Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
181 postów 3108 komentarzy

Wrzodak Z

Duda z banderowcami!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ten od budowy w Polsce tzw. międzymorza a wiec ,,wielkiego Izraela", odmówił patronatu organizatorom obchodów 74 rocznicy tzw. ,,rzezi wołyńskiej", czyli ludobójstwa na kresach. Co na to pisowskie hejterowskie społeczne mendy. zw

 Duda odmówił patronatu podczas obchodów dnia ofiar rzezi wołyńskiej

O odmowie poinformował ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który nie kryje rozczarowania decyzją Kancelarii Prezydenta. "No cóż, Panu Prezydentowi widocznie już nie po drodze ani z rodzinami ofiar UPA i SS Galizien" - napisał na swoim profilu Facebookowym. Jednak Andrzej Duda miał dobry powód, wyjaśniamy dlaczego.
 
186
 
1491
 
682
267
 
Duda odmówił patronatu podczas obchodów dnia ofiar rzezi wołyńskiej

(East News, Fot: Mateusz Jagielski)

Prezydent Andrzej Duda odmówił objęcia patronatem honorowym Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Obywateli Polskich na Kresach II RP. Obchody zostały zaplanowane na 8-9 lipca, a pismo z odmową trafiło do organizatorów dopiero tuż przed wydarzeniem. "List datowany na 7 czerwca br. do organizatorów dotarł dopiero teraz" - napisał w sobotę Isakowicz-Zaleski.

Duchownego zaskoczyła oschła forma pisma. Jednak Kancelaria Prezydenta uargumentowała odmowę tym, że za kilka dni po raz pierwszy w Polsce będzie obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. W odmowie zaznaczono, że święto to "uczci w sposób godny pamięć o ofiarach mordów na Wołyniu i innych terenach II Rzeczypospolitej w latach 1943-1944".
za wp.pl
 

KOMENTARZE

 • No tak Panie Zygmuncie!!6 mln kresowian i ich Rodzin to wyborcy!Może pomyślą!
  http://kresy.pl/wydarzenia/szuchewycz-wypowiedzi-waszczykowskiego-chcialbym-napluc-polakom-twarz/
 • Są ważniejsze uroczystości i nalezy je stopniować przecież!
  http://niezalezna.pl/101088-festiwal-kultury-zydowskiej-pod-patronatem-prezydenta-dudy-jakie-atrakcje-w-tym-roku
 • Ksiądz Taduesz Isakowicz Zaleski odwołana wizyta w TVP!!
  https://www.facebook.com/Sprawa.kresowa.sprawa.narodowa/

  http://prawy.pl/54071-tvp-wyprosila-ks-tadeusza-sakowicza-zaleskiego-z-programu-o-ludobojstwie-na-wolyniu-i-odwolala-program/


  https://www.facebook.com/Ukrai%C5%84ska-V-kolumna-w-Polsce-514729365331686/?ref=py_c  http://wsedno24.pl/index.php/2017/07/10/ukrainizacja-polski-postepuje-w-polsce-powstaje-coraz-wiecej-ukrainskich-sklepow-a-ukraincy-zarabiaja-coraz-lepiej/
 • Jeśli wy zapomnicie o Nas , niech Bóg na Niebie zapomni o Was!
  http://ludobojstwo.blogspot.com/2012/07/orleta-pow-wodzimierz-woynski-ukraincy.html?zx=7f61acac67dc0871


  https://www.facebook.com/groups/1839711859584314/?ref=group_header

  https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/19875345_753664464806628_8258552112288581733_n.jpg
 • @trojanka 10:38:44
  http://ludobojstwo.blogspot.com/
 • Czyim prezydentem jest Duda?
  To, że rezydent Duda nie zechciał objąć patronatem obchodów rocznicy rzezi wołyńskiej powinno oburzyć każdego Polaka.
  Niestety jest jeszcze gorzej niż większość ludzi sobie to wyobraża.
  Pan Stanisław Srokowski (na podstawie jego scenariusza powstał film „Wołyń) powiedział, że podczas tych uroczystości nawet nie zostaną złożone kwiaty w imieniu prezydenta Polski!!!
 • 5*
  Jeśli kogoś to dziwi lub zaskakuje, to znaczy, że niczego nie rozumie z politycznej sytuacji Polski i świata.


  Polacy, Ukraińcy, Słowianie, kto między nas sieje nienawiść? - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/136748,polacy-ukraincy-slowianie-kto-miedzy-nas-sieje-nienawisc
 • @trojanka 10:25:05
  Piękne słowa prezesa Ruchu Narodowego! „Nie ma polskiej tożsamości narodowej bez Kresów Wschodnich i bez pamięci o ofiarach OUN-UPA!”

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/12287-piekne-slowa-prezesa-ruchu-narodowego-nie-ma-polskiej-tozsamosci-narodowej-bez-kresow-wschodnich-i-bez-pamieci-o-ofiarach-oun-upa

  https://youtu.be/yCyiPyXvy8w
 • @Rzeczpospolita 12:26:10
  Polecam wszystkim samodzielnie myślącym ten tekst. Jeśli po jego przeczytaniu jeszcze czegoś nie rozumiesz, nie próbuj dalej to jest nieuleczalne współcześnie znaną medycyną .....
 • Od 2016 roku czułem że Duda to prezydent żydów i ukrińców !!!
  On z Polakami i Polska ma niewiele wspólnego , myślę ze on Polaków Słowian nienawidzi ! a te wszystkie wystąpienia pod publiczkę to gra pozorów dla zmyłki !!!

  Czy prezydent Duda ujął sie za Polakami jak żyd Bodnar oskarżył Polaków o LUDOBÓJSTWO na żydach ? słyszeliście co na ten temat ? to czysty antypolonizm i co Prezydencie DUDA ? wiem wiem jak by to było o żydach to by juz pan interweniował bo zapowiadał pan ze będzi zwalczać antysemityzm ! [ o antypolonizmie pan NIE wspomniał ]

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • Rocznica Rzezi Wołyńskiej: W Polsce odsłonięto pomnik „przeciwko UPA"
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/585/51/5855177.jpg
  We wtorek 11 lipca Polacy po raz pierwszy na szczeblu państwowym obchodzą Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej 1943 roku. Rozebrany w kwietniu krzyż z pomnika UPA pod Przemyślem wyremontowano na rocznicę Rzezi Wołyńskiej. Jednak teraz jest on poświęcony Ukraińcom, którzy w czasie II wojny światowej ratowali Polaków przed UPA, pisze Ria Novosti Ukraina.
  „Nie chcieliśmy, aby krzyż poszedł na złom lub w jakieś inne zapomniane miejsce. Zdecydowaliśmy zainstalować go na tym miejscu ponownie. W pamięci Ukraińców, którzy ratowali Polaków przed śmiercią z rąk UPA na Wołyniu i w Galicji Wschodniej w latach 1943-1945” — powiedział prezydent ultraprawicowego Ruchu Narodowego w województwie podkarpackim Marek Kulpa. Na Ukrainie odkrycie przerobionego przez Polaków na swój sposób pomnika odebrano bardzo niejednoznacznie. Przypomnijmy: o tym, że z Banderą Ukraińcy nie wejdą do Europy, bezpośrednio deklarują polscy politycy na najwyższym szczeblu. A w Warszawie w przeddzień 74. rocznicy Rzezi Wołyńskiej odbyły się przedsięwzięcia z hasłami: „Pamiętamy ludobójstwo — nie damy żyć banderowcom”, „Bandera, stop”, „Pamiętamy Wołyń”, a niektórzy mieli opaski na ramionach z napisem „polski Lwów”. В Польше к годовщине Волынской трагедии открыли памятник против УПА

  https://strana.ua/pub/img/article/808/6_main.jpg?1499752840

  http://varjag2007su.livejournal.com/1268991.html
 • Przypominam wypowiedź analfabety i "chistoryka" Bula.
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/473/13/4731331.jpg

  Rzezi wołyńskiej nie było…Były prezydent, Pan Komorowski, jak jeszcze był „strażnikiem żyrandola”, w 2013 roku raczył zamieścić na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej przemówienie, w którym napisał, że podczas wydarzeń na Wołyniu: „(…) zginęło co najmniej 5 osób”. (sic!)...Od kiedy rządy polskie zaczęły uszczęśliwiać Ukrainę demokracją w „stylu” zachodnim, jednoczyć się przeciwko wspólnemu wrogowi, zgodnie z zasadą „Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”, to w pojmowaniu oczywistych twierdzeń nastąpiły takie przewartościowania, że należy nad każdą rzeczą, każdym pojęciem i każdym wydarzeniem zastanowić się kilka razy, aby odpowiednio je zdefiniować, nie łamiąc aktualnie obowiązującego znaczenia. Opis rzeczywistości staje się coraz trudniejszy. Obalono już teorię Darwina, okazuje się, że historycznym błędem było to, że nie poszliśmy w 1939 roku czy może w roku 1941 na „ruskich” z III Rzeszą, Polskę w 1945 roku wyzwoliły wojska amerykańskie, odbudowali Polskę kosmici, a tak w ogóle to coś takiego jak państwowość polska między 1945 a 1989 rokiem nie istniało.

  Czy miała miejsce zatem tzw. rzeź wołyńska?

  Były prezydent, Pan Komorowski, jak jeszcze był „strażnikiem żyrandola”, w 2013 roku raczył zamieścić na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej przemówienie, w którym napisał, że podczas wydarzeń na Wołyniu: „(…) zginęło co najmniej 5 osób”.
  Pomyśli ktoś błąd, przejęzyczenie, pomyłka. Nie… to nie pomyłka, to wynik historycznych dociekań historyka Bronisława Komorowskiego.

  Sam wątpiłem w ten wniosek, ale jak wszystko inne w życiu, to, co wydaje się absurdalne w pierwszej ocenie, po latach potrafi nabrać zupełnie innego wymiaru, czyniąc prawdopodobnym to, co wcześniej wydawałoby się niedorzecznym.

  Dla mnie owe 5 ofiar rzezi wołyńskiej nabiera całkiem innego kształtu w końcu stycznia 2017 roku, kiedy — ten sam — Pan Komorowski w rozmowie odbytej na antenie Polsat News, indagowany przez byłego premiera Leszka Millera w sprawie rzezi wołyńskiej odpowiada, w sposób niepozwalający wątpić, że używa rozumu — „To było dawno temu…”. Nie będzie żadnym nadużyciem, jeśli dodam, że odległość w czasie wykreśliła wg. Pana Komorowskiego tę zbrodnię z kart historii i ludzkiej pamięci.
  Były prezydent Komorowski wydaje się hołdować porzekadłu: „Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr”.

  Zastanawia mnie, co powoduje politykiem, który pełnił tyle zaszczytnych funkcji w Polsce, łącznie z tą najważniejszą, że z taką nonszalancją odnosi się do tej tragedii.

  A może to jest tak?

  Były prezydent wywodzi się ponoć z „tych” Komorowskich, zatem i jego postrzeganie wartości jednostki też wywodzi się z tych sfer. A idąc tym tropem, wszystko nabiera innego wymiaru. Ofiar było wg. Komorowskiego „co najmniej 5 osób /Polaków/”, a przy takiej liczbie ofiar trudno mówić o rzezi.

  Pozostali bestialsko wymordowani to byli… chłopi, a w dodatku: To było dawno temu…

  Dwa składniki: stan chłopski, upływ czasu i sprawy nie ma. Punkt mówiący o upływie czasu nie wytrzymuje próby, ponieważ nie sądzę, żeby Pan Komorowski powiedział: To było dawno temu… o zbrodni w Katyniu, która jest odrobinę starsza od wołyńskiej. Pozostaje zatem stan chłopski, który wpisany jest w tragedię wołyńską, a we współczesnej narracji nie występował w zbrodni katyńskiej.
  A na dodatek:

  Niestety stajemy się krajem coraz mniej ważnym dla Ukrainy, ponieważ stajemy się coraz mniej ważni dla Unii Europejskiej. Polska mocna pozycja w UE przekładała się na to, że mogliśmy działać więcej na rzecz Ukrainy. Fakt, że mamy teraz gorszą relację z Europą, wpływa na politykę Ukrainy wobec Polski tłumaczy b. prezydent.

  Ja naiwnie myślałem, że nasze angażowanie się w ukraiński problem wynika z naszej „mocarstwowości i nienawiści do ruskich”, a tu się okazuje, że chodziło tylko o: działać więcej na rzecz Ukrainy/dawać więcej Ukrainie… a nienawiść do ruskich to mało???

  Z pogłębionej oceny byłego prezydenta wnioskuję, że władze Ukrainy zmieniają politykę wobec Polski, bo sama „polska nienawiść do ruskich” przestała się Ukrainie opłacać. Wynika, że z ukraińskiej zawieruchy Polsce zostanie tylko nienawiść do ruskich. Zostaniemy z tą nienawiścią, jak przygłupi z odbezpieczonym grantem. Rzucić strach, a trzymać dalej ręce bolą.
  PS.

  Nie wiem, w czym jest problem, że prezydentem został… Pan Andrzej Duda?

  Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

  Ps...To że Komorowski jako prezydent okazał się "imbecylem intelektualnym" przyjdzie nam Polakom znosić jak bohaterstwo Bolka za Solidarności. Polska przestaje być dla nacjonalistów "skarbonką, to "braterstwo" mija i Polska staje się wrogiem. Proste. A, że nasi "politycy" wcześniej na zamówienie Waszyngtonu robili na klęczkach Ukrainie dobrze, to już inna sprawa. Wieki doświadczeń z Ukraińcami, szczególnie tymi z Dzikich Pól, pokazują dobitnie, że jak oni nie dostaną tego, czego od ciebie chcą, albo już to dostaną, to masz siekierę w plecach. Dla Lachów, to nie nowość. Ale dla polskich "polityków" typu "Bul" Komorowski, to odległe czasy...
 • Komorowski - doktor honoris causa za poklask ukraińskim nacjonalistom
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/22/93/229373.jpg

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/20/21/202111.jpg
  https://pl.sputniknews.com/opinie/20150703615948/
  Ps..Kiedy wreszcie Bronek dostanie obywatelstwo ukraińskie??? " Hrabia " Bronek " bul " Komorowski dostał od banderowców ukraińskich faszystów świecidełka jak murzyński niewolnik za uległe i pokorne wylizywanie na kolanach brudnych banderowskich butów ???
 • MAMY PRAWO STAWIAĆ OFIAROM UKRAIŃSKIEGO LUDOBÓJSTWA POMNIKI!
  https://polskaniepodlegla.pl/media/k2/items/cache/30f99a5714eb4c0a2c5a56d287033306_L.jpg
  Nie raz już Kresowianie wołali o prawdę. Nie raz wskazywali, że ludobójstwo dokonane przez nazistowsko-faszystowskie bandy UPA wymaga wyjaśnienia, a przede wszystkim pokłonu ofiarom. Szacunek dla ofiar to nasz chrześcijański, cywilizacyjny nakaz i obywatelski obowiązek. Polskie instytucje państwowe nie zadbały wystarczająco o prawdę. Całość tu

  https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/12289-mamy-prawo-stawiac-ofiarom-ukrainskiego-ludobojstwa-pomniki
 • Szef MON twardo o ludobójstwie na Wołyniu! „Celem było wytrzebienie ludności polskiej żyjącej na tamtych terenach od setek lat”
  https://polskaniepodlegla.pl/media/k2/items/cache/c069a1bf9d93a3aa7e79babd0e0a92d4_L.jpg

  Każde ludobójstwo wymaga od nas pamięci, a od spadkobierców tych, którzy go dokonali, zadośćuczynienia i wspólnej pokuty - powiedział szef MON Antoni Macierewicz podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Uroczystości upamiętniające krwawą rzeź Polaków na Wołyniu odbyły się przy warszawskim Skwerze Wołyńskim. Minister @MON_GOV_PL @Macierewicz_A w #Warszawa: Każde ludobójstwo wymaga od nas pamięci oraz zadośćuczynienia od tych, którzy go dokonali.
  https://pbs.twimg.com/media/DEcsTrNXkAA-oQQ.jpg


  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/12288-szef-mon-twardo-o-ludobojstwie-na-wolyniu-celem-bylo-wytrzebienie-ludnosci-polskiej-zyjacej-na-tamtych-terenach-od-setek-lat
 • @trojanka 10:25:05
  Jest to temat bardzo niewygodny politycznie . Chciałoby się rozmawiać i usłyszeć prawdę ale ta prawda jest jak "gorący kartofel" przerzuca się go by się nie poparzyć .
 • @trojanka 10:25:05
  Stowarzyszenie Kresowian Kędzierzyn Koźle do Karczewskiego. Odpowiedź Marszałka Senatu na zaproszenie na Uroczyste Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Dokonanego przez Ukraińców na Ludności Polskiej. Poniżej zamieszczam odpowiedź Marszałka Senatu Pana Stanisława Karczewskiego kierowaną do Pana Witolda Listowskiego Prezesa Patriotycznego Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich w Warszawie a dotyczącą zaproszenia na uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Na szczególną uwagę zasługują słowa Pana Marszałka o tym, że my Polacy upominając się o prawdę o bestialskich mordach ukraińskich band na naszych rodakach nie możemy przemilczeć polskich akcji odwetowych na ukraińskiej ludności. Ze strony pana Marszałka jest to zdecydowana próba zrównania oprawców z ofiarami! Pan Karczewski zapomina, ze akcje odwetowe czyli jak sama nazwa wskazuje było to następstwo czegoś czego dopuścili się Ukraińcy! Następną sprawą sugerującą brak polskości we krwi Pana Marszałka są jego słowa: „ Kolejnym ważnym przykładem oddania sprawiedliwości dziejowej była, podjęta już w 1990 roku, uchwała Senatu RP, w której potępiono Operację "Wisła" – wojskowo-administracyjną operację przeprowadzoną w 1946 roku przez komunistyczne siły wojskowe i bezpieczeństwa, w wyniku której ludność ukraińska została przymusowo wysiedlona z południowo-wschodnich terenów powojennej Polski i osiedlona na północy i zachodzie kraju”. My się pytamy Pana Marszałka – o jakiej sprawiedliwości Pan mówi? Termin sprawiedliwość oznacza ukaranie sprawców i zadośćuczynienie poszkodowanym! W jakim imieniu się pan wypowiada bo na pewno nie mówi pan głosem Polaka! Pan się chwali potępieniem Operacji Wisła czyli operacji humanitarnej polegającej na przesiedleniu Ukraińców (niestety) w inne rejony Polski! Operacji która zastopowała dalsze LUDOBÓJSTWO na ludności polskiej ze strony ukraińskich bandziorów wspomaganych ukraińskich chłopstwem, które było dla tych oprawców źródłem zaopatrzenia nie tylko w żywność ale również w ludność, która jakże ochoczo nas mordowała za domy, krowy, kozy, kołdry i narzędzia rolne! Najlepszym wyjściem dla Pana jest DYMISJA ale niestety nie zrobi pan tego bo nie ma pan honoru! Przypomnę Panu, że Operacja Wisła była w 1947 roku…Panie marszałku Karczewski, pragnę przypomnieć, że szowinizm ukraiński obejmował całe wsie, całe rodziny, jak Ukrainiec odbiegał od szowinistycznego standardu OUN-UPA lub miał jakiegoś Polaka w rodzinie, to albo go zamordował na oczach banderowców, albo był mordowany. Stąd wniosek jest jeden, na terenach działających banderowskich band nie miał prawa według ideologii banderowskiej przeżyć żaden uczciwy Ukrainiec. Taka jest prawda. Stąd też, ideologia banderyzmu (szowinizmu ukraińskiego) obejmowała wszystkich Ukraińców. Nie może być mowy o jakimś "zbiorowym" traktowaniu Ukraińców przez polską władzę w Operacji Wisła. Wręcz przeciwnie, ci naprawdę nieliczni Ukraińcy, którzy udowodnili swoją neutralność w trakcie działań OUN-UPA nie byli wywożeni na tereny zachodniej Polski w Operacji Wisła. Mieszkali, i dalej mieszkają na terenach Chełmszczyzny, przemyskiego, lubelskiego. Banderowskim mitem jest więc jakieś "zbiorowe" traktowanie Ukraińców aby upokorzyć Polaków, a wzorują się w tym zakresie narodowości żydowskiej. Nie ulega żadnej wątpliwości, że były prowadzone przez ówczesna władzę postępowania administracyjne, które kwalifikowały i decydowały o przesiedleniu jednych, a pozostawieniu drugich, czemu dowodzą archiwalia. Poza tym przypomnę, że całe hordy band banderowskich nie tylko były "kryte" przez Ukraińców, czy Łemków, ale też posiadali u miejscowej ludności ukryte magazyny broni, wojskowe zbrojownie, rekrutowali nowych szowinistów, zatem uzupełniali straty w ludziach, a także podziemne kryjówki po lasach, w domach, cerkwiach, klasztorach, byli zorganizowani podobnie jak dzisiejsi "Talibowie". Wyłaziło robactwo nocą, i mordowało, rabowało, podpalało całe wsie, posterunki milicji obywatelskiej i wojska, a potem ukrywało się to w norach po lasach, wsiach, cerkwiach, klasztorach, a ci "dobrzy Ukraińcy" byli dla banderowców donosicielami, łącznikami, żywicielami, a także czynnie uczestniczyli całymi wsiami, całymi rodzinami w zbrodniach i rabunku. W niektórych domach pewnie się zachowały zrabowane obrazy świętych, biżuteria, kożuchy, narzędzia rolnicze, uprzęże konne, wyposażenia kuchni, a może nawet i pierzyny. Na fejsie jest banderowska strona gloryfikującą UPA, którą oni nazywają "rekonstrukcyjną", zobacz Pan jak wyglądały ich kryjówki, i jakim uzbrojeniem dysponowali, jakie zbrojne oddziały tworzyli na ziemiach wschodniej Polski. Trudno się dziwić bowiem mieli faszystowskie wojskowe kwalifikacje, z tym, że ich przewyższali faszystów w bestialstwie, tego już nikomu nie uda się zaprzeczyć. Te przysłowiowe widły i siekiery, to "sprzęt" używany przez "sąsiadów" z za miedzy, ukraińskich chłopów. Ukraińscy szowiniści kolejny raz zadawali bezbronnej polskiej ludności, która już raz wyrwała się spod ręki banderowskiego kata, ponownych bestialskich mordów na ziemiach pod wadzą polskich komunistów. Polskie wsie były bezbronne wobec szowinizmu ukraińskiego. Aby humanitarnie zakończyć z banderyzmem, i aby ocalić tych, co uratowali się już raz spod banderowskiej ręki na Wołyniu i uciekali w głąb Polski, to nie było wyjścia. Uważam, że Ukraińców w Operacji Wisła potraktowano szczególnie humanitarnie, a świadczą o tym dokumenty zgromadzone w archiwach. Przypomnę, że na wschodzie Polski w tak humanitarny sposób nie traktowano Polaków wywożonych w głąb Rosji, i na podstawie donosów swoich sąsiadów, także tych szowinistów ukraińskich. Jakim trzeba być zafiksowanym poprawnie politycznie człowiekiem aby tego nie dostrzegać ludobójstwa i występować przeciw swojemu narodowi, przeciw Polakom, i jątrzyć wraz z banderowcami między sąsiadującymi narodami. Tylko prawda się obroni, i oby tylko nie za późno.

  Ps...Po ty sq…nie można niczego dobrego się spodziewać.To on i Mamątow zablokowali w Senacie uchwałę o karaniu za propagowanie banderyzmu. To kompletne zero, wazeliniarz i zaprzaniec. Wątpliwe też czy to Polak....
 • @trojanka 10:25:05
  Dawid Wildstein dołącza do lobbingu wymuszającego przyjęcie muzułmanów

  http://prawy.pl/10409-dawid-wildstein-dolacza-do-lobbingu-wymuszajacego-przyjecie-muzulmanow/
 • @trojanka 10:32:25
  To nie jest cenzura. To prymitywne chamskie zwody w celu dręczenia wybitnego Polaka i twardego kustosza Pamięci o naszych! RODAKACH pomordowanych przez bestie na Wołyniu. Czy Wildstein jr jest szefem "Minęła 20"? Przecież ostatnio popisywał się lanserką jakiejś knajpy we Lwowie czcicieli Bandery. Czy tego fanatyka Polacy mają jeszcze oglądać i jak długo. Od dawna widać było, że bezczelny jest i miał wpadki. To żydowska frakcja z Gazety Polskiej w której robi Wildstein opanowała TVP. To oburzające! Jeśli to sprawka Wildsteina, to trzeba wywalić go z TVP1. Wildstein jr, jak pamiętam, miał jechać na Bliski Wschód, sprawdzić, co tam z uchodźcami. I jakie wyniki tej eskapady? Wszyscy się obawiali, że jako zadeklarowanego żyda, w krajach arabskich może go coś złego spotkać. Dawid Wildstein to chazar, krypto-banderowiec, syn masona w dodatku. Co on robi wśród rządzących (podobno?!) bardzo religijnych (mówię o KK) "naszych" władców??? Jak zwykle Soroka nie potrafi wyciągnąć wniosków. Nie potrafi rozróżnić negatywnej działalności ks. Lemańskiego od pozytywnej ks. Isakowicza-Zalewskiego i p.Międlara. Szkodnik Dawid nie powinien pracować w TVP. Przy okazji poziom TVP jest żenująco niski i całkowicie pozbawiony wartości. Wyjątkami są TVP Historia i programy prowadzone przez byłych pracowników TV Republika panią Gargas
  i pana Rachonia. Dymisja dla Jacka Kurskiego.
 • @kula Lis 67 14:40:44
  Masz rację, ale właśnie przez takie postawy strusia i lękliwy neurotyzm "tyka" nas kto może, i obrzuca gównem gdzie i jak sie da!!Nie muszę chyba przytaczać "polskich obozów" bezustannie pojawiających się w przestrzeni publicznej wielu krajów,obarczanie Polaków wszelkim złem.W sytuacji w której jesteśmy narodem któy NAJBARDZIEJ ucierpiał w II wojnie światowej, razem z Rosjanami.Jesli chodzi o wymordowanie ludności i zniszczenia przemysłu, infrastruktury, przyrody, zabytków,dzieł sztuki czy ekologii . A przede wszystkim zniszczenie poczucia godności Polaków, a dzieci przedwojenne,wojenne i powojenne , poobozowe, ukrywające się z Rodzicami po lasach, piwnicach,norach w ziemi..to BOHATEROWIE!!!!!!!!!!!!!!!ONI podniesli Polskę z gruzów, opdbudowali Warszawę i inne miasta z gruzów , przemysł,uczelnie, domy, stocznie!!
  Dla mnie taka postawa jest jednoznaczna, nawet nie można w sumie mieć pretensji do prezydenta Dudy!!!ON nie ma NIC do powiedzenia!!!Uciekł i zasszył się gdzies zeby nie musiec barac udział w tej uroczystości!!!!!!!!!!!!Już poniewierać nami mogą wszyscy włącznie z Ukraińcami typu Szuchewycza ,czy Zoriany Konowalec,czy w Przmyślu pokazywać fucka podaczas grania hymnu Polski!!!!
  I dlatego to pójdzie coraz dalej!co tutaj radzić wszystkim młodym???? Pierwsz reakcja -uciekać stąd.Daleko !!!!!!!!Ale kTO na miłośc boską będzie o tę Polskę walczył i próbował pilnowac obgryzionych resztek , które zostały????????.
  I nad tym chce mi sie płakać!!!Jest gorzej niż nam się wydaje, zgadzam się z Robikiem i Zbyszkiem49.
 • @trojanka 15:08:35
  Miał rację, mój śp. Ojciec oficer 27 WDP AK, gdy banderowską swołocz bezlitośnie likwidował i podwładnym swoim kazał robić to samo, za rzeź na Wołyniu, od 15 roku wzwyż, złapaną z bronią. Miał tej banderowskiej swołoczy ponad 100 na swym koncie/tyle było nacięć na kolbie Jego "Brena". Jestem z śp. już Ojca dumny, ja i moi synowie robiłbyśmy to samo gdyby zaszła taka potrzeba.
 • @kula Lis 67 15:07:47
  Plakat "25 kwietnia , Dzień Bohaterów Ukrainy. Zmieniliśmy się my, ale wróg sie nie zmienił".
  I "mapka" z terenami do "zwrotu".
  https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/19225931_1596832380329691_8493976990722050608_n.jpg?oh=5401f34fd8e74c3361962cf42eb0cbbc&oe=59FB0106
 • @kula Lis 67 15:14:18
  Cześc i chwała wszystkim bohaterom, którzy walczyli z banderowską zarazą, którzy bronili masakrowanej ludności polskiej, naszych bliskich i Rodaków!!Cześc i chwała ich bohaterstwu i oddaniu!!Oddawali często młode zycie , mieli po 19-20 lat, żeby zatrzymać bezwzględnych, chorych na łeb morderców!!
 • Węgierski Jobbik oddał hołd Polakom zabitym przez UPA.
  https://medianarodowe.com/wegierski-jobbik-oddal-hold-polakom-zabitym-przez-upa/

  Węgierscy narodowcy z Jobbiku – Ruchu na rzecz Lepszych Węgier oddali hołd Polakom zamordowanym przez UPA. W tej sprawie partia wydała specjalne oświadczenie.

  „Jobbik – Ruch na rzecz Lepszych Węgier oddaje hołd pamięci o niewinnych Polakach zamordowanych przez Ukraińską Armię Powstańczą (UPA) 74 lata temu. W trakcie tych tragicznych wydarzeń szowinistyczna ukraińska UPA zaatakowała blisko sto polskich wsi na terytorium znanym dzisiaj jako Zachodnia Ukraina, a wcześniej należącym do Polski. Brutalne zbrodnie kosztowały życie blisko 100 tysięcy Polaków. Podczas okresu komunistycznego nie wolno było nawet wspominać o ofiarach tej zbrodni, jak i o polskiej Samoobronie Kresowej, która odnotowywała, iż stacjonujący na tym terenie żołnierze armii węgierskiej występowali w obronie polskich mieszkańców, oferując zbrojną pomoc przed atakami UPA – dając nam wszystkim trwały przykład przyjaźni polsko-węgierskiej” – czytamy w oświadczeniu węgierskiej partii.

  „Jobbik jest nakierowany na zwiększanie wiedzy węgierskiego społeczeństwa o wydarzeniach Krwawej Niedzieli na Wołyniu. Jesteśmy przekonani, że naszym obowiązkiem jest służenie sprawiedliwości historycznej, oddawanie hołdu ofiarom i wskazać osoby odpowiedzialne za zbrodnie” – oświadczają Węgrzy.

  Pod oświadczeniem w imieniu Jobbiku podpisali się posłowie partii – Ádám Mirkóczki, który jest wiceprzewodniczącym Polsko-Węgierskiej Grupy Parlamentarnej oraz Márton Gyöngyösi, który jest przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Jobbiku.

  Jobbik.com / MediaNarodowe.com
 • Zniszczony pomnik ofiar zbrodni wołyńskiej w Gdańsku.
  Oczywiście "wiadomo kto...strona trzecia"taaa.....

  http://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/63003-zniszczony-pomnik-ofiar-zbrodni-wolynskiej-w-gdansku-dewastacja-jest-wyrazem-ogromnej-slabosci
 • Był w UW - to chce budować "Wielki Izrael" + rozbijać relacje Polska Rosja + sprowadzać obce wojska do Polski.
  .
 • Gdańsk: Prezydent RP uczcił ofiary Rzezi Wołyńskiej!
  Dziś Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem złożyli kwiaty pod gdańskim Pomnikiem Pamięci Ofiar Eksterminacji Ludności Polskiej na Wołyniu. W uroczystości upamiętnienia 74 rocznicy „Krwawej niedzieli” na Wołyniu uczestniczyli również szef "Solidarności" Piotr Duda oraz Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, Karol Nawrocki.

  http://niezalezna.pl/102085-gdansk-prezydent-rp-uczcil-ofiary-rzezi-wolynskiej

  https://youtu.be/XZjLyslZuHg
 • @trojanka 16:35:34
  http://prawy.pl/wp-content/uploads/2015/08/prawy.pl_images_flagaupa_palisie-300x158.png

  Tylko 7 proc. Ukraińców stwierdza odpowiedzialność UPA za wołyńskie ludobójstwo.

  http://prawy.pl/54090-tylko-7-proc-ukraincow-stwierdza-odpowiedzialnosc-upa-za-wolynskie-ludobojstwo/
 • @kula Lis 67 18:59:31
  Niee ależ skąd!!!.Tych którzy dali popis na granicy i których ofiary zidentyfikowały też twierdzą , że to nie oni!!
  Na pewno 3 siła!!
  http://prostozmostu.pl/quotpolaczkow-trzeba-mordowacquot-grupa-polakow-zaatakowana-na-granicy-wideo,8416.html
  http://wmeritum.pl/napadli-polakow-chcieli-mordowac-lachow-akt-oskarzenia-zrobimy-powstanie-bedziemy-wyzynac-wideo/191420
 • @trojanka 19:22:18
  11 lipca we wtorek byłem na spotkaniu dot. Ludobójstwa dokonanego na Polakach przez banderowską dzicz w 1943 roku. Po spotkaniu pospacerowałem koło Rynku, po okolicznych uliczkach i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem dużo przyjętych imigrantów(może wśród nich byli uchodźcy). Spotykałem ich też w innych dzielnicach miasta. Niby rząd polski powiedział, że nie przyjmie, to skąd oni się biorą we Wrocławiu i to nie mało. O Ukraińcach to nawet nie piszę, bo walą do miasta i w dzień i noc. Co 10-ty mieszkaniec miasta jest Ukraińcem. Do czego to doprowadzi? Oni tylko udają pokorę i poprawność, ale są wrogo nastawieni, widać to gdy wsiadają do windy. W każdym budynku we Wrocławiu są już Ukraińcy. Do końca roku ma być ich 2 mln zatrudnionych w zakładach pracy. A ile będzie, gdy przyjadą do nich rodziny? A żadnej asymilacji nie ma mowy. Dzieci pójdą do ukraińskich szkół. Będzie się działo kiedyś w przyszłości…..Trzeba było popatrzeć na wczorajszą sondę uliczną przeprowadzaną w Warszawie wśród młodych Ukraińców przez program „w Tylewizji”. Większość zapytanych miała czelność uważać Banderę za bohatera a nieliczni unikali odpowiedzi ratując się ucieczką…- i TAKA JEST PRAWDA!; kiedy to do nas dotrze stara prawda tj: że jak Ukraińca ukąsi żmija to zdechnie żmija nie Ukrainiec.
 • @trojanka 10:25:05
  Ukraińskie załganie, obłuda i fałsz! Zbrodnie OUN-UPA były ludobójstwem! Zacznijmy od niezbitych faktów, konkretów, realiów ukraińskiej rzeczywistości. Oto szeroko reklamowany na Ukrainie filmik, na którym widzimy grupę uczniów z Liceum Fizyczno-Technicznego w Stanisławowie (Iwano-Frankowsk), ubranych w banderowskie czerwono-czarne stroje, symbolizujące kolory Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Na dany znak zaczyna się śpiew, którego pierwsze słowa brzmią: „Ja banderowiec”, „ja banderówka”. Czyli praktyczna indoktrynacja młodego pokolenia, zarażanie ideologią banderowską, a lepiej powiedzieć: nazistowsko-faszystowską, ponieważ cała banderowska myśl polityczna zanurzona jest w ideologii faszyzmu i niemieckiego nazizmu. Nie ma więc cienia wątpliwości, w jakim duchu wychowuje się młode pokolenie – w duchu banderyzmu. Ci młodzi ludzie mają być banderowcami, tak jak byli ich dziadowie i pradziadowie, którzy wydłubywali polskim dzieciom oczy, a kobietom obcinali piersi. Ta młodzież zapewne nie zna historii. Zapewne nie wie, kim naprawdę był Bandera. Dla nich Bandera pokazywany jest jako bohater. To się im wmawia. A więc okłamuje się młodzież. Okłamuje się całe pokolenia. Okłamuje się całą Ukrainę. Nikt tym młodym nie powiedział, że na rozkaz tego ich gieroja banderowcy wymordowali ok. 200 tys. Polaków. Nikt im nie powiedział, że Kłym Sawur, czyli Roman Dmytro Klaczkiwski, poddany Bandery, odpowiedzialny za ludobójstwo na Wołyniu pisał: (...) powinniśmy przeprowadzić wielką akcję likwidacji polskiego elementu (...) Leśne wsie oraz wioski położone obok leśnych masywów powinny zniknąć z powierzchni ziemi. Licealiści zaśpiewali piosenkę, a na stronie placówki edukacyjnej podano cel wychowawczy: „formowanie obywatela, patrioty”. Oto jak się rozumie na Ukrainie patriotyzm.

  Scena druga. W miejscowości Ciemieżyńce w obwodzie lwowskim komuniści z kościoła rzymskokatolickiego zrobili pocztę i urząd kołchozu. A obecna postępowa Ukraina poszła dalej i z kościoła zrobiła stajnię i oborę, z cmentarza polskiego zaś pastwisko.

  Scena trzecia – pomniki Bandery. A więc pomniki mordercy, zbrodniarza, ludobójcy. Jest ich już bardzo dużo. Według niektórych obliczeń niemal sto. Były prezydent Ukrainy Juszczenko uznał specjalnym dekretem Banderę za bohatera narodowego. Kult Bandery szerzy się w sposób przerażający.

  Scena czwarta. W Kijowie w ramach dekomunizacji wiele ulic ma zmienić swoje nazwy. Najbardziej spektakularne zmiany dotyczą przemianowania alei Moskiewskiej na aleję Bandery, a alei sowieckiego generała Watutina na aleję Szuchewycza, też zbrodniarza. Jeden zbrodniarz będzie zamieniony na drugiego. W ten sposób przebiega dekomunizacja. I oto na tym tle grupa ukraińskich polityków, z byłymi prezydentami Kuczmą i Juszczenką włącznie, wystosowała do nas, Polaków, w tych dniach list, w którym pisze o ustanowieniu wspólnego Dnia Pamięci Konfliktu Polsko-Ukraińskiego. Co za bezczelność i cynizm! Co za tupet, arogancja i hipokryzja! Nie dość że robią z Ukrainy państwo, w którym największych zbrodniarzy, ludobójców: Banderę, Szuchewycza, Kłaczkiwskiego, Łebedia przekształca się w bohaterów i tworzy fałszywą mitologię, budując fundamenty nowej państwowości na rzekach polskiej krwi, nie dość że nie liczą się z polską opinią publiczną, która co jakiś czas przypomina, kim był Bandera, to mają jeszcze czelność mówić o konflikcie polsko-ukraińskim. Znowu chcą nam narzucić swoją narrację. Znowu kłamią, powiadając, że był konflikt polsko-ukraiński. Po pierwsze nie było żadnego państwa ukraińskiego. A Polska została napadnięta przez dwu zaborców, niemieckich nazistów i sowieckich komunistów, którzy dokonali czwartego rozbioru. Nie mogło więc być żadnego konfliktu polsko-ukraińskiego. Były za to już we wrześniu 1939 r. mordy zbiorowe (masowe) dokonywane przez Ukraińców na Polakach w kilku powiatach województwa tarnopolskiego, a potem straszliwa rzeź Polaków trwająca 6 lat, dokonana przez ukraińskich morderców z OUN i UPA na całych Kresach południowo-wschodnich, zwana słusznie ludobójstwem. Najpierw więc zburzcie, Ukraińcy, pomniki morderców i przyznajcie się do ludobójstwa, a potem będziemy rozmawiać o wybaczaniu. Na razie w Polsce musimy doprowadzić do uczczenia polskich ofiar tej porażającej zbrodni. Kresowe środowiska naukowe i kulturalne wystosowały właśnie do polskich władz apel w sprawie ustanowienia 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ukraińskiego Ludobójstwa.

  Dokładniej opowiem o nim za tydzień. Autorzy piszą m.in.: Ludobójstwem nazwali tę zbrodnię wszyscy historycy IPN badający przestępstwa popełnione na Polakach. Uważaliśmy więc, że w tak poważnym dokumencie, jak Ustawa, należało rzecz nazwać po imieniu.

  Zbrodnie dokonane przez OUN i UPA na Polakach, a także na innych obywatelach II RP, były zbrodniami ludobójstwa. Sześć milionów Kresowian i miliony innych uczciwych Polaków spoza Kresów czekają na sprawiedliwy akt prawny, który da szansę upamiętniania i czczenia 11 lipca jako dnia pamięci pomordowanych naszych rodaków.

  www.srokowski.art.pl
 • @trojanka 19:22:18
  Ukraińcy ratunkiem dla rynku pracy? Ewa Siemaszko krytykuje pomysł. W debacie nad przyjmowaniem przez Polskę Ukraińców w charakterze grupy, która łatwo wypełni lukę na rynku pracy pojawił się kolejny głos. Tym razem mocno krytyczny względem tego pomysłu. Ewa Siemiaszko, która od kilkudziesięciu lat bada kwestię ludobójstwa ludności polskiej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” skrytykowała ideę wypełniania luki na rynku pracy osobami pochodzącymi z Ukrainy. Pomysł taki podniósł wicepremier, a zarazem minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
  W ocenie Ewy Siemaszko, zamiast szukać osób, które wypełnią lukę po Polakach, którzy zdecydowali się emigrację, powinno stworzyć się system zachęcający do powrotów. Badacz ludobójstwa wskazała, że Ukraińcy nie asymilują się ze społeczeństwami, do których trafiają. Przykładem jest społeczność ukraińska w Stanach Zjednoczonych czy w Kanadzie, dokąd przybyli Ukraińcy z powodów ekonomicznych i politycznych, a nawet kryminalnych, chodzi mi o odpowiedzialnych za mordy na Polakach Ukraińców z OUN, UPA i dywizji SS-Galizien, którzy tam uciekli, by uniknąć kar. Ukraińskość jest tam bardzo mocno pielęgnowana, kult OUN-UPA podtrzymywany i rozwijany – mówiła Siemaszko, po czym dodała, że do Polski „przyjeżdżają młodzi Ukraińcy wychowani w kulcie OUN-UPA i na banderowskich mitach”. Szacuje się, że w Polsce pracuje aktualnie ponad miliona osób narodowości ukraińskiej.
  / Źródło: Nasz Dziennik

  Ps...Niezachwiana prawda, trafne obserwacje. Polska dla Polaków. Trzeba stworzyć dobry, dobrze płatny rynek pracy oraz efektywną administrację. Jednak z raportu NBP wynika coś zupełnie innego. "Ograniczająco na dynamikę wynagrodzeń nominalnych oddziałuje gigantyczny napływ pracowników z Ukrainy". NBP - "Płace w Polsce nie idą w górę przez Ukraińców". Oznacza to, że polski rząd nadal chce konkurować TANIOŚCIĄ masowej siły roboczej jak Bangladesz. Enklawa tanich wołków roboczych jaką z Polski zrobiło PO ma się dobrze. PiS kontynuuje to dzieło pompując zaniżających stawki Ukraińców milionami i tym samym doprowadzając do nieustającej fali imigracji Polaków. Wymiana etniczna następuje. Nie wspominając już o niepokojach społecznych i budowaniu gigantycznej obcej społeczności pochodzącej z kraju gdzie wybryki antypolskie są codziennością.
 • @trojanka 19:22:18
  Sukces środowisk kresowych i patriotycznych! Pod naciskiem społecznym Dawid Wildstein został odwołany ze stanowiska w TVP Info.

  http://prawy.pl/54188-sukces-srodowisk-kresowych-i-patriotycznych-pod-naciskiem-spolecznym-dawid-wildstein-zostal-odwolany-ze-stanowiska-w-tvp-info/

  Ps...ŻYD D.Wildstein ZAWSZE gnoił etnicznych Polaków przy KAŻDEJ okazji ! Dlaczego pozostanie w TVP? Powinien wylecieć dyscyplinarnie bez prawa powrotu kiedykolwiek. I dokładnie rozliczyć czy nie łamał prawa promując banderyzm i innymi działaniami. Wildstein pozostanie w TVP, na razie jednak nie wiadomo na jakim stanowisku, ale pozostaje, bo żyda nie wolno zwalniać nawet jak się do niczego nie nadaje. Coś się mu wykombinuje z czasem. Żyd to jest żyd i dlatego jest nietykany jakby któryś z goim jeszcze tego nie wiedział. Teraz czas na Marię Przełomiec. Wówczas można napisać, że Kurski to Polak. Polskie służby specjalne powinny się przyjrzeć jego kontaktom z żydowskim wywiadem. Jeżeli takowe wyjdą na jaw, to do więzienia (tak jak ten nieszczęsny Piskorski), a po odsiedzeniu kary pozbawić go polskiego obywatelstwa i wydalić do Izraela z wilczym biletem. Viktor Orban rozegrał sprawę jak mistrz. Po oficjalnym poparciu przez Izrael może bezkarnie wywalić agenturę Sorosa z Węgier na zbity pysk. A żydowscy grandziarze niech jazgoczą o antysemityzmie Orbana i Netanjahu.
  Geniusz Żoliborza popuszcza w portki na samą myśl o zadarciu z tą kanalią. Dlatego mający UPAińskie korzenie Bodnar, pachołek tej kanalii, może bezkarnie paskudzić Polakom na głowy. Kilka miliardów PiS utopił w banderowskim szambie, którym przecież kręcą agenci Sorosa, pokroju Hrojsmana, Poroszenki i Balcerka. A teraz przymierzają się do "paliwa plus". Może wreszcie ktoś wbije "Naczelnikowi do łba, że skoro ubrał się w kontusz, na łepetynę powinien założyć konfederatkę a nie jarmułkę. A do pasa słuckiego pasuje karabela, a nie tryzub. Biały Dom oskarża Clinton o spiskowanie z Ukrainą przeciw Trumpowi i to jest prawdziwa przyczyna odcinania się PiS- od banderowskiej Ukrainy i ich gloryfikatorów. To bardzo dobrze.
 • 5* , Szanowny Panie Zygmuncie !
  DUDA -SYJONISTA.
  koniec. kropka.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829