Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2779 komentarzy

Wrzodak Z

Obraz faryzeusza - L. Kaczyński

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przypominam, tego rez/prezydenta, który pod sztandarmi UPA-OUN ,,świętował" razem z Juszczenko ,,progromy Polskie" w Pawłokomie, zapominając o Polakach wymordowanych przez ludobójcze organizacje UPA -OUN

 5 kadencja, 17 posiedzenie, 4 dzień (12.05.2006)

Oświadczenia.

 

 

Poseł Zygmunt Wrzodak:

    Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Swoje oświadczenie chciałem skierować do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Lecha Kaczyńskiego, jak również do ministra sprawiedliwości pana Zbigniewa Ziobro.

    W związku z zapowiedzią przyjazdu w dniu 13 maja tego roku pana prezydenta do miejscowości Pawłokoma, powiat rzeszowski, w celu oddania hołdu pomordowanym Ukraińcom, ponownie zwracam się do pana prezydenta o przełożenie tej uroczystości. Wielu żyjących Polaków z kresów, którzy tak licznie poparli pana Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, jest zszokowanych informacjami medialnymi, że pan prezydent jednak będzie uczestniczył w uroczystościach odsłonięcia pomnika pomordowanych Ukraińców w Pawłokomie.

    Jako poseł na Sejm wybrany z ziemi podkarpackiej rozumiem, że pojednanie między Polakami i Ukraińcami powinno się odbyć, ale pojednanie w prawdzie. Zbrodniarze powinni być najpierw osądzeni. Każda zbrodnia nieosądzona jest zalążkiem nowych zbrodni.

    Na terenach Rzeszowszczyzny, Lubelszczyzny, Wołynia, Polesia, Małopolski Wschodniej miały miejsce zbrodnie ludobójstwa na narodzie polskim. Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów i jej zbrojne ramię Ukraińska Powstańcza Armia wraz z dywizją SS Galizien dopuściły się na narodzie polskim, i nie tylko, okrutnych zbrodni. Według historyków - Ewy Siemaszko, Władysława Siemaszko, Wiktora Poliszczuka, Władysława Bąkowskiego, Edwarda Prusa, Feliksa Budzisza i wielu innych - z rąk zbrodniarzy z UPA i OUN mogło zginąć nawet 150-500 tys. Polaków i nie tylko Polaków. To była zbrodnia ideologiczna, z ˝wytępieniem Polaków˝ na ziemiach wschodniej Polski włącznie.

    Jest rzeczą karygodną, że, jak dotychczas, zbrodnie na kresach nie zostały potępione przez państwo polskie. Osoby, które są naocznymi świadkami zbrodni Ukraińców na narodzie polskim, są ignorowane przez kolejne władze w Polsce i niedopuszczane do mediów. Na oczach ocalałych Polaków jest fałszowana historia o zbrodniach na kresach. IPN, a wcześniej Ministerstwo Sprawiedliwości, nie robią prawie nic dla wyjaśnienia mordów na ludności polskiej na kresach. Zgromadzone w IPN materiały pokrywa kurz, półki zaś uginają się od ciężaru tych materiałów.

    Panie Prezydencie! Nie da się ukryć, że w wyborach prezydenckich na Ukrainie związki i stowarzyszenia składające się z osób, które wcześniej działały w OUN i UPA, bardzo mocno zaangażowały się w kampanię na rzecz Wiktora Juszczenki. Teraz prezydent Juszczenko chce stworzyć wrażenie akceptacji przez stronę polską dla ludobójczych organizacji UPA i OUN. Ma to niewiele wspólnego z pojednaniem.

    Na przełomie lutego i marca 1945 r. ludność polska w Pawłokomie i okolicach w sytuacji strachu wobec perspektywy dalszego mordowania Polaków i wydawania ich w ręce NKWD tworzyła tak zwane grupy samoobrony przed Ukraińcami z UPA i OUN. W samoobronie rozstrzelali około 80 mężczyzn narodowości ukraińskiej z Pawłokomy i okolic, należących do UPA lub OUN. Ochronę mieszkańcom nieśli żołnierze z byłej Armii Krajowej, ale ta ochrona była niewystarczająca.

    W Pawłokomie nie zostały zabite dzieci ani kobiety. Ten, kto tak twierdzi, kłamie. Nie jest również prawdą, że zamordowano w Pawłokomie 366 osób. Jest to totalne kłamstwo, tak jak kłamstwo było powielane w sprawie Jedwabnego.

    Panie Prezydencie! Będzie wielkim nietaktem oddanie hołdu nacjonalistom ukraińskim z band UPA i OUN. Niech pan zwróci się do ministra sprawiedliwości o przeprowadzenie ekshumacji zwłok, wtedy wyjaśni się, ile osób było rozstrzelanych i czy wśród nich były dzieci i kobiety. Niech także zostanie wdrożone śledztwo w sprawie Pawłokomy i wszystkich zbrodni dokonanych na kresach przez Ukraińców na narodzie polskim, na przykład w Halicji, Hucie Pieniackiej i innych miejscowościach.

    Dlaczego IPN prowadzi śledztwo przeciwko Polakom, a nie przeciwko Ukraińcom? Dlaczego polskie władze chcą przemilczeć prawdę o zbrodniach na Polakach dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów? Dziękuję bardzo. (Oklaski)

KOMENTARZE

 • Też
  Oklaski ( 5 )
 • @
  Panie Wrzodak, Panie Poręba, otrzeźwijcie i przeczytajcie ten link. http://www.rp.pl/artykul/162841.html
 • @Andy 51 11:23:11
  A ja już przychylałem się do zaliczenia Pana do ludzi uczciwych.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:04:44
  Pana wybór, ale czy załączenie linku i napisanie prawdy według Pana jest nieuczciwe?
 • @Andy 51 12:12:28
  Z tego linka wynika jedynie tyle, że kudłata międzynarodówka dała wtedy Kaczce prikaz, żeby się Ukrainy nie czepiała, bo Timoszenko pozwoliła im tam kraść, więc ma się rozumieć Ukraina była wtedy sam miód. A gdy sam miód, to tymi kilkaset tysiącami zamordowanych Polaków nie warto było się zajmować, a nawet nie należało.
  Jakby to byli Żydzi dla przykładu, albo Niemcy chociaż, to byłoby już całkiem co innego.
  I Kaczan zrozumiał i wiernie rozkaz wykonał, jak zawsze zresztą.
 • @Andy 51 12:12:28
  Nieuczciwe jest przytaczanie fragmentarycznych wiadomości dla tworzenia przekonania o jakiejś opcji ideowej danej osoby.
  A tak jest w przypadku i LK i JK.

  W pełni popieram stanowisko Wrzodaka.
 • @Andy 51 11:23:11
  Andy, nie mam czasu na przypominanie mnóstwo argumentów za tym, że PiS i Kaczyńscy od 2002 roku blokowali wspólnie z innymi ugrupowaniami debaty w Sejmie o ludobójstwie na kresach na Polakach. L. Kaczyński w Pawłokomie razem z Juszczenko stał pod sztandarami UPA i oddawali hołd tym co ukraińcom, którzy zgineli z rąk Polaków, którzy walczyli z zbrodniarzami w samoobronie.
  To są fakty.
  Wiele dni i godzin razem z panem Konecznym z Przemyśla walczyliśmy o to aby Kaczyński nie jechał do Pawłokomy, ale on zdania nie zmienił. Ukraińcy są dobrze zorganizowani w usraelu i oni tam lobbują aby Polacy nie fikali w sprawie ludobójstwa, ponieważ wielki brat może swoim agentom palcem pogrozić, dlatego politycy boją się głosic prawdy o ludobójstwie na Wołyniu.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLSKA

  Oświadczenie byłych posłów LPR

  Kolejne władze w Polsce realizują obce interesy kosztem polskiego narodu. Obecne elity władzy podporządkowały polski interes narodowy interesom USA, Izraela i banderowskiej Ukrainy. Polska staje się kolonią elit ,,światowej mafii finansowej”, czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Zimna woda na rozgrzane głowy

  Konfederacja była nie wyrazista w kwestiach zasadniczych dla przyszłości Polski. Chciała walczyć z pisem ale tak tylko na patyczki, pomijała (może celowo) okupację Polski przez usrael, okupację sługusów zarządzających Polakami – niewolnikami czytaj więcej

 • POLSKA

  Ciele pisowskie dumpty humpty

  Trolusiu Humpty, dzięki za wklejenie moich autorskich opracowań na portalu Neon 24, pewnie coś się nauczysz, trochę poszerzysz swoją wiedzę, podreperujesz swoją inteligencję, czytając moje opracowania. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031