Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
181 postów 3108 komentarzy

Wrzodak Z

Majątek Fundacji J. Kaczyńskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fundacja PS ta otrzymała wielomilionowy majątek po likwidowanej RSW, szefem komisji likwidującej był Donald Tusk, który przekazał część tego majątku na rzecz Kaczyńskich. Ludwik Dorn zablokował tą interpelację.

 

 

 
 


POSEŁ NA SEJM

RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

ZYGMUNT WRZODAK

 

Warszawa, dnia 21.08.2007 r.

 

 

 

 

Szanowny Pan

Ludwik Dorn

Marszałek Sejmu RP

 

 

 

 

 

INTERPELACJA POSELSKA

 

 

Na podstawie art. 192 Regulaminu Sejmu RP wnoszę interpelację poselską

 

 

w sprawie:

publicznego wyjaśnienia przejmowania ogromnego majątku Skarbu Państwa przez fundacje i spółki założone przez Jarosława Kaczyńskiego

 

kierowaną do:

Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego RP

Pana Zbigniewa Ziobro.

 

 

 

 

Zygmunt Wrzodak

 

Poseł na Sejm RP

 

 

 

 

 

 

 
 


POSEŁ NA SEJM

RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

ZYGMUNT WRZODAK

          Warszawa, dnia 21.08.2007 r.

 

 

Pan

Zbigniew Ziobro

Minister Sprawiedliwości

Prokurator Generalny RP

 

 

Szanowny Panie  Ministrze,

Zwracam się do Pana o publiczne wyjaśnienia utworzenia przez Jarosława Kaczyńskiego Fundacji Prasowej Solidarności oraz Fundacji „Nowe Państwo”.

Fundacja Prasowa Solidarności otrzymała od Skarbu Państwa nieodpłatnie majątek warty dziś ok. 300 mln zł, najpierw jako dzierżawę, następnie na własność aktem notarialnym w dn. 29.12.1994 r. taki jak:

1.       Działka gruntowa o pow. 6012 m2 w Warszawie, przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 i Al. Jerozolimskie 125/127 wraz z budynkami.

2.       Budynek murowany 6-kondygnacyjny o kubaturze 23.300 m3 wybudowany w 1972 r.

3.       Budynek murowany o kubaturze 20.879 m3 wybudowany w 1966 r. (obecnie siedziba władz PiS)

4.       Budynek murowany 4-kondygnacyjny o kubaturze 13.046 m3 wybudowany w 1955 r.

5.       Budynek murowany o kubaturze 58 m3 wybudowany w 1972 r.

6.        Budynek murowany o kubaturze 35 m3 wybudowany w 1966 r.

 

Fundacja Prasowa Solidarności otrzymała ww. majątek od Skarbu Państwa pomimo, że dysponowała kapitałem założycielskim w wysokości 180 zł. Na w/w działkę zgłosili się właściciele, ale działki im nie oddano tylko przekazano tą działkę Fundacji J. Kaczyńskiego? Panie Ministrze, czy zgodnie z prawem FPS otrzymała na własność od Skarbu Państwa w/w działkę oraz w/w nieruchomości.

Fundacja Prasowa Solidarności jeszcze nie mając na własność budynków wynajmowała w nich pomieszczenia bankowi państwowemu BPH, pobierając czynsz za 13. lat z góry oraz przyjmując miliardy starych złotych darowizny od BPH.

Czy mógłby Pan Minister ujawnić umowę o wynajęcie budynku od Fundacji Prasowej Solidarności przez BPH oraz kto finansował fundację Jarosława Kaczyńskiego, czy był to też „Budimex”, który buduje terminal -2 na Okęciu i obwodnicę wokół Augustowa oraz tajemnicza firma z Austrii o nazwie ,,Qutschrist”?

Należy także wyjaśnić, na co szły pieniądze ofiarowywane tak hojnie na  Fundacje J. Kaczyńskiego. Czy były zasilane m.in. takie pisemka jak „Ziemia Garwolińska”, o nakładzie ok. 1000 szt. miesiącznie którą kierował obecny poseł PiS Marek Suski i był z tego tytułu Chojnie wynagradzany z pieniędzy zarobionych przez FPS na majątku otrzymanego od Skarbu Państwa oraz ,,Tygodnik Centrum” i ,,Polska Dzisiaj” tuby propagandowe PC?
Czy z majątku fundacji finansowana była partia PC i kampania wyborcza PC do Parlamentu w 1993 r.? Czy były prowadzone przez prokuraturę śledztwa jeżeli tak to proszę poinformować z jakim skutkiem.

Pomimo przegranych przez PC wyborów i utraty wpływów finansowych Fundacja Prasowa Solidarności tworzy spółkę Srebrna Sp. z o.o., w której wiceprezesem był poseł Wojciech Jasiński, który przyszedł z NIK-u, a prezesem poseł Adam Lipiński, w Radzie Nadzorczej była poseł J. Szczypińska. Spółka Srebrna w imieniu Fundacji wydzierżawia 829 m2 pomieszczeń na rzecz funduszu emerytalnego PZU płacąc za 1m2 26 $, ten precedens może trwać do dziś.

Panie Ministrze, proszę o ujawnienie umowy zawartej między PZU a spółką ,,Srebrna”, której Fundacja Prasowa Solidarności jest właścicielem i czy nie była to umowa fikcyjna tzn. pieniądze wpływały na konto spółki ale pomieszczenia wynajęte przez PZU formalnie nie były wynajmowane.

Jakby tego było mało tworzy Pan J. Kaczyński wraz z Ludwikiem Dornem drugą Fundację ,,Nowe Państwo”, Fundacja ta tworzy drugą spółkę ,,Srebrna Media”. Spółki te aktem notarialnym w dniu 29-10-1997 r. otrzymują od Skarbu Państwa dwie działki przy ul. Towarowej w W-wie w trybie bezprzetargowym, pomimo że na działki te zgłosili się byli właściciele, ale działek im nie oddano. Panie Ministrze, jak to możliwe, że spółki te, których właścicielem jest Fundacja ,,NP.’’ Fundacja ta otrzymuje bez przetargu działki w centrum W-wy. Panie Ministrze, czy w tym przypadku nie złamano prawa.

Z tych fundacji i spółek pączkują jeszcze następne spółki jak Air Link, gdzie prezesem do 2006 r. był Sławomir Siwek, obecny wiceprezes TVP. Spółka ta otrzymała od Fundacji Prasowej Solidarności działkę o powierzchni 6012 m2 , tą którą dostała od Skarbu Państwa. Panie Ministrze, jak można kombinować majątek który otrzymało się od Skarbu Państwa?

Udziałowcem Air Link jest spółka ,,Inter Poligrafia”, której prezesem był obecny poseł PiS Krzysztof Tchórzowski.

Panie Ministrze, nie jestem przeciwny ludziom przedsiębiorczym, uważam, że  trzeba ich wspierać, ale J. Kaczyński ewidentnie wykorzystał swoje wpływy z czasów kiedy był Ministrem w Kancelarii Prezydenta RP L. Wałęsy i przejął gigantyczny majątek od Skarbu Państwa, z którego dobrze żyli dzisiejsi posłowie PiS-u jak: Adam Lipiński, Wojciech Jasiński, Marek Suski, Jolanta Szczypińska, Sławomir Siwek, Ryszard Legutko, Krzysztof Czabański i jego żona.

J. Kaczyński jest po części wraz z L. Dornem zwornikiem całego tego układu polityczno-biznesowego, stworzył sitwę, klikę nic nie różniącą się od zorganizowanej grupy przestępczej za pieniądze państwa polskiego. Pomimo że, wyszarpał z Skarbu Państwa ogromny majątek to wiele z niego zostało zmarnowane na błazeńskie pomysły świty J. Kaczyńskiego.

Panie Ministrze, Pan i Pańskie środowisko głosi hasła budowy IV RP, jak Pan chce budować IV RP z takim bagażem machlojek kontrolowanych przez J. Kaczyńskiego, dokonanych w III RP?

Panie Ministrze, czy Pan wzniesie się na wyżyny swojej uczciwości którą chce się Pan kierować i wyjaśni przebieg przejmowania majątku od Skarbu Państwa na podstawione Fundacje takie jakie zakładał J. Kaczyński, po to aby służyły klice politycznej. Proszę, poinformować mnie ile śledztw było prowadzonych przez prokurature w/w sprawach i jaki jest efekt tych śledztw?

 

 

 

Z wyrazami szacunku

 

 

Zygmunt Wrzodak

 

  Poseł na Sejm RP

KOMENTARZE

 • Partie utrwalają nam system.
  To smieszne, że Kaczyński nagle głosi potrzebę zmiany ustroju i Konstytucji.

  Nie wątpię, że na gorsze.
 • Przeciwdziałanie wyprzedaży za bezcen naszego majątku
  AWS uchwalił ustawę o PROKURATORII GENERALNEJ, której celem było m.in. przeciwdziałanie wyprzedaży za bezcen naszego majątku.
  Prezydent A. Kwaśniewski ustawę zawetował.
  Przeciw odrzucenia weta prezydenta głosowali m.in. L. Dorn i J. Kaczyński.
  Proszę zobaczyć głosowanie : http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/InfoForPPIDec?OpenAgent&2210&niez.&Przeciw
 • @circ 12:58:58
  bo Konstytucja w art. 44 stanowi

  Bieg przedawnienia w stosunku do przestępstw, nie ściganych z przyczyn politycznych, popełnionych przez funkcjonariuszy publicznych lub na ich zlecenie, ulega zawieszeniu do czasu ustania tych przyczyn.

  i tego najbardziej obawiają się nowobogaccy, którzy dorobili się na majątku nas wszystkich!
 • AUTOR
  Powrót w dobrym stylu. W ostatnich latach jakoś wycofał się Pan z życia politycznego (był mniej widoczny). Cóż za ważne sprawy lub KTO poprosił Pana o wycofanie się z pierwszego szeregu a teraz znowu namawia do aktywności. Wydaje mi sie, że to potrwa tak do lutego, a potem znowu sio do dziury. Raczej nikomu nie jest na rękę tworzenie nowej, komoróskiej partyjki... No, ale mogę się mylić- w lotka też nie odgadłem numerów...
 • @WIŚNIA 13:20:52
  Ja o sobie już wystarczająco napisałem. Bezmyślne i prymitywne teksty w rodzaju jak nie z PiS to jesteś z PO mnie nie ruszają. Ja jestem za Polską a nie za mafią. Śp. Anatol Lawina zeznał w sądzie n/w opinie n/t FOZZ one są nadal aktualne. Wszystko co obecnie i wtedy działo reżyserami są służby i te ,,nasze" i obce. Ja dziękuję Bogu, że żyję za to co zrobiłem wrogom Polski. Jeżeli wiśnia chce dyskutować to niech przedstawi się i powie, że dla Polski obronił ,,kiosk z cebulą".Dlaczego Polska Prawa i S. podpiera sie kłamstwem


  Według Anatola Lawiny, powołanie w 1989 r. FOZZ, instytucji zobowiązanej do wykupu polskiego długu zagranicznego, było mistyfikacją polskich służb specjalnych, która miała stworzyć im "lewą kasę" - Było już jasne, że trzeba podzielić się władzą, i że nadzór opozycji nad budżetem będzie na tyle silny, że bez kontroli parlamentu nie da się nic przeprowadzić - mówił Lawina podczas procesu pod koniec kwietnia. Zeznawał, że konsekwencją tego było też opanowanie FOZZ przez ludzi tajnych służb. Ich interesów mieli pilnować przede wszystkim: Grzegorz Żemek (WSI), dyrektor generalny FOZZ, a teraz główny oskarżony w procesie o nadużycia w funduszu, i Janina Chim (UOP), zastępczyni Żemka. Również rada nadzorcza FOZZ, której działalność była czystą fikcją, miała - według Lawiny - w składzie ludzi służb, pracowała więc pod ich dyktando.

  Największą jednak chyba sensacją w zeznaniach Lawiny było wymienienie osób i instytucji - "beneficjentów FOZZ", czyli tych, którzy skorzystali z pieniędzy funduszu. Byli nimi - jego zdaniem - Zygmunt Solorz, właściciel Telewizji Polsat, Dariusz Przywieczerski, prezes Universalu, biznesmen Zbigniew Olawa - dwaj ostatni oskarżeni w tym procesie. Lawina wymienił także brata pułkownika Zenona Klameckiego, oficera WSI, zatrudnionego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, gdy kierował nim Lech Kaczyński.

  Spośród organizacji, które dostały pieniądze FOZZ, Lawina wymienił przede wszystkim Porozumienie Centrum. Stwierdził też, że w organizowaniu tej partii duży udział miały WSI. Według niego pieniądze na PC miały iść z FOZZ ponoć przez Adama Glapińskiego, ministra ówczesnych rządów i prominentnego działacza tej partii. Pośrednikami w przekazywaniu pieniędzy mogli też być Janusz Pineiro i płk Klamecki. Lawina zeznawał, że funduszy dla PC szukał również Maciej Zalewski, ówczesny sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. Zalewski miał wspierać PC za pośrednictwem spółki Telegraf, której różni kontrahenci dostawali propozycje nie do odrzucenia - musieli kupić jej akcje. Taką propozycję według lawiny dostał prezes Budimeksu Grzegorz Tuderek. Pieniądze FOZZ miały także trafić - przez firmę Przywieczerskiego Dukat - na kampanię wyborczą ROAD, poprzednika Unii Demokratycznej. Środowisko obecnego SLD miało natomiast swoją reprezentację w FOZZ dzięki byłym członkom PZPR, zasiadającym głównie w radzie nadzorczej.

  Lawina zarzucił Lechowi Kaczyńskiemu wykorzystywanie stanowisk pełnionych w prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego i NIK do działalności partyjnej, a Adamowi Glapińskiemu próbę wypromowania Żemka na wiceprezesa NBP.  Anatol Lawina
 • @autor
  Czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój sprawy. Mam nadzieję, że będzie pan nas informował.
 • Prywata po polsku nie różni się dużo od tej rosyjskiej
  Oczywiście wszystko za firanką sprawiedliwości i prawa.
 • No dobra,
  To kto Panu więcej nakopał, PO czy PIS?
 • Tak trzymać Panie Wrzodak
  wszyscy złodzieje niech wiedzą że krzywda Polski im kiedyś wyjdzie bokiem.
  Pozdrawiam.
 • @Skaner 16:25:55
  Bez różnicy, czy Polak zachoruje na grużlicę z lewej czy z prawej strony płuc.
 • Najciekawsze to jest to, że
  pod szczególną ochroną na NE jest SLD i Palikot.
  Nie kradli, nie dostawali nic, nie nadepnęli na odcisk autorowi ,
  no i co wynika z tej interpelacji z 2007 roku? Mamy 2012.
  Może zamiast o odpowiedź "pytać" Skanderberga, lepiej wyjawić stanowisko Dorna czy Ziobro. Sam jestem ciekaw.
  Również skłaniam się do wypowiedzi WIŚNIA;
  Skąd u Pana obecnie taka aktywność. Dość ukierunkowana.
 • @Wrzodak Z. 13:38:29
  Szanowny Panie,

  Uprzejmie dziękuję za wszystkie ostatnie artykuły. Naprawdę, mamy dla Pana wszyscy w NE wielki szacunek.

  To wprost nie do wiary, jakie rzeczy i oszustwa są udziałem UKŁADU - wszystkich bez wyjątku Partii powstałych w rezultacie Okrągłego Stołu.

  Uprzejmie proszę o kontakt na pocztę wewnętrzną. Warto pogadać i zastanowić się - Co Dalej - najważniejsze pytanie w zyciu, polityce.

  A może wpadnie Pan do Redakcji?

  Pozdrawiam serdecznie

  Ryszard Opara
 • @Skaner 18:58:07
  Szanowny Panie,

  Nowy Ekran jest domeną absolutnie wolnej i bez cenzury wypowiedzi - artykułów i komentarzy.

  Jeżeli ma Pan coś interesującego - ale oczywiście zgodnego z prawdą dotyczącą SLD, Palikota - no i oczywiście NAS, redakcji, mnie -
  zapraszamy do publikacji.

  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 18:44:03
  jak na moje oko, śmierdzi to prowokacją, jeżeli by to miała być prawda, to PO powinna dawno "rozszarpać" Kaczyńskich, a pomimo iluś tam procesów, jakoś nic się nie udało zrobić ! Czy dobrze mi się wydaje, pan był z Giertychem, a to wyjaśnia ten nagły wylew "prawd objawionych", gdzie Giertych nawet publicznie przyznaje, że jego sukcesem było rozwalenie koalicji z PiS, co też robiliście na spółkę z Lepperem, ciekawe kto dał wam polecenie? wy jesteście za mali i za słabi, jesteście nikim, tylko na posługach. Opieranie się na zeznaniach przestępców, jak uczy życie, jest trochę za mało wiarygodne, ja panu nie wierzę.
 • @Ryszard Opara 22:03:52
  Dziękuję za miłe słowa, Pan jak i ja jesteśmy nadzwyczaj zatroskani o przyszłość naszej umiłowanej Polski i nasz Naród, który tak ucierpiał w przeszłości i nadal cierpi. Nie zmieni się na lepsze nawet po ewentualnej wygranej PIS, wręcz przeciwnie tam jest wierchuszka osób, które mogą podpalić nasze słabiutkie Państwo, w interesie poddańczej roli, którą mają do odegrania, rządzący obecnie układ nierobów, likwidują Polskę w białych rękawiczkach, nie robienie nic, to też powód do osłabiania Polski.
  Ma wiele udokumentowanych materiałów bardzo obciążających obecnych rządzących oraz ich opozycję, powoli chcę je pokazywać, żeby Polacy nie byli znowu oszukiwani, niech mają wiedzę o nas wszystkich, uważam, że jawność w życiu publicznym prowadzi do sukcesu nas.
  Musi być nowe rozdanie w polityce Polskiej, wiem jak to zrobić mamy na to dwa lata, to ostatni moment, ponieważ rok 2013 może być rokiem anarchii a na czele tej anarchii staną ci co odpowiadają za dramat Polski.
  Chciałbym się z panem spotkać, jak będę w centrum W-wy. Napiszę też pocztą wewnetrzną.
  Pozdrawiam
  zw
 • @FanDaVinci 22:11:27
  Nikt panu nie każe wierzyć mi, ale wierzy Pan tym co mają wielki brud za paznokciami, na tym polega nasz dramat Polaków, że z góry obrałem sobie opcję i w nią wierzę. Jak Pan mi nie wierzy, to bardzo dobrze, ale proszę to co opisałem i udokumentowałem to niech Pan sprawdzi. Najpierw niech Pan poprosi o wypis z KRS tej fundacji, sprawdzi nr. działek, czy majątek po RSW to otrzymała f JK czy nie to proste do sprawdzenia. Ja z Giertychem nie mam nic wspólnego od 2005 roku, po tym jak pchał się do rządu, ale Kaczyński postawił warunek abym mnie usunąć z LPR co zrobili dwoma głosami wykluczając mnie z LPR. To co on wygaduje n/t rozpadu koalicji to są brednie zaprzańca Polskich spraw. Giertych i Kaczyński siebie warci. PO nie będzie się grzebać w sprawach uwłaszczania się nomenklatury, ponieważ jednych i drugich może to pociągnąć w przepaść czyli pod celę. Oni nie są samobójcami, oni mają zadania do wykonania swoich mocodawców z Berlina i NY - Tel AViv.
 • @Wrzodak Z. 22:53:22
  Panie Wrzodak, nie chce mi się grzebać w papierach, ja opieram się na "owocach", a powiązanie z tymi sprawami jak pan sugeruje, by mogła wyeliminować Kaczyńskich z polityki, bez organizowania zamachu, gdzie mieli polec obaj. Proszę pana, mnie bardziej interesuje sprawa majątków takich jak Bolek, Kwaśniewscy, Frasyniuki, Michniki itp.itd. jeżeli to wyjaśnimy, to i dojdziemy do Kaczyńskich, a muszę zwrócić uwagę, że fundacja nie jest prywatnym majątkiem, w odróżnieniu do w/w. Jak do tej pory, wg mnie, to jeszcze Kaczyński jeszcze może coś pozytywnego zdziałać dla Polski, nie mamy wyjścia. Mogę przyjąć za pewnik, że Kaczyński nie wprowadzi podobnej polityki jak obecna mafia, bo coś czuję, że to panu odpowiada, atakując odgrzewanymi kotletami sprzed lat. Jeżeli by się udało wyczyścić sejm np. z lewactwa, palikociarni ..., to może będzie czas na konkretne zmiany. Proszę podać jakieś przykłady służalczości JK względem USA, Izraela czy Berlina, jak do tej pory działania JK temu przeczą
 • @FanDaVinci 23:29:35
  Ma Pan całkowita rację !! Głos rozsądku w chamskiej nagonce na Kaczyńskiego ! To zwykłe insynuacje zakompleksionego Wrzodaka ! Ten typek po prostu nienawidzi Kaczyńskiego i od lat pluje jak może mam nadzieję z marnym skutkiem ! Niech się pan nie wysila panie Wrzodak ! Do Kaczyńskiego panu bardzo daleko....! Nie ta liga ! Zajmij się pan aferami mafii obecnie rządzącej a nie bzdetami !
 • @joasia 23:53:57
  jeżeli by Kaczyński łamał prawo, to lewactwo, paliburactwo i reszta watahy, by nie odpuściła aż tyle lat, gadanie o układzie wzajemnego krycia, można sobie w buty wsadzić, można zapytać, po co im Trybunał, jak by mieli sprawę karną ! Należy przypomnieć, że Gronkowiec już próbowała sięsądzić, zaraz po objęciu posady, jakoś nic nie wyszło, nawet Pitera połamała sobie na tym parę zębów, jedynie dorsza znalazła. Pewnie jeszcze się dowiemy, że właśnie z tego powodu był zamach w Smoleńsku, który jestem pewien wyklucza p.Wrzodak, bo to nie poprawne i nie pasuje do prowadzonej narracji którą tu lansuje.
 • @Ryszard Opara 22:06:29
  Szanowny Panie, w tym temacie pytania miałem do autora, którego jest to akurat strona. Mam historycznie więcej z nim wspólnego niż Pan. Nie komentowałem żadnej formy lizusostwa do autora innych blogerów. Bo to żenada. A co do prawdy "To jest Prawda Czasu i Prawda Ekranu" /cyt/. Rozumiem , że wykluwa się Panu jakiś nowy projekt. Sposób "na rozwałkę" tylko jednej strony, znaczy to, że druga strona bierze w tym udział.
  A pana Wrzodaka nie chciałem urazić, tylko zrozumieć na nowo, na ten 2012 rok.
 • @rip LunarBird CLH 10:15:09
  Lawina wypowiedział te słowa podczas rozprawy sądowej przeciwko M. Zalewskiego oskarżonego to, że ,,wsypał" aresztowanie Bagsika i Gąsiorowskiego gdy był w BBN u boku LK. Zachęcam do zapoznania się z aktami tej sprawy, pewnie troche włosów pan straci.
  L.Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej z powodu totalnego bałaganu w zarządzaniu państwem przez osoby chciwe i podłe. Jeżeli chodzi o pozostałych to trzeba miec wiedzę taką jaką mają ich rodziny i prokuratura, żeby wyciągać wnioski. W dzisiejszych czasach są ,,metody tak specjalistyczne" żeby załatwić człowieka, wiedza o tym służby specjalne, jeżeli mordują to nawet specjalistyczne śledztwa nie wykażą morderstwa.
  Giną ludzie niewygodni dla Tuska??? Hmm, napewno Lepper był wyjątkowo niewygodny, ale dla J. Kaczyńskiego, ponieważ afery gruntowej nie było, była to ohydna prowokacja CBA, by zniszczyć Leppera i przejąć posłów Samoo oraz elektrrat co im zresztą się udało. Seksafera miał tez zniszczyć Leppera, też się nie udało zarobiła od służb tylko ta bab co nie wiedziała z kim ma dzieci. Lepper jest ofiarą Kaczyńskich, a Petelicki to bardzo wpływowy lobbysta min. firmy Rafael.
  W sprawach życia i śmierci jestem bardzo ostrożny, ponieważ tu nie potrzebne jest oszołomstwo. Jeżeli chodzi o mnie to jestem bardzo ostrożny, szczególnie po zabójstwie mojego współpracownika z Ursusa śp. Andrzeja Krzepkowskiego, który został zamordowany 17 lat temu i winnego nie ma.
 • @joasia 23:53:57
  Nie musi się pani tak wysilać, broniąc i tak przegranej sprawy, JK do kobiet nie pasuje, on się wzbrania przed wami o czym wiedział doskonale śp. J. Waldorff!!! Pani nie odróżnia prawdy od kłamstwa, dobra od zła, kieruje się pani obrazkami i ma wiedzę nie wystarczającą do otwartej sykusji z powodu małej wiedzy o Kaczyńskim. Niech pani odpowie na w/w wątpliwości, które przedstawiłem wyżej, proszę o merytoryczną odpoiwedz, a nie pani z góry obraża, taki język to język kłamców. W związku z tym pytam: dostał Kaczyński od Skarbu Państwa Majątek RSW i gazetę Express Wieczorny??? Tak czy NIE, dostał od SP majątek trwały w postaci bydynków i ziemi w centrum W-wy??? Eak czy nie, przekazał ten majątek innym podmiotom zależnym od Fundacji ??? Tak czy NiE, byli wynagradzani z tego majątku w/w osoby??? Tak czy NiE.
  A n/w przypadki miały miejsce ???
  Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich…
  1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
  2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
  3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.
  4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.
  5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
  6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
  7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?
  Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
  Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?
 • @FanDaVinci 23:29:35
  Mi też chodzi o tych w/w, ale chcąc się do nich dorwać to trzeba przeszkody usunąć wokół siebie, akurat ci panowie mają agenturę na naszej stronie bardzo silną. Widziałem na własne oczy jak rządził JK oni blokowali ,,wywalenia w powietrze prywatyzacji PZU" robili wszystko aby nie dopuścić do unieważnienia tej prywatyzacji (patrz wspólne posiedzenie komisji sprawiedliwości i skarbu państwa V kadencja n/t pzu)
  Jedynym fundatorem tej fundacji jest JK wcześniej był jeszcze jego brat LK oraz bp. Gocłowski (patrz krs FPS). W tej opisanej sprawie mam akty notarialne przepływu majątku do spółek prywatnych.
  Stare kotlety, Polacy ci sami co dziś pieją za Kaczyńskim swego czasu za Wałęsę dali by się pokroić, tak samo jak za AjwajEs a teraz za PiS, dlatego trzeba ostrzegać przed kolejną zdradą Polaków. Ja wymagam więcej od tych co krzyczą, że ,,prawica" a poglądy mają liberalne, tak rządził PiS - liberalnie w niczym ale to w niczym nie różnił się od PO.
  Jak dalej będą taką koncesjonowaną opozycją to do góry brzuchem będą leżeć peowcy i tak wygrają.
  JK względem usraela!!! Przecież aż nadto widoczne to było za jego rządów, napaść na Irak i Afganistan na rozkaz usraela, strategiczna oś jego rządu Waszyngton, Tel Aviv - Warszawa a PO dokłada jeszcze Berlin. Oddanie koncesji na gaz dla usraela 500 mld m3 wokół Kutna.
  A czyi telefon satelitarny miał L. Kaczyński!!! Przecież Polska swojego satelity nie ma??? Czyli o co chodzi??? Przecież to proste.
 • @Wrzodak Z. 14:44:47
  Co Pan może powiedzieć o Tusku?
  Dlaczego tak się dzieje, że jego rząd przetrwał jedną kadencję, idzie drugą, a kto wie, czy nie wygra i trzecią?
  Dlaczego Polacy popierają PO mimo, że źle się dzieje w państwie?
  Zastanawia mnie to.
 • @sceptyczny 15:13:53
  Tak zastanawia, ponieważ PO ma koncesjonowaną opozycję, która w sprawach zasadniczych nie różni się od PO
 • @rip LunarBird CLH 15:45:18
  W sprawie katastrofy smoleńskiej czy samobójstw to ja kieruję się wieloma czynnikami, które mogą mi poszerzyć wiedzę. Nie będę naśladował oszołomstwa w tak bardzo skomplikowanej sprawie. Wiem na pewno, że L. Kaczyński nie był u mojego stryja w Katyniu w roku 2009,08,07, chciał byc w roku wyborczym, wiem, że podczas gęstej mgły nie ląduje się, wiem, że jak Prezydent będzie lądował na takim lotnisku to na miesiąc przed przylotem jego specjaliści wraz z BOR-em sprawdzają lotnisko pod kątem bezpieczeństwa a czy tak było tego nie wiem, wiem, że się spóznili na wylot samolotu o 40 min. oraz" wiemy już ze 10 kwietnia nie było awarii samolotu, nie wybuchła bomba termobaryczna, nie było meaconingu, nie było sztucznej mgły ani rozpylanego helu, feralna brzoza nie była specjalnie zasadzona, pilot znał prawidłowe ciśnienie na Siewiernym, nie było ruskiego magnesu, nie było dobijania rannych /przy przeciążeniu 100g w momencie katastrofy nie było żywych do dobijania/. Nie stwierdzono też przestrzelenia sterów samolotu przez Ruskich ani wywrócenia przez wojsko wraku Tupolewa do góry nogami. Wszystkie te tezy lansowane przez lisowskie media i polityków mają na celu ukrycia prawdziwych przyczyn katastrofy i tumanienia ludzi, nie znalazły potwierdzenia w faktach.
  NIE ZNAMY ZAPISU ROZMOWY DWÓCH BRACI, KTÓRE MAJĄ AMERYKANIE, IZRAEL, DANIA?????? NIE WIEMY DLACZEGO WYCOFALI SIĘ W OSTANIM MOMENCIE RABINI Z WYLOTU DO KATYNIA, NIE WIEMY DLACZEGO TO PREZYDENT L. KACZYŃSKI NIE BYŁ W KATYNIU W 2009, O8,O7, TYLKO W OKRESIE WYBORCZYM????, DLACZEGO ZABRAŁ DO SAMOLOTU TYLU WAŻNYM URZĘDNIKÓW PAŃSTWA
  Był za to durnoning. A wobec tej przypadłości medycyna jest bezradna.
  Na życzenie Lecha Kaczynskiego, który miał kłopoty z doświadczonymi pilotami i ścigał ich karnie i dyscyplinarnie za niewykonywanie jego poleceń podczas lotu /vide lot do Gruzji w 2008r/, samolotem dowodził młody, świeżo awansowany kapitan. Gwarantowało to prezydentowi ze będzie bez przeszkód komenderował samolotem. Na pokładzie nie było rosyjskiego lidera-nawigatora bo zrezygnowała z jego usług strona polska wystosowując formalne pismo do Rosjan że załoga zna rosyjski język i procedury. Nieoficjalnie wiadomo ze minister Szczygło komentował ze Rusek nie będzie mu się pętał po samolocie. Start zaplanowano na 06:00, jednak kancelaria prezydenta, aby się lepiej wyspać, przesunęła go na 07:00.
  Kapitan Protasiuk początkowo odmówił startu, gdyż nie otrzymał prognozy pogody ze stacji meteo. Start wymusił jednak dowódca Sił Powietrznych RP, protegowany Lecha Kaczyńskiego, gen. Błasik i to on a nie dowódca samolotu zameldował prezydentowi o gotowości samolotu do startu. Ostatecznie samolot wystartował o 07:27.
  W trakcie lotu, kontroler z lotniska polowego Siewiernyj dwukrotnie, zupełnie jednoznacznie poinformował załogę ze nie ma warunków do lądowania i zasugerował jej udanie się na lotnisko zapasowe. Pilot powinien niezwłocznie to uczynic. Jednak czekał na decyzje prezydenta – głównego fachowca lotniczego na pokładzie samolotu – poinformowanego o sytuacji /pośredniczył dyr. Kazana/.
  W tym czasie prezydent kontaktował się z bratem Jarosławem, również wielkim ekspertem lotniczym. Sprawa była poważna bo początek uroczystości i transmisje TV zaplanowano na 09:30 i miał to jednocześnie być triumfalny początek kampanii wyborczej Lecha. Z pewnością nie mogła się ona rozpocząć od lądowania na lotnisku zapasowym w Witebsku u Łukaszenki.
  Jaka była decyzja prezydenta możemy wywnioskować po obecności gen. Błasika w kokpicie i po tym ze pilot podjął próbę podejścia na wysokośc decyzji /100 m/ aby sprawdzic czy Ruscy nie kłamią z ta mgłą aby utrudnic reelekcję Lecha Kaczyńskiego, ośmieszajac jego wyprawę. Kapitan Protasiuk był jedynym członkiem załogi znającym język rosyjski i w końcowej fazie lotu był nadmiernie obciążony lądując przy niemal zerowej widzialności, prowadząc jednocześnie komunikację słowna z kontrolerem lotu na lotnisku Siewiernyj i zabawiając rozmową gen. Błasika. W rezultacie kpt. Protasiuk schodził ze zbyt dużą prędkością opadania – 8 m/s zamiast 4 m/s – a następnie nie widząc ziemi chcial odejsc na drugi krąg na automacie wciskając przycisk „odejście”. Jednak ten przycisk nie działał na lotnisku bez systemu ILS o czym pilot nie wiedział lub zapomniał. Pierwszy raz w życiu odchodził na drugi krąg. W tym momencie samolot znajdował się na wysokości 39 m nad poziomem lotniska a nie 100 m jak informował kapitana nawigator mający nalot na TU-154 zaledwie kilkanaście godzin (!). Przyczyna tego błędu było posługiwanie się przez załogę wysokościomierzem radiowym a nie barycznym. Zemściło się zaniechanie, z powodów politycznych /nalegali na to nasi sojusznicy z USA/, szkolenia pilotów na symulatorze w Moskwie przez stronę polska. Kłamliwie tłumaczono to oszczędnościami. Załoga z niezrozumiałych powodów ignorowała też ostrzeżenia Terrain ahead/Ziemia z przodu/, i instrukcje Pull up !/Ciągnij w górę!/ nadawane automatycznie kilkanaście razy przez system TAWS. Zapewne tych ostrzeżeń nikt nigdy nie słuchał i tak było i tym razem, Nie robiły tez na załodze wrażenia kolejne wysokości samolotu nad powierzchnią ziemi podawane przez nawigatora – ostatnia 20 metrów. Być może wydawało im się że bezpiecznie lądują ? Dopiero zobaczywszy drzewo na kursie, kpt. Protasiuk zorientował się że coś tu nie gra i podjął próbę ręcznego poderwania samolotu. Było już jednak za późno.
  Kontrolerzy z Siewiernego /było ich trzech/ zdawali sobie sprawę z niebezpieczeństwa lecz nie mieli uprawnień aby zamknąć lotnisko przed zagranicznym samolotem, kontaktowali się ze swoimi przełożonymi ale nie dostali jasnych instrukcji. Mieli na ten temat rozbieżne zdania. Wiedzieli, że odsyłając samolot prezydencki znanego z rusofobii L.Kaczynskiego na zapasowe lotnisko, wywołają skandal międzynarodowy – BOHATERSKI POLSKI PREZYDENT, KTÓREMU NIESTRASZNA MGŁA I PRYMITYWNE LOTNISKO, NIEDOPUSZCZONY NA UROCZYSTOŚCI KATYŃSKIE PRZEZ ROSJAN ! Był to zapewne scenariusz zapasowy Lecha i Jarosława Kaczyńskich, zgodnie z którym decyzja o nie lądowaniu na lotnisku Siewiernyj nie mogła wyjśc ze strony samolotu. Jednak Rosjanie intuicyjnie nie wpisali się w niego. Pozwolili Kaczynskim go zrealizowac.
  Pozostały przy życiu Lech Kaczyński i jego dwór z pewnością wykorzystaliby zamknięcie lotniska przez Rosjan do antyrosyjskiej kampanii oszczerstw a ich zbawcy staliby się kozłami ofiarnymi i być może ponieśliby konsekwencje służbowe. Wszak kilkadziesiąt minut wcześniej znacznie mniejszy - co trzeba dodac - Jak-40 wylądował , zresztą w lepszych warunkach, choć poniżej wymaganego minimum i bez formalnej zgody z wieży kontrolnej (!). Nie rozumieli poleceń kontrolera.
  Generalnie zarówno załoga samolotu jak i kontrolerzy mieli do wyboru albo postępować racjonalnie i ponieść konsekwencje służbowe albo poddać się presji zadufanych w sobie ignorantów na najwyższych stanowiskach. Rezultat znamy.

  Po katastrofie prezes i dożywotni właściciel PiS, Don Jarosław używa wszelkich wpływów aby narzucić opinii publicznej kłamliwą wersję o spisku Tuska z Putinem i męczeńskiej śmierci prezydenta. Spisek, zwłaszcza ruski, dodaje powagi i sensu tym śmierciom, a zwykłe zaniedbania, niekompetencja i bezprawne naciski polskiego prezydenta ujmują tej powagi i podkreślają że śmierc tych ludzi była bezsensowna. Gra PiSu toczy sie o odwrócenie uwagi od kompromitujących braci rzeczywistych przyczyn katastrofy i nadanie rysu heroizmu śmierci Lecha Kaczyńskiego, co wraz z Wawelem ma położyć podwaliny jego przyszłej legendy. Jeżeli fakty na to nie pozwalają to tym gorzej dla faktów. Dobrym przykładem jest tu raport A.Maciarewicza, który nie ma nic wspólnego z prawdą a jest bezwstydnie propagowany przez PiS. Ci ludzie nie maja nawet krzty elementarnej przyzwoitości.
  Dodajmy, że razem z prezydentem zginęło 95 innych osób, których nikt o zdanie nie pytał.
  byli nieświadomymi ofiarami śmiertelnej rozgrywki braci Kaczynskich z Tuskiem i z Rosja."
  Chamy są w każdej partii, w PiS szczególnie tylko lepiej wyglądają od tych chamów zapracowanych. Pewnie i Wałesy i AjWaj esu też Pan tak bronił, jak obecnie pisuaru, radzę panu szerzej patrzeć na te sprawy i więcej czytać analizy w różnych materiałach.
 • @Wrzodak Z. 14:44:47
  "...robili wszystko aby nie dopuścić do unieważnienia tej prywatyzacji "
  "...Polacy ci sami co dziś pieją za Kaczyńskim swego czasu za Wałęsę dali by się pokroić, "
  "..za jego rządów, napaść na Irak i Afganistan na rozkaz usraela,.."
  "...A czyi telefon satelitarny miał L. Kaczyński!!! Przecież Polska swojego satelity nie ma??? Czyli o co chodzi??? .."

  to tylko niektóre cytaty,, a jeszcze sprawa Leppera, Panie Wrzodak, zapytam, czemu PiS krzyczał o unieważnieniu prywatyzacji PZU ?? a tak było, pamiętam
  Napść na Irak, wybaczy Pan ,ale to brednie, o tym zdecydował Kwaśniewski, a Polska będąc sojusznikiem się zgodziła, ale NIE napadał !!!
  Co do telefonu, rozśmieszył mnie Pan, czy my mamy choć jednego satelitę?? TV, telefony itp, też korzystają z satelity, a telefon który miał L.Kaczyński, jest rządowym, jak i NATOwskim, nie no zabawne to wszystko jest, co Pan pisze, a, sprawa Leppera, z tego co wiadomo, nikt nie wiedział w tej aferze o Lepperze !!! wyszło, jak oszuści szli do niego z kasą, a że był ostrzeżony, co sam wyjawił, więc mu się udało być złapanym za rękę, bo zwiał ! Proszę sobie przypomnieć wywiad, jaki udzieli Sakiewiczowi, czemu chciał się skontaktować z Kaczyńskim, wyjawić prowokacje w jakich brał udział, niech Pan wyjaśni, w jakim celu będąc w koalicji , spotykał się potajemnie z Tuskiem, co też czynił zdrajca Marcinkiewicz, Panie Wrzodak, nie zachowuje się Pan jak dziecko, wiele spraw jest już znanych, aż nadto, nie zamuli Pan, wspomnę jeszcze Smoleńsk, tam owszem był bałagan, ale zaplanowany, jeżeli by był trochę poważny, to by porównał wizytę 07.10 z tą z 10.04, widać jak na dłoni, że się różniły właśnie względem organizacji, było wszystko co miało być, tylko nic nie było 10.04. ten bałagan był dokładnie zaplanowany, do tego udział Putina, który wspomaga i bierze udział w dezinformacji na spółkę z Tuskiem, inaczej sekcje zwłok by były tuż po katastrofie, czarne skrzynki by były dawno w Polsce, nie był by plotek o pijanym generale itd. Daj Pan spokój, Giertych, Pan , Palikot etc. w jednej gracie orkiestrze
 • @FanDaVinci 17:13:06
  ...tak, zgadza się,zadecydował o wojnie w Iraku kapus SB "Alek" prezydent,no i komunista premier Miller.
  Ale to poseł Wrzodak wysłuchiwał w marcu 2003 w Sejmie "brednie" posła "opozycji" Kaczyńskiego:"...o naszej wojnie [w Iraku ]".

  Na której to zgineło ponad 20.chłopaków,a setki zostały ranne,i wydano mnóstwo państwowych pieniędzy, a dzieci w szpitalach nie mają na operacje !
 • @Wrzodak Z. 16:08:45
  Po katastrofie prezes i dożywotni właściciel PiS, Don Jarosław używa wszelkich wpływów aby narzucić opinii publicznej kłamliwą wersję o spisku Tuska z Putinem ......byli nieświadomymi ofiarami śmiertelnej rozgrywki braci Kaczynskich z Tuskiem i z Rosja." .........Chamy są w każdej partii, w PiS szczególnie tylko lepiej wyglądają od tych chamów zapracowanych. .....

  Panie ?Wrzodak, idź Pan pisać na Onet, to niemiecki portal, albo do TVN, to agenturalny portal, w ostateczności na S24, będziesz Pan wisiał na SG, w tych wszystkich w/w mediach lansują brednie anty PiSowskie, a nawet płacą, tylko musi pan uważać, Lepper chciał wyjawić prawdę o mocodawcach, jednymi był TVN z taśmami Berger, więc popełnił samobójstwo, jak się zacznie kłamać i manipulować, to nie ma odwrotu, a Tusk spiskował z Putinem, są na to dowody.
 • @FanDaVinci 17:50:43
  ...Ty to jak prezes Kaczyński - mówi o trotylu,ale dowodów mu brak,był zamach,ale dowodów mu brak.
  Pan Wrzodak walczył w "Ursusie" z komunistami i różowymi hienami z UD-PO itd., aby takie typy jak Ty, mogli sobie pisać na jakichkolwiek POrtalach swoje brednie i lansować paranoiczne tezy.
 • @joasia 23:53:57
  ...wpadnij lepiej do fryzjera,wymyj okna,POsprzątaj mieszkanie, i zrób sobie na koniec pedicure...He,he,he...
 • @rip LunarBird CLH 18:37:14
  Irak zagrażał niepodległości Polski, a może szykował inwazję na Europę? Kiedyś nas tak potraktują. Serbia już doznała bombardowań natowskich. Wystarczy że się im władze nie spodobają i niezależna polityka, wychodzenie z NWO.
 • @Seth 18:11:30
  ty to kolego masz chyba jeszcze kozy pod nosem, co mnie obchodzi, co robił Wrzodak, podobnie jak co obchodzi Wrzodaka co robił Kaczyński, obecnie nie to jest najważniejsze, porównaj sobie zarzuty Wrzodaka, z tym co grabia obecnie, a właśnie Wrzodak pisze o czymś, na co nie ma dowodów, tylko mętne oskarżenia przestępcy, a do tego minęło już tyle lat i więksi od niego nie dali rady, mimo rozgrzanych sądów, więc przestać bazgrać o rzeczach , o których nie masz bladego pojęcia. Miełaem nadzieję, że p.Wrzodak jest mądrzejszy, a to taki sam jak Giertych, jak był czas to milczał, a nawet spijał śmietankę, by teraz obgryzać nogawki, idźcie spać na pryczę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829