  - w 36 SPLT przychodzi "wyższy rangą" zbiera książeczki i na drugie dzień oddaje z wbitymi szkoleniami czy uprawnieniami (nie pamiętam i nie ma to znaczenia)
  Uważasz że to normalne? Że to mało ważne?
  Że pilot w ramach szkolenia siedzi w kokpicie samolotu stojącego na lotnisku i porusza dźwigniami i pstryka pstryczkami ot tak na pusto - bo szkoda pieniędzy aby zrobić to podczas lotu?
  O czym tu dyskutować?
  Co tu szukać winy u ruskich?
  Zamknąć temat, pozamiatać i siedzieć cicho sprawdzając czy są przestrzegane przepisy - świat się łapie za głowy jak takie coś widzi.
  Bo wyobraża sobie jak byli "ochraniani" ich przedstawiciele.
  Masz dwa inne przykłady:
  1- Lech Kaczyński w Gruzji:
  - jedzie w aucie BEZ ŻADNEGO Z OFICERÓW BOR którzy jadą gdzieś z tyłu innym autem (na dodatek później "chwalą się" że ktoś do nich strzelał)
  Wyobrażasz to sobie u Putina czy Obamy?
  2- Andrzej Duda i jazda bokiem z powodu rozsypania się starej opony w prezydenckiej pancernej limuzynie
  - i debil szef BOR coś pierniczy o oponach stanu zużycia klasy A B C D - nie ma takich !! Są DOBRE i ZŁE i koniec
  - sami sobie wbrew DOPUSZCZEŃ producenta tych opon "przedłużyli" termin ich trwałości/przydatności/sprawności
  - i najlepsze: chrzani że tym autem do tej pory nie jeździło się na dłuższe trasy tylko na pokaz a na dłuższych przewoziło się go na lawecie... No rzesz ....
  Czyli: hipotetycznie jest zamach na prezydenta jadącego w konwoju, i kierowca zaczyna ucieczkę, lecz po 5-ciu kilometrach się zatrzymuje, wysiada BORowiec, podchodzi do zamachowców i mówi:
  "panowie chwileczkę przerwy. Załadujemy limuzynę na lawetę bo ma rozwalające się opony a my z prezydentem przesiadamy się do taxi. Spotkajmy się w innym mieście, tam przesiądziemy się do limuzyny i dalej będziemy się ścigać"?
  To właśnie Polski tumiwisizm, brak wyobraźni, naginanie a wręcz olewanie podstawowych zasad/przepisów.
  Nad tym nie ma co dyskutować tylko wypalić gorącym żelazem i karać karać i karać bo tylko to czegoś nauczy - gdyż jak widać ofiary nawet te śmiertelne nie działają
 • @Hades 16:41:35
  Tak, bardzo ładnie wszystko wyliczasz.
  Ale to nie tłumaczy przyczyny jednoczesnego zacięcia się wszystkich monitoringów, kwestii "śniegu", identyfikacji wraku, całej serii dziwnych zgonów itp.

  Bez wyjaśnienia w/w wszystko jest tylko gdybaniem.
 • @Hades 11:10:49
  Tumanie on był w ostatniej fazie lądowania o ile był, był już na przeciągnięciu, podano oficjalnie, że miał ok 170-180 km/h. No i jak w tej sytuacji zrobić beczkę, miał zabłocone podwozie i nieuszkodzony ogon. Po drugie Tu154 to kopia bombowca Boeinga, dlatego podwozie w skrzydłach, wzmocniona konstrukcja i miejsce na klapy bombowe. Jesteś technicznym cieniasem, szkoda z tobą dyskusji. Napisałbym jeszcze o stanie silników, analizowałem zdjęcia lecz po co. Nadmienię tylko, że jestem specjalistą po kursach w ABB Szwajcarii, Mitsubishi w Japonii, CAT w USA turbin gazowych i turbodoładowarek okrętowych, i wiem co z nimi się dzieje po spotkaniu tylko z małym przedmiotem przy obrotach rzędu 30tys/min. Lecz po co? Korespondowałem z tym specjalistą lotnictwa z KBWL Klichem, chciał się spotkać czytając moje analizy i moje uprawnienia, odmówiłem bo nie chciałem spotkania z samobójcą w piątek na wzór wielu przede mną w tym tego inżyniera co twierdził, że to nie ten samolot i miał ponoć spotkanie z synem ponoć wariatem.
 • @kula Lis 68 17:35:42
  Wyliczaj wyliczaj gdzie tam rzekomo byłeś i co robiłeś lecz to nie ważne czy to prawda czy fałsz bo i tak jesteś dla mnie (i nie tylko) głą...m
  (przy okazji: Duda "narciarz z belwederu" też ma glejty prawnika, a.... ;) )
 • @kula Lis 68 17:35:42
  "....odmówiłem bo nie chciałem spotkania z samobójcą w piątek na wzór wielu przede mną w tym tego inżyniera co twierdził, że to nie ten samolot i miał ponoć spotkanie z synem ponoć wariatem."

  I bardzo dobrze Pan zrobił.
  Jednostka, nawet najmądrzejsza i najbardziej profesjonalna, jest zaledwie pyłkiem, wobec służb reprezentujących sprawców tej zbrodni(mocarstw światowych) i gdy uznają, że zagraża ich interesom, likwidują ją na jeden ze sposobów, w których są specjalistami.

  Zbrodnie rządowe popełniane przez służby mocarstw, mogą być ujawnione tylko wtedy, gdy władza, która za tymi zbrodniami stała jest już nieaktywna a ujawnienie nie zagraża interesom następcom tej władzy(patrz Katyń- ujawnienie po upadku ZSRR, patrz Gibraltar- utajnienie na dziesiątki lat, bo dalej funkcjonuje ciągłość władz UK, które za tą zbrodnią stały i nie jest w ich interesie ujawnianie prawdy).
 • @Hades 19:37:53
  Mnie na kursy wysyłali Amerykanie z Goltensa Dubaj, pracowałem tam prawie 12 lat, zaczynałem przed wojną w Zatoce w 1990r.jako mechanik okrętowy, potem supervisor a na koniec superintendent. Doucz się co znaczą te dwa ostatnie wyrazy.
 • @35stan 19:48:31
  Właśnie to brałem pod uwagę i radę żony, rodziny oraz inżyniera po wydziale lotniczym PW Cierpisza z którym wymienialiśmy doświadczenia, korzystał z mych opracowań by na pogawędkę do KBWL nie jechać.
 • @Hades 19:37:53
  Ty jesteś forumowym nikim.
 • @Hades Ty jesteś po prostu ograniczony umysłowo
  Ty jesteś po prostu ograniczony umysłowo co jest powodem, że w ogóle nie rozumiesz otaczającej nas rzeczywistości...
 • @35stan 19:48:31
  Hades jest zbyt ograniczony, by takie prawidła pojąć. On uważa , że służby zarządzające międzynarodowym bajzlem, to w interesie obywateli działają...
 • @35stan 19:48:31
  Napisałem ci na PW przeczytaj.
 • @kula Lis 68 20:15:28
  "Cierpisza z którym wymienialiśmy doświadczenia, korzystał z mych opracowań" To tłumaczy ten bełkot
 • @zadziwiony 21:41:08
  Możesz podać jakieś tego przykłady - bo chyba coś pominąłem, albo czegoś nie pamiętam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30