Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
172 posty 2901 komentarzy

Wrzodak Z

Dług publiczny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każdy kto aspiruje do władzy, musi odpowiedzieć na zasadnicze pytanie; jak zapobiegać będzie powstawaniu długu publicznego

  

 

                                            Mechanizm dotyczący powstającego długu publicznego

           

 

Napad na bank kojarzy się nam z zamaskowanymi facetami ograbiającymi skarbiec lub kasę banku.

W rzeczywistości mamy do czynienia w krajach ,,demokracji” liberalnej z napadem Banków Prywatnych na Banki Narodowe, taki klasyczny przykład ma miejsce w USA od 1971 roku, gdy Narodowy Bank USA kupili (przejęli) prywatni właściciele. (11 żydów).

 Polska należy do krajów, które systemowo objęte są ,,demokracją” liberalną oraz pseudo-wolnością gospodarczą. Do tego systemu należy większość krajów europejskich, Ameryki Płn., Ameryki Płd. oraz Australia.

Cechą wspólną, łączącą wszystkie Państwa, należące albo wciągnięte do systemu demokracji liberalnej, jest znaczne zadłużenie gospodarek narodowych w Bankach Prywatnych i Instytucjach Finansowych (BPiIF).

Zadłużenie gospodarek narodowych Polski, Niemiec, Francji, Włoch, USA, Argentyny, Brazylii itd. w BPiIF waha się w zależności od kraju od 25 do 180% Produktu Krajowego Brutto (PKB). Przykładowo w Polsce, wysokość PKB za rok 2008 wyniósł ok. 1 bln 200 mld i w tym czasie zadłużenie w BPiIF wynosiło ok. 650 mld zł.

Co ciekawe, Państwa należące do kręgu ,,demokracji” liberalnej, przy optymalnie nastawionej na zysk gospodarce, wewnętrznie przynoszą stratę, ze szkodą dla własnego Narodu a zewnętrznie, w interesie międzynarodowym instytucjom finansowym, przynoszą zyski.

Rocznie Polska, przy obecnym sumarycznym zadłużeniu ok. 650 mld zł za rok 2008, odprowadza ok. 40 mld. zł. rocznie do kasy wszelkiej maści międzynarodowym spekulantom finansowym w postaci odsetek od kredytów zagranicznych, kredytów krajowych (zaciągniętych na poziomie NBP, Rządu oraz Samorządów), odsetek od obligacji skarbu państwa, itp.

Skala odprowadzanego haraczu do gangsterów finansowych jest niemała, bo w przypadku Polski przy PKB 1,200 bln. zł, za 2008 rok, zadłużeniu ok. 650 mld zł, wszystkich odprowadzanych do budżetu rocznych tylko ,,podatków”- w kwocie ok. 80 mld zł, to kwota 40 mld. jest to kwota znaczna i co ciekawe odpowiada w przybliżeniu rocznemu wzrostowi PKB  za lata 2005-2008. (Pomijam inne wydatki budżetowe np.; wpłaty roczne na OFE to jest dopiero przekręt)

Powyższy przykład pokazuje, że owoce rozwoju Państwa demokracji  liberalnej (przyrost PKB) jest pochłaniany przez międzynarodowych gangsterów finansowych. Nie podaje się do publicznej wiadomości faktu, że w przypadku napływu do strefy złotówki, przykładowo 100 mln $ następuje emisja złotówek z dnia kursu czyli dodruk pieniądza.

Dodruk pieniądza następuje nie w interesie Państwa, tylko w interesie tych gangsterów finansowych z dwóch względów:

1.           Państwo pożycza od „prywatnego” na procent o wiele wyższy niż samo by sobie pożyczyło z NBP.

2.           Każdego roku z powstających z odsetek od udzielonych kredytów (też dodrukowanych pieniędzy) gangsterzy wykupują waluty ażeby wypompować je z kraju,

Dlatego w Polsce mamy przy tak słabej kondycji gospodarczej i znacznym bezrobociu, tak silną złotówkę.

Co to oznacza? - że system podatkowy de facto jest narzędziem legalnego wyprowadzania z systemu finansowego Państwa olbrzymiego strumienia pieniędzy w kierunku międzynarodowych grup gangstersko-finansowych.

W majestacie prawa (podatki podlegają systemowi prawnemu) cały system władzy ustawodawczej (sejm i senat), wykonawczej (rząd, prezydent) oraz sądowniczej wraz z decydentami środków przymusu danego kraju, w tym służby specjalne wojska i policji, oprócz standardowych funkcji pracują świadomie, rzadziej nieświadomie dla utrzymania systemu odprowadzania haraczu dla tych gangsterów.

W każdym kraju demokracji liberalnej istnieje grupa ludzi, która pełni funkcje Rezydentów tych grup.

I tak naprawdę pełna nazwa niektórych funkcji publicznych pełnionych przez elity władzy w Polsce powinna brzmieć następująco: Panowie i Panie: Mazowiecki, Bielecki, Suchocka, Buzek, Miller, Belka, Marcinkiewicz, Kaczyński - Premierzy RP to ich REZYDENCI .Panowie Wałęsa,  Kwaśniewski, Kaczyński - Prezydenci RP to REZYDENCI  też ich.

Pan Balcerowicz, Belka oraz Pani Gronkiewicz Waltz: Prezesi NBP to też ich REZYDENCI. Praca na rzecz tych grup odbywa się również we władzach kluczowych Ministerstw (Finansów oraz Spraw Wewnętrznych) każdego kraju jak również we władzach ważniejszych partii politycznych, bez względu na prezentowaną oficjalnie ideologię (prawicowa, lewicowa, centrowa, liberalna, wyznaniowa itp).

Czy można zmienić system demokracji liberalnej tak, ażeby funkcjonował dla dobra Narodu a nie dla dobra międzynarodowych gangsterów finansowych?

Rozwiązanie systemowe jest tak proste, że aż nieprawdopodobne żeby umknęło uwadze ekonomistów (chyba, że co ważniejsi też pracują na rzecz tych grup).

Rozwiązanie systemowe wymaga wprowadzenia do konstytucji naszego Państwa 1 (słownie: jednego) przepisu prawnego.

Ten zapis mówiłby o zakazie udzielania kredytów Państwu, ze źródeł prywatnych, czyli innymi słowy wprowadzony zostałby Rozdział Kapitału Prywatnego od Państwa.

Banki Prywatne finansować mogłyby tylko i wyłącznie sprawy prywatne a Bank Narodowy sprawy ponad-prywatne (Samorządowe i Rządowe). Rozwój Państwa mierzony przyrostem Produktu Krajowego Brutto (PKB) byłby finansowany tylko i wyłącznie przez Bank Narodowy, który jako jedyny prawny emitent w suwerennej MENNICY PAŃSTWA odzwierciedlał przyrost PKB w emisji tego pieniądza.

Co ciekawe „Rozdział Kapitału Prywatnego od Państwa” automatycznie wymusiłby na wszystkich Partiach Politycznych funkcjonujących na scenie teatru politycznego danego Państwa  do służenia mu.

Należy zauważyć, że w Polsce i nie tylko, nikt od tzw. prawicy do skrajnej lewicy, nie porusza zakazu finansowania Państwa na poziomie Rządu czy Samorządu, a chodzi tylko o jeden zapis (drugi „rozdział” automatycznie zacznie funkcjonować).

Co to oznacza? - że partie polityczne, działające w ramach Rezydentury na rzecz międzynarodowych spekulantów finansowych, tak naprawdę posługują się ideologiami (świadomościami fałszywymi) tylko po to, ażeby skłócać i poróżniać społeczeństwo na poziomie prywatnym każdego człowieka jakim jest wiara, niewiara, światopogląd i upodobania, kwestie zasadnicze zepchnąć na boczny tor, tak by móc skutecznie okradać nie świadomy Naród.

W tym samym czasie, w sztucznie wywoływanym szumie ideologicznym, okradana jest KASA PAŃSTWA wybranego Narodu przez spekulantów i ich agenturę i ograniczana jest suwerenność MENNICY PAŃSTWA. Gdyby służby specjalne przykładowo w Polsce ABW, CBŚ, CBA czy SKW oraz wymiar sprawiedliwości, w tym Prokuratura, były w pełni suwerenne (niepodatne na wpływy rezydentów), to fakt dopuszczenia Banków Prywatnych i Instytucji Finansowych do finansowania Państwa, dawno byłby odczytany jako działanie na szkodę Państwa, ponieważ w sposób jednoznaczny osłabia strukturę finansową Państwa, powodując ciągle problemy z deficytem budżetowym.

Wydatki budżetowe obejmują m.in. sprawy obronności i bezpieczeństwa Państwa, a więc fakt drenowania Skarbu Państwa przez gangsterów finansowych wpływa również bezpośrednio na osłabienie bezpieczeństwa i obronności Państwa.

Do czasu odzyskania suwerenności możliwe jest, aby sam Naród wymusił na partiach zmiany systemowe, ponieważ te partie tylko wtedy będą wiarygodne dla Narodu, jeżeli wprowadzą do swoich programów, a potem wprowadza w życie zapis o zakazie udzielania kredytów ze źródeł Międzynarodowych Instytucji Finansowych Państwu na poziomie Rządu czy Samorządów.

Sprawa Kasy Państwa jest jedynym obszarem, który łączy Naród we wspólnym interesie, jeżeli Naród będzie odporny i nie da się wmanewrować w dyskusje i kłótnie na tematy zastępcze,   to taki  Naród ma szansę na zmianę systemową, ma szansę na przetrwanie w suwerennym kraju.

Wtedy w Polsce i nie tylko, będzie więcej pieniędzy w Skarbie Państwa na zwiększenie budżetów wymiaru sprawiedliwości, sfery obronności i bezpieczeństwa Państwa, służby i ochrony zdrowia, edukacji narodowej, na pomoc społeczną, czy niepełnosprawnych nie pracujących, na inwestycje narodowe: medialne, energetyczne, transportowe, budownictwo mieszkaniowe; ogólnie na rozwój cywilizacyjny narodu. Oczywiście podatki: m.in. VAT-y, akcyzę, koszty paliw, składki na fundusze zdrowia, podatki od nieruchomości itp. zostaną obniżone, ponieważ Skarb Państwa nie będzie więcej ponosił kosztów utrzymania międzynarodowych grup przestępczo - finansowych. Państwo należy do spraw narodowych- ponad PRYWATNYCH i jest  przestępstwem ażeby Państwo działało na swoją szkode i na szkode własnego Narodu.

Zygmunt Wrzodak

były czł. KK. NSZZ SOLIDARNOŚĆ, Zarządu Regionu Mazowsze, szef Solidarności w Ursusie w latach 1990 – 2001. Poseł na Sejm IV i V kadecji, czł. sejmowej komisji ODPOWIEDZIALNOŚCI konstytucyjnej, skarbu państwa, obrony narodowej, gospodarki, ds. UE, FINANSÓW PUBLICZNYCH. pomysłodawca i założyciel w Ursusie LPR, Prezes ,,Narodowego Kongresu Polskiego”

 

                              Skierniewice, kwiecień 2012 rok

 

 

KOMENTARZE

 • 5/5
  To jest dokladnie to o czym zawsze mowilem: opinia publiczna jest wiklana w setki kompletnie nieistotnych z punktu widzenia polskiego obywatela niuansow, jakies markowane konflikty partyjne, Smolensk. Tymczasem niezaleznie kto bedzie sprawowal wladze - PO czy PiS - te same globalne grupy interesu beda robic na Polsce interes kazdego dnia kosztem polskiego podatnika. Zamiast mowic o konkretach, to lepiej nazwac Zygmunta Wrzodaka "ruskim agentem" i liczyc na to, ze "ciemny lud" to kupi ;)
 • @dazbog 10:18:34
  Otóż to, jakby J> Kaczyński dał na piśmie, że to zrobi o czym piszę to może bym mu trochę zaufał, ale jestem pewien, że tego nie zrealizuje.
 • @dazbog 10:18:34
  ten temat jest w różnych formach poruszany na NE i nie tylko, ale słabo wykształconym ekonomicznie Polakom wydaje się, że to nieistotne, ze ważniejsze sa walki między partiami. Jakoś tematy gospodarcze i ekonomiczne nie są nośne i medialne. Wolimy brać się za łby w sprawach drugorzędnych, czy nawet trzeciorzędnych. A tymczasem banksterzy robia swoje.
  Potrzebne sa zmiany systemowe, a nie kosmetyczne. Cały czas robimy to co w PRL-u - reformujemy system, który jest z gruntu niereformowalny.
 • 5*****
  http://drnowopolskiblog.nowyekran.pl/post/80107,wychowanie-do-samozaglady
 • @Wrzodak Z.
  Pełna zgoda. To są mechanizmy globalne i wszystkie partie spod szyldu tego systemu. Ktoś się musi wreszcie temu wyraźnie sprzeciwić, może nowy Ruch Narodowy, może inni.

  Proszę napisać co Pan uważa o wymienialności złotówki, to jest poważna też kwestia, dzięki temu nas wykupiono. Uważam że należy jak za PRL wrócić do krajowego pieniądza emitowanego przez NBP do stanu lekkiego przesycenia, co sygnalizuje wzrost inflacji pieniężnej. Temat złożony, im mocniejsza gospodarka, nadmiar towarów, usług, tym więcej można emitować, ale jednak te pieniądze powinny trafiać do ludzi. Popieram tzw Minimalny Dochód Gwarantowany dla każdego zasilany m.in emisją.

  Poza tym budżety powinny być uchwalane bez deficytu, a nawet na plus co pozwoli szybciej spłacić długi, bo to co zostałoby należałoby właśnie na spłatę zadłużenia krótkoterminowego przeznaczać. Zadłużenie na 55% PKB powinno być ograniczone, u nas PKB zawyża się chyba. Deficyt powinien być np do kilku miliardów warunkowo dopuszczalny, powyżej rząd automatycznie trafia do paki i spłaca te miliardy do końca życia...

  Tematyka jest bardziej złożona i szersza. A sama lichwa? Przecież możliwe jest operowanie pieniędzmi bez odsetek.
 • A dlaczego ten artykuł...
  NIE JEST JESZCZE NA CZOŁÓWCE?
 • Jaki Bank ma Pan na myśli , pisząc :
  "..... taki klasyczny przykład ma miejsce w USA od 1971 roku, gdy Narodowy Bank USA kupili (przejęli) prywatni właściciele. (11 żydów)...." ?

  Jeżeliby chodziło o FED , to :
  "...System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, bank nazywany także Rezerwą Federalną lub Fed (z ang. Federal Reserve) jest bankiem centralnym Stanów Zjednoczonych. Powstał na mocy Ustawy o Rezerwie Federalnej z 1913 roku,(...) Wbrew nazwie sugerującej iż jest to organ federalny, jest to prywatny bank, zarządzany przez organy władzy federalnej..."
 • @zbigniew1108 15:28:01
  ale ty jesteś naiwny!!!:-):-):-)... hahahahahaha "zarządzany przez organy władzy federelnej"!!!:-):-):-)... ale mnie ubawiłeś:-)
 • @Jan Paweł 15:58:35
  ".... Przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej jest nominowany przez Prezydenta, a zatwierdzany przez Senat ..."
  Jakie są siły wpływające na te nominacje , to inne zagadnienie ... "
 • Rezydenci dobrowolnie nie zrobią takiego zapisu. Trzeba wprowadzic demokracje bezpośrednią (referendalna), aby odsunać
  rezydentów.
  W Szwajcarii po referendum zmuszono rzad do redukcji zadłuzenia Państwa.
 • @Marek Kajdas 12:47:54
  Uważam podobnie jak Pan, musi być równowaga między pieniądzem na rynku a wartością majątku narodowego, czyli ilość pieniądza na rynku nie może przekroczyć wartości majątku narodowego i prywatnego i powinno się kształtować w granicach 60/100 (60% pieniądza w stosunku do wartości towarów i usług tak było za czasów silnych gospodarek). Nie może być więcej pieniądza (zależy też jak dany Rząd przyjmuje wycenę) od wartości majątku, ponieważ występuje inflacja (obecnie mamy od 22 lat inflację kosztową, ( a nie wynikającą z nadwyżki pieniądza) nakręcaną przez stały wzrost podatków, czynników energetycznych i oczywiście od kosztów kredytów). W Polsce od 22 lat mamy DEFLACJĘ a więc za mało pieniędzy na rynku w stosunku do towarów i usług (brak swojego pieniądza inwestycyjnego), co spowodowało wyparcia z polskiego rynku towarów w Polsce produkowanych, oraz upadek polskiego przemysłu, usług, rzemiosła, myśli technicznej no i odkładał się dług, ponieważ nie ma własnej produkcji usług to nie ma wpływów wystarczających z podatków a więc podnoszono podatki oraz koszty kredytów co skutkowało ciągły brak pieniądza a zatem bezrobocie i obniżka poziomu życia oraz zapożyczanie się w prywatnych banach by przeżyć, a nie produkować itd. Począwszy od 93 roku pokazał się w Polskim budżecie ,,dług publiczny" wraz z jego obsługą, rok w rok rósł i jego obsługa (bez spłaty kredytów gierkowskich). Największy skok długu publicznego zanotowano pod koniec lat 90-tych, ( za czasów was - POPIS-u) gdzie najwięcej wyprzedawano za bezcen Polskę i lawinowo rósł dług publiczny a więc i jego obsługa. W 2007 roku podsumowałem tylko wydatki z tytułu obsługi długu publicznego, wyniósł on około 450 mld zł. za lata 93-2007.
  Uwaga: Polska rocznie płaci światowej mafii finansowej około 80 mld zł rocznie z tytułu obsługi długu publicznego oraz wymienialności złotówki na inne waluty????? Reasumując dług publiczny oficjalny wynosi około 1 bln 100 mld zł, obsługę długu i na wymianie walut straciliśmy około 450 mld zł. Majątek wyprzedany, konkurencja Polska zlikwidowana to są efekty ,,demokracji", ,,wolności" zachodniej.
  Podkreślam, chcąc zmienić tą sytuację trzeba zmienić Konstytucję, ponieważ Konstytucja nasza podsunięta Polakom do akceptacji zmusza Rządy do zaciągania kredytów (emisja papierów dłużnych) w prywatnych bankach i instytucjach finansowych, na wysoki procent, zamiast Rząd powinien w swoim banku, kreować pieniądz na inwestycje bez obciążenia lichwiarskiego. > To trzeba zrozumieć.
  Wracając do długu gierkowskiego, to pamiętać należy, że na 81 rok dłu wynosił 22 mld$, Jaruzelski spłacił 19 mld$ w latach 82-88, żeby na koniec 90 roku dług wzrósł do 42 mld $.?????Tak się okrada niewolników, którzy piszą setki bzdur o mało istotnych sprawach, a ktoś im codziennie z skarbonki wyjmuje pieniądze, tego nie widzą, widzą tylko bzdety, dlatego koszerne tak lubią naiwnymi Polakami rządzić. Kończę, ponieważ za rozszyfrowanie bandy gangsterów finansowych za nagłośnienie takich rzeczy można być zlikwidowanym. Wystarczy na razie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30