Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2779 komentarzy

Wrzodak Z

Praca Debata

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Debata Pis-u o pracy w Ursusie pt: ,,Więcej pracy”.

Pis przeprowadziło kolejną demagogiczną debatę, tym razem w Ursusie w nieczynnych halach po warszawskiej fabryce traktorów. Debata odbyła się w porozumieniu z dogorywającą tam tzw. komisją zakładową solidarności, która żyje jeszcze z tego co im w latach 91-2001 wypracowałem i zostawiłem. Te parę osób zaprosiło swojego kata, który za ich zgodą ,,sprywatyzował” fabrykę traktorów w Ursusie w roku 2007 a więc za czasów rządów pisowskich.  Byłem pewien, że pan Kaczyński z przyszłym lub przeszłym premierem z Unii Wolności zagwarantują tym paru oprychom z tzw. KZ, że przyszłe rządy PC-AWS-Pis odtworzą park przemysłowy w Ursusie i zapewnią budowę nowych miejsc prac w liczbie co najmniej 10 tysięcy a tu rozczarowanie - żadnych zapewnień. Kaczyński osiągnął swój cel, a mianowicie dla przeciętnego wyborcy to Ursus  kojarzony będzie z Pis, a nie o miejsca pracy jemu tym panom chodziło.

Świadczy o tym to, że wszystkie hasła, które padały podczas tej debaty to zwykłe slogany i demagogia np.: ,,ciężar tworzenia miejsc pracy powinno przejąć Państwo”, ,,interwencjonizm państwa na rynku pracy”, ,, przygotować program zapobieganiu bezrobociu”, powinno ratować się firmy przed upadłością” itd. Myślałem, że tak bogata partia pieniędzmi budżetowymi przedstawi konkretne rozwiązania dla poszczególnych branż z których wynikać będą nowe miejsca pracy, pokażą mechanizm rozwoju a zatem tworzenia się nowych miejsc pracy, zadeklarują się po stronie ukrócenia zawierania tzw. ,,umów śmieciowych” itd. a tu nic tylko demagogia i hasła,  bez pokazania źródła finansowania interwencjonizmu państwowego w tworzeniu się nowych miejsc pracy lub w utrzymaniu dotychczasowych miejsc pracy.

Jednym z rzuconych haseł było:  odbudowy polskiego przemysłu. Nie powiedziano którego w jaki sposób ile to da nowych miejsc pracy i nie wskazali realnego źródła finansowania takiego zresztą słusznego przedsięwzięcia. Wspomniano tylko, że pieniądze w części mogą pochodzić od tych co stworzyli miejsca pracy lub co mają tworzyć miejsca pracy, a więc pracodawcy odbiją to sobie na pracowniku i ograniczeniu miejsc pracy a nie ich budowie. Przyszły lub przeszły Premier z Unii Wolności, zadeklarował, że w sprawie pracy potrzebny jest ,,pakt – społeczno – obywatelski” podpisany przez chyba z 100  organizacjami społecznymi a więc pachnie komunistyczną biurokracją w wykonaniu polityki pana Kuronia, odwlekanie, debatowanie latami a gospodarka upada, miejsc pracy ciągle ubywa jak za Kuronia, on debatował a 4 mln miejsc zlikwidowano.

Na koniec tej debaty głos zabrał ,,wódz” Jarosław Kaczyński, który powiedział, że w sprawie pracy jest potrzebna dalsza dyskusja o systemie społeczno – gospodarczym. Na tym zakończono pseudodebatę pisu-u o pracy.

Właśnie polityka Kaczyńskiego polega na ciągłym odwracaniu uwagi od spraw zasadniczych, od pokazania rzeczywistych rozwiązań dla polskiego rynku pracy. Istotą działania Kaczyńskiego jest, aby przez niego była zagospodarowana i spacyfikowana opcja polska w polityce, opcja polska w gospodarce, opcja polska w ekonomii, opcja polska w polityce zagranicznej, opcja polska w polityce społecznej – gospodarczej, opcja polska w polityce polskiego pieniądza, opcja polska w polskim przemyśle i polskiej myśli technicznej. On ma zadanie neutralizować narodowe rozwiązania w polityce polskiej. On swoją dotychczasową działalnością dał dowód, że stoi po stronie globalistów, a nie po stronie suwerenności narodowej i niepodległości polskiej. To on razem z swoją mało kumatą grupą ludzi wyjątkowo szkodzi Suwerenności Polskiej. On już wyprzedawał polski majątek (PZL Mielec, Stocznie Gdańską, Ursus, PHS, zakłady farmaceutyczne itd. zadłużał Polskę, popierał wejście Polski do UE, był za haniebnym traktatem lizbońskim) więc likwidował miejsca pracy, on jest strażnikiem dotychczasowego kursu przyjętego przez zdrajców przy ,,okrągłym stole” i zatwierdzonym w Magdalence. On nie chce zmienić Polski, on chce tylko przypudrować ,,rozbiory” w naszym kraju, które trwają już 22 lata. Gdyby Kaczyński rzeczywiście myślał inaczej i gdyby był nie zależnym politykiem polskim, wskazałby przyczyny i winnych likwidacji Polski.

Przecież każdy wolny i rozsądny Polak wie, że za kryzys odpowiedzialni są bankierzy i  ich klakierzy zainstalowani przez nich w poszczególnych krajach w tym i u nas, to oni chcą obciążyć kosztami swoje ofiary, czyli poszczególne narody, niewolnicy lichwiarzy. Jeżeli tego nie przedstawi polityk i nie powie jak ukrócić lichwiarzy i pazernych bankierów i nie powiedzą jak odsunąć od władzy w naszym kraju agentów bankierów, to taki polityk tylko gra swoją lichwiarską rolę. Trzeba zrozumieć, że banki prywatne i instytucje zagraniczne finansują polski budżet na bardzo wysoki procent, a część polskiego budżetu idzie na obsługę procentów. Jeżeli taki polityk jak J. Kaczyński nie chce przedstawić rzetelnego bilansu rozliczeń między Polską a UE, jest mało wiarygodny. Nie pokazuje jaką rolę w rozwoju Polski powinien odgrywać NBP, jak ustrzec się przed spekulowaniem złotówką, jaki powinien obowiązywać kurs złotego w stosunku do walut obcych, tak by opłacał się eksport a nie import, jakie stopy procentowe będą obowiązywać jak dojdzie do władzy, jaki przyjąć system podatkowy, polityki parorodzinnej, rozwóju polskiego rolnictwa, czy wydawane pieniądze prze Polskę są uzasadnione ekonomicznie jak np.: na wojny w Afganistanie, Iraku, czy szkoleniu agentów zachodu na wschodzie za polskie pieniądze itd. Tych deklaracji od J. Kaczyńskiego nie usłyszymy, ponieważ on gra swoją rolę, rolę klakiera politycznego do zadań specjalnych. On władzy mieć nie będzie, ale niestety póki on jest inni z opcji narodwej też nie będą mieli, ponieważ ludzie myślą, że Kaczyński to Polak – Patriota, ponieważ tak jest przedstawiany w mediach. Politycy przy nim to w większości karierowicze i pazerni na pieniądze poselskie, to niestety, ale trochę jeszcze potrwa. Załóżmy nawet, że Kaczyński jest premierem. Człowiek, który nie ma zielonego pojęcia o przemyśle, ekonomii, gospodarce, pieniądzu, człowiek, który chyba nawet rowerem nie umie jeździć, prawa jazdy nie ma, dzieci nie chował, pływać nie umie, na nartach nie umie jeździć, czyli ,,ludzie znikąd” chcą dać władzę człowiekowi, który nie ma wizji Polski Niepodległej, chcą przekazać władzę wyjątkowemu nieudacznikowi by ich interesy były nienaruszone. Myślę, że Polacy do końca nie dadzą się wyrolować kolejny raz.

 PS. Do pisowów: nie czepiam się tzw. komuny, palikotów, peło, ponieważ oni są silni siłą nieudolności i fałszywej gry Kaczyńskiego, jeżeli mają taką opozycję jak pisowcy, to mogą do góry brzuchem leżeć i tak wygrają wybory, ale ja ani moi znajomi ani na jednych ani na drugich głosować nie będę.

Zygmunt Wrzodak

Poseł na sejm IV i V kadencji, szef S w Ursusie w latach 91-2001, były czł. KK S, były czł. Regionu Mazowsze S

Skierniewice 24.10.12 rok

KOMENTARZE

 • SOCJALISTYCZNO-KEYNESISTOWSKIE BREDNIE ...
  Z jakiej racji ktoś miałby mieć prawo "ustalać kurs waluty, aby opłacało się EKSPORTOWAĆ a nie IMPORTOWAĆ" ??????????????????????

  To jest zwykła, chamska, bezczelna ingerencja w Wolny Rynek !!!

  PRECZ !!!!!!!!!!!!!!!!!
 • "Myślę, że Polacy do końca nie dadzą się wyrolować kolejny raz"
  Krytyka PiS w dużej mierze uzasadniona, ale inni są JESZCZE GORSI i cóż Polacy mają począć? Nie ma dalej dobrej alternatywy. Na kogo głosować, a może od razu znowu rewolucja na wzór 1980? Tylko czy władza przejmie się strajkami? Nie sądzę.

  Zatem wszystko wskazuje że Polacy dadzą się kolejny raz wyrolować czy to głosując na PiS, czy na innych obecnych graczy. Podobnie jest w innych krajach, ale nie wszędzie, poza tym grecki kryzys, to dla zwykłych ludzi szczyt marzeń, aspiracji życiowych. Kto ma jakieś dochody, to żyje po ludzku. W Polsce nawet praca po stawce nieco większej niż minimalna, to dalej nędza na granicy śmierci biologicznej.

  Kobietę właśnie zamknięto za 2 tys zł grzywny wobec skarbówki, dzieci odebrano, najazd policji na wniosek sądu o szokującej 22-godzinie. Dobrze że ich chociaż nie zastrzelono na miejscu. Proszę się też uderzyć w pierś jako działacz solidarności z tym całym żydowstwem, masonami, komuchami u góry od samego początku, z doradcami których należało na taczkach wozić od razu. Na waszej też - działaczy robotniczych, związkowych, opozycjonistów głupocie i naiwności wyrósł taki nowy ład, NWO w Polsce.

  Sam Pan wg mnie błądzi lansując też tylko kosmetyczne zmiany, dowód?

  "jaki powinien obowiązywać kurs złotego w stosunku do walut obcych, tak by opłacał się eksport a nie import, jakie stopy procentowe będą obowiązywać jak dojdzie do władzy"

  Dlaczego w ogóle mamy utrzymywać oficjalnie wymienialną złotówkę? A ludzie znajdą czarnorynkowy kurs, to oczywiste, ale nie będzie to zagrażało Polsce jak teraz. W interesie finansjery globalnej mamy złotówkę mierzącą się z dolarem, euro emitowanym na zupełniej innych zasadach, bo ich pokryciem są TAKŻE ZNIEWOLONE PAŃSTWA JAK POLSKA?

  Handlować można rozliczając się barterem zwłaszcza, w innych walutach, złocie i wtedy Polska zyska odporność na ataki spekulacyjne, już nie będziemy na kurs sztucznie wpływać. Jednocześnie będzie dosyć obcych walut na doraźne potrzeby. Jaki kurs się opłaci wymiany złotówki na dolara? Żaden, bo dolara mogą emitować bilionami bilionów, wykupili nas za obce waluty których wartość naiwnie uznajemy. To ich waluty, nie nasze. Polskę sprzedaliśmy za obce waluty, to majstersztyk zdrady i megagłupoty.

  Nie jesteśmy Niemcami i typowymi gospodarkami eksportowymi, zatem zmniejszajmy mocno import, a będzie miejsce dla krajowej produkcji na własne potrzeby. Kiedyś nadejdzie kryzys, eksportowe gospodarki mocno oberwą, będzie tam straszne bezrobocie. Trzeba mieć zrównoważony, SAMOWYSTARCZALNY KRAJ odporny na działania finansjery, nie trzeba nam wymienialnej złotówki, ani giełdy papierów bezwartościowych. Inaczej można finansować rozwój.

  Jakie stopy procentowe? System należy głębiej zmienić, zlikwidować całkiem lichwę. Emitujmy swój pieniądz jak powinno to czynić wolne państwo, WOLNY NARÓD. Jesteśmy w niewoli, to są fakty.

  Ma Pan jakieś plany polityczne? Jakie?
 • Do Ultima,,,
  widzę, że rozumie Pan system zła. Plan polityczny oczywiście, że mam, ale każdy plan musi mieć swój biznes-plan. Akurat to co najważniejsze mają ,,ludzie z cienia" oraz ich mocodawcy z NY

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLSKA

  Oświadczenie byłych posłów LPR

  Kolejne władze w Polsce realizują obce interesy kosztem polskiego narodu. Obecne elity władzy podporządkowały polski interes narodowy interesom USA, Izraela i banderowskiej Ukrainy. Polska staje się kolonią elit ,,światowej mafii finansowej”, czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Zimna woda na rozgrzane głowy

  Konfederacja była nie wyrazista w kwestiach zasadniczych dla przyszłości Polski. Chciała walczyć z pisem ale tak tylko na patyczki, pomijała (może celowo) okupację Polski przez usrael, okupację sługusów zarządzających Polakami – niewolnikami czytaj więcej

 • POLSKA

  Ciele pisowskie dumpty humpty

  Trolusiu Humpty, dzięki za wklejenie moich autorskich opracowań na portalu Neon 24, pewnie coś się nauczysz, trochę poszerzysz swoją wiedzę, podreperujesz swoją inteligencję, czytając moje opracowania. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031