Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 3136 komentarzy

Wrzodak Z

Mosze Kantor - ,,autorytet” POPIS-u

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

MSP Jasinski wraz z jego zastępcą Pawłem Szałamachą (dziś członek zarządu NBP), parli mocno do prywatyzacji CHC. (patrz archiwum sejmu V kadencja biuletyn nr. 50 SKSP) Zapewniali, że trzeba prywatyzować, czyli sprzedać CHC jak najszybciej.

Mosze Kantor - ,,autorytet” POPIS-u

Gdy na siłę, w nachalny sposób media pisowskie na czele z kurwizją, wciskają kit otumanionemu ludowi wyborczemu pisowskiemu, że Mosze Kantor to oligarcha rosyjski, człowiek Putina, człowiek PO itp. bzdury, to aż mnie krew zalewa od tych kłamstw. Pisowi chodzi o to aby odsunąć od siebie prawdę związana z Mosze Kantorem.
Na początku przypomnę, że Msze Kantor (MK) to rosyjski żyd, uwłaszczył się na majątku po-radzieckim oczywiście za czasów pijaczyny Jelcyna. Wywodzi się z stajni Chodorkowskiego, żydów komunistów, zresztą taj jak Bierezowski, Bojko, Abramowicz itp. Mieszka w Szwajcarii, jest szefem i sponsorem Kongresu Europejskich Żydów. Uciekł do Szwajcarii przed aresztowaniem po dojściu do władzy Putina. Kilka lat temu dogadał się z ekipą Putina, w ten sposób, że podzielił się z Rosją tym co ukradł. Mosze Kantor to sponsor Wiktora Juszczenki, byłego prezydenta Ukrainy, wspierał pomarańczową rewolucję na Ukrainie. Tu drogi schodzą się polityków z Polski od SLD do PIS-u, którzy wspierali PR i Juszczenke.
Mosze Kantor dorobił się mld $ na przejęciu za grosze branży chemicznej związaną z produkcją nawozów sztucznych w Rosji i stał się tam monopolistą w tej branży.
Za czasów premiera Belki, który chciał sprzedawać w Polsce wszystko pod stołem, chciano szybko sprzedać zakłady azotowe ,,tarnów” oraz zakłady Kędzierzyn Kożle. Nawet już był inwestor na kupno tych zakładów niemiecka firma PCC AG (Petro Carbo Chem), ale SLD przegrało wybory w 2005 roku, władze przejęła koalicja PIS – LPR – Samoobrona. Od razu sejmowa komisja skarbu państwa zajęła się zatrzymaniem prywatyzacji ,,belkowej”, w tym zablokowania sprzedaży w/w zakładów chemicznych. Po mocnych awanturach sejmowych, koalicja zerwała umowę z PCC, ale to nie oznaczało koniec chęci pilnej sprzedaży chemii ciężkiej.
MSP Jasinski wraz z jego zastępcą Pawłem Szałamachą (dziś członek zarządu NBP), parli mocno do prywatyzacji CHC. (patrz archiwum sejmu V kadencja biuletyn nr. 50 SKSP) Zapewniali, że trzeba prywatyzować, czyli sprzedać CHC jak najszybciej włącznie z Ciechem, albo wrzucić wszystkie spółki CHC do Ciechu i wtedy sprywatyzować CHC w całości. Ten zamysł blokowała SKSP, szczególnie ja przedstawiałem mocne argumenty, aby CHC została pod kontrolą SP. Szałamacha zapewniał, że bez prywatyzacji upadnie cała branża (sic). Te wypowiedzi są wszystkie w zapisane w archiwum sejmowym. Właśnie wtedy mówiło się o kupnie CHC przez oligarchę żydowskiego z Rosji, właściciela firmy Acron. Tylko ostre przeciwstawienie się posłów z LPR-u, Samoobrony, PSL-u, części SLD nie doszło do sprzedaży CHC.
Dopiero po pewnym czasie dowiedziałem się, że PIS parł do prywatyzacji z powodu zakulisowych działań w Polsce Mosze Kantora, który spotykał się z najważniejszymi osobami z PIS-u, takie spotkanie miało miejsce w dniu 14.01.2006 roku pod Warszawą. Dlatego PIS dość łatwo zgodził się na zerwanie umowy z PCC, ponieważ dogadywał się z Mosze Kantorem, dlatego Szałamacha na początku 2006 roku przekonywał posłów do prywatyzacji CHC w Polsce, oczywiście nic nie mówiąc o ewentualnym inwestorze. Nazwiska Bardzo ważnych polityków PIS-u, ujawnię innym razem.
Na dokończenie prywatyzacji CHC PiS-owi brakło czasu, dopiero w 2012 roku, Mosze Kantor zaczął się kręcić wokół CHC, i udało mu się przejąć cześć mniejszościowego pakietu akcji w zakładach azotowych w Tarnowie, wtedy mówiło się, że było to wrogie przejecie, a w tym procederze, pomagał wtedy WBK BZ, którego prezesem był M. Morawiecki, jednocześnie był doradcą premiera D. Tuska i zasiadał w radzie gospodarczej przy premierze, którą tą radą kierował J.K. Bielecki, który to lobbował za taką prywatyzacja CHC.
To tyle spraw gospodarczych.
Są jeszcze sprawy polityczne. Prezydent A. Kwaśniewski odznaczył orderem zasługi R.P Mosze Kantora w 2005 roku. Mosze Kantor odwdzięczył się sponsorowaniem fundacji Kwaśniewskiego Amicus Europe.
Mosze Kantor organizuje tzw. dni pamięci o Holocauście. Jedno takie spotkanie pamięci miało miejsce w Krakowie w 2010 roku. Patronat Honorowy objął L. Kaczyński, który przesłał list do zgromadzonych na tym forum. Zamieszczam w całości list L. Kaczyńskiego do uczestników tego forum, ponieważ niech każdy przemyśli w jakiej drużynie grał L. Kaczyński.
Z Poważaniem
Z. Wrzodak

List prezydenta na Forum „Let My People Live!”

27 stycznia 2010 Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Ewa Junczyk-Ziomecka wzięła udział w międzynarodowym Forum „Let My People Live!”, które odbyło się w gmachu krakowskiej opery, w 65. rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau.

III Forum poświęcone pamięci Holocaustu zorganizowane zostało przez Kongres Żydów Europejskich, Światowe Forum Holocaustu i Instytut Yad Vashem. Prezydent RP Lech Kaczyński objął je Honorowym Patronatem. Wśród gości obecny był przewodniczący parlamentu europejskiego Jerzy Buzek, a także europarlamentarzyści i przedstawiciele kilkunastu krajów.

Prezydent RP Lech Kaczyński przesłał list do organizatorów i uczestników III Międzynarodowego Forum Holokaustu „Let My People Live!”, którego treść przekazujemy poniżej:

„Szanowni Państwo!

Łączę się z organizatorami i wszystkimi uczestnikami III Międzynarodowego Forum Let My People Live. Forum, gromadzące dzisiaj w Krakowie wielu dostojnych gości, odbywa się w 65. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. To niezwykle ważna rocznica.

27 stycznia 1945 roku rozpoczął się proces bolesny i powolny, trwający aż do dzisiaj – proces poznawania przez ludzkość całej przerażającej prawdy o KL Auschwitz-Birkenau. Prawdy o dokonywanej na jego terenie przez niemieckich nazistów ludobójstwie na Żydach, zbrodniach na Polakach, Romach, Rosjanach i przedstawicielach wielu innych nacji. Ten obóz stał się symbolem pogardy dla człowieka, jego praw i godności, odrzucenia Dekalogu i innych norm stojących u podstaw naszej cywilizacji. Lekcja Auschwitz to lekcja upadku człowieczeństwa, przypominająca, do czego mogą być zdolni ludzie, gdy ich sumienia zastąpi ideologia i bezduszne posłuszeństwo. Papież Jan Paweł II mówił przed laty: Oświęcim jest miejscem, którego nie można tylko zwiedzać. Trzeba przy odwiedzinach pomyśleć z lękiem o tym, gdzie leżą granice nienawiści.

Od tamtego styczniowego dnia dzieli nas już ponad pół wieku. Ludzkość wciąż jednak nie potrafi w pełni ogarnąć tego ogromu cierpienia, jakiego doświadczył naród żydowski ze strony niemieckich nazistów. Holokaust na trwałe zmienił świadomość moralną świata. Uprzytomnił wszystkim narodom, że ignorowanie rasizmu i antysemityzmu pozwala tym chorobom ludzkiego ducha rozprzestrzeniać się i dokonywać nieodwracalnych zniszczeń. Fakt Zagłady dowiódł, jak ważne jest szybkie i zdecydowane przeciwstawianie się złu we wszelkich jego przejawach, od tych najmniejszych, z pozoru pozbawionych znaczenia po te, które zatruwają życie całych grup społecznych i narodów. Motto krakowskiego forum: Pozwólcie żyć memu narodowi! jest ciągłym apelem skierowanym do sumienia świata, by nigdy już nie doszło do takiej zbrodni – nigdzie i wobec nikogo.

Nie możemy odmienić przeszłości i unieważnić tego ogromu zła, które dokonało się w KL Auschwitz-Birkenau. Ale możemy i powinniśmy uczynić wszystko, co w naszej mocy, by uchronić przyszłość przed podobnym dramatem. Kluczem do powodzenia naszych działań musi być edukacja, oparta na historycznej prawdzie i pamięci o niej. Musimy także umieć patrzeć w przyszłość. Dopiero wspólnie owe dwa wymiary – pamięci i przyszłości – stanowią istotę pełnej, odpowiedzialnej edukacji.

Zadania edukacyjne stojące dzisiaj przed wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi za pamięć i pojednanie – począwszy od szkół i uczelni, poprzez rządy państw, muzea, fundacje – nie mogą jednak ograniczać się wyłącznie do dziejów Zagłady. Do pełnego zrozumienia jej rozmiarów i tragizmu konieczna jest również świadomość, że wraz z milionami ofiar niemiecki okupant unicestwił także ich historię, kulturę, obyczaj – cały żydowski świat, trwający w Europie, a zwłaszcza na ziemi polskiej, od wielu wieków. Powstające obecnie w Warszawie Muzeum Historii Żydów Polskich, którego budowę wspierałem jako Prezydent Warszawy i wspieram nadal, to instytucja, której zadaniem będzie przekazywanie wiedzy o długiej i bogatej kronice żydowskich obywateli Rzeczypospolitej. Już obecnie Muzeum podejmuje wiele ważnych inicjatyw, wśród których znajduje się także objęty moim patronatem projekt Polscy Sprawiedliwi – Przywracanie Pamięci.

Aby historia mogła być nauczycielką życia, musi ona żyć w sumieniach i umysłach kolejnych pokoleń. Nauczyć te pokolenia szacunku dla świętości ludzkiego życia – to godne starań i wysiłków zadanie, o którym mówiła deklaracja przyjęta w 2006 roku podczas Forum Pamięci o Holokauście w Kijowie. Młodzi ludzie w sposób szczególny narażeni są na zło, na działania i hasła, od których nasz świat ciągle nie jest wolny. Dlatego tak istotne są wszelkie inicjatywy edukacyjne skierowane do kolejnych generacji – naszych następców, inicjatywy umożliwiające lepsze wzajemne poznanie się, przekroczenie barier i stereotypów. Jako Prezydent Rzeczypospolitej sprzyjam i patronuję tego rodzaju działaniom. Wiele na tym polu uczynił także mój poprzednik na urzędzie Prezydenta, Aleksander Kwaśniewski.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, obecnym podczas krakowskiego Forum, za ich osobiste i konkretne zaangażowanie w inicjatywy służące propagowaniu historycznej wiedzy o dramacie Holokaustu. Dziękuję także tym, którzy pielęgnują żydowską kulturę i tradycję, przypominają o wielowiekowej, twórczej obecności Żydów na ziemiach polskich. Filozof Emmanuel Levinas powiedział kiedyś: Jestem odpowiedzialny za innego człowieka i właśnie dlatego jest on dla mnie kimś jedynym w swoim rodzaju na świecie, kimś niezastępowalnym. Holokaust mógł się wydarzyć tylko w świecie, z którego wyrugowano prawdę, odpowiedzialność i szacunek dla innego człowieka. Żywię głębokie przekonanie, że dzięki takim spotkaniom, jak dzisiejsze Forum, dzięki uczestniczącym w nim ludziom dobrej woli, zdecydowanie bliżej nam do świata, w którym przeświadczenie o niezbywalnej godności i wartości życia każdej osoby stanowi fundament myślenia i działania.”
 

KOMENTARZE

 • Połapać się w tym tyglu !
  Jak widać to USA i bandera i żydzi sterują Kaczyńskim.
  Gdzie żydzi tam walka o wplywy.
  Szmbo w szambie przykryte szambem.
 • 5⚄
  5
 • Autor.
  5* Dobra jakże potrzebna robota. Pośród żydomedialnego zgiełku, taki tekst to próba dotarcia z informacją do coraz bardziej świadomych i krytycznych Polaków. Tak trzymać.
 • WPS
  Znakomite przypomnienie panie Zygmuncie.
 • WPS
  Jeszcze raz polscy politycy i komentatorzy polityczni głównego nurtu wyszli na amatorów i chorobliwych rusofobów. Zapowiadali W.Putina ” Polakożercę”, a tymczasem wystąpienie prezydenta Rosji w Jerozolimie było niezwykle wyważone i pokazało m.in. olbrzymią skalę ludobójstwa Słowian i ich wielki, decydujący wkład w zwycięstwo nad niemieckim nazizmem – wspieranym przez zachodnie lobby finansowo-przemysłowe związane z antyludzką „elitą” anglosasko-syjonistyczną.

  Zagubiony prezydent A.Duda i ahistoryczny awanturnik polityczny M.Morawiecki wyszli na durni, którzy zmuszeni byli umizgiwać się do wypowiedzi wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a, aby ratować twarz i osłabić wrażenie własnej śmieszności.

  PZ

  więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/01/23/lekcja-historii-i-polityki-w-putina-w-jerozolimie/
 • Autor
  Czyli Lech Kaczyński mówił mniej więcej to samo co Putin.
 • Dlatego tylko Daniels
  powiedział, że organizacja wczorajszego spotkania w Jerozolimie to sprawka Kantora i Putina. Pisiaki wymieniali oligarchów i złowrogiego Putina. A Duda w Davos swoim zwyczajem solennie przyrzekał, że nie zapomnimy (jakby ktoś mu pozwalał zapomnieć). Tak czy owak gospodarz spotkania Izrael to nasz sojusznik i z tego się wierny PiS cieszy.
 • @Pedant 12:32:45
  "Czyli Lech Kaczyński mówił mniej więcej to samo co Putin."

  Przyszło mi do głowy, że Putin może sobie zażartował, biorąc wypowiedź LK za wzór. Czy trzeba oskarżyć go o plagiat? ;)
 • 5* !!!
  Pisze pan panie Zygmuncie:
  "Prezydent A. Kwaśniewski odznaczył orderem zasługi R.P Mosze Kantora w 2005 roku. Mosze Kantor odwdzięczył się sponsorowaniem fundacji Kwaśniewskiego Amicus Europe."
  Co było pierwsze jajko czy kura, czy kantor dostał order ot tak sobie czy sobie "zasłużył" a potem dla przykrycia założył "fundację", mi wychodzi, że kantor przepłacił i to co najmniej dwa razy, dlaczego belka i inni prywatyzatorzy nie siedzą, w czasach pisu pytanie bez odPOwiedzi.
 • Bardzo ciekawe informacje.
  Nie będę ich rozwijał by nie zaszkodzić PISowi... w słusznej walce o przywrócenie kontroli Państwa Polskiego nad "nadzwyczajną kastą"
  która sama siebie wybiera, wybrani są kastą dożywotnio, jest absolutnie bezkarna, może zablokować lub wymusić każde działanie na Państwie Polskim...może zniszczyć każdego obywatela całkiem bezkarnie..
  a do tego jest obsypana niesamowitymi przywilejami socjalnymi...czyli ekonomicznymi...
  Kastę zaskarżyć można owszem ...do tej samej kasty...
  Kasta jest władzą absolutną w Polsce... a to oznacza że w Polsce nie ma demokracji...
  Dodatkowo kasta na poziomach decyzyjnych w kaście jest wybitnie żydowska... oznacza to że państwo Polskie ma władzę absolutną w postaci tej kasty i ta władza jest żydowska.

  Druga tak podobnie funkcjonująca kasta to KK (powołanie dożywotnie, bezkarność gwarantowana przez kastę, przywileje ekonomiczne .. i sterowanie życiem "owieczek").
  Tak kasta traci na znaczeniu ale kasta sędziowska ma władzę nad wszystkimi obywatelami Polski. Każdego może zniszczyć (wiele przykładów Polskich biznesmenów) albo uczynić bogatym ..(np gangstera któremu światło w celi raziło po oczach)...
  Kasta może wszystko.. wystarczy że jakiś agent kasty zaskarży obywatela (nieważnie czy słusznie ) a kasta wyda odpowiedni wyrok.
  odwołać się można .. do tej samej kasty.

  Polska to kraja z żydowską władzą absolutną, niewybieraną (kasta sama się wybiera) i nieodwoływalna.. tylko kasta może usunąć kogoś kto szkodzi kaście.

  PIS z tą kastą walczy ... i wszyscy Polacy powinni wesprzeć PIS w tej sprawie.
  Istnienie tej kasty oznacza wprost brak suwerenności Polski... to jest władza absolutna...i nie jest ona Polska.. bo jest żydowska i pewnie talmudyczna... co widać po wyrokach..
 • @Oscar 13:31:16
  Według PiS-u ta ta dzisiejsza kasta ma być zastąpiona PiS-owska kastą.
 • Rolnictwo
  Panie Zygmuncie, zgadzam się z Panem w pełni odnośnie rabunku państwa polskiego, odnośnie nas obywateli. Szlak mnie trafia, że tym złodziejom włos z głowy nie spadnie. Martwi mnie jeszcze cos bardzo mocno. Niszczenie polskiego rolnictwa. Współpracowaliście z Samoobroną. Jaki ma Pan plan, jaką wizję na uleczenie naszej wsi? I jak ten plan w życie można by wdrożyć? Z chęcią posłucham. Pozdrawiam.
 • @ Autor - 5*
  DK
  _____________________

  Który Żyd dobry, a który zły – oceniają sami Żydzi - https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/140020,rodacy-wystrzegajcie-sie-antysemityzmu
 • @Robik 13:37:15
  Jak PIS zniesie władzę absolutną kasty i absolutną bezkarność, do tego dożywotnią władzę i kasę jakby pracowali mimo że nie pracują ..to gra warta świeczki.
  Kasta nie może być poza kontrolą Narodu... a teraz jest poza kontrolą.

  Jak kasta będzie miała status zwykłych urzędników (pensyjka, emeryturka i obowiązki służbowe.. żadnych specjalnych przywilejów emerytalnych finansowych..) stosujących prawo...i kontrolowanych przez inne niż kasta organy państwa ..to wtedy nie będzie władzy absolutnej.

  Jak kasta będzie kontrolowana i będzie odpowiadała za swoje czyny przed niezależnym od niej organem...to wtedy będzie pożytecznym elementem państwa..
  A sędziowie zawsze będą mieli poglądy i przyjaciół politycznych i osobistych ...oraz będą jak wszyscy potrzebowali kasy...(korupcja)
  Dzisiaj są bezkarni a powinni być ścigani jak wszyscy łapówkarze i ci którzy wydają absurdalne wyroki.

  Trzeba zmienić system...
  Jeżeli PIS wyłamie kaście choć kilka zębów to już się opłaca..Narodowi...
 • Ciekawa wiadomość dot. Ukrainy.
  CIA odtajniła dokumenty dotyczące bandery...
  https://pl.sputniknews.com/polityka/2020012411730670-cia-odtajnila-dokumenty-archiwalne-o-ii-wojnie-swiatowej-sputnik/

  Te dokumenty potwierdzają że bandera był agentem Hitlera...i zbrodniarzem wojennym.

  Skoro CIA tak "kala" banderowców to oznacza że USA już przehandlowało Ukrainę .. pewnie Putinowi bo chyba nie UE.
  A jak przehandlowali Ukrainę to o Pribałtykach czy Mołdawii nawet nie ma co gadać... teraz Putin te tereny zagospodaruje razem z Niemcami tak by nie urazić Niemców ale ich tam nie wpuścić.
  Polski nikt o zdanie nie zapyta.

  Było by miło gdyby Tramp odwołał swoich USArmy z manewrów w Polsce... albo gdyby UE lub poszczególne kraje grzecznie nie udostępniły im swoich portów...i zamknęły przestrzeń powietrzną dla USArmy... Irak tak właśnie robi, Syria też....Turcja też tym grozi...

  To takie grzeczne polityczne "go home" czyli inaczej ""paszoł won".
  Było by miło..
 • @Oscar 14:25:32
  Nowa kasta nie byłaby pod kontrolą narodu tylko pod kontrolą PiS.
 • @Robik 15:23:41
  PIS jako partia polityczna jest jakoś pod kontrolą Narodu.
  Nie są nieusuwalni, nie są bezkarni, nie są przy korycie aż do śmierci...
  w sejmie muszą wygrywać głosowania...
  Są duuuużo słabsi od władzy absolutnej obecnej "nadzwyczajnej kasty".

  Warto rozwalić tę totalitarną strukturę.
  PIS jest za głupi żeby pobudować strukturę jeszcze trudniejszą do rozwalenia...PIS to tylko prawicowi narodowcy..

  Obecną "nadzwyczajną kastą" instalowali o wiele mądrzejsi i bardziej doświadczeni w tym fachu specjaliści z globalnej mafii żydowskiej...a wykonawcami byli Kwaśniewski i Kalisz..

  Dzisiaj uświadamiam sobie że Kwaśniewski powtarzając w TV w kółko że Polska to państwo prawa...miał na myśli dyktaturę absolutną "nadzwyczajnej kasty".. jak zwykle u mafii żydowskiej ładne słowa nie zawsze znaczą to co ładne...
  przykłady "społeczność narodowa" .. znaczy co międzynarodowy żyd czyli mafia żydowska.
  "We the peaple" znaczy "my żydzi" bo goje nie są przecież ludźmi...
  "Prawa człowieka" to prawa żydów bo goje nie są przecież ludźmi...
  "niezależny" .. od gojów ale zależny i pod kontrolą mafii..
  "wolny" czyli pod kontrolą mafii
  "wolne media" czyli media mafii żydowskiej..
  itd itp...
 • @Oscar 14:25:32
  Ale PiS zmienia ustawr,aby wymienic kadry. Zadnej reformy Tu nie ma. Obecnie sedziowie Sa bezkarni,a maja dalej byc bezkarni. Tzn.wierni Kaczelnikowi
 • @Oscar 15:40:56
  PiS pod kontrola narodu?,Z Ciebie zagorzaly PiSowiec. Najpierw tlumaczyles to socjalem,a teraz znalazles kolejne usprawiedliwienie? Maski opadaja. Wiecej na neonie PiSiorow niz myslalem.
 • @Oscar 15:40:56
  "PIS jako partia polityczna jest jakoś pod kontrolą Narodu."

  Nie są.
 • @Pedant 15:49:03
  A moze Sa? Tylko ktorego narodu?
 • @Leonardo da Vinci, Stanisław, Pedant, provincjał
  To nie wszystko co opisałem w skrócie. Jest wiele innych materiałów, że Mosze Kantor mógł mieć pół ,,naszego" sejmu w kieszeni. Bardzo znani i wpływowi politycy tańczyli w rytm jego muzyki.
 • @Wrzodak Z. 16:03:14
  A moze jeszcze ma? Wszak Putin Nie moglby wymyslic lepsxej.agentury niz sekta PiSu. Wszak skutecznie oslabiaja nasze panstwo. CI co najglosniej dra jape na Rosjan.to...
 • @Oscar 13:31:16
  Oscar, ale klepiesz bzdety o tym pisie i zastąpieniu jednej kasty drugiej. Czy z Przyłębskiej jesteś zadowolony??? A z nowych sędziów z Trybunału Stanu jestes zadowolony, ktoś siedzi za rozbiory Polski????
  To samo będzie po przejęciu SN, pisowcy sie boją TS, którym przewodniczy I prezes SN, a kilku pisowców tam trafi i tego się boją, oni walczą o SN dla ,,obywateli"!!!! czy dla siebie by byc bezkarnym???
  Zachęcam do obejrzenia jutro (sobota) superwizjer TVN24, zobaczycie dopiero jak sie robi prowokacje w wydaniu pisowskim.
  Jak pisowcy mieli prawo po swojej stronie, to Lepper nie zyje Samoobrony nie ma LPR-u też nie ma, jest pisuar wiecznie oddany Mosze, Jonnemu i ich braciom. Tego brakuje jeszcze Klasteinowi do pełnej układanki by tu był Polin.
 • @Borowik90 13:51:53
  Właśnie, dokonano rozbiorów Polski i nikt nie siedzi??? Dlaczego, ponieważ min. taki Kaczynski miał wpływ na władze w Polsce około 20 lat, to co sam siebie będzie zamykał, przecież on jeden z pierwszych się uwłaszczył na majątku Expresu Wieczornego warty okło 500 mln zł.
  Planów mam dużo, ale każdy plan wymaga biznes - planu a tego nie mam.
  Rolnctwo Polskie jest na agrafkach, trzyma sie jeszcze trochę, ale to kosztem cięzkiej pracy rolników.
  Żadna partia w Polsce nie ma autentycznego programu dla rolnictwa. To wszystko to prowizorka.. Troche znam sie na rolnictwie, bo sam mam małe gospodarstwo ekologiczne na wsi i wiem jak to na wsi wygląda.
 • @Oscar 15:40:56
  Nadzwyczajną kasę instalowali Barman, Zambrowski, Szechter i im podobni. Pis to prawicowi narodowy?!? ! Chyba w Izraelu. Walczysz z globalnà mafią żydowską? Popierając pis? A pożar gasisz benzyną czy olejem napędowym?
 • @Wican 16:09:43
  A Antoniego swoim najlepszym agentem.
 • @zbig71 16:52:29
  OJ tak. Antoni spieprzy wsxystko czego sie chwyci. Albo wariat I niedojda, albo agent?
 • @Wican 16:57:15
  Jak agent to brawo Rosjanie. Zresztą zawsze byli mistrzami w tych sprawach. Za młodu zwolennik Czegewary, Potem KORowiec(jeden z ojców chrzestnych tego przedsięwzięcia) a na stare czasy,, narodowy katolik,,. Czyż to nie piękne??
 • @Wrzodak Z. 16:17:38
  Ja Pytam Pana jak człowiek z krwi i kości wychowany na wsi i dostrzegam mnóstwo naszych problemów. Każda partia ma nas gdzieś. Doskonale dostrzegam to co nam ukradli, czytałem wnikliwie o FOZZ i dalszych aferach. Zgadzamy się w tym wszystkim. Jednak jaki mamy realny wpływ na to? Co ja jako osoba zbulwersowana i wkurwiona mogę zrobić? co może zrobić taka jednostka? A chciałbym coś zmienić.
 • @Wican 15:45:26
  PIS powołał izbę dyscyplinarną...będą odpowiadać za swoje czyny.
  ...zapewnił losowe przypisywanie spraw...
  .. skrócił czas procedowania poprzez eliminację idiotycznego przesłuchiwania tysięcy poszkodowanych w przypadku skargo zbiorowej np na Banki, na Amber Gold...
  Nieusuwalność sędziów "okopano" w Konstytucji...trzeba zmienić konstytucję.
  a na Konstytucję mafia założyła kłódkę "2/3 większości sejmowej".

  Jak by PISu nie lubić to PIS jednak rozwala tę twierdzę władzy absolutnej w Polsce mafii żydowskiej.
 • @Oscar 17:09:25
  Jaja sobie robisz? Kto bedzie wybieral ludzi do tej izby dyscyplinarnej?
 • @zbig71 17:01:56
  I na stare lata "spec od katastrof lotniczych"
 • @Wican 15:48:17
  Każda Partia jest pod kontrolą Narodu bo Naród ocenia (kłamstwa wyborcze) i stopień ich realizacji i wybiera.. w wyborach.
  i tylko to miałem na myśli...
  natomiast "nadzwyczajna kasta" wybiera się sama i jest całkowicie niezależna od Narodu.

  Wolę PIS na nawet PO czy Konfederację jako polityczny nadzór nad sędziami niż stan obecny czyli absolutnie żadnej kontroli i absolutna nieusuwalność...

  Żaden ze mnie PISior ale niektóre działania PISu popieram.
  Ja oceniam poszczególne działania a nie to czy tamto plemię.
  nie utożsamiam się żadnym politycznym plemieniem...
  utożsamiam się z Polską z narodem Polskim co nie znaczy że nie potępiam Polaków np za udział indywidualny(szmalcownicy) lub zorganizowany (prawicowe bandy) w holocauście.
  Potępiam też głupotę solidaruchów choć to jako żywo Polacy...
  choć jakby mniej bo wierzący w żydowskiego Boga.
  Potępiam neoliberałów to też Polacy niestety (ale nie wszyscy)
  Potępiam świrów z LGBT...
  ale wszyscy oni razem to znikoma mniejszość w Narodzie Polskim.
 • @Wrzodak Z. 16:11:21
  Nie neguje argumentów (bo nie wnikam.. nie mam wiedzy) wiem jedno nawet taki stan jest lepszy od obecnego... gdzie kasta ma władzę absolutną przez nikogo nie kontrolowaną i są systemowo nieusuwalni i bezkarni.

  Mniejsze zło to jest jednak postęp.
  Mniejsze zło, jeszcze mniejsze zło ...zero zła, małe dobro, większe dobro, wielkie dobro...
  Taki jest kierunek zmian...
  rzadko daje się dokonać "wielkiego skoku" i można sobie złamać t czy tamto...(patrze Chiny za Mao).
 • @Oscar 17:18:31
  Raczysz zartowac. Narod latwo oglupic I latwo kupic.
 • @zbig71 16:39:22
  Wie że to wygląda nielogicznie...
  mam swoje przesłanki... i nie jestem ich pewien..
  dlatego nie popieram PIS ale tylko konkretne działania które bym popierał gdyby to robił ktokolwiek inny.
 • @Wican 17:24:33
  Nie ma innego suwerena jak Naród z całą swoją Narodową głupotą...
  od tej "żaby" nie można uciec...
  każda "elyta" szybko się uwolni od kajdanów Narodu... pod pretekstem że "Naród jest głupi...
  już to widzimy w wykonaniu PO który wolę Narodu nazywa "populizmem"... PO to właśnie taka antynarodowa "elyta" którą trzeba zwalczać bo jest antynarodowa.
 • @Oscar 17:30:56
  Nie ma gorszej tyrani niz tyrania oglupionego narodu. Oglupionego przez oligarchie. Jezeli PiS chcialby naprawde reformowac sadownictwo, to powinien zaczac od poczatku. Czyli od odpowiedniej selekcji. Zebu szczyl przed 30-stka, nie byl sedzia. Wg mnie, kazdy kandydat na sedziego, powinien przez dekade byc adwokatem I przed dekade sedzia. I wtedy najlepszych by sie wybieralo, a prezesi sadoe, odpowiadali by przed narodem bezposrednio. Rzadza drugs kadencje I nie zrobili niczegi wartoscioweg w Tej dziedzinie.
 • @Oscar 17:18:31
  Te,, prawicowe bandy i Holokaust. To naprawdę niezłe.
 • @Oscar 17:25:47
  Gdyby PiS prowadziło politykę wielobiegunowà i nie wchodziło koniokradom i Izraelitom w dupala, to bym to rozumiał. Ale oni nawet się nie starają tego udawać. Dlatego na arenie międzynarodowej się nie liczą i wszyscy poważni gracze nimi gardzą.
 • @Wican 17:38:30
  PIS właśnie proces powoływanie sędziów modyfikuje.
  Teraz idzie walka o likwidacje absolutnej bezkarności kasty...
  Twierdzę jaką jet nadzwyczajna kasta zdobywa się po kolei.. piętro po piętrze...
  pozostały do zdobycia...
  - likwidacja nieusuwalności
  - likwidacja dożywotności sędziów i związanych z tym przywilejów..
  - likwidacja przywilejów finansowych (zwolnienia z podatków
  wielokrotnie wyższe niż dla innych Polaków.
  - wprowadzenie sądów gminnych dla prostych spraw...(kiedyś kolegia)
  - rozliczanie sędziów za wyroki niesprawiedliwe (odpowiedzialność
  osobista finansowa z wywaleniem z zawodu włącznie..)
  - wprowadzenie mechanizmu oceny sędziów przez np podsądnych
  (obie strony procesu oceniają jakość prowadzenia procesu).
  - i pewnie wiele wiele innych zmian.. w tym zmiany w prawie by było
  Słowiańskie czyli proste i jasne a nie talmudyczne... uznaniowe dla
  sędziego.
 • @Oscar 17:51:13
  PiS nic nie.zmienia poza kadrami. Zadnych przywilejow nie likwiduje. Tylko wymienia ludzi
 • @zbig71 17:40:24
  ....różne ONRy, WINy i podobne bandy jednak mordowały żydów tylko za to że byli żydami...(logika była taka oo żyd a jak żyd to komuch zabić komucha...albo oo żyd czyli antychryst zabić antychrysta) i to są fakty historyczne... nawet AK miało takie działania.

  Piłsudski tak masowo mordował biednych Ukraińców podczas marszu na Kijów... na zasadzie "Ukrainiec i nas nie popiera.. biedak.. czyli komunista .. zabić komunistę".
  O tym solidarauchy wielbiące Piłsudskiego się nie chwalą.
 • @Wican 17:54:40
  Nowe ustawy PIS to zmiana prawa a nie lista nowych PISowskich sędziów.. więc nie pieprz głupot.

  Może sędziów sprowadzić z Madagaskaru ? wtedy będziesz zadowolony ?
  Każdy Polski sędzia jest jako`s powiązany politycznie (bo ma poglądy) towarzysko bo wyrastał w jakimś środowisku i rodzinne bo ma rodzinę...
  od tego nie ma ucieczki.

  Masz jakąś konstruktywną propozycję ?
  kwękać każdy umie... ale rozwiązać problem to już nie każdy..
 • @Oscar 17:56:08
  To akurat nieprawda. Najwyzej wyjatki byly. Zyd jak oberwal to nie dlatego ze byl Zydem ale dlatego ze byl UBekiem. Maski opadaja. Juz nawdt zydokomuny bronisz?
 • @Oscar 17:56:08
  Jakbym Wyborczą czytał.
 • @Oscar 17:59:48
  Zadna reforma Ale fanatycznego PiSiora nie przekona sie argumentami
 • @zbig71 18:02:46
  To PiSior. Teraz juz calkowicie sie odkryl. Wczesniej tylko socjalu bronil. Teraz juz bro I calego PiSizmu
 • @Wican 18:01:12
  ja pisałem o żydach cywilnych...nie o mundurowych czy z UB..
  prawicowe podziemie było antyżydowskie .. i wielu żyd~w "zlikwidowało... czytałem sporo takich opisów..
  Nawet ostatnio Edelman się spowiadał że nie chcieli go w AK bo był żydem i musiał pójść do AL... to nie jest zbrodnia ale pokazuje nastroje ...antyżydowskie a AK to "łagodna" prawica przy ONR...
 • @Wican 18:06:19
  dalej zdecydowanie nie popieram polityk i zagranicznej i historycznej PISu..
  ale jak PIS zmieni tę politykę na taką jaką popieram to poprę PIS w tej sprawie...
  ta filozofia Wican jest powyżej twoich możliwości intelektualnych.. nie zrozumiesz tego... ty masz mentalność plemienną a PIS to nie twoje plemię...i to u ciebie rozstrzyga wszystkie sprawy...
  tu się różnimy .. ja nie ma moralności plemiennej.
 • @Oscar 18:08:42
  Edelman od dawna nie żyje.
 • @Wican 18:06:19
  Nawet nie PiSor. Zwalcza reakcję i,, faszystów,, z ONR i z WIN. Czytając Oscara to jakbym przeniósł się do lat pięćdziesiątych. I to do pierwszej dekady.
 • Autor
  Dlaczego Pana „zalewa krew”?

  „Gdy na siłę, w nachalny sposób media pisowskie na czele z kurwizją, wciskają kit otumanionemu ludowi wyborczemu pisowskiemu, że Mosze Kantor to oligarcha rosyjski, człowiek Putina, człowiek PO itp. bzdury, to aż mnie krew zalewa od tych kłamstw. Pisowi chodzi o to aby odsunąć od siebie prawdę związana z Mosze Kantorem.”

  Wiadomo, przecież, że mamy rząd okupacyjny noszący jarmułki, więc żydowskie kłamstwa są nie tylko dozwolone, ale i chętnie stosowane. Czy krew Pana zalewa dlatego, że PiS oskarża także PO? A nie powinien? Czy dlatego, że nazywa Kantora człowiekiem Putina? Czy niemożliwe jest, aby żyd był „człowiekiem” i PiSu i PO i Putina? Żeby robił brudne interesy i z jednym i z drugim rządem? A jedno drugiemu przeszkadza? PiS się broni, a przecież ktoś musi być winny.

  „Na początku przypomnę, że Msze Kantor (MK) to rosyjski żyd, uwłaszczył się na majątku po-radzieckim (...) Uciekł do Szwajcarii przed aresztowaniem po dojściu do władzy Putina. Kilka lat temu dogadał się z ekipą Putina, w ten sposób, że podzielił się z Rosją tym co ukradł.„

  To niesłychanie patriotycznie, że Putin się dogadał z przestępcą, który powinien był być powieszony (ew. popełnić samobójstwo) za kradzież majątku narodowego Rosjan i podzielił się z nim łupem w ich imieniu (?). Podobnie patriotycznie postąpił Gomułka „wypędzając” z Polski żydów, tym samym umożliwiając ucieczkę z Polski największym zbrodniarzom i oprawcom Polaków.
  Doprawdy, wzruszające przejawy dbałości tych mężów stanu o sprawiedliwość społeczną i rację stanu państw, którymi rządzą ( rządzili).
 • @Oscar 17:18:31
  "Każda Partia jest pod kontrolą Narodu bo Naród ocenia (kłamstwa wyborcze) i stopień ich realizacji i wybiera.. w wyborach."

  Jak towarzysz Stalin powiedział, "nie jest ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy"
 • @Wrzodak Z.
  Salute 5*.
 • @Lotna 19:34:30
  Chodziło mi o to, że PIS i TVPis ubierają w Mosze Kantora wszystkich tych co ich zdaniem ,,zamordowali" mlaskatego.
  Kurski i cała machina pisowskiej łże prawicy w ten sposób oczyszcza siebie od konszachtów z Mosze Kantorem, pewnie z czasem wyprą sie Jonny Danielsa, bo będą mieli innego pana, może syna Leyby Fogelmana.
 • @Oscar 13:31:16
  Oscar, przestań kijem Wisłę zawracać. Odnieś się lepiej do listu mlaskatego do Mosze Kantora, przecież to ,,guru" Pisowskiej dobrej zmiany, którą realizują obecni pisowcy i ich rezydent.
  Ciekawy jestem twojej opinii.
 • "Mosze Kantor - ,,autorytet” POPIS-u"
  Coś mi się wydaje, że kraje zza Tzw. Żelaznej Kurtyny po tzw. obaleniu w nich komuny wszystkie były rozjeżdżane/walcowane od jednej sztampy - więc w każdym z nich byli/są tacy Mosze Kantorzy oraz coś na wzór
  POPiS-u. Oczywiście PRL rozwalcowano najdokładniej z różnych obiektywnych przyczyn.
 • Lobbyści
  "Nazwiska Bardzo ważnych polityków PIS-u, ujawnię innym razem." ?


  Izraelski Haaretz ujawnił w 2016 roku, kim było dwóch lobbystów, którzy działali w imieniu Kantora w celu osiągnięcia prywatnych korzyści. Polski rząd odmawiał wrogiego przejęcia, a tymi którzy lobbowali byli Tony Blair i Aleksander Kwaśniewski.

  W artykule można również znaleźć interesujące szczegóły z biografii Wiaczesława Kantora, który po nagłym wzbogaceniu, polegającym na przejęciu rządowego monopolu na produkcję nawozów, prawie za bezcen, zaczął używać imienia Mosze. Otóż należy on do grupy oligarchów-przyjaciół Putina. Haaretz nazywa tę grupę "Grupą Alfa" (nazwa pochodzi od osobnika alfa, czyli Putina), w przeciwieństwie do "Grupy Jukos", do której należą przeciwnicy Putina.

  https://www.haaretz.com/jewish/MAGAZINE-how-putin-s-man-made-his-way-to-the-top-of-european-jewry-1.5395939
 • @AgnieszkaS 21:57:25
  Witaj kobieto z Tel Avivu . Salute :) https://image.freepik.com/darmowe-zdjecie/flaga-palestyny_1401-279.jpg
 • @AgnieszkaS 21:57:25
  Grupa Jukos, to grupa Chodorkowskiego, a grupa Alfa to grupa min. Mosz Kantora, tylko, że obie grupy to grupy żydowskie a Chodorkowskiemu w pomoc ruszył nijaki mlaskaty LK rezydent Polski, nakazujac kupna największej kupy złomu w Europie czyli upadłej rafinerii ,,Możejki" od Chodorkowskiego, ratujac jego finanse oraz Rotszylda udziałowca Jukosu.
  Niezaprzeczalnym faktem jest to, że Kantor przejmował zakłady nawozowe w Rosji za czasów Jelcyna oraz to, że razem okradali Rosje min z Gusińskim, Bierezowskim. Wspierali Juszczenkę, banderowców z Majdanu, uknuli plan tzw. osaczania Rosji, finansowali mnóstwo wywrotowców ,,antyrosyjskich" nawet z różnych partii komunistycznych. W Polsce finansowali wydawnictw tzw. prawicowe, gazety, portale, tv czyli wszystkich tych, co pluli na Rosję, chodziło im o obalenie Putina, wywołanie rewolucji w Rosji, podziału Rosji, czyli aby wróciło ,,eldorado" z czasów Jelcyna. Mosze Kantor był ścigany listem gończym przez Rosję, ale w pewnym momencie się dogadał z wymiarem sprawiedliwości pewnie za zgodą Putina, oddał znaczną cześć zrabowanego majatku, a zostawił sobie majatek warty około 5 mld$, jest obecnie na 47 miejscu najbogatszych ,,obywateli" w Rosji.
  Co do lobbystów, to w Polsce spotykał się z JK Bieleckim, A. Kwaśniewskim i jego ludzmi, ale drzwi do pałacu prezydenckiego otwierał mu L. Kaczynski.
  Ja skupiłem się na manewrach związanych z przejęciem w Polsce Chemi Ciężkiej z lat 2005 -06 i tu działy się różne ruchy z strony PiS-u.
  Wiem o spotkaniu Mosze Kantora z 14.01.2006 roku czołowych polityków PIS pod Warszawą, obecnie jeden jest europoslem, jeden MInistrem, jeden prezesem a jeden na razie odstawiony na boczny tor.
 • 5 *
  Dobrze tak należy to opisywać. .

  5*)
 • 5☆
  " 27 stycznia 1945 roku rozpoczął się proces bolesny i powolny, trwający aż do dzisiaj – proces poznawania przez ludzkość całej przerażającej prawdy o KL Auschwitz-Birkenau. Prawdy o dokonywanej na jego terenie przez niemieckich nazistów ludobójstwie na Żydach, zbrodniach na Polakach, Romach, Rosjanach i przedstawicielach wielu innych nacji. Ten obóz stał się symbolem pogardy dla człowieka, jego praw i godności, odrzucenia Dekalogu i innych norm stojących u podstaw naszej cywilizacji. Lekcja Auschwitz to lekcja upadku człowieczeństwa, przypominająca, do czego mogą być zdolni ludzie, gdy ich sumienia zastąpi ideologia i bezduszne posłuszeństwo. "

  Te zdania ktore Pan napisał, mówią i krzyczą do ludzkiego sumienia.

  5☆
 • @Oscar 15:40:56
  "PIS jako partia polityczna jest jakoś pod kontrolą Narodu."
  Nie spodziewałem się, że możesz wypisywać takie banialuki.
 • @Wrzodak Z. 23:27:33
  "Co do lobbystów, to w Polsce spotykał się z JK Bieleckim, A. Kwaśniewskim i jego ludzmi, ale drzwi do pałacu prezydenckiego otwierał mu L. Kaczynski."

  Odwiedziny w pałacu prezydenckim nie miały żadnego znaczenia, ponieważ o sprzedaży większości akcji Azotów decydowało Ministerstwo Skarbu Państwa (zostało zlikwidowane w 2017 roku).

  Znalazłam artykuł w Polityce, z lipca, 2014 roku, który opisuję rosyjskie próby zawładnięcia Azotami:

  "Pojawienie się w naszym kraju rosyjskiego inwestora zawsze wywołuje polityczne egzorcyzmy. Komunikat, że Norica dokupiła kolejną pulę akcji giełdowej Grupy Azoty, skłonił wielu polityków do wszczęcia alarmu: idą Rosjanie! Do broni! Norica to zarejestrowany w Luksemburgu inwestycyjny wehikuł należący do Wiaczesława Mosze Kantora, właściciela rosyjskiej firmy nawozowej Acron (patrz też POLITYKA 28, „Jan bez państwa”). Dwa lata temu zaczął kupować akcje tarnowskich Azotów i pod koniec czerwca tego roku doszedł do 20 proc. Na razie daje mu to szansę wprowadzenia własnego człowieka do rady nadzorczej, a w przyszłości – kto wie – wrogiego przejęcia. Już raz próbował.

  Dlatego PiS chce, by minister skarbu Włodzimierz Karpiński wytłumaczył się, kto dopuścił do tak skandalicznej sytuacji. „Naszym obowiązkiem jest zablokować rosyjskie groźne zapędy dla naszego bezpieczeństwa energetycznego” – zakomunikował poseł Andrzej Jaworski, a posłanka Beata Szydło tak komentowała strategię Acronu: „Oni są cierpliwi, a przez to groźni, i pokazali już, że potrafią znaleźć w Polsce wpływowych sojuszników”.

  Tym sojusznikiem jest Aleksander Kwaśniewski, który w 2012 r. miał lobbować na rzecz właściciela Acronu u premiera Tuska i polityków PO. Kwaśniewski tłumaczył, że Kantora zna i ceni, Acron zaś jest poważną międzynarodową firmą, a on nie lobbował, tylko się konsultował. Chciał kompetentnie odpowiedzieć na pytanie: „Jaki jest klimat inwestycyjny w Polsce, szczególnie wobec inwestorów z Rosji?”.

  Tłumaczenie dość naiwne, bo jaki jest klimat dla rosyjskich inwestycji, wie każde dziecko, nie trzeba pytać premiera. Wystarczy przypomnieć próby przejęcia Rafinerii Gdańskiej przez rosyjski Lukoil za czasów rządów SLD. Ówczesny minister skarbu Wiesław Kaczmarek stracił stanowisko tylko dlatego, że wdał się z Rosjanami w rozmowy, a po ostateczną decyzję odesłał ich do premiera Millera. Kwaśniewski swe oświadczenie na temat zaangażowania po stronie Acronu zakończył obawą, „czy w przypadku Azotów nie powtórzy się casus PLL Lot, stoczni, hut stali czy innych branż polskiego przemysłu wystawionych na konkurencję światową i bezskutecznie poszukujących inwestora z zagranicy”. Jeśli to nie jest lobbing, to co nim jest?

  Dlatego Jarosław Gowin z Polski Razem uważa, że powinna powstać sejmowa komisja śledcza, która przeanalizuje sprawę Azotów i Kwaśniewskiego. Powinna się też zająć losami Mikołaja Budzanowskiego, byłego ministra skarbu. Według Gowina dymisja tego ostatniego była efektem rosyjskiej prowokacji, aktem zemsty za to, że w 2012 r. skutecznie zablokował próbę przejęcia Azotów przez Acron. Budzanowski został zdymisjonowany niedługo potem pod pretekstem, że nie zapobiegł podpisaniu listu intencyjnego między Gazpromem a EuRoPol Gazem w sprawie budowy przez Polskę gazociągowej pieremyczki. Z kolei premier Tusk podejrzewa, że afera taśmowa może być zemstą Rosjan za to, że pozbył się ludzi winnych pieremyczkowego incydentu."

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1585837,1,polsko-rosyjski-boj-o-grupe-azoty.read
 • @Wrzodak Z. 23:27:33
  Polakom udało się obronić przed wrogim przejęciem Grupy Azoty przez "gangstera" Kantora, co nie udało się Norwegom, którzy utracili kontrolę nad swoim NORSK HYDRO. Kantor zastosował tą samą metodę postępowania jak w przypadku Azotów, co Norwegowie zauważali zbyt późno na jakąkolwiek ingerencję i Kantor utworzył "Nordic Rus Holding".

  Kantor był nie tylko "biznesmenem" (krętaczem i złodziejem) ale również donosicielem i doradcą prokuratora generalnego biorącym udział w prześladowaniu Jukosu. Po tym wszystkim, trochę przestraszony, udał się do Izraela i tam otrzymał izraelski paszport, na wszelki wypadek.

  Razem z Bieriezowskim są sponsorami Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie, za co go Ukraińcy uhonorowali w 2006 roku.

  Ciekawe są też informacje, które rosyjskie źródła podają na temat ojca Kantora, Władimira Isaakowicza, który otrzymał 8 lat więzienia w kolonii karnej za spekulacje, malwersacje własności państwowej, łapówki i fałszerstwa.

  Syn w korupcji, malwersacjach i łapówkarstwie zdecydowanie przerósł swojego ojca, a przy tym pragnie aby świat go podziwiła za jego filantropie, kolekcję malarstwa i oczywiście walkę z antysemityzmem.

  https://rucriminal.info/en/dosje/8
 • @AgnieszkaS 06:29:28
  Ja skupiłem się w swoim krótkim tekście o Mosze Kantorze z czasów 2005 - 06, to wtedy zaczęły się dziać dziwne rzeczy w sprawie całej Chemi Ciężkiej.
  Pani bagatelizuje ten okres czasu, bagatelizuje to, że drzwi do pałacu prezydenckiego otwierał mu L. Kaczyński, który dla sowieckich żydów zrobił by wszystko, o czym świadczą jego wypowiedzi w Izraelu.
  O lobbystach Mosze Kantora z Polski pisze tak jak pani, tylko, że Pani próbuje wybielić syjonistow i zwykłych złodziei majątku narodowego z partii PIS. Nie chce pani uwierzyć w to, że POPIS to jedno antypolskie ścierwo, że to były AjWajES, który to sprzedał pół Polski za 5% wartości, to są obecnie politycy z PO i PIS-u, tylko jedni służa Berlinowi i Tel Avivowi, a drudzy Waszyngton - Tel Aviv. Żadna różnica.
  Pani widzi złodziei w PO i słusznie, ale nie widzi w PiSie. Wygląda jakby na to, że pani jest zadaniowa pisu. Trzeba obiektywnie spojrzeć na rzeczywistosć.
  Jaworski - co chce KŚ w sprawie ChC - to dlaczego tego nie zrobił. KŚ też powinna powstać w sprawie oddania za 1 zł Stoczni Gdańskiej na rzecz banderowca Taruty, której prezesem był wówczas Jaworski i celowo doprowadził do jej upadłości by tanio oddac wrogom Polski.
  Szydło gadała mnóstwo prostackich wrednych, parszywych rzeczy, nic nie zrobila, ta kobieta to na sołtysa sie nie nadaje, pierogi kleić, pomimo, że wyszkolona w branży wywiadu w usraelu.
  Żadnej komisji śledczej PiS nie powoła, ponieważ sami by sie utopili.
  Kantor donosił na Jukos, (sic), żyd komunista donosił na żyda komuniste!!! Nie pisze pani za jakich czasów! To było za Jelcyna, złodzieje żydy kłócili się o to kto ma wyszarpać od narodu rosyjskiego lepszego dla narodu żydowskiego.
  Przejęcie Lotosu!!! Coś wiem na ten temat, ja byłem I doradcą wtedy Giertycha, który zasiadał w imieniu LPR- w komisji śledczej d/s PKN Orlen.
  Lotos miał przejać Kulczyk i odsprzedac Łukoilowi, właśnie to LPR zablokował taką transakcję a nie PIS.
  PIS nie widzi nic złego, że Orlen został przejęty w 23% przez żydowski bank OF NY oraz przez żydowską nomenklature z Polski, ze SP posiada tylko 33% udzialów w Orlenie, że Orlen prywatyzował AWS czyli POPIS, że windują niebotyczne ceny za paliwo i chwalą sie 20 mld zyskiem brutto, co w ten sposób nabijają portfele żydom i nomenklaturze, kosztem polaków.
  Tak dla przypomnienia, pani podważa inwestycje Rosjan podkreślam Rosjan w Polsce, ale nie widzi Pani, że rozbiory w Polsce dokonał tzw. zachód na czele z usraelem, że zrobili z Polski kraj satelicki a z polaków niewolników, że dług publiczny sięga jedno PKB czyli około 1,2 bln zł oficjalnie a nie oficjalnie to około 3 bln. zł. i co ten dług ma Rosja u Nas, czy tzw. zachód na czele z usraelem. Czy Polską gospodarkę zniszczyli rosjanie czy usraelici. Także dla każdego Polaka nie agenta, głupca, zadaniowca jest sprawa oczywista, gdzie prawdziwy wróg choć bardzo podstępny, zresztą obecna władza niszczy każdą więż przyjażni z wszystkimi narodami wokół Polski. To są wykolejeńcy, którzy z nienawisci do Polskości likwidują nam Polskę i budują tzw. Polin o czym już publicznie mówi Jude - Dude - rezydent usraela w Polsce.
  Proszę być obiektywnym i nie siać pro-pisowskiej propagandy, bo nie warto.
 • @Wrzodak Z. 09:43:42
  "Kantor donosił na Jukos, (sic), żyd komunista donosił na żyda komuniste!!!"

  Wiadomość pochodzi z rosyjskiej strony. Zdarzyło się to w roku 2003. M. Chodorowski stanął wtedy przed sądem (sprawa Jukosu) oskarżony o nieprawidłowości i oszustwa. Rzekomo Kantor współpracował i doradzał prokuratorowi. Później Leonid Nevzlin publicznie oskarżył Kantora o donosy.

  https://rucriminal.info/en/dosje/8
 • @AgnieszkaS 10:29:40
  //Później Leonid Nevzlin publicznie oskarżył Kantora o donosy.//

  Zaś jeszcze później Newzlin został skazany na dożywocie.A to tylko dlatego że w RF obowiązuje moratorium na karę śmierci.
  Newzlin oskarżony był miedzy innymi o to że wraz hersztem ochrony Jukosa organizował zabójstwa osób którym z Jukosem było nie po drodze.
  https://www.gazeta.ru/social/2008/08/01/2798706.shtml
 • @Robik 01:24:44
  A napisał którego Narodu?
 • @AgnieszkaS 06:29:28
  Wychodzi, ze LK popieral Kantora
 • @Wican 15:53:21
  "A moze Sa? Tylko ktorego narodu?"

  Znam osobiście ludzi z PiSu. Nie są pod niczyją kontrolą. Żyją we własnym świecie.
 • @Pedant 21:51:35
  Chodzi o szefow. ONI podrzucaja teksty, a sekta lyka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031