Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2779 komentarzy

Wrzodak Z

Koszt sprzedaży PZL Mielec

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Koszt sprzedaży PZL Mielec

                                                                         22-10-2012 rok

 

Koszt sprzedaży PZL Mielec

                                    

      Poseł Ludwik Dorn alarmował w swojej interpelacji poselskiej nr. 6952 z VI kadencji sejmu o zakupie samolotów ,,Skytrack” przez MON, płacąc za sztukę po 65 mln zł. Zwracał się do MON o pełne wyjaśnienie tej transakcji i żalił się, że MON Bogdan Klich nie udziela mu pełnej odpowiedzi wręcz twierdził L. Dorn, że w tej sprawie jest drugie dno. W interpelacji L. Dorn wyliczył, że budżet państwa polskiego mógł stracić ok. 250 mln zł. za zakup samolotów na rzecz polskiej armii. Niestety ale pretensje może mieć sam do siebie i do rządu którego on był V-ce Premierem. To Rząd PiS-LPR-Samoobrona oddał z dopłatą PZL Mielec na rzecz spółki amerykańskiej Sikorsky, która należy do Holdingu UTC z siedzibą w Paryżu a właścicielami tego holdingu są osoby o pochodzeniu takim samym jak teść byłego szefa MON za czasów PiS Radosława Sikorskiego. Będąc posłem i członkiem sejmowych Komisji: Obrony Narodowej i Skarbu Państwa walczyłem jak mogłem na posiedzeniach tych komisji, przeciwko prywatyzacji PZL Mielec. Na mój wniosek odbyły się dwa posiedzenia tych komisji. Podczas prac komisji wrogiem dla związkowców szczególnie z Solidarności z Mielca byłem ja. To oni podczas prac  Komisji ubliżali tylko mi, stałem się czarną owcą dla nich, ponieważ stanowczo domagałem się zaniechania sprzedaży PZL Mielca. Gdy  przegrałem głosowania na tych komisjach złożyłem zawiadomienie do prokuratury krajowej (Min. Ziobro) o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez MSP W. Jasińskiego oraz prezesa ARP K. Brzezickiego. Złożyłem też wniosek do NIK celem zbadania zasadności sprzedaży PZL Mielec. Prokuratura tarnobrzeska prowadziła śledztwo i oczywiście umorzyła śledztwo. Natomiast NIK przeprowadziła powierzchowną kontrolę i stwierdziła, że dobrze, że pozbyto się PZL Mielec.

Podczas prac sejmowej komisji skarbu państwa zadałem n/w pytania:

 

 1. Przecież ARP i MSP trąbiły, że sprzedaż PZL-Mielec ma przynieść dochód 300 mln zł, a w rzeczywistości sprzedano PZL Mielec za 66 mln zł. Sikorsky zobowiązał się do spłaty zadłużenia 16 mln zł, a resztę z kwoty zadłużenia 53 mln zł ma pochodzić ze sprzedaży do MON-u Skytrucków, MON zaliczkuje 74% tej kwoty. Skarb Państwa gwarantował pożyczkę udzieloną przez ARP na podwyższenie kapitału w PZL Mielec. ARP zrezygnowała ze zwrotu tej pożyczki.
 2. Dlaczego PZL Mielec nie sprzedano w drodze publicznego przetargu?

 

 1. Dlaczego po prywatyzacji UTC Holdings MON kupuje samoloty Skytrucka po 30 mln zł, a nie wtedy gdy PZL Mielec był własnością polską – 7 szt. 3 + 4 Skytruck?
 2. Zakupy MON-u od firmy ,,Sikorki” zrekompensują wydatki amerykanów na zakup PZL Mielec i to z nawiązką?
 3. Sprzedaż na rzecz amerykanów PZL Mielec była przygotowana już od dawna, to pracownicy WSK Rzeszów trafili na kluczowe stanowiska w Mielcu, po to aby sterować tym zakładem by oddać go za grosze amerykanom. Pracownicy ci przygotowali zakład do sprzedaży po myśli USA.
 4. Do niczego Amerykanie w umowie kupna się nie zobowiązali ???
 5. Od kilku lat lobbował na rzecz F-16 i  UTC Marek Matraszek – przyjaciel B. Komorowskiego i R. Sikorskiego oraz  Hubert Królikowski – asystent – Matraszka i Komorowskiego, którego ostatecznie zatrudnił w Min. Gospodarki Paweł Poncyliusz, który pracuje tam do dziś, zapewne jego praca nie ma nic wspólnego z interesem polskiej gospodarki.
 6. Sprzedaż na rzecz UTH WSK Rzeszów lobbował – agent SB były Szef „S” w WSK- Rzeszów Prygoń, lobbował też  : Mazur na rzecz UTH
 7. Amerykanie nie wsparli sprzedaży 100 samolotów produkowanych w Mielcu w ramach offsetu??? M-28-M-18, ponieważ już wtedy zapadła decyzja nieformalna aby PZL Mielec doprowadzić na skraj bankructwa i przejąć go, co zresztą tak się stało.

 

 1. Offset dla Mielca przewidywał kwotę ok. 455 mln $ na produkcję samolotu M-28-M-18 oraz 57 mln $ w modernizacji i sprzedaży Skytruck. Offset  nie został zrealizowany nawet w 10% dla zakładów z PZL Mielec.
 2. Mało tego spółka Skytruck LLC opatentowała nazwę Skytruck i miała wyłączność na sprzedaż samolotów produkowanych w Mielcu na rynku, obu Ameryk i Azji i co zablokowali sprzedaż wyrobów mieleckich po to aby firma była gotowa do przejęcia za bezcen.
 3. Kpina z zaliczeniem za 50 mln $ offsetu za certyfikat na rzecz Skytruck w USA.

 

 1. PZL Mielec przed sprzedażą mogła mieć kontrakty na swoje wyroby 1 mld zł. skutecznie kontrakt ten utrącił Zarząd PZL Mielec wspólnie z ARP.
 2. Polska za darmo pozbawiła się swoich atutów w obronności lotniczej.
 3. Polska nie skorzystała na tzw. offsecie – owszem skorzystały, ale firmy amerykańskie w Polsce. Polska z tego tytułu nie ma żadnej nowoczesnej technologii.
 4. Umowa na zakup F-16 nie gwarantuje serwisu tych samolotów – serwisuje ich firma z Izraela.
 5. To są dokonania Pis-u!!!!!!!!!!! W latach 2005-07.

       

          Zygmunt Wrzodak

KOMENTARZE

 • Takich transakcji było od 89 roku mnóstwo.
  Ponadpartyjny sojusz na rzecz wyprzedania Polski za grosze, gdzie Macierewicz a Olechowskim, Tusk z Kwaśniewskim, itd. - jedna spóła.
  Ale kurwy zasiądą przed mikrofonem i będą się rozczulać nad losem biednych polskich dzieci, i emerytów też, i w ogóle pełna troska o biednych Polaków.
 • @vortex 00:25:56
  Popieram bo to prawda. Dla tego też "wszyscy won"!
 • A jak nam mówili że Polska jest 12tą potęga na świecie...
  to nie wierzylismy!!! nie ma juz Polski...
 • Sprawa formalnie jest prosta.
  Po odzyskaniu niepodległości, a przynajmniej suwerenności, trzeba państwom zainteresowanym przedstawić propozycje.
  Albo stosunki wrogie, albo poprawne i nie mieszają się w nasze sprawy.
  Później nacjonalizacja bez odszkodowania wszystkiego co zostało sprzedane za pół darmo, wszystkiego co zostało po sprzedaży zredukowane, a dla tych co kupli za tanio propozycja dopłaty lub przekazania SP udziałów.
  Oczywiście SS najpierw powinny uprawdopodobnić, że sprzedaż była przestępstwem, a sprzedający zostali obdarzeni łapówkami.
  To chyba nie będzie trudne.
 • Zgoda Panie Wrzodak, PiS to też podpadziocha, w końcu to zrozumiałem
  Jednak teraz głównym naszym wrogiem jest PO i reszta bandy, a wyzwaniem wykreowanie obywatelskiej siły alternatywnej wobec nich wszystkich. Proszę zatem schować trochę swoje obsesje antypiskowskie z pobudek OSOBISTYCH (wyzywanie od ruskiego agenta itd) i zacząć myśleć, działać w szerszej perspektywie.

  Atakując PiS bez wskazania alternatywy... wskazuje Pan na PO jakoby było lepsze od strasznego PiS, albo na "wyważonych" ludowców, czy "zatroskaną lewicę" w stylu zboków z SLD, Palikota. Proszę to zrozumieć.

  Musimy wszyscy razem kreować III siłę i nie może to być zbiór kanapowych bytów, trzeba tu szerokiego udziału Polaków niezaangażowanych teraz w żadnej projekt społeczno-polityczny.

  Wszyscy won - tu zgoda, ale na niekończące się od 2005 roku akcje huzia na zły PiS nie daję zgody, bo to promocja PO i reszta bandy. Nie ma teraz innej alternatywy. Kiedy będzie, to można ludziom wskazywać gdzie PiS szkodził, gdzie zawiódł. Wtedy to ma sens.

  W praktyce przemysł narodowy trzeba odzyskać z tych trefnych przejęć i także budować od zera w szczerym polu, w podziemiach (to byłoby bardzo mądre), oraz na ruinach "dorobku" III RP. To jest realne.

  Trzeba wyjść z UE, być może nawet z NATO kiedy się całkiem skompromituje i będzie raczej zagrożeniem, niż ratunkiem. Mamy być dla Rosji, Niemiec znowu chłopcem do wielkiego bicia, a kibice będą się temu biernie przyglądać, później jak zwykle. Po wojnie możemy mieć zaludnienie równie gęste co za Mieszka I.

  Trzeba zbuntować się przeciw NWO tworząc nową Polskę. Nie płaczmy jak cwele nad paroma zakładzikami produkującymi jakieś marne samolociki dobre głównie do wożenia oficerków i to w zaświaty coraz częściej. Nam trzeba potężnego przemyslu lotniczego, produkcji masowej bojowych DRONÓW, nowoczesnych maszyn lepszych od F-16, które szybko się zestarzeją, za dekadę będzie to złom. Nam potrzebna jest masowa produkcja śmigłowców bojowych, szturmowych, a nie jakichś furgonów wielozadaniowych, policyjnych itd To można kupić zagranicą od biedy.

  Upadek jest też szansą na nowe otwarcie, na przemysł miary XXII wieku, trzeba jednak odzyskać Polskę i zmienić system na efektywny.
 • do Alexa,,,,
  Na szczęście ja nie daje się złapać wrogom Polski aby mnie zaszufladkowali w jedną cz drugą szufladę. Ja nie widzę różnicy żadnej pomiędzy obecnymi partiami. Alex chce bym wybierał między chorobą kiłą czy syfem!!!!!!!!!!
  Dzisiejszy PiS to były PC, póżniej AjWajEs, szczególnie ci ostatni sprzedali Polskę za grosze, wyjątkowo złodziejska banda z tego powstało POPIS, jedni udają, że rządzą inni udają, że są opozycją a kierunek likwidacji Polski postępuje, to są rozbiory. Ja wymagać będę od niby ,,swoich" postaw takich, które oni głoszą publicznie. Jeżeli nazywają się prawicą to muszą tak działać, żeby realizować prawicowy kurs polityki, jeżeli mówią, że są obozem patrityczno - narodowym to zobowiązuje. Niestety, ale prawica a ni obóz patriotyczno - narodowy nie powinien wepchnąć Polskę do bezbożnej UE i przyjmować bezbożnej - masońskiej Konstytucji UE, nie powinien być za oddawaniem Polski obcym, nie powinien być za mordowaniem i napadaniem na suwerenne kraje, nie powinien udostępniać swoich terenów dla obcych okupacyjnych wojsk. Powinni rozumieć co to jest Suwerenność narodu z Niepodległym Państwem, ale dzisiejsza opozycja PiS jest absolutnie po drugiej stronie oni razem te wszystkie partię mają taki sam program tylko innym kolorze opakowany. Czy teho Alex nie widzi??? Co do przyszłości wizji Polski na najbliższe lata oni wszyscy chcą tego samego. Gdyby się różnili to ,,prawica" (sic) w sejmie zaczęła by od przedstawienia zmiany Konstytucji i wykreślenia z niej antypolskich i antyrozwojowych zapisów, ale tego nie ma .
  Zachęcam do czytania następnych tekstów, które będą pokazywać wrogą rolę Kaczyńskich i ich pseudo-prawicowej przybudówki.
  Co do przyszłości to tylko prawda i rozbudzona świadomość narodowa może uratować Polskę przed totalnym upadkiem. teraz mamy dokładnie czasy saskie.
 • @Marek Kajdas 11:10:30
  autor opisuje to, czego sam był swiadkiem i ma na to dokumenty.
  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 17:49:05
  Potrzebne wsparcie zwykłych obywateli przez Sądy. Ok., piszesz na NE, masz wiele wiadomości, które I P N nie opublikuje. Ale teraz jest czas na jednoczenie i montowanie ławy przysięgłych dla 12 przedstawicieli z wszystkich warstw polskiego społeczeństwa. Jakie jest Twoje zdanie o ławie przysięgłych?
 • @Wrzodak Z. 17:49:05
  Święta Prawda
 • @Marek Kajdas 11:10:30
  "Nam trzeba potężnego przemyslu lotniczego, produkcji masowej bojowych DRONÓW, nowoczesnych maszyn lepszych od F-16,"

  No tak... - a kiedyś napisał Pan, że Raptor dostanie w łeb jeszcze na lotnisku i nie wystartuje....
  Poza tym jeśli przemysł ma być potężny to dlaczego nie mógłby produkować Raptora... teraz USA nam go nie da, bo plany po-jadą do ruskich szybciej niż najnowszy twór DARPA ,co pogina ok 20 tys km/godz... i byłaby wtopa. Ale nic nie trwa wiecznie, więc i może wyrwiemy się z ruskich i europejskich (pewnie też ruskich - bo tak to pachnie) objęć.

  Idealnym uzupełnieniem Raptora - jak już by był - byłby polski Skorpion - bat na ruskie tanki i inne ustrojstwa.
  Ukłony
 • polszewia - cel numer 1
  Pan Marek Kajdas napisał:

  "Jednak teraz głównym naszym wrogiem jest PO i reszta bandy,"

  Podzielam ten pogląd. Bardzo Pana proszę aby wstrzymał Pan swoje ataki na jedyną siłę, która jest teraz w stanie odsunąć polszewię od koryta. Na rozliczenia przyjdzie pora. Mam taką nadzieję, ale też i przeczucie, że posiadając pewne informacje są w stanie sami się oczyścić z karierowiczów. Będzie Pan miał okazję im w tym pomóc. To co teraz polszewia wyrabia w Polsce to przechodzi moje pojęcie - jak można zdradzać tyle objawów kompletnego skretynienia.

  Mam też wątpliwości, czy rzeczywiście PiS uczestniczy w tej samej grze co polszewicy. Gdyby tak było, to nie byłoby wściekłej na nich nagonki, cudów nad urnami, ruskich serwerów i zapewne 10.04.10. To moim zdaniem nie ta sama gra. A jeszcze pojawiają się głosy, że ich powstanie to geopolityczna katastrofa dla Rosji. Jeśli ta wypowiedź miedwiediewa jesast prawdziwa, to nie stawia Pan siebie w korzystnej sytuacji wyprowadzając ataki na nich. I jeszcze te 1,2 mln nowych miejsc pracy podczas roku z hakiem ich rządów. Wtedy wszystko jakby lepiej się kręciło - nie tylko moim zdaniem. Nawet ja znalazłem pracę...;-))))

  Ale oczywiście za niezwykle cenne uważam przedstawione przez Pana fakty. To jednak trzeba wyciągnąć/nagłośnić w odpowiednim momencie - teraz zamiast szkodzić Pan karierowiczom i przekrętasom jakich pewnie nie brakuje w żadnej partii, szkodzi Pan jedynej alternatywie dla polszewii, a tym samym umacnia Pan jej pozycję...
  A poza tym jakoś w innych mediach nigdy o tym nie słyszałem - czyżby PiS miał ciche poparcie ;-) - jakby to było tak oczywiste, to polszewia nie przepuściłaby okazji, żeby to nagłośnić...

  Gorąco pozdrawiam.
 • @ Autor - W W - więcej wpisów :-)
  A poza tym, to prosimy o więcej wpisów. Teraz ma Pan nawet mniej niż ja ;-)
  Uważam, że Pańskie opinie są bardzo cenne.
 • @night rat 02:36:16
  "wszelkie sprawy zw. z obronnoscią sa monitorowane przez słuzby,..."

  Tak, oczywiście ;-/ Dzięki temu mamy kadłub Gawrona, makietę Skorpiona, nowoczesne OPL, offset przy F16 udał się pierwszorzędnie i nawet z Afganistanu wrócił czołg Renault z wojny... polsko - bolszewickiej.

  No i jeszcze Smoleńsk. Tu monitoring akurat padł. I na Okęciu, i na Siewiernym, i Wiśniewski kamerę wyłączył posłusznie, i w komisie też nagrania "wetło". No ale przecież lot był cywilny, więc po co monitoring "służb"

  Oj Ratuś, Ratuś, widzisz jakie mamy sprawne służby...
 • @night rat 02:36:16
  "znaczy działo się za sprawą rządu"

  A no ino, że ajuści! ;-))) Już widzę jak Jaro wsi-oków ustawia. I w kamasze! A Kaziu Marcinkiewicz, to już wybitnie potrafił kontrolować służby....a nawet spik inglisz. Ta, jak jej tam... Iza? Też spik ;-)
 • Panie Zygmuncie....
  Czy z dzisiejszej perspektywy, nie uważa Pan że Naród jednak miał poprzec nie Solidarnośc a OPZZ Pana Albina Siwaka, który jak obecnie wychodzi, był i jest Patriotą? Coraz wiecej ludzi żałuje że wtedy zapisało się do Solidarności...
 • Jan Łopuszański
  http://i.wp.pl/czat//zdcz/l/lo/lopuszczanski_120x150.jpg

  ,,Stopniowy rozwój terytorialny Unii Europejskiej w Europie Środkowej, zanik zdolności władczych państwa i narodu polskiego, upadek polskiej gospodarki i polskiej własności, oraz realizowanie przez instytucje de nomine polskie planów niemieckich, to są zjawiska otwierające drogę dalekosiężnym planom polityki niemieckiej.

  Trwanie tych trendów w czasie musi prowadzić zarówno do narastania procesów germanizacji ziem polskich, a w konsekwencji do przyszłych strat terytorialnych Polski na rzecz Niemiec.

  W szczególności Niemcy będą mieli skłonność do odtworzenia strategii odpychania Polski od Bałtyku, bo powodzenie tego planu musi prowadzić do uzależnienia ziem położonych w dorzeczu Wisły i Odry od tych, którzy będą władali ujściami rzek i portami morskimi.

  Z tej perspektywy uczestnictwo Polaków i instytucji de nomine polskich w realizacji planów niemieckich jest uczestnictwem w politycznym, gospodarczym i kulturowym samobójstwie.

  Natomiast popularna w niektórych kręgach w Polsce orientacja na USA, jako na przeciwwagę dla dążeń niemiecko unijnych, jest pokładaniem nadziei w podmiocie, który w perspektywie pokolenia dwóch będzie stopniowo słabł.

  Co więcej, podmiot ten jest od kilkudziesięciu lat liderem globalizmu.

  Nie jest zatem zainteresowany w budowaniu ładu międzynarodowego w oparciu o poszanowanie praw narodów i nie będzie zainteresowany w gwarantowaniu praw Polski i Polaków”

  Miesięcznik ,,Myśl”, wiosna 2009 roku

  http://mysl.pl/?m=11&art_id=1424&more=more
 • Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego
  http://www.nauka.gov.pl/uploads/RTEmagicC_1c83cdf5b9.jpg.jpg

  ,,Wspominała pani o modzie na niektóre studia, a które kierunki teraz są modne?

  Obecnie można odnotować modę np. na studia z zakresu bezpieczeństwo narodowe lub wewnętrzne. Studenci marzą tam, by pracować w FBI (...)"

  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/kudrycka-mozna-odnotowac-mode-na-studia-z-zakresu-,1,5289289,wiadomosc.html

  FBI ? Przecież to nie są polskie służby, tylko amerykańskie ?
 • @Jan Paweł 15:44:19
  "Coraz wiecej ludzi żałuje że wtedy zapisało się do Solidarności..."

  Każdy może się pomylić. Zwłaszcza jeśli istnieje coś takiego jak asymetria w informacji. Sam byłem blisko bycia "nowoczesnym" i zagłosowania na polszewię w 2005... no, ale wtedy jeszcze nikt nie wiedział, że to polszewia. Chęć bycia "nowoczesnym" przeszła mi już po wyborach jak zobaczyłem lejącą się z tv wściekliznę....
  Ważne, żeby umieć przyznać się do błędu i wyciągnąć z tego wnioski. Z Solidarności jest przynajmniej ten pożytek, że ruscy zabrali stąd wojsko. Zawsze to krok w dobrą stronę. Trzeba zrobić drugi i przegonić polszewię.
 • @JurekE6 09:11:49
  "W szczególności Niemcy będą mieli skłonność do odtworzenia strategii odpychania Polski od Bałtyku"

  Zaczęli "skromnie" od jednej rurki. Ale już słyszałem przebąkiwania, że ma być czwarta. Wstęp zrobili. Popieranie polszewii po Smoleńsku, to powinien być paszport w jedną stronę do ruskich. Mogliby się kretyni ocieplać i pojednywać.
 • @JurekE6 09:36:46
  "Studenci marzą tam, by pracować w FBI (...)"

  "Ministra" edukacji....
 • @JurekE6 09:11:49
  "Natomiast popularna w niektórych kręgach w Polsce orientacja na USA, jako na przeciwwagę dla dążeń niemiecko unijnych, jest pokładaniem nadziei w podmiocie, który w perspektywie pokolenia dwóch będzie stopniowo słabł."

  Lepsza taka przeciwwaga niż żadna. Poza tym co do słabnięcia nie byłbym taki pewien. Jakiekolwiek wzmocnienie pozycji USA, Chin, Japonii, Indii, Brazylii jest osłabieniem pozycji ruskich i pruskich. Co mamy od ruskich i pruskich? komunizm jaki pospołu zmajstrowali i dziesiątki milionów ofiar ludzkich łącznie z ofiarami "seryjnego samobójcy". Z towarów z Chin ludzie, co ich na nic innego nie stać właśnie z powodu ruskiej i pruskiej zarazy, mają czasem chociaż jakiś pożytek. A i ruskich mogą z czasem mocniej przycisnąć i w procesie globalizacji trochę namieszać.

  Serdeczności.
 • Do Marka Kajdasa
  Szanowny Panie,,, Pan chce z pisem ratować Polskę, ponieważ są gorsi od nich czyli Peło!!!!!!!!!!! Proszę o ocenę merytoryczną w czym jest lepszy dla przyszłości Polski PiS od pozostałych partii, chodzi o te fundamentalne sprawy a nie pseud-osocjalne, jak NATO, UE, Traktat L, Polaka Niepodległość, Suwerenność Narodowa, podział własności w Polsce, polityka wschodnia - niemiecka, zmiana Konstytucji, lichwa, kreowania pieniądza, Rola NBP itd.
  Ja przez 6 lat byłem bardzo blisko PiS, muszę powiedzieć, że tak ,,tępych" ludzi w sejmie jest najwięcej u nich, kompletnie nie rozumieją o co chodzi z Polską ich hasło to nadal ,,precz z komuną" (tzw. komuna najbardziej liberalna od wszystkich partii), jest tam wielu ludzi z przeszłością komunistyczną, zms-owską, rozwódek, rozwodników, nie wierzących, że oni sytuują się za SLD, ślepo zakochani w usraelu, że można im każdy kit sprzedać na Rosję, Białoruś a oni w ciemno będą jątrzyć i szkodzić Polskim interesom na wschodzie. Jeśli chodzi o przeszłość to zachęcam o zapoznanie z się z materiałami sądowymi dotyczącymi afery Art, B i skazania za to najbliższego przybocznego Kaczyńskich Maćka Zaleskiego, który został skazany na 4 lata za aferę Art, B. Zapewniam pana, że jak Pan to przeczyta to włosy dęba stają, albo w jaki sposób fundacja L. i J. Kaczyńskich dostała od Skarbu Państwa potężny majątek po byłej RSW, następnie ziemie w centrum W-wy FPS sprzedawała na rzecz obywateli Izraela, jedynym właścicielem tej fundacji jest JK. To jest klasyczne uwłaszczenie się nomenklatury na państwowym majątku. Może wie Pan kto jest matką chrzesną braci Kaczyńskich, a może wie pa dlaczego obaj bracia mają na drugie imię Aleksander? Może wie Pan dlaczego L. Kaczyński tak silnie wspierał interesy żydowskie w Polsce i na Ukrainie, w Gruzji, Litwie??? Może Pan sobie przypomni jaka polityka zagraniczna była za czasów Kaczyńskich jak mieli totalną władzę w Polsce. Polska służy osi ,, Tel Aviv- Waszyngton", itd. Piszę parę faktów, są jeszcze o wiele wiele gorsze i bardzo nie korzystne dla Kaczyńskich, one wyjdą na wierzch z czasem. Może nawet wtedy gdy dojdzie do władzy i doprowadzi do przyspieszenia likwidacji Polski pod ich rządami, pod hasłami ,,prawicowymi" a realizować będą program ,,nowego porządku światowego". A , że media w nich walą, to kreowanie ,,swojej" opozycji.
 • -----------------MY NARÓD
  ~WWW.VEGE.BO.PL [8 minut temu]

  Polak wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie pomidory, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie. Na koniec siada na włoskiej kanapie i... I szuka pracy w polskojęzycznej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy??? Irlandia, Szwajcaria, Szkocja, Bawaria, Panie prezydencie to awaria! Oddałem na was głos, bo to ponoć się opłaca, Więc pytam się was kur...a gdzie jest obiecana praca?! Ja nie dostałem nie oprócz moralnego kaca, Bo połowa wyjechała stąd i nie zamierza wracać, Nienawidzę jak na słupie, ja widzę ryj pajaca, Z podpisem dobry człowiek, dobre państwo dobra płaca, Dla mnie jest on nikim, chociaż jego jest ta władza, Bo takie zależności w swojej głowie chcę przewracać, Pamiętam jak z Feel-X'em poleciałem do Dublina, Tam na bibie spotkałem pod sceną swoje pół Lublina, I wszystkim było dobrze choć pracują jak maszyna, W sercu jest energia, bo w Polsce jest rodzina I każdego dnia w głowie ta sama kmina, Syn czeka na ojca, ojciec czeka na syna, Matka czeka na córkę, a na chłopaka dziewczyna Wszystkie lotniska są pełne i nikt ich nie zatrzyma
 • @ninanonimowa 13:25:01
  Tyle ludzi już wyjechało, a bezrobocie dalej rośnie. Ciekawe co byłoby gdyby wypalił rządowy program powrotów... wolę nie myśleć.

  Ukłony.
 • @Jasiek 10:27:09
  Dopóki stacjonowało w Polsce ruskie wojsko, dopóty polski potencjał gospodarczy był polski. Mimo haraczu dla CCCP, Polska miała chyba w ojropie najwiekszy pakiet socjalny ze wzorcowym niema szkolnictwem dostepnym dla każdego na wszytskich szczeblach. Do nas przyjeżdżźali się szkolic z innych państw. Zaś zadłużenie u światowej lichwy było w Polsce symboliczne (w porównaniu z dzisiejszym) i Gierek za ten kapitał pobudował własnie ten 12-ty na świecie potencjał gospodarczy. Można by tak w nieskończonośc. Co nie znaczy że jestem piewcą komuny, bo zbrodnie stalinowskie itd, ale sprawiedliwie trzeba ocenic ten okres jako chyba jeden z najlepszych (w sensie gospodarczym) w dziejach Polski.
 • @Jan Paweł 17:38:48
  No właśnie. Pana pogląd uważam za niezwykle uzasadniony. Ten dług zaciągnięty za czasów Gierka rzeczywiście strasznie ciężko byłoby nazwać przejedzonym. Wtedy rzeczywiście coś się w Polsce produkowało i wiele po tym okresie zostało. I rzeczywiście zostawiając na boku (cholernie ciężko się to nawet pisze) ofiary systemu (było ich kilkadziesiąt tysięcy...) to rzeczywiście porównując to o czym Pan pisze ze stanem obecnym możemy dojść do takich wniosków. Porównanie jest zasadne. To, że jest znacznie gorzej pod pewnymi względami, to widać gołym okiem. Ale zasadne jest też porównanie właśnie do krajów jak RFN, Japonia, Korea Pd, Francja. One zostały po zachodniej stronie żelaznej kurtyny. Tam można było się zadłużać, a gospodarkę zbudowano. Mi płacenie haraczu ruskim wybitnie nie pasuje. Ale wygląda, że wpadliśmy z deszczu pod rynnę i teraz robimy i na ruskich, i na pruskich, i na NWO. Jak to przerwać...
  Serdeczności
 • Posłanka Masłowska ,,Polska młodzież za 10 lat wyprowadzi Polskę z UE”
  16 grudnia 2011 roku – Komisja do spraw UE, sejm RP

  Poseł Gabriela Masłowska (do ministra Radosława Sikorskiego)

  http://www.polishclub.org/wp-content/uploads/2011/09/Gabriela-Maslowska-fot-wsksim_thumb.jpg

  ,,Czy dopuszcza pan realizację takiego wariantu, że za dziesięć lat Polska odzyska niepodległość i wyjdzie z Unii Europejskiej?

  Młodzi ludzie widzą pewne sprawy jaśniej, ostrzej i bardziej bezkompromisowo.

  Czy pan minister jest w stanie sobie wyobrazić, że to głównie młodzież licealna, gimnazjalna, uczniowie techników, szkół zawodowych i młodzież studencka zbuntują się przeciwko polityce tego rządu prowadzącej do dalszej federalizacji Europy?

  Na zakończenie mam osobiste pytanie do pana ministra. Czy jest pan pewien, że pana syn będzie za dziesięć lat zwolennikiem federacji europejskiej?”

  Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ac/Sikorski.jpg

  ,,Jeśli dobrze zrozumiałem, pani poseł pytała, czy za 10 lat Polska odzyska niepodległość i wyjdzie z Unii Europejskiej. Czy dobrze zrozumiałem?

  To brzmi w moich uszach jak oskarżenie prawie wszystkich stronnictw Wysokiej Komisji (komisji do spraw UE), które były za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej,

  (…) Dalsze pytania pani poseł, a mianowicie, czy młodzież się zbuntuje przeciwko takiej utracie niepodległości i czy mój syn też zbuntuje się. Myślę, że są jednak jakieś granice absurdu, których nie można, nie powinno się przekraczać.”

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/biuletyn.xsp?documentId=5BC259A9293BF92CC12579790032D9D9
 • Grupa G-20
  24 października 2012 roku

  Komisja do spraw Unii Europejskiej sejmu RP
  Poseł Gabriela Masłowska (PiS) – spoza składu Komisji:

  http://www.polishclub.org/wp-content/uploads/2011/09/Gabriela-Maslowska-fot-wsksim_thumb.jpg

  ,,W pierwszym punkcie planu działania na rzecz unii bankowej stwierdza się: „Wdrażany jest również istotny program reform finansowych, spełniając zobowiązania podjęte na szczeblu Grupy G-20, w odpowiedzi na kryzys finansowy oraz w celu zwiększenia stabilności, konkurencyjności i odporności instytucji rynków finansowych. W związku z tym pytam, czy zdanie to mam rozumieć w ten sposób, że Grupa G-20 stanowi światowy rząd, a Unia Europejska podlega pod ten rząd i jest wobec niego strukturą podrzędną?

  https://blogs.worldbank.org/files/education/G20c.jpg

  Zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego MF Piotr Koziński:

  ,,Kolejną serię pytań zadała pani poseł Masłowska.

  Pani poseł podniosła wątpliwość odnośnie do roli grupy G-20 (…) W sprawie grupy G-20 odpowiem w sposób następujący: G-20 wydaje pewne zalecenia”

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/biuletyn.xsp?documentId=41EDCBF1E526002DC1257AAA002B5322

  ----------------------------------------------------------------------

  O Grupie G-20

  http://pl.wikipedia.org/wiki/G20

  ,,Nowy porządek światowy i erę wspólnego zarządzania procesem globalizacji zapowiedział w czwartek po zakończeniu szczytu najbardziej uprzemysłowionych państw świata w Londynie jego gospodarz, brytyjski premier Gordon Brown” – 2 kwietnia 2009 roku

  http://www.euractiv.pl/wersja-do-druku/wywiad/nowy-porzdek-po-szczycie-g20-000882

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLSKA

  Oświadczenie byłych posłów LPR

  Kolejne władze w Polsce realizują obce interesy kosztem polskiego narodu. Obecne elity władzy podporządkowały polski interes narodowy interesom USA, Izraela i banderowskiej Ukrainy. Polska staje się kolonią elit ,,światowej mafii finansowej”, czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Zimna woda na rozgrzane głowy

  Konfederacja była nie wyrazista w kwestiach zasadniczych dla przyszłości Polski. Chciała walczyć z pisem ale tak tylko na patyczki, pomijała (może celowo) okupację Polski przez usrael, okupację sługusów zarządzających Polakami – niewolnikami czytaj więcej

 • POLSKA

  Ciele pisowskie dumpty humpty

  Trolusiu Humpty, dzięki za wklejenie moich autorskich opracowań na portalu Neon 24, pewnie coś się nauczysz, trochę poszerzysz swoją wiedzę, podreperujesz swoją inteligencję, czytając moje opracowania. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031