Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
184 posty 3136 komentarzy

Wrzodak Z

Antynarodowcy Powołują Instytut im. R. Dmowskiego!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PIS przejmuje po to wielkie dzieła Romana Dmowskiego, by je spacyfikować, skierować na boczne tory światowego syjonizmu, przeciwstawić myśli narodowe R. Dmowskiego przeciwko Rosji.

Antynarodowcy Powołują Instytut im. R. Dmowskiego!!!

Powstanie Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego – zapowiedział na konferencji prasowej minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Nowa instytucja powstanie w tym miesiącu. Na jej czele stanie prof. Jan Żaryn, w ubiegłej kadencji senator RP z Prawa i Sprawiedliwości.
PiS przejmuje ,,myśl narodową" tą, którą wypracował opisał, wdrożył wielki mistrz Myśli Narodowej Roman Dmowski. PIS przejmuje po to wielkie dzieła Romana Dmowskiego, by je spacyfikować, skierować na boczne tory światowego syjonizmu, przeciwstawić myśli narodowe R. Dmowskiego przeciwko Rosji.
Powołanie Instytutu Myśli Narodowej przez Ministra Glińskiego byłego działacza Unii Wolności obecnie pisowca, to nic innego jak ,,ucywilizowanie” wielkich postaci myśli narodowych Polaków, tak by dla młodych Polaków, pokazywać te dwie postacie jako ,,europejczyków antyrosyjskich”, ,,światowców” , wpajać przy okazji lewicowe ideologie, wdrażane przez PIS i inne dotychczasowe antynarodowe partie.
Wskazanie przez ministra Glińskiego, od razu na prezesa tego instytutu Jana Żaryna, byłego senatora PIS-u, wskazuje, że pisowi chodzi o to, aby podporządkować sobie cały Ruch Narodowy w Polsce celem pacyfikacji prawdziwej opcji narodowej, następnie przekazać taką zafałszowaną opcję narodową w Polsce, światowej masonerii oraz interesom żydów amerykańskich oraz Izraelowi, ponieważ wszelkie działania polityczne pisu są podporządkowane interesom amerykańskim i Izraelowi oraz władzy banderowskiej na Ukrainie, której takiej polityce szczególnie R. Dmowski był zdecydowanym przeciwnikiem, ponieważ, to uderzało w fundamenty istnienia Narodu Polskiego.
Pakując się w tak ohydną rolę przez Jana Żaryna, przekreśla jego dotychczasowa biografie, zresztą ja go zawsze uważałem za piątą kolumnę Ruchu Narodowego w Polsce.
Przecież istnieją w Polsce, wiele organizacji narodowych w tym stowarzyszenia, fundacje powołane oddolnie im. R. Dmowskiego i I. Paderewskiego i z tych organizacji powinny składać się władze Instytutu im. R. Dmowskiego i J. Paderewskiego, a nie odgórnie mianowanie władz tylko z jednej partii trockistowskiej, imperialistycznej, syjonistycznej, która prowadzi skrajnie antynarodową politykę w Polsce, co świadczy, że jest to z góry zaplanowana gra, która ma na celu likwidację prawdziwych organizacji narodowych w Polsce.
Apeluję do wszystkich oddolnych narodowych organizacji w Polsce, do składania protestów przeciwko byłemu działaczowi Unii Wolności, obecnie działaczowi PIS Glińskiemu i Janowi Żarynowi, którzy w złej wierze próbują spacyfikować oddolny Ruch Narodowy, choć powołanie Instytutu Myśli R. Dmowskiego i I. Paderewskiego jest dobrym pomysłem, ale nie mogą być obsadzane władze tego instytutu przez osoby wywodzące się z PIS-u i innych partii liberalno – lewicowych.
Zygmunt Wrzoda –Poseł na Sejm IV i V kadencji,
Do wiadomości: MINIster Kultury, organizacje narodowe, portal: Neon24.pl, Jednodniówka.pl, niepodlegli.pl
 

KOMENTARZE

 • Są bezczelni, ale mają rozmach.
  A mogło być gorzej. Na czele Instytutu zawsze mogli umieścić jaką wariacką szuje pokroju Targalskiego lub vela (dwojga nazwisk).
  A Żaryn to narodowiec? Synalek jako rzecznik służb.
 • @Wican 10:03:37
  Tenże synalek, to wypisz wymaluj służby syjonistyczne w Polsce, patrz jego tekst do prasy amerykańskiej, to nic innego jak złożenie publiczne oferty szpiega głupiego.
 • @Wrzodak Z. 10:16:12
  Ja czytałem wcześniej jego teksty w Gościu Niedzielnym.. Cąłkowicie sPiSiony tugodnik.
  Oni są bezczelni. Nawet pomysł Fortu Trump. Czym to się różni od Stalinogrodu? Takie same lizosostwo.
  PiS to nowotwór. Już dawno "ukąsił" dużą część młodych narodowców, która stała się antyrosyjska i nie potrafi pracować długofalowo. W zasadzie to prawica maszerując i od razu chca do sejmu. A wybory samorządowe olewają.
  PiS przejął hasła konserwatywne i niepodległościowe. teraz chce przejąć ideę narodową. I to Gliński-łajza z lewego skrzydła UDecji (publikował w Zielonych Brygadach).
 • Wiem, ze Pan jest przeciwko Konfederacji, ,ale chyba była zapalnikiem histerycznych działań obecnej partii rządzącej!!
  jako ze ponoć jest "antysemicka"/prasa izraelska/
  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/wazny-polityk-pis-ujawnil-cel-tej-partii-zeby-nie-powstala-prawica-narodowa/

  Chodzi ,o zneutralizowanie wszelkich ruchów tego typu , w tym celu wyciągnięto i wrzucono w TVP ,od pastora Chojeckiego z Lublina niejakiego Kowalskiego M.
  I wspólnie w celu "neutralizacji". z kolejnym Marianem założyli 'Nową Konfederację".
  Marian ...silny człowiek na trudne czasy!!!

  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_VqYUsHqBvr8uYcdQxPJFN89rykYQEVG8,w400.jpg
  zdjecie z :
  https://www.wykop.pl/tag/mariankowalski/wszystkie/next/entry-20246175/
  https://www.ekspedyt.org/2019/12/16/antoni-macierewicz-i-marian-kowalski-tworza-twor-podobny-do-konfederacji/

  https://nczas.com/2019/12/16/marian-kowalski-zalozyl-konfederacje-to-dlatego-rachon-go-tak-promowal/
 • @Wican 10:23:40
  Mamy do czynienia z ostateczną rozprawa Polskości w wykonaniu, podstawionej przez syjonizm światowy bandy Kalsteinów i banderowca - syjoniste Jude - Dude, to strasznie daleko zaszło.
  Potrzeba pilnego zrywu narodowego, może ktoś z Konfederacji sie obudzi i stanie na czele, nawet wybory wewnątrz Konf spacyfikowali.
 • @Wrzodak Z. 10:34:40
  Dzisiaj otworzyłem sobie książeczkę Bocheńskiego. Tu potrzeba pracy. A to robota na lata. Wg mnie, część narodu już jest stracona. Ale można przejąć tych naiwniaków co chcą zasiłków. Trudno będzie z młodzieżą. Duża część młodych, uważających się za narodowców, jest antyrosyjska i chce się wyżywać w kulcie żołnierzy wyklętych. W marszach i marzą się zryw. A zryw musi być przygotowany. Praca na dekady. Obecnie to byłoby upuszczanie reszty wartościowej polskiej krwi. Bezwartościowi zostaliby w domach. Trzeba ideowo uwolnić młodzież od Kaczystowskich ukąszeń i liczyć, ze ich dzieci już nie bedą niczym skażone. I wykształci sie elita. Ale w edukacji, mediach i w gospodarce, to trza tworzyć społeczeństwo równoległe. Jak gdzieniegdzie Bractwo Muzułmańskie lub ruch Gulena w Turcji. Ale nie dawać się nikomu obcemu w nic wkręcać. Tworzyć takie społeczeństwo, ale bez jednego lidera.
 • Mogą pod pozorem "instytutu"
  subtelnie dezawuować postać Dmowskiego aż do całkowitego "obrzydzenia go " w oczach narodowców.
  To nie jest niemożliwe a żeby to uzasadnić muszę to i owo wyjaśnić
  Ze dwa lata temu rosyjska telewizja wyemitowała doskonały film dokumentalny "Rewolucja.Zapadnia dla Rosji" To już nie było powtarzanie banałów o "zaplombowanym wagonie" a przedstawienie głębokich kulisów finansowych.Nie będę opisywać filmu bo to niemożliwe z uwagi na jego format (dwa godzinne odcinki),ale w największym skrócie naszkicuję sytuację.Otóż pod koniec XIX żydowski bankier Jakob Shiff wypowiedział wojnę Imperium Rosyjskiemu.W tym celu zorganizował "bankierską międzynarodówkę" która poprzez system fundacji miała finansować wszystkie antyrosyjskie przedsięwzięcia.Miały one formę organizacji o bardzo szerokim spektrum;od komunistów,socjaldemokratów,starowierów,związków słowiańskich,narodowców,anarchistów i bóg wie kogo jeszcze.
  Kiedy w filmie wymieniano te struktury z jednoczesnych prezentacją zdjęć aktywistów,w jednej chwili mignęła twarz Dmowskiego.
  Oczywiście z powodu czasowych ograniczeń w filmie nie pada żaden komentarz dotyczący postaci trzeciorzędnych jaką niewątpliwie byłby Dmowski.
  Myślę że ten powołany Instytut może uchwycić się tego epizodu (o ile on wogóle był) i rozwałkować sprawę uczestnictwa Dmowskiego w strukturach zaprojektowanych i finansowanych przez międzynarodowe żydostwo.Jak zareagują na to jego zwolennicy dość łatwo przewidzieć.Nawet jak z oburzeniem odrzucą to ziano niepewności posieje się w ich umysłach na zawsze.
  A na rzetelność owego "instytutu" nie ma co liczyć.Myśli że przedstawię sytuację zgodnie z prawdę i faktami należy między bajki włożyć.

  PS
  Na wszelki wypadek gdyby ktoś chciał i mógł obejrzeć wspomniany film
  https://www.youtube.com/watch?v=_Aan1Id0Two
  https://www.youtube.com/watch?v=LaZ8phcyVac&t=2442s
 • @ikulalibal 11:10:03
  Wieczorem film sobie obejrzeć. Ale wątpię, aby urzednikom się chciało tak grzebać. Mogą go dyskredytować w oczach ogółu, eksponując "antysemityzm". To zbuduje w większości niechcę i narodowcy będą marginesem na zawsze. Inna sprawa, że polski ruch narodowy to nie tylko Popławski, Balicki, DMowski. Inną wersję propagował Związek Młodych Narodowców (Jerzy Drobnik), inną narodowi socjaliści (Kazimierz Dagnan Antoni Szadkowski, a inną monarchista Leszek Gembarzewski.

  Ale o tych nurtach, to ludzie mało wiedzą. Zwłaszcza, że nie zostawili bogatego piśmiennictwa. A, była jeszcze Zadruga Stachniuka
 • @Wican 11:22:18
  //Mogą go dyskredytować w oczach ogółu, eksponując "antysemityzm"//

  Ta część publiki którą gorszy "antysemityzm" i tak nie interesuje się Dmowskim.Dmowski na znaczenie tylko dla narodowców a tych "antysemityzm" nie zniesmacza..Dobrze wiesz co ich zniesmacza.
 • @ikulalibal 11:47:00
  Od jakiegoś czasu umyśliłem sobie i się tym bawię, że pytam rodzinę, znajomych (a czasem też i nieznajomych, np. w sklepie), którzy, niczym pani Dulska "moralnością", epatują wszem i wobec polskim "patriotyzmem".
  Zabawa moja polega na tym, że pytam takich delikwentów, czy są narodowcami/nacjonalistami.
  Tu w 99% przypadków występuje u indagowanych SZCZERE oburzenie i agresywna odwiedź że: "Nacjonalistą? Ja? NIGDY!".

  Na takie dictum ja się pytam:
  "To w takim razie, skoro nie jesteś polskim narodowcem/nacjonalistą, to JAKIM Polakiem jesteś? MIĘDZYNARODOWYM? Koczowniczym? Bezpaństwowcem bez korzeni?".

  I tu trzeba widzieć jak się tym durniom styki palą pod deklami. Aż dym z uszu idzie.

  P.S. Niektórzy przeze mnie odpytani czasem w zamroczeniu wyartykułują, że "jestem Polakiem katolikiem". Hahahahaha.

  Cóż... Takiego głupiego narodu jak Polacy to ze zwykłą świecą nie znajdziesz.
  Żydzi użyli świecy szabasowej, znaleźli, i dymają ile wlezie. Głupi by nie dymał, durni...
 • @ikulalibal 11:47:00
  Ale to margines wciąż. I eksponując antysemityzm, PiSiory zadbają aby narodowcy zawsze tym marginesem pozostali
 • @Kmieć 12:11:48
  Ja tak samo się czpeiam, jak ktos obrusza się na słowo nacjonalizm. A mina była bezcenna znajomego rzeźnika. Ubojnia, masarnia i bodaj 18 sklepów. CHoć częściowo na kredytach. Powiedziałem, ze jeżeli on potępia nacjonalizm, to ja mogę się dostosować. I u Polaka mięsa kupował nie będę. Bo to wszak przebrzydły przejaw nacjonalizmu. Dopiero wtedy załapał związek. Ale wyroby ma dobre. Choć pierogi mu sie spiepryły, ale pracownicy, którzy wcześniej lepili poszli na swoje a nowi nie robią tak smacznych. Ale węgliny ma dobre. Mięso dobrej jakości. Drogi nie jest. Nawet w porównaniu do marketów
 • WPS
  Panie Zygmuncie, rozumiem pana oburzenie z powodu PiSowskiej hucpy. Ale zamiast lamentować i protestować i się oburzać po prostu środowiska narodowe powinny działać. A czemu to z naszej inicjatywy nie powołujemy instytutu narodowego imienia R.Dmowskiego ( I.Paderewski jest osobą wielce zasłużoną, ale z nieco innej bajki ). Przyglądanie się jedynie z boku jak dupki i przechrzty z PiSu próbują przejąć i skanalizować ideę narodową, to ciężki i niewybaczalny grzech zaniedbania polskich narodowców. Tylko proszę mi nie odpowiedzieć, że się nie da i nie ma na to pieniędzy, bo to jest wygodne samousprawiedliwienie bierności polskich narodowców.

  W ostatnich kilku latach pytali mnie w Rosji o polską partię narodową PiS :))) Za każdym razem musiałem tłumaczyć tę manipulację. W przestrzeni informacyjnej Europy Zachodniej PiS też jest kreowany przez syjonistów na partię nacjonalistyczną.

  My. polscy narodowcy, pozwalamy na granie nam na nosie i wszystko co robimy, to się użalamy, protestujemy, a wielu z nas pozwala na korumpowanie siebie poprzez załapanie się do redakcji jakiej " narodowej " gazety lub zaproszenie na uroczysty " narodowy" wykład. A do tego beneficjenci tych z premedytacją rozdawanych konfitur jeszcze do tego zazdrośnie strzegą swego " przywileju" wypowiadania się w imieniu polskich narodowców. Taka jest przykra prawda i pora odwrócić tę złą tendencję
 • WPS
  Daję *5 za przekazanie informacji, ale niestety za sposób podejścia do sprawy musiałbym dać *1 Pozdrawiam i zapraszam do owocnej kontrofensywy organizacyjnej i programowej. Kto jak kto, ale pan powinien być jedną z kluczowych osób w takim w pełni narodowym projekcie.
 • @Kmieć 12:11:48
  //Cóż... Takiego głupiego narodu jak Polacy to ze zwykłą świecą nie znajdziesz//

  No nie wiem czy w grę wchodzi klasyczna głupota czy jakiś inny czynnik,ale coś jest na rzeczy.
  Oglądając wspomniany film zainteresował mnie wątek "panslawistyczny" gdyż do dziś panuje u nas przekonanie że to idea wymyślona przez Cara w celu ogłupiania Polaków.Tymczasem okazuje się że stoi za tym Jakob Shiff.
  Wątek ów w filmie potraktowany był bardzo skrótowa co skłoniło mnie do poszukiwania informacji na własną rękę ale w kierunku wskazanym przez film.Niewiele tego jest ale jakieś echa pozostały.Pozostała Epopeja Słowiańska https://pl.wikipedia.org/wiki/Epopeja_s%C5%82owia%C5%84ska sfinansowana przez jakieś "towarzystwo miłośników słowian" powstałe przy chicagowskim uniwersytecie którego głównym fundatorem był zięć Jakoba Shiffa.
  Powstał też jakiś konflikt w łonie organizacji "panslawistycznych" .Powodem byli Polacy którym zarzucano że idee slawistyczne sa im obce ponieważ skupieni są wyłącznie na walce z Rosją choć pod względem zaborczości niczym się od Rosji nie róznią.
  /Postrzegał Polskę i Polaków jako ofiary imperializmu rosyjskiego, co do charakteru którego nigdy nie miał złudzeń. Z czasem jego stosunek do Polski się zmienił. Doszedł do wniosku, że Polacy, z gruntu konserwatywni i autorytarni, chętnie z ofiary stają się prześladowcą, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Uznał, że Polska jest rodzajem mniejszej, znacznie słabszej Rosji. /
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1%C5%A1_Masaryk
 • @Wrzodak Z. 10:34:40
  Ja wychowałem się w SUlęcinie, gdzie URSUS był głównym pracodawcą. I do dzisiaj stoi i niszczeje. Szyby powybijane i teren się marnuje
 • No wiadomo przecież, ze największymi patriotami narodowymi są ludzie PISu szczególnie pan premier Gliński i pan Gowin!!
  https://medianarodowe.com/premier-glinski-potwierdzil-pis-w-5-lat-zbuduje-zydom-dwa-wielkie-muzea/


  pytał, pytał ale nie wiadomo gdzie jest odpowiedź..
  https://dorzeczy.pl/kraj/60512/Rzad-przeznaczy-kolejne-32-mln-zl-na-zydowskie-muzea-15-pytan-Winnickiego-do-Glinskiego.html


  https://www.tvp.info/44800262/instytut-ksiazki-wsparl-publikacje-olgi-tokarczuk-kwota-powyzej-700-tys-zlotych

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Gowin-Powinnismy-zaczac-sciagac-do-Polski-przyszle-elity-7732758.html

  i jak się okazuje wyższa pensja minimalna to głownie dla "elit" pana Gowina!!Dlatego mamy podwyżki wszystkich powiązanych podmiotów/czynsze, piekarnie, masarnieitp//

  https://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/190919976-Jaroslaw-Gowin-Wyzsza-pensja-minimalna-to-lepsza-sytuacja-Ukraincow.html
  taaa...
  dali...wzięli z powrotem......lud się cieszy....
  https://youtu.be/mOeI9jXAw9o
 • @ Autor
  Dmowski był "ojcem" i ... grabarzem polskiego nacjonalizmu. Dlaczego grabarzem? Bo zbrukał ideę narodową łącząc ją - z punktu widzenia ideologicznego BEZSENSOWNIE - z antynarodową religią chrześcijańską i antynarodowym kościołem rzymskokatolickim. Dmowski pozwolił na przejęcie Narodowej Demokracji przez katolickich oszołomów i żydowskich przechrztów, którzy do reszty wypaczyli i pogrzebali polską doktrynę narodową. To przez niego i jego, dyktowaną chyba demencją starczą, publikację "Kościół, naród i państwo" dziś do cna zdurniałym Polakom zdaje się, że o sprawach narodowych wolno rozmawiać tylko tym, co na klęczkach i z różańcem czczą żydowskiego JAHWE.

  Dlatego PiSowscy GRABARZE NARODU POLSKIEGO mają pełne prawo do tworzenia tego instytutu imienia grabarza polskiej myśli narodowej.
 • @Światowid 13:32:59
  Acz niestety. Ty historii narodu polskiego nie znasz. I próbujesz tworzyć jakąś teoryjkę. Tacy jak ty, są na służbie Syjonu
 • Bingo!
  --------------
  "PIS przejmuje po to wielkie dzieła Romana Dmowskiego, by je spacyfikować, skierować na boczne tory światowego syjonizmu, przeciwstawić myśli narodowe R. Dmowskiego przeciwko Rosji."
  --------------
  Nie inaczej Szanowny Autorze - nie inaczej. Zresztą z tego samego powodu sięgnięto wcześniej po Wyklętych.
  Wniosek?
  Wyeksponuje się tylko te przemyślenia Dmowskiego, które będą nadawały się do szarpania ruskich nogawek - natomiast przemyślenia o Żymianach i odkrytych o nich - jakże istotnych i ponadczasowych prawdach dostrzeżonych przez Dmowskiego - ani mru, mru.
 • @Wican 13:36:47
  W służbie Syjonu to są chrześcijanie w tym rzymskokatoliccy czciciele JAHWE.

  Ciekawe jaką "historię" narodu polskiego "znają" katoliccy oszołomi ? Taką o królu co porąbał mieczem "świętego" Stanisława na Skałce?

  Co do Dmowskiego - Liga narodowa zaczynała jako ugrupowanie ATEISTÓW i AGNOSTYKÓW. Dmowski chciał "sprzedać" ciemnemu ludowi nacjonalizm, potrzebował też do rozgrywki POLITYCZNEJ pomocy AMBONY. W efekcie taktycznego sojuszu politycznego zaczął przerabiać ideę nacjonalistyczną tak, by ją ożenić w jakiś absurd lączący nacjonalizm polski z chrześcijańskim (katolickim) INTERNACJONALIZMEM. W efekcie powstała BEZPŁODNA intelektualnie krzyżówka - polski "narodowy" MUŁ.
 • @Światowid 13:45:30
  To dlatego Żydzi tak uderzają w katolicyzm i promuja pogaństwo? Ja akurat historię znam dobrze. Żydzi uderzają w katolicyzm, który był reakcja na judaizm. A promuja pogan i wszelakich lewusów
 • @Wican 13:48:53
  Chrześcijaństwo było trampoliną, która umożliwiła Żydom (na plecach białych chrześcijan) opanowanie świata. Jednocześnie zakazującą eksterminacji Żydów / żydów, jako "starszych braci w wierze", którzy mają wrócić do Boga, od którego się odwrócili".
  Chrześcijaństwo jest przekazywanym przy socjalizacji zaburzeniem zdolności rozróżniania mitologii od rzeczywistości, tworzącym naiwnego i pokornego niewolnika, który ze wszystkich sił odrzuca zdrowy rozsądek ( https://zakop999pl.neon24.pl/post/152983,logos-i-mizologos-w-historii-czlowiekowiska-2018#comment_1633806 , http://polskiateista.pl/cwiceniezateizmu/stulecie-objawien-fatimskich-juz-chwile/ ).

  O roli chrześcijaństwa w żydowskim planie podporządkowania świata:
  https://zakop999pl.neon24.pl/post/152983,logos-i-mizologos-w-historii-czlowiekowiska-2018

  O samym Jezusie z Nazaretu:
  https://zakop999pl.neon24.pl/post/152983,logos-i-mizologos-w-historii-czlowiekowiska-2018#comment_1633847
 • @Światowid 13:59:36
  Bzdura. Zwłaszcza, że nie ma jednego chrześcijaństwa. CHrzęscijaństwo wystąpiło przeciw Judaizmowi.
 • Idąc za ciosem, myślę, że warto byłoby założyć
  Partię Mało Tajemniczego Testamentu Syjonistycznego / PMTTS /, gdzie czarno na białym pokazano by "miłość ojca narodu" do syjonizmu tak wszechwładnego, że nawet do końca będziemy ich tułowiem, a co ?
 • @ikulalibal 13:10:57
  Wielce Szanowny Panie.

  Pan potraktuje z wyrozumiałością, co poniżej napiszę, proszę.

  Odniosłem niejasne wrażenie, że mnie Pan powyższym wpisem próbuje sprowokować do czegoś "głupiego" w odniesieniu do szeroko (ale w tej szerokości nie mieści się "zagubione plemię Israhella) rozumianej Słowiańszczyzny.
  Ja nie bardzo, szczerze mówiąc, wiem tak naprawdę co Panu odpisać. A odpisać muszę - tak czuję całym swym jestestwem.

  Po mojemu, prostemu, z tyla co mi znane, to "uny" zawsze stają (albo starają się stawać) na czele wszelkich ruchów, które mogą im zagrozić w dalekosieżnych planach. (To słabość polskich durni, że bżydzą się centralnym planowaniem. Żydzi się nie bżydzą...).
  Stąd unych mieszanie w ruchach mających na celu odrodzenie Słowiańszczyzny.
  Stąd ich kukułcze zatrute kosherem jajo w postaci "Wielkiej Lechii", itp.

  Zostawiam to.
  Piszę tu co piszę, bo Pan tu jest.
  Mam wszystkie Pańskie wpisy w polskim internecie. Z samego Neona zbierałem je, gdy okazało się, że Pan żyje i nadal się udziela(*), przez blisko tydzień przez kilka godzin.

  Jestem w polskim internecie od jego powstania (a nawet wcześniej - BBSy) przeglądarka Mosaic 1996 rok, i w mojej opinii to jest tylko może jeszcze trzech polskich internautów, których cenię na równi z Panem.

  Zdaję sobie sprawę z tego, że będzie Pan podejżliwie czytał takie wyznanie. Z uwagi na czasy w jakich przyszło nam żyć, wcale się Panu nie dziwię. Niech Pan się nie obawia. Nie szukam z Panem bezpośredniego kontaktu, choć gdyby taki kiedykolwiek nastąpił, to byłby to największy zaszczyt, jakiego bym doznał w życiu - a trochę w nim bywałem, i to nie byle gdzie...

  Nigdy nie byłem dobry w wypracowaniach, a już szczególnie w pochwalnych panegirykach, no i... się pogubiłem, co jeszcze mógłbym Panu powiedzieć.

  Jedynie tyle, że niech Pan pisze. I niech trwa w zdrowiu jak najlepszym.
  Może po słowiańsku napiszę?:

  Niech się Panu darzy.
 • @Wican 14:02:47
  //Bzdura.//

  Ten "argument" powala na łopatki ...

  // Zwłaszcza, że nie ma jednego chrześcijaństwa.//

  Bez znaczenia, cała ta ideologia, niezależnie od wersji jest zbudowana na kolejnych warstwach fałszu.

  // CHrzęscijaństwo wystąpiło przeciw Judaizmowi.//

  Tak - poprzez "modlitwy o nawrócenie ż(/Ż)ydów" ... Jeśli skądś z(Ż)ydów wypędzano, to na gruncie chrześcijańskiej wrogości judaizmowi, a nie za finansowe przekręty i doprowadzanie do nędzy i kryzysów przy użyciu ETNICZNIE skoordynowanych machinacji (Anglia, Hiszpania .. ale wywaleni drzwiami, wrócili oknem) ...

  A w Polin Poliniaki-katoliki zrobiły z(Ż)ydom na własnej ziemi WYLĘGARNIĘ na skalę Europy i świata. W ramach walki chrześcijańsko-judaistycznej.
 • @Światowid 14:24:59
  Chrześcijaństwo zbudowane na fąłszu? Pogaństwo żadnych źródeł nie posiada. Zprzez takich jak tym, Polacy są rozbijani
 • @Światowid 13:45:30
  W służbie Syjonu to są chrześcijanie w tym rzymskokatoliccy czciciele JAHWE.
  Smętnie pieprzysz,słowiański bezmózgowcu.
 • Gliński to żyd i morawieki to żyd
  http://xportal.pl/?p=31860

  Czy to nie jest 5 kolumna ??? żydów.
 • @ Autor - 5*
  I kto ogłasza powstanie tego instytutu?

  Ano niejaki P.Gliński, kolaborant żydowsko-anglosaskiego okupanta:

  „W stanie wojennym w jego mieszkaniu zbierała się grupa osób, która dzieliła pieniądze przychodzące z Zachodu na drukowanie podziemnych wydawnictw.” – http://wyborcza.pl/politykaekstra/
 • @Rzeczpospolita 16:29:17
  Kiedyś, chyba był to rok 90ty, na zjeździe Solidarności ktoś zapytał, czy pieniądze z zachodu które wspierały Solidarność będą rozliczone? Głuche milczenie było odpowiedzią, tylko prałat Jankowski zapewnił, że wszystko jest w najlepszym porządku. A trochę chyba tej forsy było. I bezpieką wiedziała, kto wziął, ile i gdzie schował.
 • ...
  Wszyscy Narodowcy (wyznawcy Myśli Romana Dmowskiego) powinni czytać do oporu i po kilka razy treści zamieszczone tu:

  https://myslnarodowa.wordpress.com/polska-mysl-narodowa/

  i tu:

  https://palmereldritch1984.wordpress.com/category/wszystkie-tematy/polityka/falszywi-publicysci/
 • @Światowid 13:35:26
  //Polakom zdaje się, że o sprawach narodowych wolno rozmawiać tylko tym, co na klęczkach i z różańcem czczą żydowskiego JAHWE.

  Dlatego PiSowscy GRABARZE NARODU POLSKIEGO mają pełne prawo do tworzenia tego instytutu imienia grabarza polskiej myśli narodowej.//

  Podpisuję się pod powyższym wszystkimi członkami.
  Absolutna całkowita racja, z której też wynika nadchodzący koniec polskiej państwowości, ale też i biologicznego istnienia Narodu Polskiego.

  I nikt obcy nie jest winien temu, że Polak to Katolik (podobno ponad 90% społeczeństwa) a co za tym idzie skończony dureń, i nikomu nie potrzebna skrzecząca i wrzeszcząca o swym politowania godnym "mesjanizmie" "papuga i (wątpliwej urody) ozdoba" narodów.

  Pozdrawiam.
 • @ikulalibal 13:10:57
  Szanowny panie, zastanawia mnie jedno, że pan więcej niż przeciętnie temat Słowiańszczyzny i rzeczywistości politycznej we wspòłczesnej Rosji i Polsce, propaguje takie dezinformacje?
  To, że żydzi zawsze usiłowali i usiłują przeniknąć do szeregòw wroga, a nawet zaoferować mu swoje usługi ( głòwnie finansowe) to wie każdy kto się naprawdę interesuje tematem. Że Jakob Shiff naśladował pod koniec XIX w. praktykę swojej nacji, to nie dziwi. Sugerowanie jednak ,że panslawizm został stworzony przez żydŏw, to już zakłamywanie rzeczywistości.
 • @stanislav 19:13:46
  Ja wiem, że bardzo popularny i popierany przez żydŏw jest pogląd, iż "oni wymyślili wszystko". :)))
 • @stanislav 19:13:46
  Winno być: " pan więcej niż przeciętnie znający..."
 • @Wican 12:17:58
  "@Kmieć 12:11:48
  Ja tak samo się czpeiam, jak ktos obrusza się na słowo nacjonalizm"

  No i wyłazi szydło z worka - tylko baba jest tak zajadła.
 • @
  Przedstawię odmienny pogląd.
  Nawet jeśli są zastrzeżenia do linii programowych założeń powołania tego Instytutu, to jest jeden ważny element: przywrócenie pamięci o tym wybitnym Polaku i jednym z największych myślicieli pierwszej połowy XX w.
  Już to pozwoli na pogłębianie wiedzy o jego dokonaniach. I nawet jeśli wystąpią przekłamania (to możliwe), to przecież można uzupełnić tę wiedzę już we własnym zakresie.
  Jednym z najważniejszych problemów jest zarzucanie Dmowskiemu antysemityzmu.
  Wykazanie okoliczności i warunków jego postawy - z natury rzeczy przełamie tabu jakim naznaczono ruch narodowy.
  Nie jestem narodowcem, ale jest w tym ruchu bardzo wiele wartości, które warto i należy promować i propagować - nawet jeśli ktoś nie zgadza się z całością doktryny.
  (Dmowski próbował w ostatnim okresie życia stworzyć ideę ogólną na bazie narodowej - ale m,u się to nie udało. Niemniej sam proces warto prześledzić).
 • @stanislav 12:20:46
  100% racji.
  pozdrawiam
 • @Wican 13:23:51
  Tak jak cała Polska wygląda. Wiele o takich dramatach pisałem. Wiele też zawdzięczamy różnym matołom z Zw. na czele z Solidarnością w tym z tym z Sulęcina.
 • @zbig71 17:04:09
  A kto zgłosił taki wniosek??? Ja zgłosiłem projekt takiej uchwały na zjeżdzie S i na wniosek Romaszewskiego, zjazd krajowy odrzucił mój projekt uchwały. Romaszewski apelował aby nie dyskutować nad taką uchwałą, ponieważ wszystko jest w porządku (sic)
  Po za tym, zażądałem od Zbigniewa Janasa i Zbigniewa Bujaka rozliczenia sie z pieniędzy Soli Ursusa, obaj podali mnie do sądu, proces trwał z 5 lat, ale ostatecznie przegrali proces. Obrońcą ich był mec. Johan, obecny pisowiec.
 • @Wrzodak Z. 20:55:05
  Tego niestety nie wiedziałem, dobrze, że pan przypomniał. O co pana oskarżyli Janas i Bujak? Jeśli przegrali proces, to dostał pan z tego tytułu jakąś rekompensatę?
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:58:31
  I co jeszcze? Nacjonalizm to najzdrowsze podejście i najbardziej praktyczne w państwie narodowym. A takie istnieje. Świat jest taki, jaki jest, a nie jaki ktoś sobie wymyśli
 • @Wrzodak Z. 20:40:49
  Liderzy Solidarności z sulęcińskiego Ursusa? Najlepszego zdania nie mam
 • @zbig71 21:49:35
  Ich pozew został odrzucony i tyle. Rekompensaty żadnej nie otrzymałem, bo i nie ubiegałem się o cos takiego.
 • @trojanka 13:34:15
  Rano, w drodze do dentysty, minelam ksiegarnie. Na honorowym miejscu wystawy gruba ksiazka autorstwa Olgi Tokarczuk. Spieszylam sie wiec tytulu nie zobaczylam.
  Ciupasem przetlumaczyli.
 • @morgan 19:17:50
  No i zęby wypadną od tego zgrzytania...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031