Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2779 komentarzy

Wrzodak Z

Polityka zagraniczna Fotygi i Kaczyńskiego w 2007 roku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Warto przypomnieć politykę zagraniczną Fotyki i L. Kaczyńskiego, ponieważ ówczesna polityka zagraniczna niczym nie różni się od uprawianej polityki zagranicznej przez Sikorskiego i PO

 5 kadencja, 41 posiedzenie, 4 dzień (11.05.2007)

 

39 punkt porządku dziennego:
Informacja Ministra Spraw Zagranicznych o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2007 r.

 

Poseł Zygmunt Wrzodak:

    Dziękuję.

    Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Chciałoby się powiedzieć, panie pośle Zbigniewie (Zaborowski SLD), że my (LPR)  domagaliśmy się równych warunków w sprawach wejścia Polski do Unii Europejskiej i jeżeli już wejść do UE to na równych prawach. Niestety skończyło się tak, jak się skończyło, zły traktat wynegocjowaliście, co się odbija czkawką, nie ma co ukrywać, między innymi w rolnictwie i w przemyśle.

    Ale, pani marszałek, Wysoka Izbo, chciałoby się dopowiedzieć do słów pana posła Zdrojewskiego, który powiedział, ,,że Polska nie ma polityki zagranicznej". Ja chciałbym dopowiedzieć, że Polska nie ma własnej, polskiej polityki zagranicznej. Powiedziałem wielokrotnie już z tej trybuny, że nie podoba mi się w ogóle polityka zagraniczna, którą prowadzi pani minister Fotyga, jak również pan prezydent Kaczyński.  Sądziłem, że zmiana władzy w Polsce,  będzie w polityce zagranicznej o wiele lepsza  dla naszego państwa od innych rządów, że niepodległość i suwerenność narodowa będą wzmocnione. Niestety jest coś wręcz odwrotnego.

    Po pierwsze, pani minister Fotyga przedstawiała nam politykę związaną z tarczą antyatomową, która to tarcza  ma być instalowana w naszym kraju.I, o zgrozo, minister Szczygło powiedział dziś, że jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za ministra Gatesa, ministra Stanów Zjednoczonych, który negocjuje z Rosjanami warunki instalacji tarczy antyatomowej w Polsce. To jest właśnie taka polityka zagraniczna pana prezydenta i tego rządu, że ktoś za nas decyduje. Ciągle ktoś za nas decyduje. Wcześniej był Sowiet, teraz po prostu ta polityka jest zupełnie skądś indziej. Pani minister, o sprawach tarczy, czy ona będzie, czy nie będzie, to ma negocjować z Rosją polski rząd, a nie Amerykanie. Byłem na posiedzeniu zamkniętym sejmowej komisji d/s UE, gdzie byli zaproszeni do polskiego parlamentu minister, chyba podsekretarz stanu w ministerstwie obrony narodowej Stanów Zjednoczonych pan Edelman oraz generał Obering III, i takiej demagogii, jaką tam usłyszałem z ust tych panów, to już dawno nie słyszałem. Tyle lobbingu, tyle nieścisłości, które oni tam przedstawiali, to się po prostu w głowie nie mieści. Wprost mówią, że tarcze mają być w Polsce, bo zarobi na tym wielki przemysł zbrojeniowy Stanów Zjednoczonych, i te tarcze mają chronić Stany Zjednoczone a nie żadnej Polski. Tarcza ma chronić szczególnie wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, że tarcza jest tylko w 12% skuteczna.  Niech sobie Amerykanie, pani minister, stawiają tarcze jedna przy drugiej, ale u siebie, na Alasce, a nam niech dadzą spokój. Bo my już mieliśmy głowice nuklearne zainstalowane przez Sowietów i państwa NATO wycelowały w te głowice około 550 swoich głowic - w nasze terytorium. Jak wy zainstalujecie te tarcze, to tak samo Rosjanie zrobią i też wycelują w nasze terytorium swoje głowice, a nie daj Boże wojny, to z naszej ziemi zostanie popiół.  My chcemy być jako Polacy partnerami i żyć w prawdzie i w zgodzie z Rosjanami, i z Niemcami, i z Amerykanami, a nie być sterowani  przez neokonserwatystów - syjonistów amerykańskich. My sobie tego po prostu nie życzymy jako Polacy. Bo to jest taka wasza wazeliniarska polityka - co powiedzą pan Rumsfeld, Wolfowitz czy Perle, to państwo czyli wasz rząd wykonujecie. Pytam: Gdzie tu jest samodzielność polityczna? Komu służycie? 

    (Minister Spraw Zagranicznych Anna Fotyga: Nie zgadzam się z tym.)

    Gdzie tu jest samodzielność waszego rządu polskiego?

    Pani minister, ja bym prosił, żeby pani spokojnie wysłuchała przemówienia. Niech pani się nie denerwuje, bo prawda nieraz w oczy kole. Mnie jako Polakowi, jako posłowi na Sejm, zależy na tym, żebyśmy realizowali własne interesy, oparte na naszych interesach narodowych.

    Sprawa druga - bezpieczeństwo energetyczne. Mówicie o jakimś wielkim przedsięwzięciu, nie wiem o czym marzycie. Mówiła pani o jakiś planach, które nie są potwierdzone w żadnych założeniach makroekonomicznych związanych z energetyką światową, w jakimś wirtualnym świecie funkcjonujecie w sprawie energetyki. Jeśli chodzi o gaz, to niech pani wyjdzie na ulicę i spyta pierwszego spotkanego Polaka: jakim gazem chce pan ogrzewać swoje mieszkanie, czy wodę? On powie:tanim. A wy, proszę pani, kupujecie licencję dotyczącą złóż gazu od Exxon Mobil, spółki, która kontrolowana jest przez rodzinę Rockefellerów. Dajemy pożyczkę tej firmie na 5 lat w wysokości 1 mld200 mln dolarów i za 5 lat,  5 mld m3 gazu sprowadzimy stamtąd. Przecież to jest obłędna polityka. Pani minister mówi, że będziemy sprowadzać gaz czy ropę z Kazachstanu, kazachską ropę, kazachski gaz. Na pewno kazacjską? Czy od pośrednika,  spółki Exxon Mobil? Spółka Exxon Mobil kupiła w Kazachstanie 25% największych złóż ropy na świecie od prezydenta Kazachstanu Nazarbajewa - za 78 mln$ łapówki, którą wręczyli przedstawiciele Exxon Mobil, z której pan James Giffen, jak również Bryan Williams zostali skazani w USA na 4 lata jeden, drugi na 2 lata więzienia za wręczenie łapówki panu Nazarbajewowi. I to jest polityka naszego rządu i to jest dywersyfikacja dostaw gazu i ropy do Polski?

    Ja bym rzeczywiście chciał, żeby była dywersyfikacja dostaw gazu, ropy do Polski. Ale w pierwszej sprawie, w sprawie gazu, Polska powinna być samowystarczalna energetycznie i może być, tylko jak nie z jednej strony, to z drugiej strony podchodzimy i cały czas musimy być uzależnieni od kogoś, od pośrednika, który chce zarabiać na Polsce w sprawie dostaw źródeł energii. Przecież gazu możemy mieć na 100 latswojego. Mamy wody geotermalne, wiatry, wodę, biomasę. Wszystko praktycznie można wykorzystać do tego, żeby mieć swoją energię w 60, 70%. To jest dywersyfikacja (Dzwonek), a nie: może się uzależnimy albo od Rosjan, albo od ExxonMobil. Jaka to jest dywersyfikacja, że będą Polacy płacili niebotyczne pieniądze za gaz? Nie tędy droga.

    Pani marszałek, już kończę powoli.

    Trzecia sprawa to polityka wewnątrzunijna. Sejm nie debatował nad sprawą tzw. deklaracji berlińskiej. Co prezydent Kaczyński podpisał w Berlinie, dlaczego utajniliście tą deklarację?  Posłowie na Sejm nie wiedzą co tam zostało zapisane.. Prosiłbym, żeby pani minister spowodowała, żeby posłowie otrzymali deklarację podpisaną przez pana prezydenta. Jeżeli to jest prawda, że jest już wasza wstępna zgoda na traktat konstytucyjny, a w zamian za to Niemcy nie będą przeszkadzać w instalacji tarczy antyrakietowej w Polsce, to jest to zgroza. To jest zgroza, jeżeli tak jest. Podkreślam: jeżeli tak jest.

    Chcemy wiedzieć też, czego dotyczy drugie porozumienie, które podpisał pan prezydent Kaczyński z prezydentem Ukrainy panem Juszczenko. Pani minister tutaj nawet słowem się też nie odniosła do spraw związanych z rozliczeniem się wzajemnym między  Ukraińcami a nami - rozliczeniem w prawdzie, nie tak, że jak dotychczas, że to Ukraińcy prześladowani byli przez Polaków, że 150 tys. ludzi zostało wysiedlonych z południowo-wschodnich terenów naszego kraju. A co w zamian? Przypominam pani, że 250 tys. Polaków zostało wymordowanych w okrutny sposób przez bandy UPA i OUN, i nikt nie powiedział jeszcze ˝przepraszam˝, nikt jeszcze nie zwrócił na to uwagi. Pani minister, zbliża 11 lipca,  rocznica tzw. krwawej niedzieli na Wołyniu, kiedy to zapędzono do kościoła 1100 Polaków, spalono, wymordowano. W jedną niedzielę. Czy będzie jakiekolwiek odniesienie do tej kwestii, dlaczego milczycie w sprawach ludobójstwa na Wołyniu?

Dzwonek

 

Dziękuję z uwagę.
PowrótPrzebieg posiedzenia

 

KOMENTARZE

 • @widziane z USA 01:41:18
  Mr Wrzodak ma 100% racji. W Magdalence ustalono, że MSZ obejmują Żydzi, Lech Kaczyński brał w tym udział, Tak jest do dzisiaj. Sikorski dla pewności dostał z rozdzielnika Żydówkę za żonę.
 • @widziane z USA 01:34:06
  sam jesteś głąb, na dodatek jeszcze cham. Jesteś agentem Układu Okrągłostołowego i tyle.
 • @widziane z USA 01:41:18
  Ja z Panem Wrzodakiem w wszystkim sie nie zgadzam ale szanuję.
  Jak wam łatwo z zagranicy sie politykuję ,doradza, ocenia.
  Zapraszamy tu do kraju.
 • @widziane z USA 01:41:18
  Cóż, straciłeś chłopie kontakt z rzeczywistością. Tu, na Polskiej ziemi, jeżeli chcemy dobrać się złodziei i zdrajców Polski, którzy są w pod socjotechnicznym parasolem Pis i ich wodzusia Kaltseina, to musimy usunąć z sceny politycznej dwór antypolski jaki stworzył Kaltstein do osłony ich.
  Kumasz coś czy nadal siedzisz po stronie gudłai, którzy ci chleb podają.
 • wrzodak
  Ja nie mam nic do tego aby sie zlodziejom dobrac do skory ale te dzieci musza wiedzic z kim przystaja i kogo sluchaja.Ja sluchalem ciebie w latach 80ych i zle na tym wyszlem.Staram sie tylko tym dzieciom powiedzic kim jestes i pod co sie podszywasz.W Polsce wszyscy mieli pelne mordy frazesow a jak zwykli ludzie skonczyli to golym okiem widac.Nawet mazowiecki ubolewa dzis ze moze za duzo bankow sprzedali ale jak do koryta by doszedl to sprzedalby nawet kasy szkolne gdyby mu dano taka szanse.Kaczynskich nienawidzicie za to ze od poczatku lat 90ych glosil ze nalezy odejsc od ustalen okraglostolowych.To dlatego ze zaczal sie kwasniewskim i jemu podobnym zrozumieliscie ze nie zartuje i ze to moze spotkac kazdego z was.Ze kwity moga ujrzec swiatlo dzienne.To nie przypadek ze tak ubolewasz nad traktatem Lizbonskim ale jakos nic nie piszesz o porozumierniu fiskalnym z unia ktora to w wpraktyce odbiera nam suwerennosc.Jestes za bardzo przebiegly aby o tym nie wiedziec.Nie wierze zebys nie widzial co dzis rzadzacy wyprawiaja ale jakos nie zajmujesz sie tym.Gdyby mi ktos nie wierzyl ze jestes jednym z propagandzistow komuszych to niech ludziom uswiadomi fakt ze nawet nie cofnales sie przed szkalowaniem corki zamordowanego prezydenta.A jedyna Jej wina jest ze zyje i domaga sie uczciwego sledztwa bo polityka sie to dziecko narazie nie zajmuje.No ale prowadzacy kazali na wszelki wypadek zdolowac to dziecko.Kim trzeba byc aby tak berefleksyjnie wykonywac polecenia centrali.Kim trzeba byc aby znecac sie nad dzieckiem ktoremu zamordowano rodzicow.NIECH SAM TEN FAKT USWIADOMI LUDZIOM KIM JESTES A PONOC BYLES W LIDZE POLSKICH RODZIN czyli znowu MORDA PELNA FRAZESOW.

  Widze ze kasujesz moje wpisy ale wiedz gnido ze nie spoczne i jak tak dalej bedziesz robili to poswiece sie i zaloze bloga specjalnie dla twojej osoby aby cie obnazyc.A jest sporo do pisania.
 • @widziane z USA 09:30:23
  Polska się oczyszcza z takich syionopachołków jak ty i bardzo dobrze. Nigdy więcej tu nie wracaj, siedź sobie tam w usraelu i nie zabieraj głosu w naszych Polskich sprawach
 • @widziane z USA 09:30:23
  Idż chłopie leki wziążć, bardzo mi ciebie żal, że nie wiesz co piszesz. Siedż w usraelu i baw się dobrze.
 • @widziane z USA 09:30:23
  ...co ty pleciesz o Marcie "pancerna cnota " Kaczyńskiej ?!
  To perfidna cudzołożnica.

  Były szef "S" Ursusa p.Wrzodak trzyma się ściśle faktów.


  Trudno uwierzyć... nie ?

  Wymienia luksusowe auta jedno PO drugim za około 156 000 PLN sztuka. [Fakt]
  Przelicz se ile to $...
 • Seth25.03.2013 18:48:35
  Sloma z butow ci parobku wystaje i dlatego tak zazdrosny jestes.Zobacz jakimi furami komuchy jezdza i jakos ci to nie przeszkadza.A dorobili sie na robotnikach okradajac ich.Kaczynska ma meza ktory zarabia dobre pieniadze i tobie tez nikt nie zabranial chodzic do szkoly aby zostac prawnikiem i kosic szmal.Ale wychodzi z ciebie typowe polactwo.Rodacy sie nie umieja cieszyc ze ktos sie uczciwie dorabia i probowac jemu dorownac tylko robia wszystko aby temu ktoremu sie lepiej uklada,ZDOLOWAC!!!!To jest Polska mentalnosc.ZAZDROSC I SZKALOWANIE DRUGIEGO.idz juz lepiej ten wiechec wyciagnij z butow i zmien swoje postepowanie i staraj sie dorownac kazdemu ktoremu sie powiodlo a nie doluj go do swojego poziomu.Takich wlasnie zausznikow ma wrzodak.
 • wrzodak
  czy musisz sie takl poniozac i pisac pod dwoma nickami?Bania wyslal z tego samego kompa co ty wysylasz.Nie chwytaj sie tak prostackich chwytow.

  A co do USA to ty jako pseudo przywodca robotnikow w Ursusia powinienes dziekowac temu krajowi ze setki tysiecy ludzi przyjal przed przesladowaniami komuszymi ktorych ty i twoja spolka sprzedaliscie.Ale ja wiem,ty dziekujesz ruskim ze nas wygonili czy na sybir zsylali.
 • @widziane z USA 20:46:22
  Weż leki chłopino i nie pisz więcej, ponieważ będziesz więcej wydawał na leki. Kapcie, myju, myju i do łóżeczka, pa
 • @widziane z USA 21:42:11
  Już zamknij to swoje szambo, bo fetorem jedzie od ciebie.
 • Mediator26.03.2013 15:29:33
  Jak masz brudasie w domu chlew to ci i smierdzi.Wez sie leniu za sprzatanie.
 • 10 lat mija jak prezes PIS Kaczyński w Sejmie
  w 2003 roku ogłosił nową doktrynę polskiej polityki zagranicznej:"...to jest nasza wojna [w Iraku]".
 • @widziane z USA 20:40:04
  ... ma II męża, ale z SB-eckiej rodzinki.A mężowi nr.: I PO...ooo...drzuciła kukułcze jajo męża nr.: II.

  A jej "fura " ma Centralę w Monachium.
 • Seth27.03.2013 18:46:32
  ty sie zajmij wlasna matka i wlasna zona co robily i robia a nie cudzymi kobietami zboczku.A jak ci zal cudzego tylka to nadstaw ty mor...

  A co do centrali to i tak lepiej w Monachium niz w Moskwie jak twoj pryncypal
 • @widziane z USA 18:53:27
  ...to przeciez PISuariat rwie sie do wladzy,kazdy moze ich moralnosc oceniac.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLSKA

  Oświadczenie byłych posłów LPR

  Kolejne władze w Polsce realizują obce interesy kosztem polskiego narodu. Obecne elity władzy podporządkowały polski interes narodowy interesom USA, Izraela i banderowskiej Ukrainy. Polska staje się kolonią elit ,,światowej mafii finansowej”, czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Zimna woda na rozgrzane głowy

  Konfederacja była nie wyrazista w kwestiach zasadniczych dla przyszłości Polski. Chciała walczyć z pisem ale tak tylko na patyczki, pomijała (może celowo) okupację Polski przez usrael, okupację sługusów zarządzających Polakami – niewolnikami czytaj więcej

 • POLSKA

  Ciele pisowskie dumpty humpty

  Trolusiu Humpty, dzięki za wklejenie moich autorskich opracowań na portalu Neon 24, pewnie coś się nauczysz, trochę poszerzysz swoją wiedzę, podreperujesz swoją inteligencję, czytając moje opracowania. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031